Škvrny na nohaviciach

eva112014
28. nov 2018

Ahojte žienky! Viete mi poradiť najlepší trik na odstránenie škvŕn z nohavíc? Sú to škvrny od fixky na bavlnených nohaviciach, t.j. legíny mojej dcérky. 😊

Ďakujem.

som_ponorka
28. nov 2018

Minule som videla video, kde odstranovali škvrny od fixy tým sprejom wd. Treba skúsiť

eva112014
autor
28. nov 2018

@som_ponorka a ešte prosím ťa nevieš, či to nechali dlhšie ten sprej pôsobiť, alebo dali hneď aj do práčky. Ďakujem.

som_ponorka
29. nov 2018

@eva112014 no, tak som pohladala ešte raz to video a nakoniec to boli škvrny od fixy, ale na stene alebo na zemi, takže neviem, čo by to spravilo s tým oblečením. Na stenu to zmiešali so zubnou pastou a na zem priamo ten sprej, ale potom tam bolo celkom dosť videí, ako odstrániť škvrny z oblečenia, možno len pohľadať nejaké, kde používajú bežne dostupné veci.

som_ponorka
29. nov 2018

@eva112014 našla som napríklad zubnú pastu so sodou bikarbonou, zmiešať dokopy a zubnou kefkou naniesť na škvrnu, možno opakovať častejšie. Zubná pasta aby bola biela

cikyta
29. nov 2018

Alebo zamaľovať nejakým obrázkom textilnou farbou 😉

eva112014
autor
29. nov 2018

@cikyta Ďakujem kočky, však niečo vyskúšam! Človeka to mrzí, keď hneď termo legíny sú už poznačené s fixkami. Ale keď už na papier je nudné kresliť ..., no deti! 😊

korculka
30. nov 2018

@eva112014 ja som cca týždeň dozadu, odpierala fixu synovi z rifli. Škvrnu som postriekala najprv parfemom (nie toaletnou vodou) a na to hneď klasické jadrové mydlo na pranie. Nechala postáť, preprala, zas postriekala parfemom a na to zas mydlo a šup do práčky. Krásne mi to odpralo.