Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

wolfskinka
3. jún 2009

garnelia nemusis mi hovorit a bezohladnosti inych ..... minule sme boli na oslave a sa ma kamarat mojho muza spytal na rovinu ci to zase skusame, co koho je do toho ................ som mu povedala a naco .. treti potrat ??? tak pozeral na mna ako puk ... co koho do toho ... ked ich vidim ... tych jeho podarenych kamaratov tak mi je zle , lebo sa dobre bavia na mne ako sa trapim, oni ma moc nemusia, lebo oni su spolu uz roky cela partia aj s ich manzelkami ,mna medzi nich dotiahol muz ... a nepadla som si s nimi do oka ... resp ... mam z kazdeho ich pohladu a slov pocit ze tak ti treba .... ked sa bavia stale len o plienkach tak mi je to luto a ked nieco poviem tak ma minule odbavila jedna tym, ze co ja o tom mozem vediet ze ked deti nemam .... staci ti
po potrate ked som bola tak si jedna z nich sadla ku mne a zacala riesit ake je to uzasne ked ju male kope ... a dalsia po druhom potrate prisla ku mne domov ze isla s kocikom okolo a ze ci si moze maleho nakojit ... skratkaja v okoli mam ludi ktori nam nepraju a su zli na mna ... a maju ma za psychopata, minule jeden z nich povedal, ze uz ma nevidel sa dlho usmievat ... debil a preco asi ... ked to vie preco .. preco musia vsetci do mna rypat v jednom kuse, preco ma nenechaju na pokoji

takyna
3. jún 2009

wolfi a povies im na rovinu , ze ti to vadi?, ja by som povedala...nech sa vsetci strcia.... 😖

wolfskinka
3. jún 2009

taky ... oni su pribrzdene a s tym sa neda nic robit .... ich zivot su len ich problemy ale to ze tie ich problemy ked riesia predo mnou mi to moze ublizovat ... niekedy mam z nich dojem ze to robia naschval aby mi ublizili .. nezapadla som medzi nich, som uplne ina ako oni, som samostatna .. zarabam dost mam vysoku skolu ... mam vlastny byt a vlastne auto ... a to s prepacenim "sliepky" odkazane na svojich muzov nevedia pochopit ... vedia ze sa nam s muzom dari, muzovi v podnikani mne v robote ... a zavidia vsetko to ze chodime na dovolenky ... skratka vsetko, lenze oni nepochopia, ze muz mi vysedava v robtoe do vecera kazdy den a aj soboty, ze ja som si vysoku skolu odrela aby som mala sancu na lepsi zivot, nastupila som do zamestnania a musim sa ucit 2 jazyky anglictinu a nemcinu naraz aby som si robotu udrzal ... to nie je ziadny med lizat .... lenze oni vidia len to ze sme s manzelom uspesni ... ale to co vsetko za tym je to nikto nevidi ... oni ziju od vyplaty ku vyplate a zavidia aj nos medzi ocami .. a uz som pocula aj take nazory ze kariera je pre mna prednejsia ako rodina ....

skratka takymto to nevysvetlis .. niekedy mam z nich pocit ze si v duchu myslia ze tak jej treba nemoze mat vsetko ... vyhybam sa im kde sa da ale niekedy sa skratka neda

garnelia
3. jún 2009

Taky,
je mi velmi luto tvojej mamicky ☹ totiz...moja stale bojuje a velmi jej drzím palce!!!

esteze niekto vymyslel toto forum a tuto stranku...mne velmi pomaha,odkedy sem pisem a sa rozpravame a navzajom podporujeme.

Wolfskinka nemas to lahke ani ty...tak ti poviem,od isteho casu ani nechodíme na chatu a ani na ziadne partie a ani u nas sa nic velkolepeho nekona.Nechceme sa izolovat od ludí,mame pár kamaratov s ktorými sa navstevujeme obcas a to je vsetko.Jedna kamoska ma jedno zdrave a druhe dieta postihnute...potom kamos je rozvedeny a exmanzelka mu nedava dieta na navstevu,stale beha po sudoch...vies takyto ludia sa mi smiat nebudu.Totiz uz aj manzela podpichovali,ze nevie spravit decko a podobne reci a on to nemusí...ja ho chapem.

Majte sa tu krasne baby,ja sa uz musim chystat do robotky...pa pa a pekny den! 😉

wolfskinka
3. jún 2009

garnelia mame aj my znamych co uz maju dospele deti a s tymi sa stykame najcastejsie ale niekedy sa tam nachomejtne niekto s malym babetko a som v koncoch

garnelia papa a nech ti to rychlo uteka

takyna
4. jún 2009

Garnielka aj držím palce tvojej maminke, zvládnete to , prajem vám to veľmi 🙂

Pekný dník , všetkým mamičkám budúcich aj terajších "šťastných brušiek" 😵 🙂 😵

Wofi pre tebe špeciálne 😵 😵 😵 , nevzdávaj sa dievčatko...nemáš to v povahe 😉 sme bojovnice, pri IVF kách neplatí, že 3krát a dosť 😉 , boli prípady , že ich bolo veľmi veľa a dnes sú s toho už veľké deti 😉

pá ....večer 😵

wolfskinka
4. jún 2009

taky ... no mna nicia tie lieky ja mam lieky na epilepsiu a mam strach ze mi pecen odide .... minuly mesiac som sa pchala silnymi liekmi na pecen a aj tak to moc nepomohlo a risknut ze budem tehotna a s nafigu pecenou ... to nie je dobra kombinacia ... a tie antiepileptika jej davaju dobre zabrat

lucia_b
4. jún 2009

Ahojte dievcata,

vsetkym vam dakujem za povzbudive slova, som taka rada, ze tato stranka existuje a ze vas tu mam.

Wolfskinka, aj ja ta medzi nami vitam. Tiez mam pocit, ze po vsetkom, co som prezila sa mi zrutil cely svet, ale verim, ze podobne ako mne, ti pisanie v tejto diskusii pomoze dodat odvahu ist dalej.

Stara, velmi smutim spolu s tebou, ja som tiez vo februari prisla o dietatko v takom pokrocilom stadiu tehu (uz 36tt) a moj gynekolog mi povedal, ze mame zacat so snazenim hned po 1. MS, ze telo je vtedy este nastartovane a aj sanca otehotniet je vraj vysia, kedze vajicka cely ten cas nedozrievali, taraz moze dozriet naraz viac vajicok, cim sa sanca otehotniet zvysuje. Velmi drzim palce, aby sa to podarilo. Avsak najdolezitejsia je psychika. U mna je veeeelmi zla.

Taky, je mi luto, ze nemas mamicku. Aj moja je onkologicky pacient, uz od r. 2001, mala rakovinu maternice, ale verim, zeuz bude len dobre.

Garneli, tvojej mamicke drzim palce, aby nad chorobou zvitazila, uvidis, bude to dobre.

Zajtra je konecne piatok, velmi sa bojim, co mi povedia, ale aspon sa z tej neistoty nezblaznim. Urcite vam napisem, ako to dopadlo.

lucia_b
4. jún 2009

Ztazka, prepaaaaac, ja som urobila taky nepekny preklep v tvojom mene ...

wolfskinka
4. jún 2009

lucia?b dik za privitanie

garneli drzim palce nech to vsetko dobre dopadne a hlaaaaaaaaaaaaavne velaaaaaaaaaa zdravia a sil do boja

garnelia
4. jún 2009

Lucka,Takynka,Wolfskinka 😵 😵 😵 ,

veeeelmi pekne Vám dakujem aj v mene maminy,aj slzicky mam aké ste zlaté!!!!!!

Som tu len na skok a uz aj bezkám 😉 ,pa pa

staza
4. jún 2009

Ahojte.
Lekár v car pýtal odo mňa správu o novorodencovi tak som dnes zašla na jisku.Veľmi ani nechceli so mnou komunikovať len mi povedali,že oni nedávajú žiadnu správu ked dieťa zomrie.Ja som tam stála na jiske všade detičky v inkubátoroch ani som normálne rozprávať nemohla tak ma dusil plač.Len mi povedali,že mám ísť na patologiu tam mi dajú správu.Slzy sa mi kotúľali ked som odtiaľ odchádzala.No a na patologii zas opačne hovorili,že to dáva novorodecká jiska aspoň,že bola taká zlatá doktorka,že mi vytlačila správu a mi sľúbila všetky výsledky do dvoch týždňov.
Lucia,je mi to veľmi ľúto čím si musela prejsť v takom vysokom štádiu by sa už nemalo nič stávať no žiaľ stáva sa a my nič nezmôžeme.S tým snažením neviem zatiaľ sa rozhodnúť či ísť na ket lebo mám veľmi veľký strach či sa to nezopakuje nechcela by som to znovu prežiť.
Garnelia,mne dala hematologička fragmin a dnes som bola za ňou,že ako dalej.Tak mám znovu frafmin pichať už od dnes a ešte B12

staza
4. jún 2009

PLUS piridoxin a acidum folikum.Ze vraj je dobre si začať pichať injekcie ešte pred prípravou na ket alebo ivf.

kacenka24
4. jún 2009

Ahoj Stazka. My sme lekársku správu o novorodencovi dostali pár dní po pôrode v nemocnici ... a potom už len úmrtný list. 😔 Neskoršie som sa ja zasa nemohla dopátrať k výsledkom histológie pupočníka, placenty a pôrodných obalov. Zo začiatku som bola stále v tom, že som dostala infekciu a tá spôsobila predčasný pôrod. Avšak, keď som si prečítala tie výsledky všetko bolo bez prítomnej infekcie, takže u nás zostáva príčina neznáma. Dlho som to predychávala.
Akurát ešte čakám na výsledky z genetiky - tam mi brali krv na vyšetrenie trombofilných mutácií.

Stazi, Ty poznáš príčinu svojho predčasného pôrodu?
A ozaj veľmi Ti držím palčeky, aby TI všetko dobre dopadlo. 😵

staza
4. jún 2009

Ahoj kacenka.My sme mali rodný list aj umrtný list druhý deň.Výsledky z histologie placenty mi povedali ked som odchádzala domov z nemocnice a len povedali že bolo dobre.Mne tá patologička povedala,že bábetko javilo známky genetickej vady aspoň to bolo v správe o novorodencovi takže ona ešte musí urobiť testy a potom ked pôjdem po výsledky tak mi všetko vysvetlí čo ona zistí.Je to zaujímavé,že my sme s manželom v poriadku čo sa týka genetiky tak mi povedala,že to bolo náhodné.Nakoľko mi skoro odtiekla voda u mňa nastúpila silná infekcia tak že vraj bábetko nemalo veľkú šancu na prežitie.Ja som brala celý čas antibiotika takže niekde sa to muselo odraziť.Je to strašné zisťovať príčinu umrtia svojho bábetka.Tebe tiež prajem všetko dobre aby tie výsledky boli ok.

takyna
4. jún 2009

Ahojte moje zlaté žienky 🙂 pozdravujem

konečne som sa vrátila z roboty 🙄 , ani nevnímam, cestujem a cestujem...

Lucka , Garnielka držím palce vašim mamičkám, a vám veľa sily

Stazka ja som sa rozhodla tento mesiac na ten KET, po 7 mesiacoch., ale bojím, bojím sa veľmi 😒
ale túžba je silnejšia ako zdravý rozum....tak ma ženie dopredu 🙂
Kacenka u nás v podstate tiež príčina neznáma, smrť novorodenca zavinená nedostatočnou zrelosťou, skoré štátiu tehotenstva....

staza
5. jún 2009

Ahojky.
Takynka,o strachu mi ani nehovor ale ked doktor v car odporúča tak skoro tak sa dám na to ako píšeš tá túžba je silnejšia.A na 100% pri dalšom tehotenstve budem musieť absolvovať amniocentézu(Všetky testy boli ok nič nenasvedčovalo,že by mal byť nejaký genetický problém ja inak mám v lete 34 takže už aj vek hrá úlohu) a samozrejme častejšie ultrazvukové kontroly.

Ale strašne verím,že sa aj my dočkáme náško uzlíka šťastia. 🙂

Prajem Vám všetkým pekný víkend oddýchnite si ja cestujem k našim na víkend.Pá 😉

zuzka88
5. jún 2009

ahojte zenusky moje, vsetkym pekny piatok a vitam nove tvaricky 🙂

Vsetko som podstivo docitala a asi ani nenachadzam slov, ake nestastia chodia po ludoch...tazko k tomu nieco povedat.. Vsetkym vam drzim palce nech ste coskoro tehotne a STASTNE BRUSKA!

Luci, tak ako? Moc drzimpalce 😵

katy.m
5. jún 2009

Ahojte holky,
chci se optat,jaké vitamínky nebo bylinky kromě listovky užíváte?

lucinko,tak já mám za sebou 1.MS a dneska jsem 12DC a začínáme nanovo(i když doktoři mi řekli něco jiného,tentokrát je nebudu poslouchat).Taky doufám,že je tělo více nabuzené a nastartované ,a že miminko na sebe nenechá dlouho čekat

zuzka88
5. jún 2009

Ahoj Katy, ja som MTHFR heterozygot a beriem kyselinu listovú 2x denne a 1x denne femibion 800 - tuto kombinaciu odporucam.. a este sa rozhodne fraxiparin, 18ho idem na kontorlu

lucia_b
5. jún 2009

Ahojte dievcata, dakujem, ze ste na mna mysleli a drzali mi palce. V mojom srdiecku sa opat rozsvietilo svetielko, i ked take malinke, lebo dnes bolo na usg vidiet 3 mm dutinku, takze nejde o mimomaternicove tehotenstvo. To bola pre mna po takom dlhom a strasne smutnom case taka krasna sprava, az som sa rozplakala. Doktor len nechapavo na mna kukal, ja som vsak nedokazala povedat ani slovo. Este vsak nie som uplne za vodou, lebo hcg stupa velmi pomaly, ale nastastie stuplo, tak o tyzden mi hladinu hcg budu kontrolovat opat, ale uz u noveho gynekologa. Dnes som sa definitivne so svojim rozlucila. A uz picham fraxiparin, beriem 2x denne duphaston, 1x listovku a 1x femibion 800. Tak sa toho veru nazbieralo, tak to uz hadam do tretice vyjde. A este som zabudla, podla hcg by som mohla byt v takom 4-5 tt 🙂

kacenka24
5. jún 2009

Ahoj Lucka. Ani nevieš ako som sa Tvojej správe veeeľmi potešila, až som mala slzičky v očiach. Moc, moc som na Teba dnes myslela a vysielala Ti pozitívnu energiu, aby všetkjo dobre dopadlo. Teškaj sa, pozitívne sa nalaď, veľa oddychuj, papaj vitamínky. Máš krásne a šťastné bruško. 😵

U mňa nie je nič nové. Dnes som bola u svojej Dr., ale tam nebola, tak som zašla k druhému doktorovi, ktorý ju zastupoval a moc ma nepotešil. Vlastne nič pozitívne mi nepovedal ... ale nechce sa mi o tom písať, musím to najskôr nejako rozdýchať. 😢 Jediná vec, ktorá ma momentálne udržuje pri živote a relatívne zdravom rozume je myšlienka na more a slniečko.

inci
5. jún 2009

lucia, nadherna sprava 🙂 prajem ti krasne tehulkovanie 🙂
kacenka, nebud smutna ☹ co lekar to nazor....najlepsie je dvoverovat tomu svojmu, kt. ta uz pozna. prajem ti skore otehotnenie.
aj ostatnym snazilkam a tehulky drzte sa.
stastne bruska,
i.

takyna
6. jún 2009

Ahojte 🙂
Lucka teším sa veľmi som ti povedala, že to bude nová bábika 😉 😵

Pozdravujem všetky.........nestíhačky.... 😒 🙂

zuzub
6. jún 2009

ahojte, som tu dlho nebola, a pozerám ,že aj nová tehulka pribudla 🙂 ja som bola teraz vo štvrtok na hematologii po výsledky a zistili mi leidenskú mutáciu, ani mne to veľa nehovorilo, ale je to dedičná trombofília vrodený sklon k zvýšenej zrážanlivosti krvi a v tehotenstve to potom vyzerá asi takto : stav, kedy sa vytvárajú drobné zrazeniny, ktoré upchávajú cievy v placente, až nakoniec plod odumrie a je potratený.
takže keď budem najbližšie tehula, budem si musieť počas celého mtehotenstva pichať inekcie do brucha:( no poviem, že nič moc, ale za to bábänko to určite stojí) doktorka mi však nevedela povedať či je to jediná príčina potratov......tak uvidíme čo bude ďalej, ale určite mám v pláne najbližšie mesiace otehotnieť a verím, že do tretice to vyjde 🙂
kacenka, to ma mrzí,že nemáš dobré správy ☹ ale dúf ☹ m, že to nebude až také zlé,,,,,

takyna
6. jún 2009

Trošku ftipu na večer 😉

Rozpravaju sa dvaja novorodenci v porodnici.

Chlapec sa pozrie na dievcatko a hrdo prehlasi:

Ja som chlapec.

Ako to vies? opyta sa dievcatko a chlapec odpoveda:

Pockame, kym odide sestricka a ukazem ti.

Ked sestricka odide, chlapec odhrnie deku, vystrci nohy a povie:

Pozri, modre ponozky!

garnelia
6. jún 2009

Ahojte zienky moje,

Takynkaaa,jeeeej,to je mileeee!!!!!!! 😀 Uz aby sme boli v nemocke a drzali na rukach svoje vytuzene deticky po porode!
Posielam ti objatie,aby si sa nebala!!!Strach mame vsetky,ale ako pises tuzba po materstve je velmi silna!

Lucka,
moja ja som tak rada ze nemas mimomaternicove tehu!!!!!!
A veeeeelmi ti drzim palce,aby tehulkovanie prebehlo v pohode!Fraxik ti dali na hematologii?Ja neviem,preco ma moja gynekologicka taky nazor,ze staci az od desiateho tyzdna....asi kolko lekarov,tolko nazorov...len som z toho taka neista

garnelia
6. jún 2009

Wolfskinka,
dakujeeeeeeeeeem!!!!! 🙂
Porad sa s lekarom kolko casu potrebujes na to aby sa pecen zregenerovala!!!Podla mna je to dolezite.Kedy chcete zacat znova snazilkovat?

Stazka,
ty si brala pocas celeho tehu antibiotika?
Ja mam tiez 34,ja viem ze nie som najmladsia ale dufam,ze to este nie je vek kedy by som sa mala dietatka vzdat ☹
O amniocenteze som citala same zleeee veci,takze to je na uvazenie...len tak bez priciny by som do toho nesla.Oni najprv asi z krvi nieco zistia a az potom posielaju,nie?

lenka_66
7. jún 2009

lucka, ja len tisko gratulujem a drzim palce. 🙂 🙂 🙂

taky, ver az bude otec drzat v rukach ten krasny uzlicek ( co bude)bude najpysnejsi deko na svete.a jeho teoria o umelom zapadne prachom.

vtip
😀 😀 😀

kacenka , more a slniecko vzdy potesia 😉

katy, vitaminy- listovka, injekcie B12 , tehu vitaminy , vitamin E.ihned od zistenia // . neskor dalsie pribudali

staza, je mi luto ako sa k tebe dr. zachovali.ved ich museli mat v PC. ach jooo nase zdravotnictvo ☹

zuzub, ver ze to vyjde . kuk na moje tyzdne .pichanie uz ani nevnimam.este ak budes mat nieco ohladom choroby babenky z temy trombofilie ti radi pomozu , povzbudia .... . tam je teraz velka tehu vlna.

vsetkym drzim palce , nech im ich sny vyjdu 😉

takyna
7. jún 2009

Ahojte žienky 🙂

K tomu veku ....ja mám už 36 😉 , ale človek má toľko rokov na koľko sa cíti... 😀 , čiže u mňa slastných 18 😉 😅
Kacenka netráp sa , neviem čo más aký problém, ale ver , že nie všetko čo sa zdá na začiatku čierne , čiernym aj ostane..., držím ti palce ...a ozvi sa nám 🙂

Lenka pekne sa nám držkaj, pekne si ešte užívaj tehotenstvo 🙂

Garnielka aj všetky ďakujem, snažím sa myslieť pozitívne, uvidíme čo bude 😵

idem dnes za mojím anjelikom na cintorín....už mi chýba veľmi 🙂