Skúšky v autoškole - ako sa nebáť, už mám len posledný pokus

naty141
5. dec 2018

Ahojte po dlhom vahani som sa prihlasila na vodičak kedže ma situacia prinutila dochadzanie z prace atd. od začiatku mi to nevelmi šlo hlavne jazdy bola som v strese bala som sa chodila s nechutou no nejak prešlo potom skušky neurobila som kuželky bola som sklamana ale ved ešte mam 2šance dalšia skuška nespravila som jazdu hrozny stres trema noha skakajuca na spojke no des a teraz som neštastna sklamana znechutena a už teraz mam strach z tretej šance dievčata čo ste to zažili ako sa ukludnit ani neviem s kym sa mam o tom poradit asi len potrebujem psych. podporu a vyrozpravat sa dakujem

pribinak
5. dec 2018

Veď si príplat nejake kondične jazdy, daj si rôznych inštruktorov, mozno ti poradia nejaku fintu.

lejka01
5. dec 2018

@naty141 ja som urobila na druhy krat, prvy krat kuzelky ...ach jaj...no ale ked som prisla druhy krat a kuzelky som dala tak som si povedala ze jazdu uz musim dat v pohode...opakovala som si: pokial nejde o zivot ide o hovno 😂 a hlavne nezmatkovat! Ja som robila jazdy v cudzom meste kam som sa pristahovala asi pol roka pred vodicakom...takze som ani nevedela kde vlastne jazdim 😂😂😂😂..drzim palce 😉

naty141
autor
5. dec 2018

@lejka01 No vidiš a ja som robila v svojom meste a dobabrala som to mam poslednu šancu ach jaj☹

lula313
5. dec 2018

@naty141 samozrejme, neber to prosím v zlom, ale keď si takto vystresovaná, tak moc by si do premávky chodit nemala, lebo v premávke sa musis rýchlo rozhodovat, nie je tam miesto pre zaváhanie, lebo to môže niekoho stáť zivot. Žiaľ stretávam viacero takýchto vodičov a velakrat som si aj nasla naburane auto, lebo niekto dostane papiere, aj keď nezvládne kužele a potom v reálnom zivote nezvládne ani vyparkovat z parkovacieho miesta..
Keď som si robila vodicak ja, strašne som sa tesila na to, keď budem môcť jazdiť. Ocina/frajera som prosila, aby má brali na odľahlé miesta, kde mi dávali skúšať soferovat. Ocinovi som už asi v 12tich radila rýchlosti. Keď som išla na prvé kondične jazdy, bola som sebavedomá, lebo som sa na každú jazdu strašne tesila a tým pádom som v strese nebola a už prvú jazdu má inštruktor po 5 minútach vzal do premávky.
Jedine, čo teraz mozes spravit, záplat si veľmi veľa kondicnych jázd, chodievaj šoférovať s rodinou a určite nechod na cestu, keď si v strese, to si radšej zavolaj taxík..

rybkoava
5. dec 2018

Ja som 2x neurobila cvicisko, som neskutočný tremista, kým som bola na cvičísku sama s inštruktorkou všetko som vedela, ale ja som si priplacala 4 hodiny cvičíška a 2 hodiny jazdy. Prišli skúšky a koniec, keď som išla na tretí pokus, išla som tam s tým že neurobím a pôjdem na ďalší kurz. Proste stres je stres. Dala som to. Aj inštruktora mi hovorila, ze za 30 rokov takúto žiačku nemala 😊 ktorá aj vie ale aj tak stresuje.

naty141
autor
5. dec 2018

@rybkoava Ja toiste celych 15jazd som nezhodila na cvičisku kužel a prišli skušky a zrazila som kužel mne tiež inštruktor hovori že ja viem jazdit len robim somariny ☹

naty141
autor
5. dec 2018

@lula313 Chodim šoferovat s rodinou na polne cesty do premavky sa neda bez vodičaku jasne že si priplatim jazdy ved ina možnost teraz nie je jak sa zdokonalit

bcrow1307
5. dec 2018

@naty141 ja som urobila vodičák, až na tretí krát. Vždy to bolo až na jazde. Len ja som robila vodičák v BA, kde som žila rok. A moje jazdy v autoškole boli hlavne o cvičisku, takže tej jazdy po meste som si veľa nezažila. Samozrejme až keď som si ich zaplatila, po neúspešných skúškach sme išli do premávky. Ale to bol fakt zlý výber autoškoly. Na posledných skúškach ma policajt poslal na diaľnicu, ale som si povedala, že to musím dať a podarilo sa to. No a potom som si kúpila auto v Trenčíne. Jednu sobotu ma otec zobral na jazdu, okolo Trenčína, on to tam pozná, ja nie, keďže tam nežijem. A za ten deň som sa toho naučila viac ako v celej autoškole. No a potom som už začala jazdiť doma a sama. Pre mňa to bolo najlepší spôsob ako sa naučiť šoférovať. Hlavne si musíš uvedomiť, že auto je v podstate zbraň, ktorú máš vo svojich rukách. A musíš aj predvídať. Takže naber trochu sebavedomia, kužele sa dajú trénovať aj niekde za dedinou, a hlavne keď poznáš aspoň trochu oblasť, v ktorej robíš skúšky tak je to pomoc.

tosomja
5. dec 2018

Ja kvoli tomu ze sa bojim nemam vodičák. Aj potrebujem, lebo je to obmedzujúce spoliehať sa na vlak autobus. Ale zase, ked mam mat strach na vozovke, tak radsej nechcem. 😱

scarletka34
5. dec 2018

@naty141 ja som tiez nespravila na prvý krat.V autoškole to je vsetko pod tlakom viem co prezivas. Ale neboj ked nespravis prihlasis sa do dalsieho kurzu. Aspon sa zdokonalis vzdy nieco zle je na nieco dobre. Kamoska opakovala dva kurzy a teraz jazdi uplne pohode....treba si len verit

rybkoava
5. dec 2018

@bcrow1307 že auto je zbraň som počúvala celú autoškolu, a je to pravda 😊. Ja som nazbierala tiež prax tiež, až keď som mesiac po skúškach bola donútena chodiť autom do práce.

monkabohdalova
5. dec 2018

@naty141 určite sa nestresuj kvôli tomu, ..ja som tiež neurobila prvýkrát lebo mi to ,,skapalo,, no na druhýkrát pohodička, ani neviem ako to ubehlo 😉 .... určite veľa pomôžu jazdy napr. s rodinou, priateľom, na odľahlom mieste, večer na parkovisku.. vodičák mám už štvrty rok a jazdu si neskutočne užívam, so snúbencom jazdíme motokáry a to veľa pomáha 😉

deti95060810
5. dec 2018

prečo by ti nemali dať na tretí krát...ešte som o takom prípade nepočula. Ja som spravila na prvýkrát, ale bola som tehotná tak ma tam asi nechceli dusiť... určite spravíš - ver si....

seva22
22. jan 2019

Ja som tiez spravila az na 3.krat:) a to som sa na vodicak prihlasila v 33jke, a este tyzden predtym som tvrdila,ze ja vodicak nikdy mat nebudem:D test som dala na prvy sup,ale za volantom prve dva pokusy som vyletela na cvicisku a hned na slalome...chapes??? Na slalome, co vyzera byt taky jednoduchy:D Tiez som si pripadala ako blba,ale nezlakla som sa a isla som aj na treti pokus,zopar kondicnych jazd s dobrym instruktorom to spravi...dnes si neviem predstavit,ze by som ten vodicak nemala,je to super vec!

dadik174
Autor odpoveď zmazal
Zobraz