Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Slovenský čuvač a dieťa

gir
30. mar 2016

Prosím vás, je tu niekto kto má slovenského čuvača a malé deti. Máme 3 r. psa slovenského čuvača a 5 mesačné bábo. Pes je čistokrvný, očkovaný, všetko o.k. Zoznámili sme ich tak, že malému ovoňal nohu. Je nonstop pustený na dvore. Občas príde dnu, ľahne do kúta, je to pokojný pes. Keď začne malý chodiť a hlavne neskôr pôjde aj von. Budem vďačná ak sa ozve niekto, kto má skúsenosti so slovenským čuvačom. Ďakujem 🙂

georgeo
30. mar 2016

Už síce čuvača nemám, ale ked sa narodila prvá dcéra mala som asi 5ročného, a to v byte! po 12tich rokoch sme ho však už museli dať utraťiť, odyšli mu klby. Chcem napísať však, že napriek radám od ,,múdrych ľudí" o tom aký sú čuvači svojský a pod. bol pre dcéru ten najväčší ochranca a priateľ. Ku kočíku nikoho nepustil, malá s ním a so mnou zbehala hory, doly...A to malé deti predtým nemusel, ako sa narodila, nechal sa pohladkať aj iným deťom. Dcéra má teraz 14 rokov a dala by čokoľvek za to aby mala zas takého kamoša. Deti a zvieratá k sebe patria a deťom taký kámoš dá veľmi veľa. Ano, čuvač je vraj najtvrdohlavejšie plemeno na vycvičenie, ale naša skúsenosť aj s takýmto svojským psom je nazabudnuteľná.

gir
autor
30. mar 2016

@georgeo Ďakujem že je tu niekto, kto si nemyslí, že čuvač je agresívny pes. Náš je 50 kg maznáčik, strašne sa chce túliť a maznať. Len som chcela vedieť že podľa mňa na malého dobre zareagoval a dúfam, že sa to nezmení. Ďakujem

lintu
30. mar 2016

pes nemusí byť agresívny, ale pri takej veľkej váhe a v zápale hry, môže nechtiac ublížiť i tak... máme o polku menšieho psa, ale keď mu švihá z hrania, tiež sa radšej pracem bokom 😀 😀

rheuska
30. mar 2016

Stara mama mala stale cuvacov. Chodili sme na vikendy a prazdniny tam. Od malicka. Napriek tomu, ze pes nepustil do dvora nikoho cudzieho nikomu z nas nikdy neublizil. Ale aj odbornici varuju, ze hlavne male deti netreba nechavat zo zvieratom bez dozoru. Pes sa moze iba branit pred ruckou v anale/oku/uchu a v zapale hry si velke psy vacsinou tiez neuvedomuju svoju velkost. Kazdopadne problem by som v tom nevidela. Dieta bude mat dobru imunitu, znizene riziko alergii a ak ho budete k tomu viest tak sa nauci zodpvednosti a urcite laske k zivemu. Kludne ich nechavaj spolu, len prihliadni na bezpecie oboch. A babo bude mat aj najlepsieho priatela, aj verneho strazcu v jednom.

zdena12345
31. mar 2016

pes je taky akeho si naucite ale je tam aj urcita individualita. nech ide o cuvaca, NO, yorka alebo gulasa. sami uvidite ako sa bude k dietatu spravat a podla toho musite reagovat a robit opatrenia
ale to najhlavnejsie: NIKDY NENECHAVAT OSAMOTE!!!! Vzdy byt aspon niekde v blizkosti. robim v oblasti a je velmi vela pripadov ze pes ublizi dietatu a potom sa sem tam nieco ocitne v spravach ze pes ulbizil dietatu, ale to ze pes mal ceruzkou prebodnute ucho az do mozgu tam nespomenu.... skratka ako za male dieta ani za psa nemozete dat ruku do ohna a nasledky mozu byt velmi zle!!! aj york uz zabil dieta!!! dokonca aj macka!!!!

gir
autor
31. mar 2016

Zdenka, napísala si to veľmi pekne, že aj dieťa môže ublížiť zvieraťu. Nenechávať osamote je samozrejmosť. Mám peknú príhodu, keď sme sa minule vrátili z prechádzky malý ešte spal, tak som ho nechala na dvore. Muž robil na dvore. Tak mu vravím : Belko ( náš čuvač) stráž! Belo ľahol ku kočíku a strážil. Ja som išla dnu. Muž ho zavolal k sebe ale Belo pozeral na dvere, že ja som mu kázala strážiť a muž ho volá k sebe. Až keď som vyšla von a povedala, že môže ísť za "pánkom", tak sa zdvihol a išiel. A ak niekedy príde dnu a máme malého na rukách, oblizne mu nohu ako keby ho pozdravil a ide preč. Povahu má skvelú lebo sme ho od šteniatka všade brali so sebou, vozí sa v aute, pokiaľ nebol malý, tak sede na zadnom sedadle pripútaný v postroji, bolo to podarené, také čudo tam vidieť sedieť...
Ďakujem za každý príspevok.

mirkava
31. mar 2016

@gir svokra mala psa ktory vraj "neublizi ani muche" odkedy pokusal mojho vtedy jeden a polrocneho syna (nastastie nie vazne) nemam rada psov a neverim im!

bosoriak
31. mar 2016

@gir Pes je stale iba pes, to treba mat na pamati. Nie je to clovek, rozmysla uplne inak. To vies aj sama. Velka vacsina psov je k detom priatelska alebo aspon nie je nepriatelska, to neplati pre psy, ktore uz maju napr. zlu skusenost s detmi. Deti totiz vedia byt velmi nasilne, rychle a "intenzivne". Preto by som odporucila nikdy nenechavat dieta so psom bez dozoru.

My mame maleho psa a ta cudzie deti velmi nemusi, ale nase ochranuje do posledneho dychu. Napriek tomu som ju nikdy s malymi detmi samu nenechala. Teraz je to ine, ked uz su moje dievky "velke", ale napr. novorodenu som dala nasej psici onuchat, celu dobu, co ju osmuchavala dostavala odmeny a hladkanie, aby si male dieta spojila s prijemnym pocitom. To odporucam aj tebe.

Inak je uplne irelevantne, o ake plemeno ide, proste dohlad je nutny vzdy. Pre ochranu dietata aj psa.

katushka249
31. mar 2016

@gir to je strasne zlatééé že mu ovoňal nohu :D síce týmto komentárom asi nikomu nepomôžem ale hrozne sa mi páči ako si to napísala. good luck

Tu začni písať odpoveď...

Odošli