Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

kalja
17. jún 2009

Milá Takyna, ja som tu dnes úplne prvý krát. Aj ja som prišla o chlapčeka pred dvoma rokmi, bola som v osmom mesiaci. Chcem sa len opýtať natrafila som v spojitosti s tvojím menom na slovné spojenie bobáčik - Romanko. Si tá istá z Anjelikov?

wolfskinka
17. jún 2009

zuzicka super to musi byt suer pocuvat babenko

kajla ahoj ...

wolfskinka
17. jún 2009

baby podrzte sa ... volali zo socialky ... dnes k nam pridu na obhliadku kvoli tej adopcii a v piatok o 8.00 mame prve sedenie rodicovskej pripravy ... sa tesim, ale trosku s obavami co to bude

kacenka24
17. jún 2009

Ahoj Wolfi. Vy si dieťatko adoptujete, alebo budete profi rodičia? 🙂

zuzka88
17. jún 2009

Ahoj Kajla 😉

Wolfi, to je super!!!! Ale dajako som nepostrehla ze chcete babo adoptovat, je to krasne! Moc vam drzim palce.. Kolko ste cakali? A daju vam na adopciu aj ked budes tehotna? Ak nechces, nemusis odpovedat, len ja som taky zvedavec 😅

kacenka24
17. jún 2009

Ahoj Zuzi.
Ako sa máš? Srdiečko počúvaš? A ešte jedna otázočka, odkiaľ si ? Aj ja som zvedavec ... 😉

wolfskinka
17. jún 2009

kacenka my si chceme adoptovat ak nam nevyjde vlastne, uz sme starsi tak nemame nad cimi spekulovat len kym to vybavime ... zacali sme to vybavovat v aprili a je to strasne vela papierovaciek. No a na babetko sa caka 3 roky, takze nemame nad cim spekulovat a popritom mozeme veselo skusat vlastne a mozno sa podari aj vlastne a aj adoptovane

zuzka nie je tam take obmedzenie .. ale to je este daleko

kacenka24
17. jún 2009

Wolfi a to Vám dieťatko "pridelia", alebo si môžete sami "vybrať" napr. z detského domova.

wolfskinka
17. jún 2009

no si na cakacej listine a ked sa budes blizit na radu tak budes chodit po kojeneckych ustavoch a budes si moct vybrat ... ale neviem presne ako to funguje, som sa na to este nepytala, kym to nemame vybavene a kym to nebude aktualne az tej pani na socialke nepripadam ako hrhr bezhlavo

kacenka24
17. jún 2009

No, tak to Ti držím palčeky. 😵
Ja učím na špeci škole a mám v triede aj deti z DD. Tiež som rozmýšľala, že by som sa popri vlastnom starala aj o "cudzie". Počula som veľa o Profi rodičoch a tá myšlienka sa mi zapáčila. No MM sa to nepozdáva. Dúfam, že ho ešte zlomím. 😉

zuzka88
17. jún 2009

Ahoj Kati, ja som asi odvsadial... Jednu babku mam z okresu Kysucke N. Mesto, druhu zo zahoria, narodila som sa uplne mimo, svoje detstvo som prezila v Bratislave a teraz byvam kusok od Pezinku 🙂 Ale ked sa ma dakto pyta, tak poviem ze z BA, je to pohodlne...

ja som chodila vypomahat tete do domovu socialnych sluzieb kde maju aj nechcene deticky, pripadne sirotky a je to velmi tazka "praca".. No mame tam jedno nievcatko co k nam chodieva na Vianoce a odvtedy su tieto sviatky vzdy krasne, take o inom, ked vidite tu radost, ktoru to dieta ani nevie vyjadrit... Takze skor asi takto, na adopciu sa zatial necitim a myslim, ze mam partnera ktory by nikdy nepristal na "cudzie" dieta.. Za seba neviem povedat kym nie som v tej situacii

wolfskinka
17. jún 2009

baby mna drbne akurat volala ta baba zo socialky ze stoji u nas pred vchodom ... mala prist o 20.30 vecer a teraz je tam, ja nemozem odist z roboty a muz tiez nie ... ma ide drbnut skusaju nase nervy nic viac , o 7.30 volala ze chce prist vecer a o 8.30 nam stoji pred vchodom a obidvaja sme v robote, no su oni normalni ????????? som zvedava ako to muz vybavi ... dam vam vediet bude jej volat za pol hodinu

zuzka88
17. jún 2009

Tak toto sa ozaj nerobi! a najhorsie je , ze clovek nevie, ci nieco skusaju alebo co... ci vase nervy alebo aku mate robotu a akoreagujete v stresovych situaciach.. no slak by ma trafil
a co povedala, ze caka alebo pride neskor? sak to je ozaj na hlavu...

wolfskinka
17. jún 2009

muz to s nou dohodol ze pride zajtra o 12.00 cez obed a budem sama s nou lebo muz ide na sluzobku ako kazdy stvrtok

jasne ze skusaju psychologia, kolko znesieme a nesmieme sa nechat rozhodit

snazilka08
17. jún 2009

Ahojte kocky, Som tu uplne nova. Citam vase nazory a pripomienky. Su naozaj zaujimave.
Ja sa snazim otehotniet uz nieco cez 3 roky...uz som z toho zufala.
Lekari vraveli ze sme obaja ok, akurat mne zistili trombofiliu, ale ze vraj sa to da v dnesnej dobe. Prajem Vam pekny dnik.

...este sa chcem spytat, jedna kamoska brala pred tehotenstvom baby calibrum...aky mate na to nazor? pomoze to?

dakujem

wolfskinka
17. jún 2009

snazilka je to dobre ... ale pribera sa po nom, radsej kyselinu listovu samotnu

kalja
17. jún 2009

Ahojte kočky, wolfskinka budem Ti dnes držať prsty, aby sa to vydarilo. Keď si napísala, že už je pred vchodom, normálne som sa vžila do Tvojej situácie, a predstavovala som si - mám upratané, navarené? Budem na Teba myslieť, aby Vám to vyšlo. Drž sa. Bozkávam

snazilka08
17. jún 2009

Ahoj Wolfi 🙂, kyselinu listovu beriem uz asi rok a nic...chcela som ist na umele oplodnenie, ale moja hematologicka mi vravela ze aby sme este pockali...ale ja uz mam coskoro 30 rokov....tak zas dlho cakat nechcem....ja uz neviem co mam robit...ale aj tak dikes za odpoved 🙂

takyna
17. jún 2009

Ahojte babule 🙂

Kalja ja som ti aj do IP čky písala, som z anjelikov, to je náš príbeh, a tvoj? tiež máš na anjelikoch?

snazilka08
17. jún 2009

Wolfi, akurat citam ze v juli sa chystas na umele...Velmi Ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. Jedna moja kamoska tiez bola na umelom, boli to nervy...vsetko okolo toho....ale nakoniec sa to podarilo 🙂
pa pa

zuzka88
17. jún 2009

Snazilka, ak aj ja mozem co to k tomu povedat... V com chces aby ti calibrum pomohlo? nie je to ziaden vseliek ani pomocnik k oplodneniu, su to len vitaminy ktore pomzu babatku spravne sa vyvijat
Su nevyhnutne pre zdravy vyvoj uz existujuceho plodu ale nie su liekom neplodnosti
Ale vraj cista kyselina listova je taky drobny podporovac na uchytenie vajicka 😉
Asi som ta nepotesila ale niekedy je dobre vediet pravdu...
Neviem, preco ti tehu vyhovara hematologicka, co na to gynekolog? Ak si heterozygot, skor si myslim, ze by si si mala pichat inekcie a co najskor otehotniet, mozno aj v nejakom centre asistovanej reprodukcie, ved uz nemas 20 rokov. Tak ti velmi drzim palce, nech sa co najskor podari 🙂
A skusala si uz sledovanie plodnych a neplodnych dni, testy, meranie BT... mozno hlupa otazka ale...

snazilka08
17. jún 2009

Zuzka88, dakujem ti za odpoved. S tym baby calibrum sa mi jedna znama chvalila, ze ake je to super, ze tak otehotnela...mne sa to tiez nezdalo...preto som to tu napisala.
Som Heterozygot....hematologicka vravela ze injekcie si budem pichat AZ po otehotneni...ze teraz to mame zatial skusat a ze potom sa uvidi....S tym umelym asi preto trochu vaha, pretoze mi vyoperovali stitnu zlazu a beriem hormony, no a pred umelym sa tiez beru nejake hormony....tak aby som sa z tych hormonom nezhormonovala 🙂
To sledovanie plodnych neplodnych...neviem presne ako to funguje s tymi testami...lebo aj gynekologicka vravela, ze to nie je 100 percentne...Akym testom zacat? tie plodne, neplodne, pls o radu. Dakujem

zuzka88
17. jún 2009

Snazilka, to s tou stitnou je uz o inom..aj ja mam znizenu funkciu no tu naststie problem nebol, len som teraz dost sledovana a upravuju mi lieky
ja som tiez heterozygot a zatial si ani inekcie nepicham, ale zajtra ma caka kontrola tak mozno od druheho trimestra..no nie vzdy sa pichaju, je to na lekarovi 😒
A co sa tyka tych plodnych dni, sa cudujem, ze uz vam to davno nikto neporadil...ved darmo sa snazite ak sa do nich netrafite, otehotniet sa da len pocas a par dni okolo ovulacie..cca 7 dni v cykle, tak preco tomu nepomoct?
nebudem ti to tu rozpisovat medzi anjelikov, napisem ti IP, len si idem vyvesat pradlo 😉

snazilka08
17. jún 2009

ja som si sem-tam nahodila do tej kalkulacky plodnych neplodnych....a ukazalo mi datum...ale to je vsetko....testy na plodne dni som nekupovala... :(

marta222
17. jún 2009

Ahojte dievčatá, chcem sa len spýtať. Tá kyselina listová sa dá kúpiť normálne v lekárni a pod akým názvom? Ja som tiež užívala Calibrum Baby Plan, ale až keď som už bola tehotná, myslela som, že si ho kúpim aj teraz, keď plánujeme, ale vraj samotná kyselina listová je lepšia. A ešte keď Wolfskinka píše vraj sa z Calibrumu priberá, tak ďakujem..., už ma je dosť 😀 😀 😀.

zuzka88
17. jún 2009

Ahoj Marti, acidum folicum je nazov ale je len na predpis...tu v BA je lekaren kde by ti ju predali, neviam ako je to v KNM... skus pytat recept od lekara 😉
Inak, ja som babyplan uzivala pred mojimprvym tehu aj pocas a vobec som nepribrala, do 5ho mesiaca asi len 3 kila, tak neviem, co je na tom pravdy
Ak mozem doporucit, tak aj femibion 800, obsahuje matafolin, co je latka, co vznika z kyseliny listovej pri premienani, ja ho uzivam prikazom od doktora spolu s kyselinou listovou 🙂
a ak sa z babyplanu pribera, take iste je aj centrum Materna, len od inej firmy, tak skuste to

kacenka24
17. jún 2009

Ahoj Snazilka,
tie kalkulačky, čo sú na nete Ti vypočítajú kedy dôjde podľa MS k uvoľneniu vajíčka, t.j. vyrátajú Ti začiatok plodných dní, ktorý nastáva medzi dvanástym až šestnástym dňom cyklu (teda aspoň by mala nastať ovulácia). V tomto období je žena plodná, predtým a potom neplodná. No nikde nie je napísané, že je to u všetkých žien rovnaké.
Spermie sú schopné oplodniť vajíčko ešte 2 dni po pohlavnom styku. Ideálne však je, ak sa spermie dostanú do pošvy ženy 1 deň pred tým, ako dozrie vajíčko vo vaječníku (tzn. 1 deň pred ovuláciou). Naproti tomu, schopnosť vajíčka oplodniť sa, je časovo obmedzená na pomerne krátku dobu. Je to asi 12 - 24 hodín po ovulácii.
Ja si meriam BT, no moje posledné tri cykly sú totálne anovulačné, čiže k ovulácii nedošlo. Tým pádom viem, že naše snaženie je "zbytočné", keďže nemá byť, čo oplodnené. ☹

Meranie BT je super vec ako porozumieť svojmu telu, či funguje ako má. 🙂

kacenka24
17. jún 2009

Ahoj Marti, ja užívam ACIDOFOLAN už tretí mesiac.

Ide o kombináciu kyseliny listovej, ktorá významne znižuje riziko niektorých vrodených vád, najmä v oblasti chrbticového kanála, ďalej železa a vitamínu B12. Tento prípravok je vhodný tiež k predchádzaniu niektorým poruchám krvotvorby a je tiež účinným prostriedkom k doplneniu úbytku týchto látok v období menštruácie.

V balení je 30 tabliet a stojí okolo 2 eur.

snazilka08
17. jún 2009

Kacenka24, dakujem za odpoved a vysvetlenie. Na meranie BT sa pouziva jednorazovy test?

kacenka24
17. jún 2009

O Acidofolane som našla ešte toto:

Hlavní složku produktu tvoří železo, kyselina listová a vitamin B12. Acidofolan® je vhodný při některých onemocněních krvetvorby a jeho užívání je doporučováno v období menstruace a po odběru krve. Vzhledem k vysokému obsahu kyseliny listové, které je jinak v běžné stravě nedostatek, je Acidofolan® nepostradatelný hlavně pro budoucí maminky. Ty by ho měly užívat již tři měsíce před plánovaným těhotenstvím, protože kyselina listová má preventivní účinky na vývojové poruchy plodu (snížení rizika o 50 %).