Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

kacenka24
25. máj 2009

Zuzanečka, veľmi Ti držím palčeky a od srdiečka prajem, aby Vám to vyšlo. Neboj ubehne to ako voda a Ty si pod Vianočným stromčekom nájdeš ten najkrajší darček, aký si môže žena priať. 😵

kacenka24
25. máj 2009

Takynka je som čítala Tvoj príbeh a podľa toho, čo píšeš tak sa Ti snažili už v samotnej nemocnici pomôcť. Ja doteraz neviem, čo mi vlastne bolo a nikto sa nikdy nesnažil mi pomôcť. ☹

zuzka88
25. máj 2009

kacenka, my sme sa dohodli s patnerom, ze nechceme dietatko trapit, ak by bolo chore ale pravda je, ze ozaj netusim, co by som v takej chvili urobila, skor si asi myslim, ze by som sa ho nedokazala dobrovolne vzdat... ved to by bolo ako vrazda
ozaj neviem, no pevne verim, ze takuto otazku nebudem musiet nikdy riesit, sak uz sme si kazda vytrpeli az-az
My sme aj dostali vysledky z amniocentezy, asi tyzden po porode, cakali sme uplne zdraveho chlapceka..
Ked som ziadala vysetrenie anjelika, iba nas odbili ze histologia sa nerobi, ak budu vysledky amniocentezy, takze nikto po dovode totho nestastia ani nepatral...

K tomu zverejneniu do novin, najprv sme sa chceli stazovat, podavat staznosti, ist s tym do medii ale potom si clovek uvedomi, ze dieta mu to nevrati a len bude dlhsie ozivovat rany... Dnes si uz len vravim ze snad tie bozie mlyny zafunguju
kazdemu z tych lekarov by som raz priala ten pocit beznadeje a zufalstva, ked budu odkazani na takych odbornikov - hyjeny, ako su oni sami

kacenka24
25. máj 2009

My sme tiež s manželom uvažovali nad podaním sťažnosti, no vzdali sme to. Môj bývalý gynekológ sa vždy dobre poistil, tým , že každú návštevu som mu podpísala vyhlásenie. Však, keď mi lekár povie, že je všetko v absolútnom poriadku, tak prečo by som mu ho nepodpísala. Takže on je teraz krytý dobre. A v tej nemocnici by to bolo zasa len tvrdenie proti tvrdeniu, ale myslím si, že meno Žilinskej pôrodnice hovorí samo za seba. 😠

zuzka88
25. máj 2009

chvalabohu, ze si mozme porodnicu vybrat...aj ked tu v bratislave som pocula na kazdu aj dobre aj zle... Aj tak som odhodlana rodit v ruzinove... Ledazeby som sa dostala na nejaku speci kliniku, ale to je asi nepravdepodobne, na takych rodia asi len nerizikove tehosky

kacenka24
25. máj 2009

Zuzi, ja tiež budem už len riziková tehoška. Vyplýva z toho pre Teba nejaká iná starostlivosť ako pri prvom tehu? Nemám sa koho spýtať a chcem sa na to trochu psychicky pripraviť.

zuzka88
25. máj 2009

mne doktor povedal hned, asi od decembra mam noveho, ze ked zasa otehotniem, urcite budem doma...a co to znamena?
v 6tt sa potvrdilo tehu srdieckom, dostala som knizku, prvu foto a "ziadanku" na PN.. ja som este chvilu pracovala, najprv som si vycerpala dovolenku, lebo viem, ze uz sa do materskej do prace nevratim a potom som zasla k obvodnemu a ten vypisal PN.. Pri PN platia speci pravidla, mala by si byt doma a vzdialit sa mozes len v case vychadzok... bezne mas narok na 2 hodky doobeda a 2 poobede tak som si povedala, ze chcem od 9 do 11,00 a potom od 15 do 17,00.. ked ti dojde kontrola a nenajdu ta, bud zdokladujes navstevu lekara alebo sa ti krati davka... plna je 55% z hrubej mzdy, najviac vsak z 1003 €
a co sa tyka doktora, ak si rizikova, chodis castejsie do poradne, ja chodim kazde 2-3 tyzdne a som rada, lebo aspon mam casto cerstve informacie 🙂 a vzdy novu fotku, to je najsupis!
ako moj dr vravi, kym si vas volam "len" kazde 3 tyzdne, to znamena, ze je vsetko v poriadku, ak vas budem volat kazdy tyzden, uz sa budem o vas bat! je ozaj dobry
no a zvysok asi zavisi od aktualneho stavu, ci nemusi byt zena v nemocnici, alebo brat speci lieky... ja som doma hlavne preto, aby som mala klud a ziadne stresy a aby som mala volnost v odpocinku a vsetkych aktivitach, vraj aby som si mohla robit, co sa mi zachce 😀

zuzka88
25. máj 2009

Kacenka, byt doma je ozaj super, lebo vies, ze robis pre babatko maximum!!! vobec sa nemusis bat, ak bude tehu bez komplikacii, krasne si to s krpcom uzijes a pripravis sa na krusne chvile
Ak sa este mozem opytat, uz sa snazite? alebo len cakas tu ovulku? ja som mala ovulaciu prvykrat cca po 5 mesiacoh, asi 4. cyklus, doktor povedal, ze to je ok, ze telo si vypne reprodkukcnu funkciu, kym sa nezregeneruje
Bola som totiz strasne vystrasena, ked som 2 mesiace (3 mesaice po porode) merala a ziadna ovulacia!

zuzka88
25. máj 2009

Tak ja idem spinkat, zachvilu sa mi vrati muzik z futbalu, nech vidi, ze oddychujem 🙂

Prajem vam vsetkym dobru noc a STASTNE BRUSKA 😉

lucia_b
26. máj 2009

Zuzka, dakujem za radu ohladom ovu testov, ale kedze je to dost peniaztekov, zacnem meranim bazalnej teploty, len este mi nedorazila menstruacia, uz mam aj obavy, ci je vsetko ok. Vyckam este tyzden a asi budem musiet ist na vyvolavacku. Tvoj zivotny pribeh je taky smutny, zelam ti, aby uz teraz bolo vsetko v poriadku. Aj vsetkym dievcatam z temy zelam vsetko len to najlepsie a hlavne zive a zdrave babatka.

Kacenka, ja by som tiez nikdy nesla na amniocentezu, uz sme sa s mamzelom pred svadbou rozpravali, ze si dietatko nechame aj keby malo byt chore. Inac sme uz manzelmi 5 rokov. Uz sa vsetci pytaju, preco este namame deti, ze uz mame vela rokov a pod. Su to strasne otazky. A u gynekologa vzdy podpisujem vyhlasenie. Najsmutnejsie je, ze mi vzdy napisal, ze je vsetko ok, ale to, ze ja som mu hovorila, ze sa mi nieco nezda a on mne, ze je babo na svoj gestacny vek male a ma menej plodovej vody na poslednej navsteve, v 34 tt, ked bol malicky este zivy, nic z toho co povedal nenapisal. Ked zomrel, tak som mu to pripomenula a samozrejme tvrdil, ze nic take nepovedal. Takze ani staznost by nepomohla. A to musim napisat, ze to bol super gynekolog. Je to take smutne.

lenka_66
26. máj 2009

zuzka ☹ ☹ ☹ , davam iba tych smajlikov lebo so slzami nie su.na to sa neda nic povedat.zuzka ak chces ako sa vola ten super doktor co ti robil usg a posla do nemocky? aj amnio?

inac ja som s hladovkou bola na tom istom,sice na zaciatku stale nevedeli urcit ci nieco z toho bude.tak ma bezne nechali hladovat aj do 3 poobede.potom suchy rozok ,vecera a po veceri zas nejest nepit lebo rano neviem co bude ☹

zuzka, ja som si kupila taky pristroj co pocuvas srdiecko dietatka.boli stavy ked som salela tak som si popocuvala a to ma ukludnilo.nerobila som to casto ani dlho,no ten tlkot ma dokazal strasne upokojit ked som zacala mat rozne obavy.

myslim na vas a drzim palce

kacenka24
26. máj 2009

Ahoj Lenôčka. Chcem sa Ťa spýtať, že kde si si ten prístroj na počúvanie srdiečka kúpila. Už som o tom počula a zvažujem, či si ho aj ja nekúpim.
Ináč Ti prajem krásne tehuľkovanie. 😉

lucia_b
26. máj 2009

Lenka, aj ja by som rada vediet, kde si si kupila pristroj na pocuvanie srdiecka? Ak raz budem opat tehotniem (comu silne verim), urcite by som si ho kupila. Ja som myslela, ze to sa neda kupit, ze to pouzivaju len doktori, tak tvoja sprava ma taaaak potesila.

lenka_66
26. máj 2009

no v madarsku za 1000sk.videla som aj u nas no bol drahsi .skusim pohladat na nete.

kacenka24
26. máj 2009

Lucka, tak isto je to aj u nás. Ja mám 26, MM 31 a v novembri budeme 5 rokov manželia. Aj u nás sa pýtali, že kedy už budeme mať deti, no potom čo sa nám stalo už nikto nič. Len svokra furt chodí, či sme už opäť začali. 😖 Pre pokoj duše to vždy nejako zahovorím a nič konkrétne jej nepoviem. 😉

A píšeš, že to bol super gynekológ. Si ho zmenila? Ja som to urobila okamžite a nechcem o ňom už viac nikdy počuť. Veď to je to že Dr. Ti aj niečo povedia, že niečo nie je v poriadku, ale to je asi tak všetko. A keďže si nikdy predtým nebola tehu a nemáš to s čím porovnať ako sa cítiš, tak dôveruješ len jemu. A takto to u nás dvoch dopadlo... 😔

Začni si s meraním BT a uvidíš, či máš ovuláciu. Mňa to teraz celkom začalo baviť, pretože takto môžem aspoň lepšie spoznať svoje telo. 🙂 Ja si to zaznačujem na stránke fertltilityfriend.
Skús si pozrieť najskôr toto - všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html

lenka_66
26. máj 2009

http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://ww...

ja mam toto - http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx...

no vidim ze cena je uz v podstate stejna. ja ked som hladala tak som nasla tak od 2000 vyssie

lenka_66
26. máj 2009

inac moj ma este funkciu ( aspon to pisu) ze si mozem nahrat svoje srdce a ked sa dietako narodi tak mu to treba pustat vraj ho to bude ukludnovat.no zatial som to nenahravala.
brusko staci natriet vodou,cim vyssie tt tym viac mokre.

lenka_66
26. máj 2009
lenka_66
26. máj 2009
inci
26. máj 2009

ahojte,
precitala som vase pribehy a skoro v kazdom som sa nasla....a ja mam dvoch anjelikov ☹ v 25tt a 20tt. nastastie sa mozem tesit aj z dvoch krasnych synov. tomaska mi zachranili na poslednu chvilu v 36tt. mal obrovske stastie. bohuzial ti dvaja zomreli este predtym ako sa mohli narodit ☹ ta prazdnota po tom poslednom "potrate" je taka velka, ze neviem ako dalej...bojim sa ist do dalsieho tehotentva ale moje srdce mi po niecom inom nepisti ako po malom babatku....doteraz som nedostala odpoved preco sa mi to stava ale aspon doktori uz na tom zhodli, ze to neni nahoda. o mesiac ma cakaju odbery na hematologii, tak snad dozviem aj pricinu. vsetky ostatne vysetrnia mam v poriadku.
prajem vam skore otehotnenie a zdrave, donosene babatka,
i.

kacenka24
26. máj 2009

Ahoj Inci. My sa už poznáme. 🙂 Vitaj medzi nami - "Mamičkami šťastných brušiek". 😉

zuzka88
26. máj 2009

Lenka, aj ja som si chcela kupit to pocuvanie srdiecka ale na SR som nasla len jeden, ktory vraj nefunguje a potom som vygoooglila taky z USA ale stoji 120§ a postovne dalsich 60§ tak som nesmierne stastna, ze si to sem hodila, DAKUJEEEEEEM
ani ja nemam kludu, vzdy len tesne po kontrole u dr. ked ukaze srdiecko
Lekar? No na ten ultrazvuk som bola u Dr. Čunderlíka...aky bol mily ked bol ako sukromnik a mal dostat 60€, a v nemocke uz o mna ani nezakopol... ale nie je to moj gynekolog, bola som tam len na to jedno sono
Teraz chodim do sukr. ambulancie Dr. Janek - gynaex, a je to porodnik v ruzinovskej

Baby, merani BT vrelo odporucam!!! najprv som sa hambila pred muzikom, sak sa to meria zdola ale potom som mu povedala, ze co robim a preco a myslim, ze to pochopil a nestaral sa.. ved ucel sveti prostriedky 🙂

Inci, vitaj a urcite sa nevzdavaj myslienky na babtko! drzim ti prsty!

kacenka24
26. máj 2009

Zuzanka ja som si do google.sk zadala toto: "odposluch tlkotu srdiečka" a našlo mi rôzne odkazy. Skús aj Ty. Písala som jednej pani, tá to predáva za 30 Eur. 🙂

inci
26. máj 2009

kacenka, zuzka, dakujem za privitanie. mate krasne heslo 😉 pozitivne myslenie je polovica uspechu i ked si myslim, ze bez strachu to uz nebude nikdy. ale oplati sa bojovat.

zuzka88
26. máj 2009

teda baby, neviem kde to hladate ale mne vzdy vyhodi len ten jeden Bebesounds a o tom som citala, ze vobec nefunguje 😒

lenka_66
26. máj 2009

alebo nenarodeneho dietaka.prip.fetal dopller . no zadajte obrazky

babulky , v auguste mozno predam svoj. zatial som ho mozno 10x pouzila

zuzka88
26. máj 2009

Lenka, aj ja som si vravela, ze ten strojcek chcem, kym babo nekope ale chcem aspon 3 deti takze ak zozeniem, tak si urcite necham 😉 ty nie?

lenka_66
26. máj 2009

zuzka , no ja mam 36. cize asi uz nie.mozno by som skusila ale neviem 1.trimester som lezala a pri malom sa to asi nebude dat.aj ked to poviem teraz kruto no mozno skusime sak ak nevyjde tak jedno predsa uz bude.neviem uvidime co bude.inac mi hrozi cisarsky cize este dalsi odklad a nie 2 za sebou.

lenka_66
26. máj 2009

zuzka , blizi sa ti termin tripple testu. trvaj ze odber krvi a usg na urcenie tt bude v jeden den.a nie ze ti ho napisu podla PM.

kacenka24
26. máj 2009

Baby, tak teraz som z toho jeleň. 😖 Písala som jednej pani z netu, ktorá ponúkala na predaj ten prístroj, rovnaký ako ponúka tá firma, na ktorú poslala link Lenka a napísala mi toto:
"Dobry den. Prenatalny oodposluch uz nastastie nemam. Ak by som Vam mohla poradit, tak si ho nekupujte, pretoze vacsiu blbost som uz davno nevlastnila. Zial bola som z neho slamana, pretoze vyrobcovia ponukali nieco, co v skutocnosti nefungovalo. Cez pristroj som nepocula ani svoje srdce, nie to srdce baba, ktore sa neustale v brusku vrti." Takže asi len toľko som chcela. 😉