Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

takyna
1. dec 2009

Rikus ved aj ja tebe 🙂 , dakujem 🙂

skus cez google nieco pohladat, urcite nieco sa vygoogli 😉 , ale to bude tehu priznak 😉

rikuska21
1. dec 2009

Skusim Taky, a zobrala si aj tabletku od bolesti?

takyna
1. dec 2009

Nie Rikus, iba masticky som si dávala na chrbát, a velmi mi zaberalo, mokra handra na celo a na zátylok, lahnut si do tmavej miestnosti, a zavriet oci, skus

takyna
1. dec 2009

Neviete nahodou, kolko krat za den sa uziva klasicka kyselina listova na recept co sa predpisuje?

rikuska21
1. dec 2009

Ja beriem femibion 800 a to sa ma brat 1krat denne, to odporucaju viaceri lekari

takyna
1. dec 2009

a tebe ho odporucila aj endokrinologicka?, lebo mne nie kôli jodu, ani centrum, ani Femibion ☹

takyna
1. dec 2009

Rikus aj ostatne vy si kde pichate fraxik?, lebo mne ho dala v oblasti pupka smerom do hora 10cm

rikuska21
1. dec 2009

ja som bola vcera na hemato a vyslovene mi zakazala pichat do brucha, povedala rameno a noha, a bola som mnou aj kamoska, vedla u inej lekarky a ta jej zmenila fraxik na clexane a tiez jej to zakazala pichat do brucha, tak tomu nerozumiem,
moja ndokrinologicka nevie, ze beriem femibion, ale doki v centre ano, a hematologicka povedala ze to je jedine co sa nam trombofilickam vstrebe, lebo je tam nejaka latka, ktoru neobsahuju ine pripravky s kyselinou listovou,

tak ja potom neviem

takyna
1. dec 2009

Ja som s toho tiez uplne mimo, na hemato som sa tiez pytala ci nepichat do pleca, lebo som citala tiez uz ohladne toho dost, a ona , ze nie do brucha , tak co doktor to iny nazor....
ja mam heterozygota toho uplne v norme tak mozno aj klasicka kyselina padne na urodnu podu, mne vyslovene nedoporucila ho na stitnej zlaze zase.... 😝
tak si vyber....

rikuska21
1. dec 2009

spytam sa aj ja stitnierky, idem jej zavolat, a dam vediet, papa

zuzka88
1. dec 2009

Ahojte, vsetky srdecne pozdravujem

citala som len kazdy druhy riadok v rychlosti 😀 hadam mi to odpustite... tak vitam nove tvare

k vitaminim, ja som brala kys.list. 1x denne plus Femibion 800 plus Calibrum babyplan (mami) a tiez mam stitnu zlazu

strava? nedavala som si esxtra pozor, plesnive syry nemam rada, vyhybala som sa len surovym vajickam, masu, nepasterizovnym veciam (korbaciky...) a pecienke, alkoholu, trosku kofeinu
takze pekne papajte, budete sa strazit, ked budete kojit 😀 to je narocnejsie!!!!

rikuska21
1. dec 2009

Fu Zuzik a nepredavkovalal si sa??? nemala si neicoho navyse???lebo to sa mi zda vela, ale kedze uz ste s Lubirkom tu tak asi nie. Mas pravdu, jua som brala tiez baby plan pri stimulke, a teraz len femibion , a zevraj sa nema brat pri zvysenej funkcii, kvoli tomu ze obsahuje jod, a ty mas znizenu???lebo ja ano

staza
1. dec 2009

Ahojte žienky 😵

Ja som brala a stále beriem dalej kyselinu listovú 2xdenne a pyridoxin tiež 2x denne(od hematologičky).
Pichala som si a aj budem znovu pichať fragmin a to do brucha vlastne na šírku dlane od pupku.Tak som si to pichala do piateho mesiaca a potom v nemocnici mi pichali do ramena.

rikuska21
1. dec 2009

To je strasne zvlastne, kazda berieme uplne ine davky a nieco ine,

Ale snad vedia ti lekari , alebo ja uz tomu vobec nerozumiem

lucia_b
2. dec 2009

Ahojte dievcata,

Rikuska, v morskych rybach je vela tazkych kovov, vratane ortute, ktora moze poskodit plod v prvom trimestry, preto sa viac v tehotenstve odporucaju sladkovodne ryby, hoci pravdou je, ze viac polynenasytenych mastnych kyselin (omega 3- a omega 6-) je prave v morskych rybach, preto su zrdavsie. Plesnive syry by nemali ublizit, len ich treba jest cerstve a to sa zial neda v obchode lahko zbadat. Tu hrozi nebezpecenstvo, ze sa zacnu popri vyslachtenych kmenoch plesni rozmnozovat aj nebezpecne kultury. Volnym okom to nie je poznat. Ale v malom mnozstve to urcite neuskodi. Ako pisala Garnelka, tuniak v konzerve sa nesmie, lebo tuniak obsahuje najviac histaminu z pomedzi ryb a prave v konzerve alebo v pripade zleho skladovania v teple sa zvykne premienat na toxicku latku. Cierny a zelene caje, ako uz pisala Marta, obsahuju kofein, dokonca vraj v silnom caji je ho viac ako v kave. Ale samozrejme v malom mnozstve to uskodit nesmie, tak ked niekomu pride chut, papkajte. Ale je dobre o tom vediet 😉

Takynka, ja som si pichala cca 2 cm od pupka a ked mi narastlo brusko, tak odvtedy si picham do bokov. Moze sa pichat aj do stehien (ale ja ich mam samu zilu, tak nemam odvahu 🙂 ) alebo do ramien, ale tie si samujem na neskor. Prajem krasne tehulkovanie.

Denne, aj ja ta medzi nami vitam, radi by sme boli tvojou oporou v tychto tazkych chvilach. Ved najlepsie pochopi len ten, kto zial prezil nieco podobne ... 😔

skippy7
2. dec 2009

Ahojte...

Lucka dufam,že sa maš dobre,aj babätko 🙂

Chcem sa opytat vas, čo si pichate...mna to tiež čaka, tak chcem vediet,či vadi,ak si začnem pichat neskor, nie hned ako zistim,že som tehu, lebo ak to naahodou vyjde cez sviatky,tak sa mi mozno injek. nepodari zohnat

staza
2. dec 2009

Ahojte.

Skippy mne predpísala hematologička ešte predtým ako som išla na ivf alebo ket aby som už mala doma injekcie ked budem potrebovať.Určite by aj tebe predpísala keby si zašla za lekárom a tak by si už mohla pichať od potvrdenia tehu.Je asi veľmi dôležité začať pichať v čas aby nedošlo náhodou k potratu.Takže ked môžeš tak radšej si zaobstaraj aby si mala už doma. 😉

rikuska21
2. dec 2009

Skipy, mne kazala pichat uz pocas brania akychkolvek hormonov, lebo hormony zahustuju krv tak preto, ja som 6 den Po ket a picham uz 25 dni 😝

Co sa tyka stravy, niekedy mam pocit, ze nam z toho zacina harasit ako si vsettko strazime co mozme a co nemozme, ved este pred par rokmi sa vobec nehovorilo ,co sa ma a uz vobec ze nie ryby, myslim si ze asi sa na to vykaslem, a pokial nebudem na treske a parizskom salate a ked si dam raz tazdenne huby a rybu sa nic nestane 😅 , ak by sme mali vylucit vsetko co sa nesmie tak by sme mnemali co jest,-mliecne vyrobky zahlôienuju a su alergeny, citrusy alergeny, ryby, bryndza, kava, orechy, zeleny a cierny caj, atd, vsak co by sme potom papakali?? 😉

takyna
3. dec 2009

Ahojte babule 🙂 , pozdravujem 😵

čakám na samé pozitívne správičky do vianoc 😉 🙂aj potom samozrejme...

Pekné je , že stále píšeme čo sa nemá jesť...

Ale konkrétne návrhy čo jete by som tiež prijala...lebo ja vôbec neviem čo si mám variť napr. na obed 🙄, prídem do obchodu, niečo si vymyslím, že kupim, potom zistím , že na to nemam chuť...
a tak...

čiže píšte,píšte,píšte.....teším sa na inšpirácie.... 😉 🙂

takyna
3. dec 2009

Rikus a tresku a parizsky salat, mam celkom rada...., nie stale ale jem ho....
uz mi idu, sunky, syry hore krkom, ani chleba s maslom, paradajka, salatik, uhorka 😝 😀

dadisek
3. dec 2009

Ahojky holky, pořád tomu nemůžu uvěřit. Zázraky se dějí!!!! Včera jsem na testíku našla //. 11.12. jdu na kontrolu na gyndu.

skippy7
3. dec 2009

Fiiiha Dadisek, gratulujeeem!
no a nekazal vam doktor trochu dlhšie počkat? mne pol roka....

staza
3. dec 2009

Jej dadisek to by bol krásny darček pod vianočný stromček silno držím palce nech je všetko ok. 😉

lenka_66
4. dec 2009

dadisek , tak ja len tak potichucky blahozelam 😵

takyna
4. dec 2009

Dadisek aj ja sa pripajam ku gratulaciii 😵 😵 😵

staza
4. dec 2009

Ahojte.

Tak ja mám za sebou kontrolu na hematologii a vôbec ma nepotešila doktorka.Vôbec mi teraz neodporúča dalšie ivf-ko a navrhla mi liečbu ktorá má byť aspoň 2-3 mesiace.Skoda,že som nešla skôr po potrate na kontrolu už by som mohla mať za sebou mesiac liečby.Budem brať denne 23 tabliet a k tomu samozrejme pichať fraxiparín.Predtým som si pichala fragmin tak aj to mi zmenila.Mala som si kúpiť wobenzym,ktorý sa užíva 3x5 tabliet(je to drahé) dalej mám prednison 1x1/2,kyselina listová3x1,pyridoxin2x1 a metfogammu2x1 od endokrinoloičky.Takže tak spolu je to pekné číslo.Dúfam,že po dvoch mesiacoch podstúpim ivf.Veríííme.

Všetky vás pozdravujem. 😵

dadisek
4. dec 2009

skippy7 ne říkali nám že můžem hned po šestinedělí, ale my jsme čekali na výsledky hematologie a genetiky, ty byly v pořádku, tak jsme se začli snažit a hned nappoprvé nám to vyšlo. Prostě zázrak, Emička se za nás určitě přimluvila.

skippy7
4. dec 2009

Dadisek, no my sme tiež čakali na vysledky(z patologie) 2 a pol mesiaca, a hematologička mi povedala, že by sa malo počkat tolko mesiacov kolko som bola tehotna....ale je to asi individualne....a kto ako sa na to citi...ja tak verim, že v tom januari nam to vyjde
Tak držim velmi palce, nech je všetko v poriadku a dočkali ste sa zdraveho babätka 😵

rikuska21
5. dec 2009

Dadisek 😵 tichucko vam to zo srdca prajem,

Stazy, fuj tolko liekov ale aspon sa das do kopy a potom sup nna dajsi boj 😉

Taky , Leni, dnes som 9 den po Kete a ,,,,,asi nic , vcera som trosku spinila, a neviem ci je to oka alebo nie, tak uvidim, ja papam vsetko okrem saldkosti, na ktorych som bola doteraz zavisla, tak som uz vyse tyzdna nic nemala, neziada sa mi, ale zato som sfutrovala tony nmandariniak a pomarancov a kovi a td, no a vcera spm bola na susi, mnam, surova rybka ale kaslem na to 😉 😉
Taky ako, ??
leni co drobec???

staza
5. dec 2009

Ahojte.

Rikuska,to špinenie môže byť aj dobré znamenie veď sa embrijka musia zavrtať poriadne aby to bolo ok.Neboj bude to dobre a verím,že tam budú dve //. 😵