Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

rikuska21
3. sep 2009

Kalja, co ja viem tak prave doporucuju po laparke skusat hned ako zena moze, lebo je to zevraj velmi pravdepodobne , mne sa to zial nepodarilo a som v procese 1 IVF

Kacenka, ako v praci, ja sa len gulam, ale neviem sa dockat zajtrajska, rano idem na odber vajok, jupiiii

kalja
3. sep 2009

Prepáč Skippy, ale nepoznám tvoj príbeh, podarilo sa ti v januári otehotnieť, ale ako to s tebou vyzerá teraz, vieš, nechcem sa veľmi vypytovať, neviem, či je to dobré, alebo nie, že v akom štádiu sa nachádzate. Prepáč, nepoznám tvoj príbeh, preto sa pýtam takto opatrne.

Rikuska, veľmi ti držím palce, aby to všetko vyšlo tak, ako si predstavuješ. A prajem všetkým nám, aby sme sa už stretali na nejakom mamičkovskom fóre, hoci ja sa ako mamička cítim, len s tým rozdielom, že náš Adriánko nie je pri nás, ale raz sa všetci stretneme, a až potom pochopíme, prečo sa muselo stať to, čo sa stalo. No nič, končím, lebo začínam byť smutná. Bozkávam a ďakujem za odpovede.

rikuska21
3. sep 2009

Ano uz sa budeme stretavat, ne tehu teme, snad coskoro sa nam to vsetkym podari, prajem na to

skippy7
3. sep 2009

Kalja,v pohode, ty si prišla asi až potom ako som o tom pisala,tak si to nezachytila.Ja som sice v januari prirodzene otehotnela,ale v 27.tt mi babätko zomrelo(je to niečo vyše mesiaca).No a teraz čakam na vysledky z patol.,a zrejme sa tak skoro nedočkam,naše zdravotnictvo,nevyjadrujem sa 😠 .Vraj to može trvat aj pol roka.Ale aj tak mi dokt.doporučil prestavku ,asi pol roka.Len bez tych vysledkov sa nepohneme dalej...Ovšem!,ak niečo zistia.
Ale snažim sa mysliet pozitivne a mat vieru,že babätko bude a hadam skor,ako predtym... 🙂 a to prajem aj všetkym vam!

kalja
3. sep 2009

My sme nečakali na výsledky z patológie dlho, vtedy som normálne ľutovala mojho manželíka. Každý deň som ho posielala na patológiu a ja som tam každý deň volala, už nás tam normálne poznali. Takže dúfam, že ti tá správa príde čo najskor. Je mi to ľúto, ale čo narobíš, musíme sa s tým zmieriť. Ja som tiež prirodzene otehotnela, a dopadlo to takisto veľmi zle. Zostalo nám len miestečko na cintoríne. Ale hlavu hore, všetko dúfam raz dobre dopadne. Bozkávam.

rikuska21
3. sep 2009

bambulky, objatie pre vasich anjelikov

skippy7
3. sep 2009

Rikuska,dakujeme...a tebe vela sily a trpezlivosti,a hlavne nech sa to podari 🙂 ....a ty si skušala aj IUI?
Kalja,ja to tiež tak vidim,že to budem musiet nahanat a otravovat ich,lebo inak sa asi nedočkam.

rikuska21
3. sep 2009

ano 1 krat, no pri mojich diagnozach to bola iba pro forma

skippy7
3. sep 2009

aha, ja len preto,že moja kamoška bola 3x, a až na 3.krat sa to podarilo a už ma dvojičky, ale oni nemali žiaden problem zisteny.....

rikuska21
3. sep 2009

no ano vtedy oni skusaju 3 krat kludne, lebo to nie je v podstate ziaden zasah a ani nejake hormony, je to len pomoc, manzelovi odoberu matros a tie naj spermijky ti vstreknu , tot vsjo

skippy7
3. sep 2009

hej, ja viem, no hormony možeš a nemusiš.... niekedy mam pocit,že lekari skor propaguju umele, lebo je z toho viac penazi....ale samozrejme,že su pripady,ked je IUI naozaj zbytočne a neučinne

rikuska21
3. sep 2009

neviem, praveze za umele neplatis, preplaca to poistovna, a mna to v mojom Carku stalo 100 eur, lieky, a nic viac

kacenka24
3. sep 2009

Ahojte.
Ja akosi zasa nestíham. Dnes som celé popoludnie vyrábala deťom do školy pracovné listy. Ináč u mňa nič nové. V najbližších dňoch by mala prísť ovulka. 😎

skippy7
3. sep 2009

Kačenka,tak ovulku treba na 100% využit 🙂 😵 😉

rikuska21
4. sep 2009

Kacenka, kup dobre vinko, a sup na to, ovulka je ovulka, a len raz za mesiac 😀 😀 😀 , ti tak trosku zavidim, ja ju nemam max 2 kra rocne

Babulky, mam po OPU, dnes som bla a mam 9 vajok, tak teraz cakam, kolko sa nam ujme a budu mrazacikovia, a KET tak snad do pol roka

zuzka88
4. sep 2009

Ahojte, jeden povzbudivy usmev pre buduce tehulky 🙂 silno na vas myslim, drzte sa! a tehu virusiky nech uz konecne zafunguju!!! TFUJ-TFUJ-TFUJ

lenka_66
6. sep 2009

zdravim stastne bruska 😉

len tak na chytro som vas prisla pozdravit.drzim palce vsetkym snazilkam a aj tehulkam.

kacenka , dufam ze ovulka uspesne trafena

rikuska21
6. sep 2009

Ahojte dufam, ze mate krasnu slnecnu nedelu, mne je uz lepsie a cakame na verdikt, zajtra alebo v utorok, kolko budeme mat mrazacikov, tak drzte palce 5 vajok mame a uvidime kolko sa zacalo delit

kacenka24
6. sep 2009

Rikuš, to je super, že už Ti je lepšie. Budem držať palčeky, aby Ti všetko vyšlo, tak ako si praješ. 🙂

Ja som dnes 16 DC a zatiaľ po ovu ani chýru, ani slychu. 😒 Mňa to už fakt nebaví a som z toho veľmi smutná, nie je predsa možné, aby som už 7 cyklus nemala ovuláciu. Všetky moje doterajšie cykly boli podľa merania BT anovulačné. 😔 Takže u mňa nič nové ...

skippy7
6. sep 2009

Kačenka a mysliš,že meranie BT je take spolahlive? mne to teda skakalo všelijako a nič moc som z toho nevyčitala.Neskušala si tie ovul.testy? Alebo, nemohla by ti odsledovat ovulku tvoja mudr. na uzv-ku?? Prepač,mozno mam priblble otazky... 😅

rikuska21
6. sep 2009

ja mam tiez ovulaciu max 2 krat do roka, mam PCO, asi tak viem co prezivas

rikuska21
6. sep 2009

inak tiez nma napadlo, ze mne nikdy dr nesledoval ovulku, no ale co uz
Kacenka tebe dr sledoval ovulku?

kalja
7. sep 2009

Ja som si tiež jeden čas merala teplotu, a keď som priniesla ukázať mojej lekárke tie moje úžasné grafy, nevedela z nich spustiť oči, ja som tam mala takééééé kopce, že ona nechápala ako som si to merala, tak som sa na to vybodla. No neviem, či do tej nemocnice na tú laparku pojdem, pretože ako som písala, mala som pri sebe chorú kolegyňu, ktorej sa úspešne podarilo nakaziť ma. Ale vydupala som si u svojej lekárky aspoň hormonálny profil. Ani mne nesledovali ovulku na uzv-ku. Ja mám taký pocit, že všetko, čo od svojej lekárky potrebujem si musím normálne vyžobroniť. No je to normálne? Ja keby som nechodila na net, ani by som nevedela, na aké vyšetrenia mám nárok. Bozkávam.

zuzka88
7. sep 2009

Ahoj Leni!! dakujeme, ako sa drzite? Marek je krasny !!! 😵

skippy7
7. sep 2009

Kalja, no to som zvedava,či ta zoberu na tu laparku, no ked si chora,neviem,neviem....aby si si nemusela zopakovat zas tie predoperačne vyšetrenia 😒

kacenka24
7. sep 2009

Skippy, ja si myslím, že meranie BT je ten najlepší a zároveň najlacnejší spôsob zistiť, či má žena ovuláciu. Je to vlastne sledovanie rytmu vlastného tela. Je spôsom ako zistiť, čo sa v nás - ženách odohráva, ako spoznať svoj menštruačný cyklus a kedy mám ovuláciu, kedy môžem očakávať menštruáciu, či nie som tehotná a tak ... Pomáha lepšie zistiť, ak sa naše telo správa a po čase odhaliť zmeny, či nezrovnalosti.
Mne to dnes nedalo a kúpila som si v lekárni takú sadu lacnejších ovu testov 5v1 za 3,45 Eur. Tak som si kúpila rovno dve balenia aj na druhý mesiac. Uživala som na začiatku cyklu Clostilbegyt a teraz zisťujem ako u mňa zabral. No mám taký pocit, že asi nie. Ešte uvidím, dnes som si robila ten ovu test a zobrazila sa mi tam tá druhá čiarka, ale len taká veľmi slabulinká. A dočítala som sa, že ak nie je táto čiarka rovnaká, alebo silnejšia ako tá kontrolná, že je aj tak test negatívny. Skúsim ešte zajtra, či bude silnieť. No trošičku ma utešuje, že dnes bola aspoň slabučká čiarka, lebo by nemusela byť žiadna. Ale už aj tak ma piaty deň bolia vaječníky, tak hádam sa tam niečo deje, aj keď BT zatiaľ u mňa nič moc neukazuje.

http://www.fertilityfriend.com/home/27484e

skippy7
7. sep 2009

Kačenka,pre mna to bolo stresujuce hlavne preto,lebo ked som ten graf BT ukazala mojej mudr., tak ma zvozila,že kedy sme mali styk, mal byt vtedy a vtedy, vtedy bol zas zbytočny...no otras, tak som sa na to vykašlala.a tiež ked som bola chora alebo nachladena, tak ta teplota skakala všelijako...ovul.testy som zatial neskušala, ale chystam sa hned ako budem moct,tak som zvedava...Mam doma ten pristrojček na sliny(taky archaicky typ 😀 ),jediny raz! mi ukazal,že mam ovul.a vtedy som otehotnela, myslim,to bol koniec menzesu vtedy,zaujimave nie?

kacenka24
7. sep 2009

Ak teda môžem povedať svoj názor, tak prístup Tvojej Dr. sa mi zdá absolútne neprofesionálny. 😝 S manželom sa milujeme z lásky a pre radosť a nie preto, aby ma nejaká kača vozila za to kedy to mám robiť a kedy nie a ešte ma za to sfúknuť. Nechceš ju náhodou vymeniť? A je pochopiteňé, že keď si choučká, tak tie výsledky sú skreslené. Preto tento program fertilityfriend umožňuje aj označenie takýchto špecifických situácií. Ono nie je podstatné, akú teplotu nameriaš v daný deň, ale výsledná krivka.
Veď hneď ako som prvýkrát prišla ešte za bývalým Dr., že sa nám nedarí otehu, tak mi kázal merať práve BT. A podľa toho potom usúdil, že nemám ovu a určil ďalšie kroky.
Aj ja používam ten mikroskop na určenie ovu zo slín. Ja teda neviem, mne ukazuje paprade až moc často, no podľa BT to ovu nie je. Napr. včera: o 14 hod som mala samú papraď a za 2 hodiny už nič. 😒 Neviem, či mám tomu veriť... idem ešte teraz vyskúšať, čo mi ukáže. 🙂

skippy7
7. sep 2009

Kačenka,už som ju vymenila 🙂 ,hned ako som zistila,že som tehu.No a ked som bola vo Ferticent-e, tam ma lekar vysmial, že to je metoda z min. storočia, či čo,tak nejako to povedal,až som sa citila trapne s tym grafom v rukach.Tak naozaj neviem,sama som z toho jeleň....každy povie niečo ine.Asi sa treba milovat každy den,a to aspon 2x 😀 , aby sme nič nepremeškali 🙂 🙂 🙂

kacenka24
7. sep 2009

Presne tak ako píšeš, minimálne dvakrát denne to istí. 😉 Ja som si teraz robila skúšku slín a vyšlo mi samé papradie. Tak som skúsila aj mužove sliny, že čo mi ten mikroskop ukáže a boli tam iba kryštáliky. Takže z toho vyplýva, že on neovuluje. 😀