Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

sasanka78
25. feb 2009
lusil2005
autor
25. feb 2009

sasanka ten treti si uhadla 😀 malo by to byt zenske telo v mori 😀

slunicko552
25. feb 2009

Jé holky krásné 😵
sas jsi fakt šikovná 😉 Já jsem to smazla,nechtěla jsem to tu mít dlouho,když se to nesmí.Tak já je tu ještě hodím na dnešek a pak je smažu až půjdu spát 😉

erka12
25. feb 2009

poradte mi nejaky link,kde najdem presny postup na krabicu upletenu z papiera,nasla som len misu,vazu,... oval nechcem 😒 chcem to vyskusat 😉

sasanka78
25. feb 2009

slunicko,
tak som to zase nestihla... 😔
Asi si už šla spať... 😅 ... ale inak Martínek je zlatunký 🙂

slunicko552
25. feb 2009

sas ještě tady ale zmizly mi 😕 Tak já to raději nebudu riskovat nevím jestli mi je smazli nebo co 😕 Tak pokud tu jsi pisni a já to tam hodím a pak hned smažu 😉

slunicko552
25. feb 2009

Jinak za malého děkuji je to sluníčko 😵

sasanka78
25. feb 2009

To verím, pozerá mu to z očiek... nie je nad to, mať spokojné dieťatko... 🙂

sasanka78
25. feb 2009

Poraďte, prosím: čo ak keď chcem väčšiu, pevnejšiu krabicu... ako to robíte? 😕
Stránky z telefónneho zoznamu ste na kôš na prádlo určite nepoužili... 😉
Ďakujem za skorú odpoveď...

sasanka78
25. feb 2009
erka12
25. feb 2009

sasanka vdaka,ja som nevedela,ako zacat a tam je aj to pevne aj vypletane dno 😉
musim si zvolit nieco jednoduhcsie,aby ma to hned neodradilo 😉

lusil2005
autor
25. feb 2009

erka jednoduchsie je pevne dno.

sasanka ja motam z novin. a ked ju chces pevnu, motaj obpletkom dvoma rulickami. http://www.rucnivyrobky.eu/pleteni-dvema.html

lusil2005
autor
25. feb 2009

ja som sa snazila zbuchat sliepocku 😅 http://picasaweb.google.sk/lucia.mizerakova/Ple...

sasanka78
26. feb 2009

lusil, ďakujem, vyskúšam dvomi
Ešte mi prosím napíš, ako široký pás z novín striháš...

A potom noviny teda moríš na 3 krát, aby neboli vidieť písmenká?..
Už som sa ťa pýtala... akú značku moridla a laku kupuješ?

Skúšala si tie noviny niekedy pretrieť aj farbou na drevo?...
😕

sasanka78
26. feb 2009

fíha, tá sliepočka je dobrá... 😉
to si našla návod niekde na nete?.. 😕

lusil2005
autor
26. feb 2009

sasanka noviny striham cca na 8 cm. novy cas na 4 pasy to vychadza. sme a tieto velke formaty na 5 pasov.
ja morim len dva krat, vacsinou to staci a nevadi mi ked sem tam nejake to pismenko vidiet. paci sa mi to tak.
pouzivam pam lak a pam moridlo ale aj druchema ma dobre moridla.

niekedy - ked potrebujem farebny kosik - namalujem zriedenou akrylovou farbou kosik namiesto morenia. farbu na drevo som neskusala. len lazuru alebo akrylku alebo moridlo.

sliepocka je tu: http://qfitko.rajce.idnes.cz/papirove_pleteni/

sasanka78
26. feb 2009

Dik, vyskusam, ked sa dostanem do farby-laky...obchodu..

Jeejda... tam toho ale je vyfoteného!!.. To si len z fotky vedela, ako na to?.. Ty si teda dobráá... 😉

lusil2005
autor
26. feb 2009

tam je cely postup nafoteny...

slunicko552
26. feb 2009

lus slepička krásná 😵

lusil2005
autor
26. feb 2009

😅 dakujeeeeeem! este ju musim namorit!

duskaf
26. feb 2009

Kočky, ja milujem tvorenie.
Včera som si všetky vaše linky poodkladala, lebo študujem špeciálnu pedagogiku pre mentálne postihnutých a rada by som raz aj s detičkami so špeciálnymi potrebami tvorila. Ďakujem Vám za toľko dobrých nápadov.
Máme v kuchyni taký starý storočný stôl, vonia históriou, na ňom si s deťmi tvoríme. Včera som si Vás prečítala a chytili ma pletenie z novinových ruličiek, ale žiaľ nepodarilo sa mi to, keď som to preplietala v druhom riadku, tak mi dve ruličky vypadli, rozmočil sa asi spodok a papier to nevydržal. Viete mi poradiť čo som urobila zle. O druhej ráno som to vzdala.
Ale ďakujem za nápad s tým vtáčikom z papiera, dnes sme si podobne vyzdobili s drobcami kvetináče, mám vtáčikov už pozapichovaných v hline. Ste veľmi šikovné. je úžasné byť tvorivým a pocítiť aké je to nabíjajúce energiou. Nech sa Vám darí kočky.
My zajtra ideme skúsiť tých psíčkov z ponožiek, už sa neviem dočkať.

lusil2005
autor
26. feb 2009

duskaf a z coho sa rozmocil spodok? 😕 od coho si to mala mokre? a to osnovne rulicky ti odpadli?

sasanka78
27. feb 2009

lucia,
prosím ťa, z akého papiera máš urobenú sliepočku??..

sasanka78
27. feb 2009

duskaf,
mne sa pletený spodok tiež rozpadával, tak som vyskúšala najprv pevné dno z kartónu a naň som si nalepila osnovné ruličky
respektíve...keď si ťa čítam druhý raz..mi napadlo, že asi si robila dno z kartónu a použila si príliš mokré lepidlo, ktoré ešte nebolo dobre zaschnuté...?? 😕 😕

nevesta
27. feb 2009

Duskaf, na zlepovanie ruliciek pouzivaj to tubove lepidlo... Je suchsie a drzi v pohode... Mne sa tie rozmocil papier sem tam, kym som nezacala pouzivat toto a teraz je to uz v pohode 😉

lusil2005
autor
27. feb 2009

na prilepenie ruliciek na pevne dno treba silnejsie lepidko - herkules alebo tak, a na lepenie ruliciek pri rulickovani treba to lepidlo v tycinke.

sasanka sliepocka je z noveho casu.

babizne, este raz sem dam tu enkaustiku, tentokrat ostru (bola spinava sosovka na fotaku) http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova/En...

sasanka78
27. feb 2009

luci, ako pozerám, tak pozerám na tú sliepočku... ale je celá biela... žiadne písmenká... 😕 😒
ako si ten nový čas šúľala??... 😕 😕 😕

lusil2005
autor
27. feb 2009

nooo z novin vzdy vies usulat polovicu ruliciek cisto bielu. tu je navod: http://www.janart.webgarden.cz/zaklady-pletenia...

langkofel
27. feb 2009

dievcata 😲 😲 😲 , moja dcera by na to povedala: Pozeram ako puk!!! 😀

Pripadam si tu ako Alica v krajne zazrakov. Musim pochvalit vsetky sikulky, ja teda rada peciem ale tym to asi konci 😒 . A moja dcerka sa minule v skolke chvalila, ze mamka je plietla deku pre macka, az do noci 😀 . (15x15 cm 😝 )

No budem sem chodit castejsie, snad sa na mna nieco nelepi, krasna tema a este krajsie vytvory. Chvala vam sikulky 😉 .

sasanka78
27. feb 2009

Diki, Luci, teraz už viem, že ich nemám strihať po výške, ale po šírke... 😅 😀
Dobrá rada nad zlato... 😉