Škvrny na očnom bielku. Čo môžu signalizovať?

6. marca 2014 
Otvaram tuto temu, lebo neviem si rady.

Prehladala som uz vela stranok na nete, ale nedopatrala som sa k odpovedi. Manzel ma posledne dva mesiace vyrazne, tmavozlte skvrny na ocnom bielku. Miestami su svetlejsie, inde tmavsie. Moze ist o prejav nejakej inej, vnutornej choroby? Niekedy davno som citala, ze zlte skvrny na bielku signalizuju poruchu pecene, no nie som si ista.
Neviete mi niekto poradit predtym, nez sa s tym vyberieme k lekarovi? Dakujem.
16. mar 2008 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelinka...ano ide o pecen..( moze to byt aj hepatitida) - zapal pecene...utekajte k lekarovi ..urcite nie je nieco v poriadku..a ked sa jedna o hepa tak cim skor pridete k lekarovi tym lepsie
16. mar 2008 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sheli, ano, ved to som myslela aj ja, teda na tu zltacku. a akurat si pisem aj so sestrou a ta hned prvu vec,ktoru povedala, ze ci to nahodou nie je zltacka. ale nema inak ziadne ine priznaky.
16. mar 2008 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelika...to ani nemusi mat teraz ale moze to prist tak rychlo radsej chodte k tomu lekarovi..
16. mar 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ved prave sa o tom aj rozpravame, lebo nemal tak sfarbene tie bielka a aj mu akosi menej chuti jest...vies, zacinam mat strach...a najma, viaceri muzi su taki, ze lekarov nepotrebuju...mojmu stale vravim, podme, zoberu ti krv, pojdeme niekam na vysetrenia, ale stale sa vyhovara na pracu...
16. mar 2008 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelika...pozeram ze sa snazite o babo...zacni sa mu nejako vyhrazat ze ziadne babo nebude kym sa neda vysetrit...alebo ho nejako emocne vydieraj...ze ho strsne lubis a ze tym velmi trpis ked sa nechce dat vysetrit uvidis zaberie to..a s tou pracou to vybav tak ze pojdete na pohotovost
16. mar 2008 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
juj, vydierat ho nechcem, to nie, ale tak uz slubil aspon to, ze ked dokonci tento projekt, tak pojde. a ano, dobre vidis, snazime, ale zatial som este stale 1v1...
16. mar 2008 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelika...co si?? Ja sa v tych vasich cislach moc nevyznam a ako dlho sa snazite?? To my sme iny pripad.. s mojim som sa zoznamila v juni pred 2 rokmi..dokopy sme sa dali v 10. augusta a rok na to 11 sa nam narodila Nathalie takze skoro do roka a do dna sme mali malu..
17. mar 2008 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelinka, mne sa tieto škvrny objavili tiež-mala som zvýšené pečeňové hodnoty a následne mi vyoperovali žlčník...Takže by som určite nečakala a pekne-krásne treba ísť k lekárovi
17. mar 2008 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anjelinka- šup s ním k doktorovi..chce to podrobnejšie vyšetriť po internej stránke, ale aj poriadne očné vyšetrenie..
17. mar 2008 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienocka...tak internista asi vela nenarobi..a ocni lekar mozno ale zlta farba- znak ze je nieco s pecenou...
17. mar 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shela- ja som internista..viem,prečo som to napísala..
17. mar 2008 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lienocka...ja sa nehadam...ale aka to moze byt choroba?? a chcem sa opytat.. podla mna by si mala vediet.. aky je tvoj nazor na vegetarianstvo pocas tehu a aj pocas dojcenie?? Ja nie som vege ale moja svagrinna ano..mala ma teraz problemov ... nechce sa mi ich opisovat..az ma z nich mrazi...a trosku si tu baby skaceme do vlasov...zevraj je to odporucane nejakou zdravotnickou organizaciou.. podla mna je to riadna blbost
17. mar 2008 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shela- choroba, ktorá by to mohla byť sa týka naozaj pečene, v tom sa ja nehádam..lenže to nejde zistiť len tak, že sa pozrie doktor do očí..ten chlap potrebuje mať vyšetrenú komplet krv, vrátane podrobných odberov na pečeň, ultrazvuk brucha, aby sa videlo, ako tá pečeň vyzerá, aký je žlčník, žlčové cesty..podľa mňa nebude mať klasickú žltačku, to by nemal žlté iba škvrny,ale normálne celé bielka žlté..ale to je len to, čo si ja myslím, nevidela som ho naživo, tak sa neviem vyjadriť so 100% istotou..také škvrny sa robia, ak sa jedná o poruchu metabolizmu kovov napr. železa a medi, podrobne rozpisovať nebudem, lebo by na to ani celý MK nestačil..ku kompletnej diagnóze treba aj podrobné očné vyšetrenie, lebo pri tých chorobách sú v očiach špecifické zmeny..

a bodaj by sa nič nezistilo..to im prajem zo srdca..
17. mar 2008 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čo sa týka vegetariánstva..môj osobný názor je taký, že nezastávam extrémy a prísne vegetariánstvo mi pripadá dosť extrémne..beriem to ako súčasť štýlu života niektorých ľudí, čo sa tak rozhodli..

ale môžem Ťa ubezpečiť, že nijaká zdravotnícka organizácia neprikazuje vege stravu pre tehotné a dojčiace ženy a už vôbec nie pre malé deti..to by nám veľmi tĺkli do hlavy také informácie ešte na fakulte, keby to tak bolo..ale nás učili racionálnej strave, na žiadne odporúčania, že je treba byť vege už od malého dieťatka, sa nepamätám..a veru som si teraz nedávno aj celé stravovanie pozerala znova, keďže čakám mimi..a nič také som tam nenašla..

myslím, že švagriná robí chybu..už keď je ona vege, no dobre, je to dospelá žena, ale malému dieťaťu patrí pestrá zdravá strava, vrátane mäsa..ono sa vyvíja, chýbanie základných živín, vitamínov a minerálov môže mať oveľa vážnejšie dôsledky, ako u dospeláka..to je môj názor..
17. mar 2008 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem lienka za odpoved. A ano, nema cele zlte bielka, on tam ma take skrvrny, cize akoby fliaciky po bielku.
17. mar 2008 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte Potrebovala by som jednu radu. Stále mi slzí z ľavého oka, bola som už aj u očnej, lenže očná povedala že tam nemám nič a ešte ma urobila aj sprostou že si vymýšľam. Ide to fakt už na nervy, mohli by sme mi neako poradiť? Kvapky ani žiadne lieky mi nezaberajú, zišla by sa skôr taká domáca rada alebo neaký domáci recept, ktorý by mi naozaj zabral. Veľmi pekne Vás prosím
6. mar 2014 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok