Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

zuzka88
25. aug 2009

Skippy, ja som v sestonedeli nemohla nic, resp. znama gynekologicka dala muzikovy pokyny, ze sa mam setrit tak som sa setrila... ale bola zima, plavat by som urcite sla, turu asi nie... ale podla toho ako sa citis

Pekny vecer!

fiallinka
25. aug 2009

ahoj holky, to víte, že Juráš byl záchrana z toho všeho, to ani nemusím popisovat...ale je to hrozný pocit - prostě umře jedno z dětí, člověk počítá se dvěma, už skoro plánuje, jak jim půjde na svatbu..no netřeba popisovat, znáte to...ale teď to mám o hodně snazší, ale začátek byl hrozný, byla jsem tak mimo, že se to těžko popisuje. znám už víc holek, co to zažily s dvojčaty a všechny to cítily podobně - ta bolest přebije na dlouho jakoukoliv radost... ale to už je jedno, snažím se žít přítomností a vím, že už mám to nejdražší na světě...a všem vám přeju taky takového kulíška...

rikuska21
25. aug 2009

Aj my to prajeme tebe, Filianka, take stastie, tak si to uzivaj

kalja
26. aug 2009

Ahojte, tak včera som bola na tom nešťastnom internom. Bola tam taká sestrička, že som myslela, že odpadnem. Jednej pani tam merala tlak-bola totálne zostresovaná, a ona jej ešte povie: "No vy, ale máte vysoký tlak" - no viac tá pani už nevydržala, a skoro skolabovala. Mne povedala, že si mám ľahnúť, že mi urobí EKG, myslela som si, že mi srdce vyskočí, aj som jej vravela, že sa veľmi bojím. A ona keď skončila mi hovorí: "No, ale vy máte vysoký pulz" - nie, aby nás podporila, ale ešte viac nás tam zmagorila. Ale nakoniec - EKG, až na ten tep z toho hrozného stresu OK, tlak OK, krv OK. Už ma možu rezať a prefukovať koľko chcú. Ja sa bojím len tých dvoch prístrojov. Ja som totiž mala pri Adriánkovi zástavu srdca a odvtedy nechcem tlakomer a EKG vidieť. Takže sa teším, s výsledkami idem za svojou pani doktorkou, a hor sa do nemocničného prostredia, aby nám tam pomohli. Bozkávam.

lucia_b
26. aug 2009

Fialinka, dakujem za povzbudenie. Je mi velmi luto tvojho anjelika a drzim palce, aby sa coskoro "zadaril" surodencek malemu Juraskovi.

Skippy, ja by som asi zavolala doktorovi, ci sa kupat smies, myslim, ze povie ano (ja by som sa vsak nekupala v jazerach) a na ture si davaj pozor, naozaj sa treba setrit, aby sa vo vnutri vsetko zahojilo ako ma. A prajem krasny pobyt a nacerpanie novych sil.

Kalja - myslime na teba, drz sa.

ivka30
26. aug 2009

Ahojte, prisla som sa sem inspirovat a nacerpat trosku enegrie do zivota,ale skor ma predalol smutok a uzkost:(. Mam 30rokov, nastatie ma nepostihla hroza o ktorej tu citam a je mi uprimne luto dievcat,ktorych sa to tyka. S manzelom sa pokusame otehotniet rok a zatial bez vysledkov. Ziadala som lekarku o nejake vysetrenie,ci sme obaja OK a len ma chladne uzemnila,ze to budeme riesit az po roku ci dvoch. 😠

zuzka88
26. aug 2009

Ahoj Ivka, my sa sem chodime skor povzbudzovat ako smutit preto aj tebe jedna rada... Nie si uz najmladsia takze by som pritlacila na doktorku a bud zacne konat alebo si hladaj inu... Ak sa rok nezadarilo, mate najvyssi cas zacat nieco robit, aby ste sa prepracovali kbabatku 😉 Drzim palce a posielam tehu virusiky!!!

ivka30
26. aug 2009

zuzka,velmi pekne dakujm. Uz pracujem na zmene lekarky,len je trosku problem najst nejaku tu naj,ktora by bola "ochotna" mi pomoct. Mojeho veku som si vedoma, tak preto to neodkladam🙂

zuzka88
26. aug 2009

Ivka a odkial si ak sa mozem spytat?
Baby ti urcite poradia vo svojom okoli dobreho dr...
ja si myslim, ze ak tvoja dr. nejavi zaujem, mozes skusit niektore centrum asist. reprodukcie, nemyslim si, ze by si potrebovala doporucenie alebo vymenny listok 😉

ivka30
26. aug 2009

som z Topolcian.
No centrum asist. reprodkucie si dokladam ako bonus.🙂 Najskor chcem vycerpat vsetky prirodzene moznosti

kacenka24
26. aug 2009

Ahoj Ivka.
Nám sa tiež pri prvom tehu podarilo presne po roku snaženia, keď som bola rozhodnutá navštíviť CAR. Ak Ti teda môžem poradiť, tak Ty do tohto Centra nepotrebuješ absolútne žiadne odporúčanie od Tvojej terajšej gynekologičky. Iba tam zavoláš a objednáte sa. Ten môj mi predtým chcel porobiť nejaké vyšetrenia skôr ako by som navštívila to centrum, no to nie je treba, pretože oni si tam spravia svoje vyšetrenie. Ivka, ja by som v Tvojej situácii určite nečakala, pretože sa môže jednať iba maličkosť, aby si mohla otehu. A čakať ďalší rok na to, aby sa rozkývala Tvoja terajšia Dr. je nezmysel. A ako vraví Zuzka, tiež by som si hľadala iného Dr., pretože dôvera v doktora je polovica všetkého úspechu. 🙂
A chcem sa spýtať, máš ovuláciu? Lebo to býva najčatejší problém.

ivka30
26. aug 2009

Ahoj Kačenka,
ďakujem za radu. Samozrejme som neni ochotná čakať na moju súčasnú lekárku, ako si napísala,kým sa rozhýbe, tak som sa rozhodla ju zmeniť a už som si vytypovala nejaké lekárky,tak uvidím ktorá ma nakoniec "vyhrá" 😀 . A v ktorom centre si bola ty a ako to tam je s platením?
Ovuláciu mávam, raz je silnejšia inokedy ako keby ani nebola.

kacenka24
26. aug 2009

Ivi, ja som nebola v centre. Mali sme tam ísť a akurát som zistila, že som v 5tt. 🙂 To bolo takto v septembri pred rokom. 😔 Ja keďže som zo ZA, tak by som šla do Heliosu do Martina. Čo viem, tu baby na koníku si ho chvália.

fiallinka
26. aug 2009

ivka: po roce by se to už začít mělo, a když máš třicet, tak dokonce už říkají po půl roce - rozhodně bych přitlačila nebo změnila doktorku. Nejde o to zkoušet něco nepřirozeně násilím, ale třeba u nás to nešlo ten rok, pak jsem dotlačila chlapa na spermiogram a hned bylo vidět, kde je zakopaný pes... to je dobré vědět, ať další rok nepromarníš...

rikuska21
26. aug 2009

Ivi, ja som tiez nic neriesila a teraz je to uz siedmi rokco sa snazime, ale teraz to uz vyjde musi

rikuska21
26. aug 2009

takze nikto tu nie je???? idem haji zajtra mam tazky a dufam, ze aj uspesny den

zuzka88
26. aug 2009

Ivi, neviem, ci si spravne pochopila otazku Kacenky, mozno som len ja ta pomylena 😅 nepytala sa na menstruaciu ale na ovulaciu... Tu bud mas alebo nie! nic medzi.... a bez ovulacie asi neotehotnies...
Dochadza k nej cca v polovicke cyklu cize vstrede medzi jednou a druhou MS
Sa mi zdalo ze odpovedas na MS... ak nie, tak sa ospravedlnujem 😅

ivka30
27. aug 2009

rikuska, prajem ti aby sa to uz podarilo. Ty to asi uz riesis s lekarmi,ze? Ake vysetrenia si musela absolovat?

ivka30
27. aug 2009

zuzka, ja som odpovedala na ovulaciu🙂 MS mavam pravidelnu,tak viem,kedy by mala byt ovulka,ale nie kazdy mesiac je rovnako vyditelna - teda urcujem ju podla hlienu.

ivka30
27. aug 2009

fiallinka bavila som sa s manzelom o spermograme a samozejme pojde, vsak je to v nasom zaujem zistit,kde je problem. Ak bude on OK,tak som na rade ja. Dlhsie uz cakat nemozeme a nechceme

zuzka88
27. aug 2009

Prepac Ivka, iba mi to tak asi vyznelo ked si napisala ze niekedy silnejsia a niekedy ako keby nie...
Skus merat BT, hlien asi nie je moc smerodatny 😉 napriklad u mna vobec nezodpovedal

kacenka24
27. aug 2009

Dobré ránko.
Ja Ivka neviem ovuláciu zistiť podľa hlienu. Resp., tak sa mi zdá, že ho mám všeobecne málo. Ja si meriam BT a podľa toho viem zistiť, či bola, či nie. A taktiež mi aj Dr. kázal merať. Vždy, keď idem k nemu, tak mu donesiem aj tie moje grafy a podľa toho mi povie ako ďalej. 🙂 Teraz beriem lieky na vyvolanie ovu, tak som zvedavá, či ma nakoniec poctí svojou návštevou. Neviem, nejako cítim, že tento august bude plodný, tak ako minulý. 😵

zuzka88
27. aug 2009

Ahoj Katuska, mas super doktora 😉 drzim plceky

ivka30
27. aug 2009

Ahoj Kacenka,tak ty mas asi fakt dobreho lekara. To je super. Skusim meranie tej BT,vsak treba vyskusat vsetko🙂

ivka30
27. aug 2009

Ahoj Zuzka, no skusim mebat a uvidim,ci to bude suhlasit s hlienom. Neviem,ci ste niektora skusali domaci test na ovu (da sa pouzivat opakovane) a teda podla neho som ovu nemala:(, aj keď mi bolo divné,že sa test robil zo slin

marta222
27. aug 2009

Ahojte dievčatá, chcem Vás iba pozdraviť, pekne sa to tu rozbieha, to ma teší. Sledujem, čítam Vás, len moc neprispievam, nie je veľmi o čom 😀. Vítam nové tváre, verím, že sa budeme navzájom povzbudzovať. Ja som mala prednedávnom biochemické tehotenstvo - takže zasa nič ☹ . Navštívila som aj jednu pani bylinkárku, je aj tu na MK o nej diskusia, tak dúfam, že mi pomôže 😉. Tak, držím palce nám všetkým 😉 . Pekný deň.

ivka30
27. aug 2009

Ahoj Marta, drzim palce,nech ti to vyjde o tej pani bylinkarke som tu citala dobre referencie, tak este raz vela stastia. Peknucky den

fiallinka
27. aug 2009

ivka: no na ten spermiogram nemusíš mít ani doporučení doktora, tam může jít tvůl chlap sám, u nás to stojí kolem tří stovek - tak jestli nechceš otálet, tak můžete začít tím 🙂

ivka30
27. aug 2009

fiallinka, čo som pozerala speriongram u nas,tak tam chcu aj odporúčanie od lekára. Ale to by nemal byť problém 😀

zuzka88
27. aug 2009

Ivka, ten slinovy test nie je nic mos, skus si kupit taky co sa podoba na tehotensky, pruzok sa ponara do mocu, hladaj co najlacnejsi, v jednom cykle je ich treba aj 10 ks