Skúsenosti s predávajúcimi na modrom koníkovi

pluska
28. júl 2010

Ahojte, rada by som sa dozvedela váš názor na takúto situáciu: kúpila som si tu sedačku (v nádeji, že jednám so serióznou predávajucou, veď tú sú iba také), ktorá mi bohužiaľ nesedí do nášho starého fára (krátky pás). Tak smutná, ale v nádeji, volám pani ivetke do trnavy (budem serióznejšia a nenapíšem priezvisko), že sa dohodneme na vrátení tovaru a peňazí. Ale figu borovú, mám proste smolu!!!! Tak mám na predaj autosedačku a bohatú skúsenosť, že nie sú všetci poctiví a neriadia sa tým , že nerob druhému to, čo nechceš, aby oni urobili tebe. Ja som pristúpila na vrátení peňazí jednej mamičke, ktorej tovar, ktorý kúpila, bol malý.

luccia74
25. máj 2013

dik mate pravdu ,nevsimla som si poskodenie ,ale uz som tolko tenisiek predala a vsetkeho mozneho,vacsina mamiciek pyta casto vnutornu dlzku vlozky aj ked je v inzerate napisane cislo ,ale treba zmerat dlzku sirku bundy ,mikiny to by som si vsimla,ale ked dcera mala zaviazane snurky ,tak na tych teniskach to mozno nebolo tak vidno,proste neviem,najviac ma stve ta kolobezka,ze musim ist po nu na postu ,pri nej je najdrahsie postovne ,na tie tenisky by som sa jej vykaslala nech ich hodi do kosa ,ja ich nepotrebujem a postovne nemusi platit ,chcela som pomoct a tu to mam ,ale musela som reagovat

luccia74
25. máj 2013

@marhulka13 pozrite si moje inzeraty mam ju tam nafotenu original novu v krabici a urcite som jej ju nenanutila ,iba som sa spytala ci nema zaujem ,tvrdila ze nema tolko penazi ,tak som chcela spravit dobry skutok a ponukla som jej ju lacnjsie,hoc sama nemam nazvys peniaze a to postovne sa jedna hlavne o tu kolobezku -je to v darcekovej krabici zabalene a balik je drahsi ,ako nejake tenisky

felinda
26. máj 2013

@luccia74 ja viem že nemá hodnotenia, však je na MK týžden či dva, každý musí niekedy začať...viete , to že neboli opísané neznamená, že sa nemá na čo sťažovať....však takáto zásadná chyba na teniskách sa proste napísať musí..viem, že s te to s tou kolobežkou mnysleli dobre...no dúfam, že sa to celé vysvetlí..ďakujem za odpoveď

marhulka13
26. máj 2013

@patkovamama aha, tak nevedela som, ako je to s tym postovnym. tazko sa presne vyjadruje, ked neviem presne, ako to je. No ak si platila postovne plus 3 € a aj botasky, tak mas narok na vratenie sumy za botasky plus 2krat posta, teda 6 €. Je to teda dost penazi 😝

marhulka13
26. máj 2013

@luccia74 tak teoreticky aj keby si jej ju nutila, tak neviem, ako sa da donutit nekoho nieco kupit. bud to chce alebo nie. mne moc nie je jasne, preco kolobezku tiez vracia pokial je fakt v dobrom stave. zbotasky ok, no toto mne nejde. No je to len na vas, ako to doriesite, resp. admin.

patkovamama
26. máj 2013

@vikusjk Vikuš ak môžem, dovolím sa ohradiť. Najprv, po správe od dcéry pani predávajúcej, ktorá mi tvrdila, že som si mala kliknúť na fotky v inzeráte, že všetko tam bolo vidno, som odfotila tenisky a fotky som dala do môjho profilu - fotoblogu. Bez nicku, bez mena predávajúcej. Toto, že som tam dala tie fotky považovala pani Lucia za ohováranie a urážanie a vláčenie po fórach.
Do tohto fóra som napísala a aj nick uviedla až POTOM, ako mi sa mi pani Lucia začala vyhrážať adminom a slovne útočiť, že ju len urážam a preto napíše adminovi, pretože je to moja chyba. Teda nie hneď na začiatku som uviedla nick, až tu.

patkovamama
26. máj 2013

@luccia74 @marhulka13 Ak môžem, ešte raz Vám napíšem ako to je s tou kolobežkou. Kupovala som tenisky, ktoré som i zaplatila. Pani Lucia mi ponúkala ďalšie veci, medzi ktorými bola aj kolobežka. Nakoľko mi sama ponúkla nižšiu cenu, vzala som ju. Nenútila mi ju, kúpila som ju dobrovoľne, ale k teniskám, spolu ako jeden balík.
Ale akonáhle balík prišiel a podľa môjho názoru bolo nutné balík vrátiť, vracala som ho CELÝ, aj s kolobežkou hlavne z toho dôvodu aby nebol akýkoľvek problém z toho, že hlavný predmet kúpy - tenisky oboje vraciam a kolobežku, ktorú mi ponúkala preto že už niečo u nej kupujem, si nechávam.
A tiež preto, že kolobežka bola zabalená v krabici, ktorá nebola zaplombovaná, krabicu som neotvárala, ale podľa rozmerov krabice mi bolo jasné, že ju je nutné poskladať a teda že nie je vcelku. Po vzhliadnutí tenisiek som sa úprimne zľakla, že keď tenisky nie sú OK, možno ani kolobežka nebude OK. Nebolo možné si ju prezrieť, keďže nebola celá a po poskladaní ak by niečo nebolo v poriadku, bolo by možné ju vrátiť? Netvrdím, že s ňou niečo bolo, ale čo Vás napadne ako prvé, keď si kúpite vec, ktorá je nenositeľná a pri nej ďalšiu vec, ktorú si nemôžete prezrieť celú?
Balík som zasielala urýchlene a teda celý, bez akýchkoľvek špekulácií, že si niečo nechám, keď to bolo lacné atď a bez zbytočných prieťahov.

Nechápem hlavne jednu vec. Ako mi stále prízvukuje priateľ, ak je o kolobežku taký veľký záujem pri cene 25 eur, prečo je pani @luccia74 urazená, že jej ju vraciam. Predsa ak som mala tenisky hodiť do koša a kolobežku si nechať za 12 eur, takto si ju môže predať za 25 eur a bude na tom zisková. Prečo ma teda neustále napáda, že jej ju vraciam, hoci mi ju dala výrazne "pod cenu", keď si ju po vrátení môže predať za 25 eur - za dvojnásobok? Nerozumiem.

Mne pripadalo férové vrátiť celý balík presne tak ako prišiel, aby potom nebol akýkoľvek problém - a stal sa opak, je tu problém. Nie je problémom, že vraciam tenisky, ktoré som vraj mala zahodiť, hoci mi minimálne 3-4x bolo písané, že som na vine ja, pretože som sa mala pýtať, lepšie pozrieť fotky atď... Ale to, že vraciam kolobežku, ktorou dokoola argumentuje.

Pritom problém nebol žiaden, kým som neupozornila pani Lucku, že mám nárok aj na preplatenie poštovného. A problém je, že som dala niekam fotky, hoci bez nicku a údajov, čo považovala predávajúca za urážku. Urážky jej dcéry a slový výsmech z jej strany v našej komunikácii sa mňa ale dotknúť nemal.

@felinda ďakujem za názor, ale už sa ma prosím ani nezastávaj, vážim si to, ale tu sa neberie tvoj názor za objektívny, keďže sa poznáme.

vikusjk
26. máj 2013

@patkovamama ja som napísala, že sa nechcem do toho pliesť, takže ma prosím vynechajte. Napísala som iba suchý komentár, že ste predávajúcu menovali, čo je pravda, hneď v prvom príspevku v tejto téme, to je všetko.
Myslím si, že je to medzi vami dvoma, takže znova opakujem, že vám obom želám, aby ste to vyriešili k obojstrannej spokojnosti 😔

luccia74
26. máj 2013

@marhulka13 ahoj ta kolobezka je nova orig.zabalena nadherna cars ,ale uz som dohodnuta ,vratit peniaze a prijat balik spat ,aj ked stale nad tym rozmyslam tie tenisky adidas stali okolo 60eur a su tam nie derave ,lebo oni niesu kozene,ale latkove a to sa tam poskodilo,ked sa stahovala snurka.ale dcera na foto odfotila snurky zvonka nasadene ,ale ked sa snurky daju znutra ,tak sa to zakryje to poskodenie snurkou,ked sa uviazu,ale co uz za 10eur+posta 1,60 clovek nemoze ocakavat vela,ale podla mna su nositelne ked su snurky zvnutra nasadene .a tie fotky su tiez skreslene ,v skutocnosti to nieje take hrozne a niesu take zažltnute ,ako ich ona odfotila .stali 60 eur ,samozrejme su nove dostat aj za 25 eur bud nike a adidas ,kaslem uz nato

luccia74
26. máj 2013

@felinda samozrejme -ze jej vratim peniaze a kaslem na to -vlastne je to aj tak uplna blbost to tu takto riesit-ale vcera som bola fakt soknuta ,ked ona hned dala do svojho albumu fotky tenisiek,pritom ked jej vo stvrtok prisiel balik ,hned som reagovala a cez tyzden som ju aj pozyvala ku mne ,ale kedze sa nevyzna v ba tak to bolo jedno ,ale aj tak tie tenisky neboli az take hrozne -myslim tak ,ze ak by si nasadila snurky zvnutra tak to poskodenie by sa skrylo tou snurkou -ale vzdy by tam bolo vidiet -dcera ich nosila v 15 a kedze niesu kozene,ale latkove tak sa to poskodilo zatiahnuti snurkou,ale co stali 60eur a ja som ich ponukala za 10+1,60 posta a nove clovek niekedy najde aj za 20 e napr v sportdirect ,vsetkym mojim 4 detom kupujem len do 20 adidas a nike ,treba hladat ak chce clovek usetrit a je to vyriesene pride balik vraciam peniaze

traktor
26. máj 2013

@patkovamama
@luccia74 vôbec nie je podstatne, kolko stal tovar ako novy..dôlezite je, ak je noseny, opisat jeho skutocny stav..co sa tu nestalo..cize nakupujuca ma narok tovar vratit a ziadat plnu sumu + obe postovne za to jedno postovne posle tovar spät/..to, ze posiela spät cely balicek je myslim ok..po otvoreni , nasla to co nasla..necudujem sa..tenisky adidas nie su ok, tie druhe boli predavane pod znackou adidas a adidas to nie je.. + k tomu, ze to davala do fotoblogu..tiez je to ok, kedze ste sa nedohodli,ona chcela vratit aj postovne, na co ma narok, tak volila tuto formu..je to bezne a nic na tom nie je.. viac netreba dodavat..myslim, ze by sa to malo uz uzavriet na tuto temu..dohodli ste sa na vrateni peniazkov, co sa verim aj stane..a prajem vam uz len same dobre obchodiky 😉

luccia74
26. máj 2013

@patkovamama problem nieje v tom ,ze mam zobrat spat kolobezku,ale v postovnom zan ,tenisky posta stoji 1,60 mozno aj menej cez eph listok,kolobezka stoji 3,310 posta ,ale samozrejme beriem spat a k tym teniskam som uz popisala dost ,stali 60-predavala som za 10

luccia74
26. máj 2013

@traktor viete kolko je mamiciek ,ktore by nic nevracali,ja sa stale pytam ked kupujem hlavne najmladsej dcere oblecenie iba next v akom su stave vecicky ci nieje farba vyblednuta,zmolky vytahania,fotky niekedy skresluju a tie adidas neboli take zazltnute ,ako poslala pani foto ,kazdy fotak a mobil foti inac a ak by sa nasadili snurky zvnutra tak by to nebolo vidno ,pretoze su latkove nie kozene stali 60e ja som ich ponukala za 10 a niekedy aj to natrhnutie moze vyzerat inac -ako v skutocnosti teda ked sa foti zblizka -pozriem si ich ,ked balik dorazi ,nieje to moj prvy predaj na rozdiel od pani kupujucej a to predavam aj na mmb a mam spokojnych zakaznikov

traktor
26. máj 2013

@luccia74 no ja by som vratila 😉 ..u mna by info, ze *ak by sa nasadili snurky zvnutra tak by to nebolo vidno* neobstala..skratka, kazde poskodenie ma byt opisane..ok, pouzivane je pouzivane, beriem, ze uz nebudu uplne ako nove..ale potrhane?ci by som to odfotila mobilom, ci fotakom najlepsej znacky..je jedno, lebo to tam skratka je..a opakujem..je uplne jedno aka bola PC..a aka cena bola v inzerate..ci by boli za 1 euro, ci za 20 maju byt opisane, ak tam poskodnie je..a tu o tom v opise zmienka nebola..cize ma narok vratit tovar, ma narok na plnu sumu + obe postovne

patkovamama
26. máj 2013

@luccia74 Lucka nebudem sa k tomu už viac vyjadrovať, ale vyjadrím sa k tomu, čo ste napísali:"
"tenisky posta stoji 1,60 mozno aj menej cez eph listok"
Len za tenisky, ktoré som platila najprv a osobitne, som platila poštovné 3 eurá. Sama ste mi vraveli, že nie sú do kila, takže za 1,60 by ste ich poslať nemohli, jedine za 2,80 eur balíkom - 2,70 cez eph lístok. Doporučený list nad kilo je 3,05 ak sa nemýlim a cez EPH sa cena neznižuje, posielam balíčky za poštovné a musela som si to ponachádzať. Stále píšete výšku poštovného inak. Ja som hneď písala, že i keď by som platila vyššiu sumu, požadujem len 3 eurá ako som platila aj ja - pri samotných teniskách. Dokonca tu čítam a maminy mi píšu, že mám nárok na 2x poštovné :/
A inak, aj keď si ich zašnurujete, či dáte šnúrky dovnútra, i tak je to vidno, lebo vydretia sú od šnurovania, nie tesne, pozrite si fotku. Okrem toho kraj je koženkový a pod tým látka deravá. Teraz tvrdíte, ako sa dá poškodenie schovať, keď kým som nedala na MK fotky, tvrdili ste, že poškodenia nemajú. Naozaj už nerozumiem. Neviem, koľko stáli, ale jedna mamička tu mi včera poslala odkaz na obchod, kde stoja nové 30 eur, hoc nie také isté. Ja som už kúpu topánok vzdala, nových či nosených, nosím svoje.

traktor
26. máj 2013

@patkovamama ano mas narok na obe..zaplatila si sumu + postovne, takze ti to patri + postovne, ktorym jej balicek posles spät..lebo chyba sa stala na jej strane, nie na tvojej, preto mas narok na obe postovne

patkovamama
26. máj 2013

@traktor Hoci predávajúca nakoniec uznala aspoň to jedno, že preplatí, vymáhať to druhé by už bolo asi nemožné, neviem :(
Ďakujem maminám za názory, každej, ktorá sem napísala.

luccia74
26. máj 2013

@patkovamama ok ja som ich kupovala asi pre 2,5rokom -takze ceny su rozne ,ak pojdete do sportsdirect kupite si pre seba adidas a nike za 15-20e uplne nove a pre syna to ani nehovorim ,mna to len napadlo ,ze ked su snurky opacne tak by to mozno nebolo vidno,ale foto som nemala v plane amlcat pozrite si moje inzeraty dcera foti tymto stylom -ze jedna topanka je vzdy naboku,ale to uz je jedno ,to postovne 1,60 som myslela pri kupe jednych tenisiek a kolobezka vazi asi 3kg,tak preto sa mi nechcelo preplacat na postovnom,vcera som bola vytocena a asi som to trochu prehnala co uz proste ma to zaskocilo a bolo uplne zbytocne to tu riesit ,ked som vam hned povedala ,ze mozte balik vratit -vsetko ten vas album asi som mala bojovnu naladu a zbytocne som premarnila jeden den volna a dalo sa to riesit aj bez tochto,pritom som sa chcela spytat za kolko by ste mi namalovala portet-mate sikovne rucicky,fakt talent a cudujem sa ,ze to nevyuzivate ,je tolko firiem ,ze by ste bola za vodou,sestra zaplatila za takyto portret 50eur

luccia74
26. máj 2013

@traktor ale kolobezka je komplet nova a tenisky dc su tiez bez chyby,akurat co pani pisala z vnutornej strany ,ze su bledsie,ale je to brusena koza a staci ,ked clovek v nich chodi chvilu,dcera ich nosila malinko ,lebo to je teny typ na skate a zmenila satnik tak adidas nosila vela a samozrejme tenisky sa ani raz neprali ani ta spicka nieje tolko popraskana ,ako byva zvykom u nike tenisiek

ankan
26. máj 2013

@luccia74 netvrdím, že ste chceli pani Janku oklamať a nasilu je niečo predať, ale dcéru upozornite aby lepšie fotila veci a ak treba skontrolujte aké fotky vložila pri inzeráte. Zodpovednosť nesiete vy a nie dcéra, nakoľko veci predávate vy. V inzeráte ste písala, že sú Adidas a nie sú. Ja by som sa tiež obávala či je kolobežka O.k. keďže ste klamala pri teniskách. 1. že nie sú poškodené a 2, že sú Adidas a nie sú. Preto sa pani Janka napísala ako "dobre" nakúpila. Vaše meno v jej albume nespomenula, ale dala ho až sem po tom ako ste sa jej z dcérou začali vyhrážať a útočiť na ňu. Nepoznám Vás, ale viem na 100%, že pani Janka je čestná žena a nezaslúžila si takýto podvod.

bublinam
26. máj 2013

@ankan ja is proste mysím, že by sa niečo také ako boli tie fotky versus realita nemalo stať. A myslím, že je pochopiteľné, ak sa kupujúca cíti oklamaná.... ja vám nechem tvrdiť, že ste zlá predajkyňa. V tomto prípade sa stal a vážna chyba.

bublinam
26. máj 2013

prepáčte pani anka , chcela som dať meno @luccia74

stanislavao
29. máj 2013

Urcite neodporucam tuto kupujucu - mojmaminka
objednala si tovar, komunikacia potom ziadna, peniaze nikde a ked som jej napisala, ze ak mi do isteho terminu nepridu peniaze, tak jej napisem hodnotenie o spolahlivosti, tak zacala utocit na mna, ze ona mne napise negativne hodnotenie. a bludy. ze ona tovar chce, ale mozno si to rozmysli a pod. no totalna kr..a. nic jej nerezervujte. ma viacero negativnych hodnoteni o tom, aka je klamarka a peniaze neposiela. a je aj v ciernej listine.

janka2307
29. máj 2013

@stanislavao ja taketo kupujuce vobec neriesim...2-3dni cakam a ked sa neozve tak posuvam dalej, hodnotenie vobec nedavam je to uplne zbytocne lebo obchod samozrejme neprebehol tak naco? ked ti napisu taketo zaujemkyne 3-4krat denne a viac sa neozvu len si mrhas energiu;) hlavne sa tu stretavam s takymito iba registrovanymi uzivatelkami...neregistrovane aspon vedia co chcu-nikdy som im tovar na milionkrat nepremeriavala a nic z toho vacsinou ani bu ani mu a skor sa spolu dohodneme🙂 to je moja skusenost ;)

stanislavao
29. máj 2013

@janka2307 u mna neregistrovane uz radsej nech ani nenakupuju, lebo asi 90% z nich tovar nekupi a nikdy viac sa neozve. lenze ked uz dam cislo uctu, tak cakam peniaze. nemozem to predat dalej, lebo co ak by nahodou od nej peniaze prisli.

janka2307
29. máj 2013

@stanislavao väčšina je takých, ktoré chcú meniť-hlavne nový tovar za ich "vecičky", ktoré by som nechcela ani zadarmo...aj keď mám v podmienkach jasne napísané že nevymieňam...ja s neregistrovanými mám celkom dobré skúsenosti, keď ti neprídu peniažky do 2-3dní tak koľko chceš na ne čakať? keď ti nepošle hneď tak sa ich už asi nedočkáš :(

gubcikova
29. máj 2013

čo by ste si mysleli keby vám jedna mamička napísala minulú stredu že peniaze poslala a hned na to kedy nám to vy pošlete.napísala som že ked prídu peniaze a ked ich posielala v stredu vo štvrtok by mali byť.samozrejme neprišli,v piatok tiež nie,napísala som jej v pondelok že peniaze stále nemám a ona v utorok počkajte určite prídu ja som ich posielala.tak som jej napísala ak do konca týždňa neprídu ruším obchod

trnka77
29. máj 2013

@gubcikova ja mám jednu,ktorá po troch dňoch povie,že pošle poštou,po 2 dňoch urgujem, nič,zistila som že je z Košíc,ako ja ,potom povie,že určite príde osobne...... 😠 😠 veci som predala ďalej,mám šťastie,že druhá mamička počkala 😉 🙂

gubcikova
29. máj 2013

@liliandax dík za to čo si sem dala
@trnka77 tak v tom odkaze je ona-@larisaemily