Smutná situácia jednej rodiny. Ćo robiť, aby som pomohla?

6. nov 2020

Ahojte chcem sa poradit co vy by ste robili na mojom mieste piznam jednu rodinu s kade alebo odkial nebudem objasnovat ci su rodina ci pribuzny.maju dve deti jedno do 10 rokov autisticke druhe do 3 rokov.kupili si psa zdo bytu samozrejme o psa sa treba starat.ona je doma on chodi vonku za pracou.vsimla som si ze toho psa venci bez deti...tym padom mi ostava ze deti nechava doma same.pochopim skoro rano ci v noci ked psia ale nakolko ich dava spat do 11tej co je podla mna totalka venci ho vecer ked deti nespia.prechadza sa vonku hodinu aj dve.na kbed ich zamkne ked mensie dieta spi a ide hajde.ale uz ma to dojalo ked som videla ako odchadza aj s tym jej chlapom na aute prec bez deti.mam chut zavolat socialku anonymne nakolko zvadu nepotrebujem.ak sa to vobec da.on ma dokonca zakaz soferovania a sedi za volantom.co by ste robili vy?

pribinak
6. nov 2020

Ked viem že je bez vodičáku a sedí za volantom tak by som neho zavolala policajtov. Ten vodicak mu nezobrali len tak, ale malo to svoju príčinu. Auto je v podstate zbraň a keď nemieni rešpektovať pravidla tak nech nejazdi

S ňou by som sa porozprávala, priateľsky, možno je vyčerpaná a potrebuje pomoc

whatever1
6. nov 2020

Vieš urcite, že keď venci, deti sú doma a ze nikto s nimi nie je? To ju sleduješ každý deň ako sa sama prechádza a stopujes jej čas? Ako vies že jej muz nema vodičak? Však ak máš pocit alebo veríš tomu ze svoje deti zanedbava tak to nahlas...

nikpa
6. nov 2020

3 ročne dieťa plus 10 ročne auti dieťa samé doma?? Ja nepochopim ako môžu byť ľudia tak nezodpovední. A áno keď si si istá, že tie deti sú doma bez dozoru, zavolala by som, nezoberu jej ich kvôli tomu ale snáď sa vylaka a viac ich samé nenechá.

thoughtfulweirdo
6. nov 2020

Ako vies, ze su same doma? Vsak ich moze strazit babka, teta, krstná, suseda, kamoska, .... Moznosti je neurekom. Samozrejme nie je ok, ak naozaj zostavaju same, ale neviem si predstavit, ako by to clovek mohol na istotu vediet, ak nezije v rovnakej domacnosti.

deti95060810
6. nov 2020

určite sú deti samé? Nestráži ich niekto, alebo možno dohliada suseda....
na toho barana čo šoferuje bez dokladov nemám slov...

autor
6. nov 2020

@pribinak vodicak mu vzali za alkohol

autor
6. nov 2020

@whatever1 nepotrebujem ju sledovat ked fajcim vidim niesom slepa...vsetci vieme ze nema vodicak

autor
6. nov 2020

Deti su 100% same ...niesom blba pisat nieco cim si niesom 100%ista

pribinak
6. nov 2020

Tak ho nahlas. Skôr ako niekoho zmrzači, cislo 158.

hindakus
6. nov 2020

No to by ma piclo, kebyže mám susedu, ktorá sleduje, kedy kam idem. Teraz ma uplne zamrazilo, že ma niekto udá, pretoze vysledoval, ze chodim vyhodit smeti tak, ze dieta je doma same. Ked idem prec na dlhšie, vzdy mam niekoho dohodnuteho na postrazenie, ale ktovie, ci to susedam dojde, ze ten clovek prisiel a ja odchadzam. Inak si myslim, ze taketo susedske vztahy...to radsej chata uprostred lesa...

janage
6. nov 2020

tak si to otocme. Vies 100% ze suseda nechava male dieta a vacsie, ale autisticke same. Nikto nestrazi, nie su to 2min. na smeti. A vidis suseda co vies, ze mu zobrali vodicak za chlast a veselo jazdi. Tak zavries oci a sa tvaris, ze,sa ta to netyka? Susede by som ponukla pomoc ze postrazim ked mozem, kym vyvenci, ale toho exota sofera nahlasila v momente.
Mna fakt udivuje, ako benevolentni su mnohi ludia k alkoholu za volantom, ci porusovaniu dopravnych predpisov. Potom na sude vodic poplace, ze,vsak on nechcel. Ale jeho obeti to zdravie ani zivot nevrati.
A kolektivne sa nadava na hnusnych policajtov, meracov pretekarov. A pouziva sa argument vsak aj druhi to robia, hodny skolkara v pieskovisku.
Autorke so susedou hodit rec ak sa da. Navrhnut kedy mozes pomoct zakuknut.
K soferovi som sa vyjadrila.

autor
6. nov 2020

@hindakus no samozrejme este ja som zla ze ju vidim vencit to si z toho vsetkeho si si vzala az toto hej...co mam prestat fajcit na balkone len preto lebo ty si mudra...ja niesom povinna jej nic strazit ona je matka ci ja...naco si berie psa ked sa nevie o decko postarat to kde sme...

autor
6. nov 2020

@janage uz som chcela volat ale reku seriem na to budu hned vediet ze ja nepotrebujem sa vadit su trafeny obaja.spravia decka a maju na haku.podla vas je rozumne ze obaja pojdu prec aj na dlhsiu dobu a decko zavru doma co ked sa niecoe tane buchne plyn elektrika..ja som jej deti strazila ked boli male alr co ja som babysiterka...6x denne jej niesom ochotna strazit dokial sa ona prechadza po meste a decka jej doma revu.uz som jej raz volala co maly reval potom som ju videla som jej to povedala este bolla oduta ze chlapec reve a ona sa nemoze prechadzat ako kralovna.tak sa kus spametajte...a k nemu..to sa uz neda ani vyjadrit ako ho zabasnu nebudu mat prijem...na druhej strane je to nezodpovedny chumaj

makova333
6. nov 2020

A v ktorej ich skrini u nich byvas? Jaaaj ty fajcis na balkone tak, vies, ze medzitym u nich nie je susedka odvedla, kamoska, babka, dedko... Ja len, ze vies na 100%.

autor
6. nov 2020

Prave v tej z obyvacky byvam predstav si a hej viem to na 100%prepac na milion kedze s nimi susedim

hindakus
6. nov 2020

Mimochodom pri fajceni na balkóne ide dobrý smrad všade, ani vetrat sa nedá. Ona ta asi má tiez "rada".

janage
6. nov 2020

Ponuka pomoci bol navrh, ak 100% vies, ze,su decka same dlhsiu dobu, ja by som kontaktovala socialku. Mozno sa preberie. Mozno jej ponuknu poradenstvo, formu pomoci. Take male deti nemaju co byt doma same.

1andrea111
6. nov 2020

Tie deti si nepomôžu samé, myslím že je na mieste kontaktovať sociálku a tiež muž - ak niekoho tým autom zabije a pritom sa tomu dalo predísť

autor
6. nov 2020

Ja som s niu uz hovorila ze nemoze takto zamykat vraj sa nic nestane...tak ked si je taka ista...a k nemu ok zavolam.policajtov a co pojdu ho nahanat cele mesto ze kde je...

autor
6. nov 2020

Pozrite dievcata ja som mama tiez kose nevynasam dokial deti nespia nesprchujem sa pokial nespia nic nerobim pokial nespia...aj ked im verim su deti viem ze mozu hoc co vyviest nebudem si to cely zivot vycitat...chcem radu ako im pomoct ale nebudem robit opatrovatelku cudzim detom dokial sa ich matka prechadza.skor som pytala radu ako motivovat aby to nerobila alebo dala psa prec autisticke deti potrebuju dolezitu starostlivost a nie srat na ne a prechadzat sa zo psom 6x denne...ak jej chyba klud sak aj mne chyba okej beriem ale toto nieje riesenie...to riesenie chcem ako jej dodat rozum tak tie co sa navazate ze ci jej spim v izbr nespim ale ani nezatvaram oci pred tym co sa deje ak ste to nepostrehli nakolko som si to vsimla...alebo nato kaslat jej deti jej osud sak ked da nieco stane sa uvedomi

nufnuf14
6. nov 2020

@hindakus všelijakí sú susedia, to mi ver. Keď mu zobrali vodičák za alkohol tak určite je v tom aj oveľa viac. Keby susedia tej malej Lucky čo je už po smrti nahlásili čo sa tam deje, mohlo to inak dopadnúť.

autor
6. nov 2020

@hindakus medzi mnou a jej oknom je dalsie moje a fajcia tiez takze si to vyprosim

nufnuf14
6. nov 2020

Ak ti môžem poradiť tak to nahlás radšej anonymne. S takými ľuďmi ako sú tvoji susedia nebude asi rozumná reč a ešte ti začnú robiť všelijaké schvalnosti. Ak sa niečo stane aspoň si nebudeš vyčítať, že si nič neurobila

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stela1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nufnuf14
6. nov 2020

@nikolka1986 no však práve, nechávať trojročné s desaťročným autistom? Keby je tá matka ok, tak aspoň to malé zoberie so sebou a nenechá ho zavreté doma s autistom.

janage
6. nov 2020

@nufnuf14 oni aj hlasili tam to bolo o to tragickejsie😞

autor
6. nov 2020

@nikolka1986 no jasne on je alkoholik niekolko rokov lebo sa vecne trapi a preto chodi pretahovat ine zeny aby sa im vyplakal strasne smutny to clovek

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz