Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

violetka
14. okt 2009

lusilka dakujem za pochvalu, od takeho sikovnika ako si Ty je to povzbudzujúce 🙂 a dakujem za tip, pôjdem sa tam určite pozrieť 😵

matarafka teda tie torty sú úúúúúúúúúúúúúžasné, to by som nepovedala, že si s tým len teraz začala a tie čiapočky sú tiež krásne, nechám sa inšpirovať 😉 smiem sa spýtať z koľkých očiek robíš čiapočky pre Barborku?

matarafka
15. okt 2009

Som rada ze sa Vam pacia, niektore obrazky tort mi vymazali (az potom som si preciatala pravidla o fotoalbumoch 😀 )

Violetka - s tymi ockami je to rozne, podla priadze, zacinam od vrchu ciapocky, zhruba tak 5 -6 retiazkovych ociek, ktore potom spojim aby mi vznikol kruh a ten potom obhackujem spravidla dlhymi stlpikmi cca 12, ale presne Ti to povedat neviem, musis skusit, aby ti tam neostal velky otvor. Skus pozriet tuto stranku, su tam nadherne ciapocky a je tam aj par navodov, a myslim aj postup na ciapocku ale treba sa tam najprv zaregistrovat http://www.hackovanecepicky.cz/

lusil2005
autor
16. okt 2009

matarafka to je naaaaaaaaaaaadherne!!!!!! ciapocky su krasne, domcek perfektny, no a tie torty.... 😲 uzasne.

matarafka
16. okt 2009

Dik lusil
chcela by som Ta poprosit, nevies mi poradit nejaku stranku, kde by som nasla navod ako mam urobit vlasky babike, uz mam hotovu hlavu, celkom sa podarila, aj ked nie je taka dokonala ako u tvojich babik, ale na prvy krat to nie je zle 🙂

lusil2005
autor
16. okt 2009

matarafka ja vlasky robim tak ze si vlnu namotam na nejaku krabicu alebo nieco vhodnej velkosti, rozstrihnem, a v strede (alebo v mieste kde bue mat babika vo vlaskoch cesticku) ich presijem na stroji. a v mieste toho presitia ich potom prisijem hore na hlavicku, a potom ich uz poprisivam kol dokola celej hlavicky - vsade kde ich chcem mat prichytiene.

violetka
16. okt 2009

lusilka smiem sa spýtať čím vypĺnaš bábiku? ja som teraz našla jednu ušitú korytnačku, čo som šila už dávnejšie a chcela som ju vyplniť takou molitanovou drťou, lebo len to mám doma, ale bábika je taká príjemne mäkučká čiže tam dávaš určite niečo príjemnejšie, tak by som si to kúpila - ďakujem vopred za radu 🙂

lusil2005
autor
16. okt 2009

je to polyesterove antialergicke runo. v BA ho zozenies v IKEA - ako napln do vankusa 50x50 cm. stoji 2 eura. 😉

miri.b
16. okt 2009

ahojte, aj ja by som chcela poprosit o strih na tucniaka 🙂 Dakujem

petafr
16. okt 2009

ahojte kocky! Violetka, ta ciapocka je skutocne vydarena, aj ked mensia ako si chcela, super!!!! Matarafka, krasne vytvory!!! moja mama by ti zavidela, ona tiez robi torty...
Baby, ja sa tiez zacinam ucit hackovat, zatial som nic konkretne nevytvorila, len sa ucim, chcela som sa vas spytat, za ako dlho urobite jednu ciapocku? A ten link na tie ceske, tam su krasne napady!
poznate stranku www.fler.cz, tam su krasne veci, nasla som tam nadherne hackovane deky, to je robota na cele hodiny, obdivujem tych ludi, co maju tolku trpezlivost...

matarafka
16. okt 2009

lusil, vdaka za radu, uz sa neviem dockat kedy ju dokoncim, ale mala ma nadchu, tak som nemohla ist do mesta kupit vlnu ☹ (a co som mala doma, minula som na ciapocky 😀 )
petafr, ciapocka z tenkej priadze mi trva cca 4 hodiny, z hrubsej vlny je to raz dva 🙂 prave som dokoncila jednu na zimu aj s usami, ale Barborka vnej odmietla zapozovat, tak foto pripojim neskor, pripojim aspon jednu co som urobila minuly tyzden
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lusil2005
autor
16. okt 2009

matarafka tak ta je uplne uzasna.... 😲

violetka
18. okt 2009

miri.b ak nemáš ešte strih na tučniaka, pošli mi do IP mail ja ti ho prepošlem 😉

lusilka ďakujem za radu, musím sa vybrať na nákupy, počasie je už fajn 🙂

petafr mne ciapocka trvala asi 3 dni 😀 😀 😀 ale to bola prva, verim ale, ze sa dostanem aj k tym matarafkinym 4 hodinam 😵 😵 😵

matarafka ta zimna ciapocka je genialna, aku vlnu si pouzila?

matarafka
18. okt 2009

violetka, pisala som cisty cas 😀 , robim ju na viackrat, lebo tolko casu vkuse pre seba nemam pri mojej dcere ani nahodou 😀 , takze v podstate mi to trva dva dni, niekedy aj viac
ta zimna ciapka je urobena z takej hrubsej vlny (je krutena matna s lesklou), cesky vyrobca VSV Pilnikov, vola sa Patty - exclusive collection, jedno klbko mi ale nestacilo, chybali mi dva riadky 😢 ale uz som ju bola dokupit a neodolala som a kupila aj pre seba
dnes bola Barborka ochotna zapozovat aj dalsej zimnej co som jej urobila, tak pripajam
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
z tejto vlny to islo super rychlo 🙂

lusil2005
autor
19. okt 2009

matarafka tei ciapocky su uplne perfektne!!!!!!!! fakt krasne. musim aj ja malej nieco spachat 😒 aspon usit nejaku fleecovu 🤐

danielala
20. okt 2009

Lusil, zlatko, no ja nemám slov na tvoju tvorbu, ty si proste génius 😲 😲 😲 , to je úplne bezkonkurenčné, mala by si si otvoriť kreatívne kurzy! Alebo už ich vedieš? Hneď si vyplním prihlášku. To nie je bábika ako bábika, z tých tvojich dýcha život.

petafr
21. okt 2009

matarafka, krasne ciapocky; ja som teda tiez skusila jednu urobit, robila som podla navodu na tej ceskej stranke hackovanecepicky, ale strasne sa mi to urobilo dosiroka, neviem preco, asi to je ina vlna...
A nemam ju na kom vyskusat, babo este nemam 😀 hihihi
ked sa bude dat, tak dam fotku. neposlali by ste mi niekto nejaky navod (kolko ociek a kolko riadkov, ake pridavanie, aby som to skusila znovu)? dakujem!

violetka
21. okt 2009

petafr ja Ti mozem poslat do IP návod na čiapočku ktorú som robila ja...

violetka
21. okt 2009

je taká jednoduchšia 🙂

ja som tiež začiatočník a včera som skúšala robiť čiapočku zo zimnej vlny a mne sa zase robil tunel 😀 😀 😀
musíme asi len skúšať skúšať a skúšať 😵

lusil2005
autor
21. okt 2009

violetka poslala by si ten navod aj mne? 😅 dakujeeeem!

lusil2005
autor
21. okt 2009

danielala dakujeeeeeeeeeeeeeeeem! 😀 ziadne kurzy nevediem, vobec sa necitim taka znala veci aby som robila kurzy 😀 este je toho toooolko co sa musim ucit a vylepsit a tak 😉
ale je malo casu ☹ najviac ma mrzi ze pekaren strasne zanedbavam. teraz sluzi skor ako policka 🤐

nevesta
21. okt 2009

Nemate niekto lahky navod na hackovanu ciapocku s uskami? dakujem 🙂

violetka
21. okt 2009

lusilka keby si robila kurzy aj sa prihlásim 😉

nevesta čiapočka s uškami je na tej stránke čo sem dala matarafka háckovane cepicky.cz, 😉

lusil2005
autor
21. okt 2009

baby neblaznite. co by som vas tam ja ucila??? 😀 😀 😀

violetka a z akej vlny si plietla tu jednoduchu ciapocku?

violetka
21. okt 2009

lusilka no napríklad pletenie z papiera, to moje vyzerá hrozne 😅

čiapočku som plietla z priadze Camila, ale to je taká pevnejšia, čiže z tej treba urobiť viacej očiek do retiazky, kamoška čo ma to učila tak ona robí čiapočky z Daniely, tá má v sebe elastan, takže sú také pružnejšie a tým aj praktickejšie 😉

matarafka
21. okt 2009

petafr, ja ked sa mi zda ze ciapocka ide do siroka, tak trosku uberam, nerobim rovnaky pocet ociek, ale napr. urobim desat stlpikov a potom jedno retiazkove ocko vynecham a pokracujem dalej stlpikmi, spravidla to staci urobit v jednom riadku,a niekedy este zopar uberiem v poslednom riadku pred tym ako idem robit tie volaniky, aby lepsie drzala okolo hlavy, alebo posledne riadky robim kratky stlpik, vtedy je to pevnejsie, a az potom ciapocku obhackujem volanikmi, ale to je velmi individualne, zavisi to od vlny. Presny navod je tazke povedat, podla mna je jedno z kolkych ociek zacnes, ja zacinam niekedy aj tri krat, kym zistim, aky pocet je najlepsi, tak aby ti ked spojis retiazku neostala velka dierka v strede, potom v dalsom riadku je treba obhackovat tuto retiazku, spravidla potrebujes spravit minimalne raz tolko stlpikov ako si mala retiazkovych ociek,a potom v kazdom rade pridavas ocka podla potreby, skontrolujes si to tak, ze sa ti musi tvorit taka placka, akoby si hackovala decku, mala by byt rovna, ak sa vlni pridala si vela ociek, ak ide to tunela pridala si malo, chce to len skusat (v prvych radoch je potrebne pridavat castejsie potom uz len menej, napr. za kazdym piatym stlpikom) potom ked uz mas kruh dost velky, robis dalsi riadok tak, ze nepridavas ocka, vtedy by sa ti mala zacat formovat ciapocka, ak sa ti zda ze ide do siroka, trosku uberies v dalsom riadku ako som pisala hore.
dufam, ze som ti aspon trosku pomohla 🙂

petafr
21. okt 2009

diky baby za vase rady, idem skusat teraz, hadam nieco vycarim... lusil, ja si tiez myslim, ze keby si urobila kurz, tak sa ti tam ma kto zapisat...to je iste!

lusil2005
autor
22. okt 2009

tak baby, na pletenie z papiera sa mozeme kludne niekedy dohodnut ;)

petafr
24. okt 2009

Violetka, tak si mozes pozriet ako som to zvladla podla tvojho navodu, uz je to lepsie... ta prva ciapocka som robila z navodu na hackovanecepicky.cz, a isla prilis do siroka...
www.orikrea.canalblog.com

violetka
26. okt 2009

peti tá čiapočka je nádherná a je to tvoj jedinečný originál, lebo vzor si si už potom asi urobila podľa seba 😉 Ty si asi robila jeden dlhý stĺpik do každého druhého očka však, dobrý nápad, na zimnú čiapočku to je určite lepšie, vyskúšam to dnes 🙂

ja som tiež urobila zimnú čiapočku, aj šálik k tomu, tak keď Natálka bude ochotná pózovať tak ju odfotím 🙂

ink vyrobila som si aj kvetinkové pukačky, uháčkovala som kvetinky a nalepila na sponky, Natálke sa celkom páčia 🙂