Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skúšky v autoškole

sasanka605
27. jún 2019

Minule sme sa tu vyjadrovali babe čo neurobila vodicak na tretí pokus a teraz čítam dačo také v novom čase. To naozaj dnes každý uteká s vlastnými chybami za médiami či čo to je? Ja keby som nebola urobila na tretí pokus chodím kanálmi a nie ze idem verejne sa sťažovať. Ešte aj chyby tam popisuje ale podľa nej ho mala dostať. Kus vylev na ráno ale ma to nahnevalo.

pininka1
27. jún 2019

Vieš, nie vždy je to chýba tej danej osoby. Nehovorím teraz o testoch, ale napr o kuzelkach. Nám prišli total arogantní policajti, ktorí sa nás len vtestali, ja už som bola vydatá matka, nie žiadne 18 ucho. Prišli a zle nám zamerali auta, a urobili také úzke rozostupy, že nikto v ten deň tie kuzelky neurobil. Mňa to všetko vytočilo tak,že som sa na nich fajne vyziapala,ešte aj na šéfku dopravného inšpektorátu ktorá nakoniec priznala že kolegovia urobili chybu. Ale to priznala až potom čo nám všetkým dali podpísať že sme neurobili skúšky, vtedy som žiaľ nevedela že sme to nemali podpísať a trvať na svojom. Takto sme zbytočne zaplatili poplatok za opätovné skúšky. Viem o viacerých policajtoch ktorí chodia na skúšky vyslovene deptat ľudí a nenechávajú ich prejsť kvôli veciam ktoré niesu ani ich chýba. Takže nehadz všetkých do jedného vreca.

sasanka605
autor
27. jún 2019

@pininka1 ja som tiež robila pred par rokmi, takže žiadna 18tka som nebola. Policajti boli fér, teda policajtka a musím povedať že dokonca brala do úvahy vek pri tých mladých dievkach. Ale toto co som čítala bolo teda veľa. Nesustredenost za volantom ale poďme sa sťahovať do médií. Proste ma to zarazilo.

79viktoria79
27. jún 2019

@sasanka605 tak toto uz je vrchol,vsetky 3 chyby urobila urcite v strese ,a takyto vodic ma dostat voducak a ist do prevavky? potom za sa stávajú nehody,a este s tým ide do novin a ci čaká? ze sa niekto zlutuje? a da jej ho ?

simca06022011
27. jún 2019

@sasanka605 mňa rozčuľuje, keď vodičák dostávajú ľudia co to proste nevedia, nemajú na to, boja sa... Ohrozujú okolie a zneprijemnuju život... potom si kúpia veľké auto a potentujte sa z nás 😂 práve včera si to mestom pred nami sinul Mercedes vybliskany, stredom 2 prudovky, zákruty nevedel vyberať, smerovky poznal až PO zákrute... Nie je to nutnosť a ani povinnosť vodičák mať. Poznám názor, ze " neboj sa, veď ostatní dajú pozor a nič sa nestane ak dačo na ceste pokazis"... Nuž ostatní tiež nemusia mať dobrý deň a reflexy na to, že ja niečo pokaslem. Čiže ja som za prísne testy, kľudne aj psychotesty... Ale páčilo by sa mi keby mohli deti jazdiť skôr ( kľudne s doprovodom ako je to teraz v 17) mali lepšiu dopravnú výchovu, naučili sa správať ako chodci...

dskjhfdlkdjhl
27. jún 2019

Jasne, niektori su pohorseni, ze jej to nedali, ved chyby boli zo stresu. Potom, ked sposobi dopravnu nehodu, tak mozno ti isti budu nadavat, ze ako jej mohli dat vodicak.

nuci616
27. jún 2019

Máte pravdu baby, ja som robila s kamoškou a ja som urobila na prvý raz a ona až na druhý, teóriu mala naj z triedy, cvičisko taktiež, ja som jazdu zvládla, ale bojím sa a nešoférujem, ona jazdí perfektne, od šoféruje kľudne Taliansko, Poľsko, fakt čokoľvek.

lagata
27. jún 2019

@simca06022011 ja ten nazor poznam skor z opacnej strany: "davaj si pozor, lebo nikdy nevies, akeho debila stretnes na ceste" 😄

simca06022011
27. jún 2019

@lagata no s tymto sa stotoznujem a to teda patrim k "nesoferom" :DDDDD

lagata
27. jún 2019

Ale ta baba asi nema stipku sebareflexie. To co je za vyhovorku, ze bola v strese? Jasne, ze kazdy ma pocas tej skusky stres. Ja si doteraz pamatam, ako sa mi klepala noha na plyne, ked sme boli na cvicisku a nevedela som to zastavit 😄 Podstatne je vediet sa aj napriek tomu sustredit a zvladnut vsetky pokyny. Ak to nezvladnes, tak si neni pripraveny a nemas na ceste co robit.

Ja osobne som mala voci soferovaniu respekt a brala som to ako zodpovednost soferovat bezpecne. Auto nie je hracka.

Najviac som si to uvedomila ked som nejaky cas cerstvo po vodicaku viezla v aute maleho bratranca v autosedacke. Bol to uplne iny pocit vediet ze mas v aute dieta, ktoreho zivot mas teraz obrazne v rukach, lebo ty soferujes. Clovek to hned zacne brat vaznejsie, ked vidi v zrkadle tu nevinnu detsku tvaricku 🙂

lagata
27. jún 2019

@simca06022011 toto mi otec vzdy prizvukoval 😄 Plus este to, ze ak ide niekto divne/ je nervozny/ lepi sa ti na naraznik, tak je lepsie ho pustit pred seba alebo sa od neho drzat co mozno najdalej.

Osobne som uz stretla vazne vselijakych expertov, ze mi az rozum postava 😅

jankapepe
27. jún 2019

@sasanka605 tak ja som si len tak zo srandy ten článok prečítala.
Chvalabohu že teta vodičský nedostala. Ešte sa obhajovať že o nič nešlo??
- naskočí zelená a ona zastane lebo chce pustiť niekoho kto ma červenú.....no prinajlepšom si ti za ňou len potukaju po čele v horšom prípade jej niekto nabúra zadok......lebo veď kto by už predpokladal že ten pred ním nepozná zelenú a ide brzdiť.
- zastavila nie na krajnici ale vo výjazde firmy.....výjazd na cestu je v podstate križovatka......no ďakujem ak by mi niekto takto stal a blokoval ma čo je lepši prípad horšie je ak aj bráni vo výhľade.....a šup ďalšia nehoda
- nezastavila na stopke.....nekomentujem.

jankapepe
27. jún 2019

@sasanka605 ja mám pikošku z pred pár dní..... križovatka,popri ceste chodník,pred križovatkou prechod.....
Ujovi sa zazdal byť dobrý nápad keď chcel niekoho vyložiť otočiť sa v križovatke skrz chodník a cúvať do daného prechodu cez ktorý prechádzala mamička s kočíkom.....ta predtým situáciu skontrolovala auta jej zastali tak sa vydala na prechod.
Otvorím okno kričím na uja či je už úplný debil že čo robí veď skoro zrazil tu ženu a on : nikoho som nezrazil.

lagata
27. jún 2019

patadoxne mne sa raz stalo, ze som sa skoro zrazila so sanitkou 😅 Idem si normalne mimo mesta asi 90 a zrazu zakruta a vidim ako cez plnu ciaru obieha sanitka kamion. Poviem vam ze som sa skoro pototo. Strach ako nikdy. Nastastie sa stihli na tesnotku zaradit, ale to len preto ze ja som zabrzdila uplne na nulu a brzdil aj kamion ked to zbadal. Chvalabohu zamnou vtedy nikto lebo by to dopadlo mozno inak.

Takze pozor lebo vas na ceste moze zabit aj sanitka! 😂 Akoze chapem, ze sa ponahlaju, ale takto by riskovat nemali.

canerko
27. jún 2019

Ja mam vodicak asi mesiac.Skusky som mala 117/120 vsetko spravila na prvy krat.Jazdim velmi kratko a neni vsetko perfektne aj ked sebavedomie mi nechyba
Aj mi auto zdohne aj niekedy prevodovka nechce u tretiu rychlost.Jazdim na fieste z 2003. a povedala som muzovi ze nech si zvykne ze ja ju znicim kym si vycvicim jazdu.Nikto ked vyjde z autoskoli neni uz hotovy jazdec
Takze klud a pomaly

gastanka32
28. jún 2019

@canerko ale toto je uplne normalne, netreba mat strach, ale zase netreba byt ani drzy na cestach. Ja jazdim uz dlhsiu dobu, ale este su situacie kedy sa zaseknem, ze co vlastne robim, ale to uz je malokedy, ale vsetko je to len o tom cviku 😉