Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

snehovavlocka
11. nov 2010

@collette 😀😀😀 tiez mi to uz napadlo....na sitie(a podobne) sice treba sikovne ruky,ale zvacsa sa da parat a opravit,ale jedlo ked raz pokazis.....no uz to nie je celkom ono,a potom ho treba kvoli fotke naaranzovat a umelecky odfotit,aby to vyzeralo.....takze je to asi este tazsie tvorenie ako cokolvek ine😀 mozno by si to sem mohla skusit dat,alebo zalozit novu temu: „Maskrty,aneb tomuhle neodolate😉” 😀

bezaz
11. nov 2010

@collette hmmm taka pecene plnena morka, daj aspon foto 😀 😀 😀

@snehovavlocka perfisny, toho zvazujem malemu synovcovi na vianoce, kedze je taky jednoduchy.. inak som zvazovala tohto http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=807 🙂

troll
11. nov 2010

ahojte!no musim vas tu pochvalit!ja tiez tvorim drobnosti,ale moj 6mesacny syn mi vela nedovoli a kde zohanate strihy na tie site hracky?

iloha
11. nov 2010

@collette klidně dej fotečku i husičky... třeba dostanu nápad co zase vařit 😉 , mě vaření spíše obtěžuje než těší, nevím co pořád vymýšlet 😒

sammy19
11. nov 2010

ahojte. tak nahadzujem foto najnovsej babiky - zasa z ruzoveho pasikoveho flisu, lebo ten vyber u nas je znacne obmedzeny... 🙄

bezaz
11. nov 2010

@sammy19 tie ti ale idu, super, ako vies spravit tu vytvarovanu tvaricku 😀

@troll strihy hocikde na nete, staci dat do googlu 😉 pruser je, ze dost bab ich sice ma zverejnene, ale tie obrazky su strasne malinke a neda sa to dobre vytlacit 😖

snehovavlocka
11. nov 2010

@bezaz ten je mily....😉 ja som chcela zacat s niecim lahsim a kedze moja moznost pouzit stroj je veeelmi obmedzena,robila som ho rucne a neviem,ci nieco zlozitejsie by drzalo zosite mojim rucnym sitim...ale casom by som chcela postupit aj na nieco stipku zlozitejsie😀

sammy19
13. nov 2010

@bezaz - dakujem🙂 tie hlavicky su tvarovane tak, ako sa to robi pri waldorfskych babikach. chcela som si dat pauzu od tych babik a vcera som do jedenastej vecer sila dalsiu 😀 😀 😀 moja uchylka 🤐

snehovavlocka
13. nov 2010

@sammy19 sitie je asi nebezpecne😔 ked raz chyti, len tazko sa unika 😀

bezaz
13. nov 2010

@sammy19 nzc 😉 ja som sa tiez namotala, len teda tildusky su narocne {aspon pre mna}, kym som usila tu prvu, tak som musela oprasit take mozgove spojenia, co som nepouzila hadam 15rokov, kedze som nikdy nesila a teraz sup, ako mam usit nohavice, ako koselu, co s cim zosit, aby neboli zasite rukavy a pod 😅 😀

lusil2005
autor
13. nov 2010

@bezaz presne takto som ja zacinala s babikami. vedela som usit akurat rovny sev a hotovo. satocky alebo sukna boli pre mna takou istou zahadou ako cela babika. a nenormalne som sa tesila z kazdeho noveho objavu ako napriklad ako sa riasi sukna a podobne 😀

troll
13. nov 2010

ahoj lusil!mas velmi pekne vytvori,tie babiky nemaju chybu nerobis kurzy?

bezaz
13. nov 2010

@lusil2005 vidis, na to riasenie by si mohla dat tip, som teraz natrafila na MMB na jednu babu, co predava latky aj sije tildusky a ma krasne tildy s nariasenymi suknami 😵 😵

sammy19
14. nov 2010

ahojte, prave som dosila nove babo🙂 tak nahadzujem foto. musim si dat pauzu, lebo z toho rucneho prisivania hlavicky a ruciciek a dalsich detailov ma tak neskutocne bolia prsty, ze az 😢

snehovavlocka
15. nov 2010

@sammy19 to mimi je take nadherne,az si oci pasiem😀 tesim sa na dalsie vytvory😉😀

sammy19
15. nov 2010

@snehovavlocka - dakujem, si ma potesila🙂 dalsie vytvory netusim, kedy budu, lebo moje prsty su uplne odpisane. ja s naprstkom sit neviem, takze je to poriadny zaberak na ne 🙂

ankan
15. nov 2010

Nemáte niekto autíčko Mc Queen? Potrebovala som pomôcť a to fotkami.: Z boku a z vrchu. Na webe sú len z uhla a to strašne skresľuje. Moc si ma potešili, chcela by som spraviť toto autíčko pre krstniatko, ale z obchodu už jedno má a to si nemôžem odfotiť, lebo by to nebolo prekvapenie. Hotový výrobok sem potom vložím.

snehovavlocka
15. nov 2010

@sammy19 nazivo su este krajsie ako na fotkach 😀 😀 😀 😀

dudri
15. nov 2010

zaujimam sa aj obnitkujete švy ??? napriklad hracky podla Tildy.
pridam zopar fotiek

snehovavlocka
16. nov 2010

@dudri ja obnitkovavam aj hracky,ale z tildy som robila len toho maca /vid hore/. neviem,ci je to realne aj pri babikach tildy

bezaz
16. nov 2010

@dudri co ej to obnitkovanie?? 😅 som total diletant 😀

kaktusik007
16. nov 2010

dievcence, neviete mi nahodou poradit? hladam knizku/ casopis, kde by bolo nieco ako skola sitia... proste mam take tie veci jednotlivo po burdach, ale by som potrebovala jednu vec, kde je to vsetko dane dokopy.... existuje vobec nieco take??? google mi vyhodil jednu knizku, vydanie v 1998, a samozrejme vypredana a dotlac nehrozi 😠
tak.. ci by ste vedeli niektora poradit 🙂 dakujem

snehovavlocka
16. nov 2010

@kaktusik007 ja mam encyklopediu sitia/schopna/, je z r.1998/2004,vyd.Ikar.dost podrobna

lusil2005
autor
16. nov 2010

@dudri vnutro ktore naplnas netreba obnitkovavat. oblecenie obendlovavam - inac sa z toho tahaju nitky 😅

troll
16. nov 2010

ahojte chcem sa opytat,tei knihy o tilde su v akom jazyku,chcem si kupit v nemcine v rakusku

bezaz
16. nov 2010

@troll na amazone http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_D... najdes aj v nemcine 😉

dudri
16. nov 2010

@bezaz
obnitkovanie-. Čo to je? To je stroj na štyri nite, ktorý okraj látky oreže a krásne obnitkuje ( je to tak pekne začistené ako na kupovaných veciach, alebo cik cak-klukaty steh

@lusil2005 oblecenie nestaci zubate noznice?
Nechala som u rodicov kufrikovy sijaci stroj, v oktobri malovali stenu, moja mama nevie kam odlozila slapaci stroj. Nemohla som najst 😠 .Chcela som sit cik cak...
inak mam doma priemyselny sijaci stroj, dost nevyuzijem 😎 iba semtam. 😎
tak som ostrihala sev na 0,7cm.

bezaz
17. nov 2010

@dudri jaaaj take zlozite a este na to aj stroj potrebujem? 😀 telicko len zasivam a oblecenie normalne 2x zahnem kraj a zasijem, aby sa to neparalo 😉

lusil2005
autor
17. nov 2010

@dudri to co vyplnas staci aj menej ako 0,7, tam to runo zabrani paraniu. a ano, stacia aj zubate noznice 😉
ja nepouzivam overlock, obendlovavam na normalom stroji overlockovym stehom a je to tak super. 😉

dudri
17. nov 2010

@bezaz netreba mat obnitkovaci stroj, staci mat kufrikovy sijaci stroj, tam je v programe cik cak.
@lusil2005, ale mam na mysli saty pre babiku...sev...