Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
19. dec 2012

@fatima30 asi je to nieco podobne. ja som sa zatial s tym flizelinom nestretla,ale asi to bude nieco podobne. (ja sa zas tolko nevyznam. kazdopadne obycajny vatelin nie je dost pevny,to uz mam vyskusane. kosik potom nedrzi tak pekne tvar)

pempusik
20. dec 2012

@fatima30 nahodou je ta gula pekna. a ta kockovana stuha nemala po krajoch tenucky drotik? a inak ja ked robim gule, tak este stale pouzivam meter, aby som si presne odmerala, v akej vzdialenosti to mam zapichnut.

lusil2005
autor
20. dec 2012

A znovu nova babulka...

snehovavlocka
20. dec 2012

@lusil2005 robila si vianocne darceky? 😀 uzasne su tie tvoje babiky

lusil2005
autor
20. dec 2012

@snehovavlocka vlocka ano, ale nie pre nasich 😀 toto su objednavky. moje darceky budem dokoncovat asi 24-ho v noci 😀

lussy23
20. dec 2012

@ludik3 krásny
@lusil2005 ďakujem. kde zoženiem runo a vatelín?

lusil2005
autor
20. dec 2012

@lussy23 runo kupujem od vyrobcu v Ziline, ale oni ho predavaju po 10kg balikoch. ale ked som robila v mensom, kupovala som vankuse inner v ikea, a pouzivala ich vypln. stoja 2,50 a jeden vankus ma 50x50 cm. vatelin dostat kupit v metrazi.

fatima30
20. dec 2012

@pempusik
aha to som nevedela aj si to predkreslujes?tak asi zacnem pouzivat meter 🙂 🙂 🙂

fatima30
21. dec 2012

kočky v hy........nove kus stuhy 5m za O,99 centov no nekup zienky bezte kym su na pachtwork........sitie

pempusik
21. dec 2012

@fatima30 nie, nepredkreslujem, len si prilozim meter a tak zapichnem. uz som si na to tak zvykla, takze mi ten meter v ruke ani nezavadzia 🙂

lussy23
21. dec 2012

maša chobotnička, prvá na zákazku

lussy23
22. dec 2012

a ten nos hrká

lusil2005
autor
26. dec 2012

pridavam dalsie tvorenicko: obvysivany vianocny stromcek, a dalsie darceky a drobnosti:

snehovavlocka
27. dec 2012

@lusil2005 vsetky dielka su nadherne 🙂 a tie vankusiky 😝 zacinam mat pocit,ze som sa dala na vankusikovu maniu 😀 😀 😀

lusil2005
autor
27. dec 2012

@snehovavlocka dakujem! 😅 mna tiez akosi chytili za srdce vankusiky v poslednej dobe, ako darceky som robila 7 vankusikov, a dalsich 5 mam rozrobenych - len tak 😀

angela1981
28. dec 2012

Po dlhej dobe trochu tvorenia 🙂

klaraalucka
2. jan 2013

ahojte maminky, i já ráda Tvořím něco pro svojí dcerku, a proto hledáme i nějakou fajn kamarádku, z Prahy, která by se k nám přidala a mohli by jsme si vyměňovat nápady, nebo střihy na různé věci pro děti. Pokud někdo máte zájem, tak se ozvěte, budeme se těšit. Lucka a Klárka

barca2905
3. jan 2013

ahoj šikuľky....máte krásne tvoreníčko....môžem sa ku vám pridať,chcela by som aj ja skúsiť niečo tvoriť....dostala som od mojich rodičov na Vianoce šijací stroj,len bohužiaľ neviem šiť,tak by som to rada skúsila a prosim vás hračky šijete ručne či tiež na stroji a neviete mi poradiť nejaký link na výrobu kvetov napr.na čelenky,alebo na vankúše a tak....veľká vďaka....pa všetkým šikuľkám

barca2905
3. jan 2013

@snehovavlocka nemohla by som poprosiť návod??

snehovavlocka
4. jan 2013

@barca2905 aky navod potrebujes? na ten kosik som pisala tusim na s.174 alebo 173. vankusiky robime zvacsa bez navodu. celenky nerobim. navodov na nete je koooopec,staci si trosku vygooglit,. a dost jednoduche su aj na mimibazari (sk aj cz) v navodoch

luci78p
4. jan 2013

http://www.sashe.sk/nebula/detail/mega-citrusak neviete poradiť,z čoho by to mohlo byť???a asi s neakým veľkým háčikom,či??????

snehovavlocka
4. jan 2013

@luci78p taketo sa najcastejsie robia z nepotrebnej plachty na postel (co sa roztrhla alebo nieco take), spravne postrihas,aby ti z toho vysiel taky pas a stocis si do klbka. no a potom uz len hackujes vhodnym megahacikom 😉 niekde na mmb som videla aj navod (aj na to strihanie,aj na takyto "kos" )

luci78p
4. jan 2013

@snehovavlocka a plachta nie tá klasika,ale tá naťahovacia????tých mám dosť

snehovavlocka
4. jan 2013

@luci78p z natahovacej odstrihnes tu gumicku na okraji a tak budes strihat latku. alebo mozes pouzit obyc. plachtu. niektori pouzivaju stare tricka,ale tak to asi treba viac takych triciek alebo mas minikosik 😉

snehovavlocka
4. jan 2013

@luci78p tu je postup na kos: http://www.mimibazar.org/navod.php?id=10265 a pozriem,ci najdem aj navod na to strihanie

luci78p
4. jan 2013

@snehovavlocka ďakujem,ked budem mať konečne volno,idem na to,len mi je ľúto,že som už tolko plachiet vyhodila 😝

pempusik
4. jan 2013

Moj prvy hackovany macko 🙂

jenny.kay
4. jan 2013

Šila jste prosím některá z fleece, tzv. "medvídka"? Potřebovala bych vědět, zda z něj při stříhání nelítají cucky chlupů. Koupila jsem za pár korun v Moebelixu deky z podobně chlupatého materiálu a jak jsem do jedné střihla, měla jsem chlupy úplně všude. Chtěla bych si ten fleece teď koupit na fusak typu lodger a nevím, zda si tím akorát zase doma nenadělám binec. Díky!

snehovavlocka
4. jan 2013

@jenny.kay asi moc nerozumiem tvojej otazke....ten fleece je tzv. medvidek alebo ako si to myslela? ja mam doma obycajny flis a ten mi nepusta nic. a mam aj take daco zvlastne hunate a to pri strihani pusta chuchvalceky,ale len po okrajoch. inak mi nepustal nic. ale neviem,ci to mam to iste,co ty
@pempusik chutny medvedik
@luci78p to strihanie som nenasla.nemozem si spomenut, pod cim to hladat.ale ked naaahodou natrafim, hodim link.ale tak myslim,ze to zvladnes aj bez "navodu 😀

jenny.kay
4. jan 2013

@snehovavlocka Děkuju za reakci. http://www.dumlatek.cz/fleece-medvidek-uni/7815... Myslím tento materiál. Z normálního fleecu taky šiju, ten je v pohodě. Z těch dek mi to vyloženě lítalo ve velkém z okajů, jak jsem do toho střihla, šít se z toho absolutně nedalo.