Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Škrečok - ako sa o neho starať?

bronkapet
20. feb 2019

Ahojte ja vás strašne prosím poradnte mi!!
Mne sa do ruk dostal len skoro 2 týždňový malý škrečok nevie sa moc hýbat ani moc otvoriť oči prosím poradte mi!!som zúfalá!!čým ho mam kŕmiť??čo mám zabespečit???
Prosím je to veľmi súrne!!!
Ešte vopred ďakujem za pomoc!!!

jamimka
20. feb 2019

@bronkapet a preco tak skoro ? Tak jedine kŕmiť so striekackou, alebo pipetou malou.

sissy27
20. feb 2019

@bronkapet kŕmiť - asi by som zvolila mačacie mlieko, kravské je predpokladám tak ako pre ostatné zvieratá nestráviteľné, alebo nejaké iné umelé mlieko bez laktózy a striekačkou alebo pipetou každé dve hodiny trošku.
A samozrejme udržovať v teple a suchu.

sedem
20. feb 2019

Zavolaj na veterinu a neexperimentuj, nech ma ten drobec aspon nejaku sancu na prezitie

bronkapet
autor
20. feb 2019

@sissy27 veľmi pekne ďakujem

bronkapet
autor
20. feb 2019

@sedem ďakujem

bronkapet
autor
20. feb 2019

@jamimk
@jamimka umrela mamina a zostal len on

sissy27
20. feb 2019

@sedem na veterine je častá odpoveď "nechajte to na prírodu" pri takýchto malých zvieratách 😟 ale aspoň za pokus to stojí určite
@bronkapet skús si zavolať na kliniku benett, 0907 824 196, tam nám aj operovali škrečka bez blbých rečí

lindusss2016
20. feb 2019

@bronkapet velku sancu na prezitie nema, ak je este slepy. Skusit to mozes, ale ja tomu neverim.

lindusss2016
20. feb 2019

@bronkapet a kde su ostatne mladata?

diewcatqoo
20. feb 2019

"čým"?

lindusss2016
20. feb 2019

@diewcatqoo to je narecove 😂 vyslovuje sa to tvrdo 🤣🤣🤣

sissy27
20. feb 2019

@diewcatqoo a presne to je podstatou problému 😏
Ale zato ty si horúcou kandidátkou na titul Najzbytočnejší príspevok roka 2019. Celosvetovo.
A to som fakt háklivá na pravopis.

diewcatqoo
20. feb 2019

@sissy27 ja zvycajne nedavam prispevky k pravopisu, lebo to by som sa asi nedopisala... ale preboha, čým.. to je uz moc 🙂
Tesim sa, ze som dokazala vyhrat v tejto kategorii na stranke, kde je kazdy den pridanych niekolko prispevkov s jasne pozitivnymi tehotenskymi testami s otazkou "je to pozitivne?"

sedem
20. feb 2019

@sissy27 ufff, to fakt? Sa mi az nechce verit... tak potom clovek, co toto vyslovi, zjavne netrafil povolanie...no skusila by som aj tak kludne aj viacerych, verim, ze niekde budu vediet a chciet aj poradit...

dolores123
20. feb 2019

Ahoj, mláďatá hlodavcov sa bežne odchovávajú na mačacom mlieku, najlepšie sa ti bude kŕmiť s drobným štetcom, treba to robiť každé dve hodiny a potom trochu masírovať bruško aby sa vedel vyprázdniť. Okrem toho je potrebné držať ho v suchu a teplučku, ale napriek tomu veľké šance nemá ak mám pravdu povedať. Na veterine asi tiež nepomôžu, teda nemyslím si to...

sissy27
20. feb 2019

@sedem bohužiaľ... Doma nám už 5 rokov robí radosť najdúšik, ktorého záchrana bola podľa veterinára zbytočná a máme ho vrátiť tam kde sme ho našli... Našťastie som tam vtedy nebola ja. Ale samozrejme nie každý je taký, čo chodíme k nášmu, tak fakt by hádam aj dážďovku skúsili zachrániť, keby si chcela. A na druhej strane nerobia veci, ktoré nemajú význam len aby z teba vytiahli prachy - napríklad u nášho sme konzultovali následky po zranení a že operácia by stála dosť peňazí, riskantná narkóza a výsledok neistý, takto má síce trošku hendikep ale vie s tým normálne fungovať.

sedem
21. feb 2019

@sissy27 ach, no ale co sa vlastne cudujem, ved biznis so zdravim je aj pri ludoch, takze ano, najst dobreho veterinara, ktory ma realne zaujem pomahat a nie len zarabat, je asi problem...

evellm
21. feb 2019

@bronkapet Ako ste dopadli?

dolores123
21. feb 2019

Ja ešte len na obhajobu veterinárov, mnoho ľudí vidí len koľko peňazí si pýtajú za zákroky, ale málo ľudí si uvedomuje, že materiál niečo stojí. Niekedy je aj náročné ho zohnať, odmietanie operácií sa navyše deje aj v humánnej medicíne a operovať malé zvieratká nie je také jednoduché akoby sa mohlo zdať, preto sa tomu množstvo veterinárov vyhýba. Bohužiaľ malé zvieratá zle znášajú narkózu a treba na nich aj špeciálne postupy, preto sa niet čomu čudovať ak niektorý veterinár odmietne. Toto sa laikovi vysvetľuje ťažko, ja veterinu študujem a jediné čo môžem napísať je nesúďte niečo do čoho nevidíte, my to fakt neštudujeme len pre prachy a netrápime sa každý deň len aby sme na vás zarobili. Samozrejme psychopati sa nájdu, ale tak je tomu všade

sedem
21. feb 2019

@dolores123 Ale tu vobec nejde o to, ze si veterinar vypyta za svoju pracu a pouzity material nejaku odmenu, ono to bolo myslene na veterinarov, ktori castokrat tahaju z ludi peniaze aj vtedy, ked napr nevedia, co so zvieratkom je, vlastna skusenost s mojou fenockou, lekar vobec netusil a miesto toho, aby povedal, zial neviem, co tomu psovi je, skuste aj u ineho lekara sa poradit, tak daval infuzie, lieky , jednoducho pokus omyl, hlavne este z toho nieco vydolovat..a to zial, mam viac znamych , ktori maju podobnu skusenost..ale verim, ze je vela veterinarov, ktori pomahaju s laskou k zvieratkam 😉

sissy27
21. feb 2019

@dolores123 čo sa týka cien u veterinára, to absolútne neriešim, chápem, že to všetko niečo stojí a žiadna poisťovňa nič neuhradí. A chápem aj to, keď veterinár povie prepáčte, tu nevieme pomôcť, operácia by bola príliš riskantná, nemožná... Ale nikdy nepochopím, keď veterinár povie to načo ste prišli, mali ste ho nechať tak, príroda by sa postarala a odmietne čokoľvek urobiť. Už aj keby to malo byť bez šance, tak aspoň by mal ponúknuť ukončiť trápenie. K veterinárovi totiž nechodia pacienti, ale platiaci klienti a v BA je konkurencia dosť veľká, takže na jeho mieste robím aj umelé oplodnenia u akváriových rybičiek ak to má kto zaplatiť.

dolores123
21. feb 2019

Áno, samozrejme v prípade, že veterinár niečo nevie urobiť mal by to priznať. Bohužiaľ ja viem ako je to s pacientmi a uvedomujem si, že častokrát radi klamú a zavádzajú. Tak či tak metóda pokus omyl je niekedy tá jediná možná aj u ľudí a vzhľadom na to, ž zviera je nemé je to niekedy tá najlepšia možná metóda... ale k tomu poisteniu inak ešte, existuje aj pre zvieratá len tak pre zaujímavosť, ale nikdy som nezisťovala podmienky alebo čo hradí :D

Tu začni písať odpoveď...

Odošli