Slaná rajčiaková polievka. Ako ju urobiť?

jami3
7. feb 2008

Viete mi poradiť ako na slanú rajčiakovú polievku? U nás sa zvykne robiť sladká, aromatická a tú ja nemusím. V škole nám robili slanú, tá bola fajn, alebo instantná do šálky 😉 Už som ju skúšala viackrát ale nie je to ono 😔 Ďakujem

prvapomoc
7. feb 2008

ahoj jami3,ja robík tak že si urobím zásmažku s paprikou,zalejem rajčinovým pretlakom rozmiešaným vo vode alebo je dobré ešte v bille malu clever 500ml štavy tak to dám.prilejem vodu podla hustoty,osolím a privediem do varu.nakoniec pridám nahrubo nastruhaný eidam. 😉

lul
7. feb 2008

ja robim takto: olej - muka (zaprazka) a na to dam pasirovane paradajky (najlepsie Clever, co spomina prvapomoc) ale mozu byt hocake, pridam vegetu, bazalku, celu osupanu cibulu, cierne korenie. ta bazalka je dost dolezita. naposledy som pridala aj olivy a nevedeli sme sa jej dozrat🙂 nastruham do taniera parmezan a je to mnam 😉

jami3
autor
7. feb 2008

Kočky ďakujem, nejako som to skombinovala a bolo to fajn - tá bazalka fak urobila svoje 😉 Drobci sa nemohli dočkať, kedy ochladne 🙂 . Šťavu som použila domácu - tak krásne voňala po paradajkách

lul
7. feb 2008

jami - super 😉