Skúsenosti so spoločnosťou Votum - centrum odškodnenia

bambulka712
19. dec 2015

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť so spoločnosťou VOTUM. Oslovili nás po tom, čo manžela nabúrali, vraj s ich pomocou sa dá dostať viac peňazí z PZP, ako by sme dostali priamo od poisťovne. Riešili ste niečo cez túto alebo podobnú spoločnosť? Nie je to o tom, že v konečnom dôsledku na tom vďaka nim preplatíme (účtujú si za to 30%)? Ich sľuby vyzerali výborne, no viem, že keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Budem vďačná za každú - pozitívnu aj negatívnu skúsenosť. 🙂

bonaqa2013
19. dec 2015

@bambulka712 my máme zatiaľ do činenia s inou spoločnosťou. Judr. Prosman a Pavlovič - Trnava. Určite menej ako 30 perc. Vraj DPH.....

bambulka712
autor
19. dec 2015

@bonaqa2013 oni si účtuju 20%-30%, pri nehodách je to 30%. No mne ide o to či sa dá spoľahnúť na to že splnia čo sľúbia.. lebo ak cez nich dostanem rovnako ako z poisťovne a ešte si vezmú 30% tak to je bieda... :(

bonaqa2013
19. dec 2015

@bambulka712 túto firmu nepoznám, my sme sa obrátili s inou vecou na spoloč. z Trnavy...

jakral
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1okana
31. okt 2017

@jakral
Aj mna oslovili z votumu.mala by som par otazok.

74majka1991
11. apr 2018

Nam sa ozvali z Votumu po zavrazdeni svokra vsetko pekne sluby aj nas za cas riesili a uz sa mesiac tam nevieme dovolat ... rozmyslame ze podame trestne oznamenie maju prefotene nase rodne listy a o nikom ani slovo. Za nas uz NIKDY NIC OD NICH

vierkamuska
12. apr 2018

@74majka1991 Majka, a kam sa neviete dovolať? Ľuďom, ktorí boli za Vami alebo na centrálu? Lebo ja tam volám denne a nemám problém.

74majka1991
12. apr 2018

Pani co nas mali nastarosti tzv. Pravnicku.

74majka1991
12. apr 2018

A na centralu ked zavolame nam povedia ze sa nam ozve pravnik a nic

vierkamuska
16. apr 2018

@74majka1991 ok, môžem Vám napísať súkr. správu? rada by som Vám pomohla - prezistila, čo sa deje, ale neviem ani vaše meno, ani priezvisko, ani číslo spisu....ani meno referentky, ktorá spracúvava Váš prípad......idem Vám poslať správu a napíšem Vám moje číslo, ak by ste chcela zavolať....

1okana
16. apr 2018

Mne volali,ze spolocnost sa rozpadla a vznikla nova.ak chcem mozem podpisat zmluvu s nimi.ale doteraz od oktobra som s ich pracou nebola velmi spokojna. Pripad este nie je uzavrety.

74majka1991
16. apr 2018

@vierkamuska ziadna sprava neprisla

74majka1991
16. apr 2018

@1okana ja som tam dnes zase raz volala a zase raz ze sa ozvu a zase raz sa neozvali a takto uz 3tyzdne ak nie aj viac ze nikto nic.

vierkamuska
17. apr 2018

@1okana zdavím, nie je pravda, že Votum sa rozpadol, všetko normálne funguje ďalej, klientom sú naďalej vyplácané nároky ako doteraz.....písala som Vám aj IP (11.4) - prosím pozrite sa, či Vám správa odo mňa prišla.

12345janka12345
25. sep 2018

Pred pol rokom po smrti syna za nami bola jedná pani. Predstavila sa ako obchodná riaditeľka z tejto firmy. Už to ako vyzerala a bolo ju cítiť za cigaretami ako keby vyšla z krčmy nás malo varovať čo sú zač. Zobrala od nás všetky papiere čo sme mali doma, nechala nám papiere kde sme sa dozvedeli že im máme platiť percenta, pričom nám niekoľko krát povedala že služba je bezplatná a nakoniec keď sme sa jej na to pýtali, tak nás odbila že sme podpísali a mali sme šancu odstupiť od zmluvy. Arogancia neskutočná. Potom nám volal ešte nejaký chlapík, že čo si to predstavujeme obťažovať jeho priateľku nech jej dáme pokoj. Keď sme niekoľko krat volali na pevnú linku, tak že sa nám ozvú a samozrejme že sa nozvali. Na policii aj v poisťovni nam povedali že je to známa firma, že to už ani nebudú komentovať. Zneužili náš žiaľ a bolesť a tie múdre a ochotné reči si založte za klobúk. Nič len klamstvá a zavádzanie, ničoho iného sme sa nedočkali. Je mi z Vášho alibizmu zle!

74majka1991
28. sep 2018

@12345janka12345 my už čakáme vyšše roka že táto spoločnosť nám vyrieši odškodné a nič. Pobrali rodné listy a teraz sa nám ozve dáky p. Právnik že chce rodné čísla a kde sú potom tie rodné listy?

hasic88
29. nov 2018

Chcel by som sa podeliť s Vami so skúsenosťou so spoločnosťou Votum ..... Tak ako uvádzali mnohý predošlý prispievatelia nie len na tejto stránke po oslovení nás navštívil regionálny spolupracovník ktorý nám predložil zmluvu na zastupovanie pri odškodnení z PZP. Dnes si viem uvedomiť jednu vec a to je že nás tiež podviedli. Ono totiž tá ich zmluva zahŕňa výšku odmeny za vaše telesné poškodenie čo vie aj slabší človek v matematike si vyrátať.Počet bodov za telesné poškodenie z tabuľky ktorá je daná krát suma za jeden bod ktorá je tiež zadaná myslím NBS -kou. Váš zdravotný záznam po úraze presne určuje vaše poškodenie .Takže nejaké bludy o tom akú vysnívanú sumu Vám táto spoločnosť vybaví je blbosť na ktorú nachytajú mnohých ľudí. Ono totiž spoločnosť Votum..... odmietla lekársku správu ktorou sme disponovali s honosným prísľubom že oni nám dajú vyhotoviť iný posudok s iným bodovaním. Majú nato svojho lekára . Potom samozrejme ju dali vyhotoviť za poplatok 40 Eur ale v správe bolo presene to isté bodové ohodnotenie . Čudovali sme sa keď bola od toho istého ošetrujúceho lekára ako bola naša správa. Prečo asi? Čo je zarážajúce v tej istej zmluve je uvedené čo všetko pre Vás urobí spoločnosť Votum..... GRÁTIS . Účel jasný , ovplyvnenie vášho rozhodnutia . Bohužiaľ Vaše odškodné je prevedené na účet spoločnosti Votum.... a až po odrátaní ich provízie a výdavkov dostanete nejakú znehodnotenú čiastku. Zarážajúca chvíľa nastane keď spoločnosť oslovíte vybavením napríklad sľúbené odškodnenie" GRÁTIS" v prípade ušlého zisku .Spoločnosť už zabudla že dala prísľub aj na niečo s čím majú mnohý dilemu ako si vyrátať vlastne túto sumu. Ak si dnes uvedomím že sme mali v úmysle o zastupovanie aj pri škode na vozidle tak prichádzam na skutočnosť že by sme sa obrali v našom prípade o 30% zo škody na vozidle vo výške 30tisc Eur. Ono totiž tá suma šla ako úhrada pre servis za opravu nie do nášho vrecka .Problém je v tom že tieto hyeny by si bez problému od nás za škodu na našom vozidle vymáhali peniaze nad rámec krytia z PZP to znamená z nážho vrecka. Podobne v tej ZMLUVE nenájdete možnosť ako je ju možne vypovedať zo strany splnomocniteľa napríklad dohodou oboch zmluvných strán pre prípad ak dôjde práve k NE- konaniu zo strany splnomocnenca. Táto zmluva je uzatváraná v prospech spoločnosti Votum..... a v neprospech poškodeného. Je až zarážajúce keď nás oslovila ďalšia spoločnosť že by nás zastupovala pri plnení z PZP po nehode. Na otázku ako by nám mohli byť nápomocný zaznela tá istá pesnička. Po čase som pochopil ako to asi funguje keď som spoločnosti poskytol číslo vyšetrovacieho spisu u polície ktorý je v elektronickej forme dostupný už pred vydaním rozhodnutia o vine škodcu po zadaní kódu. Oni totiž aj napriek vami podpísanej plnej moci na zastupovanie sa k ničomu nedostanú lebo polícia presne vie o koho sa jedná. Pri navšteve ich zástupcom dostanete napríklad aj informáciu o finančnej pomoci spoločnosťou v čase PN z dôvodu zníženia vášho príjmu. Oni totiž vopred vedia asi aká výška odškodnenia bude vyčíslená. Je na Vás ako Vás dokáže ovplyvniť ponuka tejto spoločnosti ,ale ak mám poradiť VYMÁHAJTE si svoje právo s ľuďmi ktorý sa zaoberajú právom a nie jedna babka povedala. Nehovorím že s poisťovňou bolo jednoduché jednať ale v podstate sme si všetko vybavili sami len to trvalo istý čas ktorý nedokáže nik urýchliť. Záver . Po nečinnosti spoločnosti Votum.... pri riešení t.z.v." GRÁTIS "odškodnení sme podali výpoveď. Dnes nás čaká "SÚD". Spoločnosť si vymáha províziu z odškodnenia na zdravý poškodeného čo je podľa ZMLUVY jediná provízia. Tie ktoré mali byť vykonané GRÁTIS spoločnosť netrápia.

sisinka0000
8. jan 2019

@hasic88 Dobrý deň! Chcem sa Vás informovať, ako ste dopadol so spoločnosťou Votum, my máme s nimi tiež zlé skúsenosti, manžel mal dopravnú nehodu 20.7.2018, do dnešného dňa sa s prípadom nič nedeje, od spoločnosti Votum sme žiadali právnika, odpoveď ich zástupcu bola: všetko ide tak ako má, právnika nepotrebujete, škoda peniažkov, tak sme hľadali právnika, spoločnosti sme dali výpoveď, včera nám od nich prišiel list, kde nás žiadajú o zaplatenie sumy 10700€ do siedmich dní, zatiaľ sme nedostali žiadne odškodnenie a oni od nás pýtajú takéto peniaze? Hyenizmus, ryžujú na nešťastí druhých.

hasic88
18. mar 2019

@sisinka0000
Práve dnes bolo súdne pojednávanie. Pre nás dopadlo zle. Samozrejme nasledovať bude odvolanie na krajský súd .Aj napriek tomu, že sudkyňa sama uznala že už vydané rozhodnutie podľa ktorého sa rozhodlo aj v tomto prípade jej pripadá ako protiprávne rozhodnutie. Totiž právnik Votumu sa odvolal na iné súdne rozhodnutie ktoré bolo vydané v prospech Votumu. Tak ako som uviedol ,že zmluva obsahuje aj veci GRÁTIS a tie ťa namotájú sudkyňa nebrala do úvahy napriek tomu že to potvrdil priamo zástupca Votumu. V našom prípade sa jednalo o ušlý zisk ktorý mal byť spravený Grátis. Po dvoch mesiacoch nečinnosti spoločnosti Votum sme zrušili plnú moc na zastupovanie. Náš problém spočíval v tom ,že sme si nevedeli dať rady lebo sa jednalo o SZČO. Zo stany Votumu sa jednalo o zanedbateľnú čiastku tak to neriešili. Záver bol taký ,že sme si to vybavili sami. Tá zanedbateľná čiastka bola cez 8-tisíc Eur.
Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť pre neistých ľudí aby všetko riešili cez poisťovňu a v prípade presvedčenia že ich odškodnenie neprebehlo ako malo to je ak ho poisťovňa krátila nech vyhľadajú v každom prípade advokátsku kanceláriu a nie nejakých darmožráčov ktorý údajne spolupracujú s nejakou renovovanou advokátskou kanceláriou.
Na záver by som odporučil aby sa nespokojný a podvedený ľudia spojili a takúto a podobné spoločnosti zviditeľňovali. Nie je hanbou sa priznať že Vás niekto nachytal a preto žiadam aj ďalších ak majú zlú skúsenosť nech sa o ňu podelia.

hasic88
23. máj 2019

Ako vidím sme asi jediný podvedený ,no čo už.

dalimilhatok
28. máj 2019

Zdravím, mrzí ma, že viacerí máte zlé skúsenosti s uvedenou spoločnosťou. Profesionálne služby odškodňovacieho poradcu sa dnes realizujú aj v úplne inej kvalite a nie za 30%. V diskusii vyššie sa spomína, že "vypočítať si" odškodnenie je jednoduché - nie je a ťažia z toho poisťovne (moja 14-ročná skúsenosť v SR). Ani mnohí lekári Zákonu o náhrade za bolesť a SSU (437/ 2004 Z.z) nerozumejú resp. posudkovú činnosť nevedia/ nechcú vykonávať. Je to na dlhšiu diskusiu... Na margo advokátov 1 príspevok:
https://www.facebook.com/ARBITRAodskodnenie/pos...

hasic88
29. máj 2019

@dalimihatok
Ak si si dobre prečítal ,môj príspevok rieši úplne niečo iné. My sme nepotrebovali riešiť vec s tím aby som niečo maril po nehode . A ani som neuplácal nikoho. Ja som sa obrátil na spoločnosť VOTUM práve aby pomohla pri riešení pre nás ako SZČO ušlý zisk. Ktorý pre nás nedokázala spoločnosť Votum uplatniť z odôvodnením ,že sa jedná o zanedbateľnú čiastku. V našom prípade sme súhlasili tiež z výškou odmeny ale s vedomím že VOTUM pre nás urobí niečo GRÁTIS podľa zmluvy. Ale z položiek výdavky spojené z liečbou,ušlý zisk,nič z toho sa ani neunúvali uplatniť. Potom si kladiem otázku. Začo vlastne si uplatňuje spoločnosť VOTUM odmenu zo škody na zdravý ktorá je daná zákonom 437/2004.Nehovorím o trvalých následkoch a spoločenskom uplatnení.Tu okrem lekárskeho posudku ,oznámení o nehode a pravoplatnom rozhodnutí o vine ti nič iné netreba na uplatnenie. Sú to podvodníci.Bacha.

votum
30. máj 2019

Dobrý deň, som prekvapená za vaše negatívne skúsenosti so službou spoločnosti Votum a.s. a musím povedať, že ma to mrzí. Treba si však uvedomiť, že každá stránka má 2 strany a proces odškodnenia je zložitý proces , kde je potrebné mať k tomu aj dostatočný časový priestor.
Aj napriek vašim postrehom, kde prevyšujú zlé skúsenosti, spoločnosť Votum a.s. má už skoro 12.000 klientov , ktorá je už na trhu nepretržite 12 rokov . Mrzí ma ak je náš klient nespokojný a bola by som veľmi rada, ak máte negatívnu skúsenosť, alebo neviete či spoločnosť postupuje správne a nemáte informácie o procese riešenia vašej udalosti, aby ste sa na mňa obrátili a ja sa na vašu vec pozriem priamo u nás na centrále spoločnosti Votum a.s. a podám vám informáciu o vašom prípade.
Na viacerým diskusiách som písala, aby sa mi ľudia ozvali, ak sú nespokojný a nemajú informácie za spoločnosť Votum a.s., ale nikto sa neozval. Myslím si , že ak je niekto nespokojný a je možnosť riešenia veci, bolo by fajn , ak by sa ozval.
Tak som zvedavá, čakám na vaše otázky, aby sme vaše veci za spoločnosť Votum a.s.dali do poriadku.
Regionálny manager spoločnosti Votum a.s. centrum odškodnenia.

hasic88
31. máj 2019

V podstate dnes je bezpredmetné sa zaoberať s naším prípadom. Spoločnosť Votum sa vyjadrila k záležitosti riešiť ušlý zisk ktorý mal byť riešený GRÁTIS. Po doložení daňového priznaia ktoré sme doložili včas sa spoločnosť Votum vyjadrila že z dôvodu zanedbateľnej čiastky sa nebude ušlým ziskom zaoberať. Následne z našej strany bola zrušená plná moc. Po získaní iformácií z poisťovne sme vydokladovali a uplatnili ušlý zisk vo výške cca.8200 Eur ktorý bol bez krátenia vyplatený.Ako som uviedol momentálne prebehlo Súdne konanie kde bolo vydané Súdne rozhodnutie ale nie je zatiaľ právoplatné nakoľko sme sa odvolali. Vaša zmluva je úžasná napríklad aj v tom že v mnohých prípadoch sa zo sľubov GRÁTIS ktoré ovplyvnia súhlas klienta z výškou odmeny pre spoločnosť Votum nemusíte nič vykonať ale Votum aj v takom prípade má mať nárok na dohodnutú výšku odmeny? Ako ďalšiu zlú skúsenosť mám z článku 3. Povinnosti príkazcu ods. 3.4. kde je uvedené že si ani sám nemôžem zariaďovať svoje vami nedoriešené veci . Nehnevajte sa ,ale tá zmluva nemá nič spoločné z dobrými mravmi . Preto platí to čo som už vyššie uviedol.

because
10. jún 2019

Som prekvapená z toho co tu citam. Ja som mala v r. 2010 tazku autonehodu kde som bola ako spolujazdec, ozval sa mi jeden pan ktory bol z Votum. Povedal ze mi moze pomoct dostat vyššie odškodné. Poopytal sa ma na udalosti, prefotil si záznamy z nehody, lek. Správy, povedal co a ako treba este obehať, vybavit {islo iba o lekarov). Boli to len moji lekari, nenutili ma ist k inym ci pre ine posudky. Riešilo sa to dlhsie lebo určite posudky od mojich lekarov sa pisu az po urcitom čase (trvale nasledky, std). kontroly som mu prefotila. Ziadne rodne listy ani nic. A cakali sme. Obcas sa ozval, povedal co nove a co este treba. Ohladom odmeny to boli nejake percenta, ale az zo ziskanej sumy. Nic ibe som neplatila, ibe nechcel. Ked prislo rozhodnutie, tak si zo sumy vzali len to podla zmluvy a viac som o nich nepocula. So sumou som bola realitivne spokojna, bolo to par tisic €. Takze za mna bola spokojnost lebo dovtedy som o tej možnosti ani nepocula

hasic88
11. jún 2019

Ak to považuješ za dobré riešenie a si spokojná je to len na tebe. Ty si vybavíš lekárske posudky a spoločnosť ti ich akurát podá za teba do poisťovne tak nie je fakt čo k tomu dodať .Za 25% províziu sa dosť namáhavým spôsobom im podarilo vimohnúť to na čo si mala nárok v zmysle zákona 437/2004 ????? Tento zákon proste rieši škodu na zdravý a spoločenské uplatnenie.

dalimilhatok
11. jún 2019

Pán hasič88, už som skôr písal, že to nie je také jednoduché, ako tu uvádzate. OK, dávam teda otázku do pléna, napíšte, koľko a ako žiadať napr. za amputáciu prstov jednej ruky u 20-ročného klavíristu a u 80-ročného dôchodcu? Ako by ste to vybavili a čo by ste si nárokovali - s akým posudkom od svojho lekára by ste boli spokojný? Vďaka

hasic88
12. jún 2019

Pán dalimilhatok je mi ľúto keď sa na mňa obraciate s takouto otázkou . Určite na ňu existuje odpoveď. Ak by ste pozorne čítal môj príspevok určite by ste bez akých koľvek pochybností pochopil čo som uviedol a na čo som sa snažil poukázať. Ak by som uviedol že je jednoduché si uplatniť trvalé následky a spoločenské uplatnenie tak by som určite dokázal odpovedať na vašu otázku.V našom prípade sme zatiaľ neriešili túto otázku .Aj napriek tomu že syna čaká ešte jedna operácia tak že táto vec bude len riešená. Čo sa týkalo nášho problému konkrétne ušlého zisku pre SZČO sa spoločnosť VOTUM ani neunúvala aby nás nasmerovala ako a aké podklady je potrebné predložiť na uplatnenie uvedeného odškodnenia. Okrem Daňového priznania od nás nič iné nežiadali . Po krátkom čase sa vyjadrili že sa jedná o zanedbateľnú čiastku a z toho dôvodu ho nebudú riešiť. Preto Vám položím ja otázku. Ako by ste boli spokojný Vy ak by ste vedeli že spoločnosť nekoná v prospech Vás v zmysle zmluvy. Dnes je preukázateľne tz. je aj vyplatené plnenie cca 8200 Eur za ušlý zisk. Ich odmena činila cca 500 Eur ktorú sme im odmietli vyplatiť na základe porušenia zmluvy. Dnes si spoločnosť VOTUM cestou Súdu cez advokáta vymáha podľa nás nezaslúženú odmenu . No v tejto rovine to bude možné uviesť až po vynesení spravodlivého platného rozsudku.

dalimilhatok
13. jún 2019

Rozumiem, som rád, že sa zhodneme. V diskusii som chcel poukázať na to, že uplatnenie a získanie adekvátneho odškodnenia nie je tak jednoduchá vec, ako bolo vyššie naznačované. Ja vám dávam za pravdu, že ak sa spoločnosť dostatočne nezaoberala vašim nárokom (a zjavne nebol zanedbateľný), nie je v poriadku, aby si za takú "prácu" uplatňovala odmenu, skôr sa vám mala ospravedlniť, že sa vášmu nároku nevenovala. Presné detaily poznáte vy a iste ich súd vezme do úvahy. Som presvedčený, že poškodeným majú byť posktované kvalitné služby. Všetko dobré vám prajem!

hasic88
15. jún 2019

Ďakujem👍