Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

katy.m
15. máj 2009

Sissipetka i já děkuji za ty povzbudivá slova.Taky Ti držím palečky a gratulujiiii 😵 😵 😵

kacenka24
15. máj 2009

Mimka. My sme to dodržali, ale ja som mala cisársky rez v 24tt., takže ja Ti moc neporadím. Zo začiatku to bolo prerušovane, ale od marcovej ovulky skúšame a zatiaľ nič. 😒 Niekde som čítala, že telo po tehotnosti je ešte ako keby viac "lačné" po tehotnosti. No akosi tomu prestávam veriť. ☹
Ja si myslím, že to záleží od teho ako sa budeš cítiť. Niekde odporúčajú po potrate čakať na otehotnenie tri mesiace, inde pol roka a viac. Čo doktor, to iný názor.

Ja sa zasa bojím ako to bude so mnou, lebo by som chcela druhýkrát rodiť normálne a neviem, či sa stretnem s pochopením, keďže na Slovensku je to väčšinou tak, že po prvom cisárskom je automaticky aj ten druhý. A ja chcem mať viac detičiek. 😢

mimka83
15. máj 2009

cau kacenka, tak to sme dve co chceme vela deticiek, smejem sa, je nas viac. A co sa stalo v 24 tt dietatku? ja som potratila v 7tt, prestalo mu bit srdiecko. 20.5. bude tomu mesiac. Kazali nam 6 tyzdnov bez sexu a mne sa to zda vacnost, hlavne ked ideme na romanticky vikend mimo domu, prvy krat bez nasho drobceka. A co sa tyka snazilkovania o dalsie mimi, tak to som rozhodnuta, ze zacneme hned po prvej MS, ale nebudeme to silit. Ja si meriam teplotu, tak prve cykly budeme radsej spolu v neplodnych dnoch a potom to skusime cez plodne. Teraz by som mala byt uz po ovulacii, ale to nemozem vediet presne ako sa moje telo po potrate sprava, ako to berie. Citim sa ale velmi dobre.

kacenka24
15. máj 2009

Mimka, tak to je mi ľúto. ☹
Prečo som porodila tak zavčasu? Príčina neznáma. Na predchádzajúcej strane som písala, čo mala. Najviac ma však štve, že bola úúúplne v poriadku vyvinutá, "len" sa narodila o 3,5 mesiaca skôr a zaradila sa tak do kategórie extrémne nezrelá. Na Slovensku je najspodnejšia hranica prežitia 24tt. Iné krajiny v EÚ majú dokonca tento týždeň posunutý na 25 tt. a pod tento týždeń ani neskúšajú dieťa zachrániť. Podĺa štatistík sa v SR každý deň narodí takto jedno dieťatko a prežije ich bez následkov - no na jednej ruke by sa dali zrátať. Toto som minule našla na nete, toto dievčatko malo šťastie a škoda, že aj my sme ho nemali. 😢
Úplne presne takto vyzeral aj náš chrústik.

https://www.youtube.com/watch?v=zPOayqtX3Ks
lucia_b
15. máj 2009

Katy, Takyna a Kacenka, nas chlapcek mi zomrel este v brusku, meral uz 40 cm a vazil 1990 g. Je mi tak smutno, ani na malicku chvilku mi ho nedovolili podrzat, jedine co nam po nom zostalo su fotky a video z 3D ultrazvuku. Bol tak nadherny a uplne zdravy 😢
Tento mesiac mi skoncila 1. MS po porode a hoci nam odporucili cakat, my sme sa rozhodli to nechat na prirodu a sanzime sa otehotniet co najskor, rovnako ako ty Kacenka, tento rok budeme s manzelom oslavovat uz 5 vyrocie svadby, zial stale bez miminka. Kacenka, velmi obdivujem tvoju dusevnu silu, som rada, ze si sa k nam pridala, budem si z teba brat priklad. Ja som na tom stale psychicky velmi zle, uz ani manzel nevie, co so mnou. Ale je zlaty, keby nebolo jeho, asi by som to neprezila.

kacenka24
15. máj 2009

Ahoj Lucinka. Ako čítam, tak máme toho veľa spoločného. Ešte nikto mi nikdy nepovedal, že si zo mňa berie príklad. 🙂

Vieš verím tomu, že ľudia, ktorí odídu z tohto sveta, nás nikdy neopustia. Vždy sú pri nás, len ich nevidíme, ale môžeme ich cítiť, pokiaľ veríme v to, že sú naozaj s nami, pozerajú sa na nás a dávajú na nás pozor. Hoci možno v niektorých chvíľach táto viera a pocit, že sú tu pri nás, nikdy nenahradí tú bolesť a trápenie, ktoré pociťujeme, keď si uvedomíme, že náš milovaný nie je medzi nami a nikdy sa ho nebudeme môcť dotknúť, nikdy ho nebudeme môcť vziať do náručia a nikdy ho nebudeme môcť pobozkať na líčko, sledovať, ako sa mu zatvárajú očká, ako sladko spinká. Nikdy nebudeme naše detičky môcť sledovať, ako rastú. Život nás takto skúša a niektorí z nás si to musia odniesť veľkým dielom. Tí ľudia, ktorí po šťastí túžia najviac, robia všetko pre dobro svoje i dobro iných, dostanú úder od osudu tej najtvrdší. Dôležité však je to prekonať a veriť, že všetko zlé je na niečo dobré a aj keď sa naše milované už nikdy nevrátia. Možno sa nám zjavia slzičky v očiach, keď si uvedomíme, že ich nikdy nebudeme držať v náručí, ale možno ti zasa spievanie vtáčikov vyčarí úsmev na tvári - ako mne. Keď nám z nemocnice volali, že malá zomrela, ja som vnímala vonku iba spev vtáčika a hoci bol 1. február a všade bola zima a sneh, verím, že sa prišla s nam rozlúčiť a ten vtáčim spieval v tej chvíli iba pre mňa. A teraz hocikedy, keď je mi smutno vyjdem si do záhrady a počúvam ich spev. Vtedy mám pocit, že je so mnou a nikdy ma neopustila. 🙂
Život je bohužiaľ dnes taký a s osudom ťažko bojovať. Nazývam to nezvratný osud. Čo malo prísť, prišlo alebo príde. Ale ako som napísala, verím, že sa nám raz v živote všetko zlé na dobré obráti a za to, čo sme si vytrpeli, sa naozaj raz budeme veľmi tešiť. Aj keď bolesť a smútok za našími anjelikmi z našich sŕdc nezmizne nikdy.

takyna
15. máj 2009

Lucinka bojuj, bojuj dalej, zivot je nevyspytatelny, kazdy den si pyta svoju dan za to , ze zijeme, a ty musis zit, pride babika, chlapcek alebo dievcatko, len to musis chciet, anjelik co stoji v nebicku nad tebou v to veri, a chce to , drz sa moja, aj ja som nestastna velmi, aj my vsetky tu,aj iny okolo nas, ale ideme dalej, zivot to ocakava od nas...budeme este drzat zdrave dietatko v naruci....................................

garnelia
15. máj 2009

Babenky ahoj,

kolko to smutku,sily,energie a nadeje vo vas,naozaj vas obdivujem!
Som sa aj cudovala,ze ste uz na 9.strane odkedy som tu nebola,ale precitala som vas vsetky a musim povedat,ze si zoberiem priklad.Ja som stale potratila v nizkom stadiu tehotenstva a viem ako to bolelo,chcela som sa uz vzdat a prestat bojovat o mimi...spolucitim s vami a prajem nam vsetkym krasne zdrave babatka 🙂

takyna
15. máj 2009

Garnelka to v ziadnom pripade nevzdavaj...si, mlada , krasna zena, tuzba je silna carodejka, dopracujeme sa spolu k detickam, ja v to zacinam silno verit 🙂 , drzim ti palce

vika34
15. máj 2009

ahojte,ked čítam vaše riadky,mám pocit,že moje zážitky sú zanedbateľné oproti vašim,pred tým ako som začala chodiť na MK som si myslela,že sa mi snád už stalo všetko a našťastie nie.´Táto téma je smutná,ale verím,že postupne budenäme mať všetky v pasemená svojich detičiek
Garnelia ,žiadne vzdávanie,ked som to ja po toľkých neúspechoch a rokoch nevzdala ,tak musíš aj ty bojovať
taky a vy ste ako na tom?Ešte bojujete?

kacenka24
16. máj 2009

Milá Vika. Samozrejme, že bojujeme. 🙂 S manželom bojujeme o svoje šťastie od chvíle ako sme sa rozhodli pre druhé dieťatko. Takže baby nevzdávajme sa a chystajme šťastné brušká. 😉

katy.m
16. máj 2009

kačenko,tak to by mělo být nyní naše heslo: šťastné bříška 😵 😵 😵 .Snad se jich brzy všechny dočkáme 😵

zuzub
16. máj 2009

ahojte, chcem vám vyjadriť svoj obdiv za to čo ste prežili.... musí to byť nepredstaviteľná bolesť prísť o svoje dieťatko,v takom vysokom štádiu tehotenstva, veľmi vám držím palce, aby ste sa čoskoro tešili zo svojich krásnych zdravých detičiek 🙂
ja som tiež prišla 2x o mimi,bolo to vždy n azačiatku tehotenstva, v tom istom týždni.... a dodnes ej to ťažké sa s tým vyrovnať, veľmi túžim znovu otehotnieť, ale zároveň mám obrovský strach, že sa to bude opäť opakovať ☹ 4.6.mám mať výsledky z hematológie a normálne by som bola rada keby na niečo prišli...
kacenka, ty si spomínala Dr.Jonáša chcem sa ťa spýtať či máš nejaký kontakt kde je možné sa obrátiť, už dlhšiu dobu uvažujem nad touto alternatívou

flyangel
16. máj 2009

ahoj babenky...velmi vas obdivujem,zato ze ste silné napriek tomu ze ste stratili svoje deticky 😢 citala som zopar vasich prispevkou a normalne som sa rozplakala...je mi smutno vzdy ked vidim mamicky ktore stratili svoje deticky a tiez ked viem ze aj ked malinke prezije ale bude chorunke cely zivot...vtedy nechapem nespravodlivost osudu...preco trpia nevinné deti a matky a tiez aj oteckovia...ved netuzili po nicom inom len po stastnej rodinke a zdravom dietatku. ☹ držím vám palceky silno silno...aby ste mali silu prekonat tie tazke chvile.. a aby Vás Boh obdaril zdravými detmi...

kacenka24
16. máj 2009

Ahoj Zuzanka. Je mi to veľmi ľúto, že si už dvakrát prišla o mimi. ☹ Posielam Ti aspoň takto na diaĺku vrúcne objatie. 🙂
Čo sa týka Dr. Jonáša, mi sme po ňom siahli, keď sa mi po vysadení HAK nedarilo dlhší čas otehotnieť. Prvé, čo urobíš zavolaj priamo na toto číslo 035/6595127 - to je priamo k nemu domov. Nadiktuješ mu (zdvihne ti to priamo on, alebo jeho žena) adresu a oni Ti pošlu prihlášku. Tam máš presne vysvetlené krok po kroku ako ju máš vyplniť. Potom si vyberiaš druh výpočtu o aký chceš žiadať.
A) ak vie iba deň, mesiac, rok a miesto narodenia, môže žiadať tzv. malý výpočet pre:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepcia), ak pani nechce mať viac detí.
III. plodné dni, aby mohla otehotnieť (pre ženy, ktoré nemôžu otehotnieť, hoci sú zdravé a schopné mať deti (primárna sterilita). Ich manželia sú tiež schopní mať deti (ak je tzv. znížený počet spermii, to ešte neznamená, že by nemohli splodiť deti).

B) ak pani vie udať aj hodinu svojho narodenia, potom môže z malého výpočtu žiadať:
I. prirodzene neplodné dni (antikoncepcia) pre ženy, ktoré už nechcú mať viac detí.
II. chlapca, či dievča (keď už má aspoň jedno dieťa a ďalšie by chcela podľa výberu).
III. Plodné dni, keďže nemôže otehotnieť (primárna sterilita) a manžel je tiež schopný mať deti.
IV. Termíny pre počatie životaschopného dieťaťa v prípade, že pani už mala potrat (samovoľný, či umelo vyvolaný), komplikácie s plodom (života neschopný, s nejakou vývojovou poruchou- telesnou, či duševnou, úmrtie novorodenca do 14 dní po pôrode, iné komplikácie po pôrode a podobne).

C) ak pani vie udať svoje narodenie- i hodinu s presnosťou na 4 minúty- to by bolo ideálne, potom môže žiadať špeciálny výpočet a opäť jeden zo štyroch typov výpočtov ako v bode B, ale okrem toho sa ešte vypočíta:
a) doba pôrodu vopred vybraného dieťaťa (zatiaľ iba či bude pôrod počas dňa alebo noci).
b) Pohlavie dieťaťa, ktoré sa počne až po narodení toho teraz ešte iba plánovaného dieťaťa (teda napr.: pani už má jedno dieťa, teraz si vyberá druhé, ktoré sa počne za pol roka, ale s tým, že po jeho narodení to ďalšie, teda tretie dieťa si môže už teraz vopred určiť).

Pri prvom dieťatku som mala vypočítané plodné dni a pohlavie. Otehotnela som presne ako mi napísal a aj dievčatko mu vyšlo. 🙂 Avšak podľa neho, keď som s ním telefonovala nebolo životaschopné. 😒
Teraz máme znova taký istý výpočet s tým, že máme doplnenú aj životaschopnosť. Týchto termínov máme v tomto roku 4. Akurát mi podľa neho plodné dni vyšli rovno cez menštruáciu, tak uvidím. Ja by som však zjedla aj dážďovku, aby som bola tehotná, tak čo je oproti tomu toto. 🙂 Najlepšie však je, keď sú tieto dni, čo Ti vypočíta a ovulácia, čo najbližšie pri sebe. Uvidím, nepodlieham panike. Poznám prípady, keď žena nemohla dlho otehotnieť a podarilo sa práve cez menzes. Kamarátkina známe nemohla otehotnieť 11 rokov a Dr. Jonáš im vypočítal jediný termín v roku práve cez menzes a vyšlo to. Skúsim si dať tento výpočet do môjho albumu a potom môžeš kuknúť ako vypadá.

Niekedy v januári bol s týmto Dr. rozhovor na TA3, tak ak chceš kukni:
http://www.ta3.com/sk/relacie/12_portret/6091_e...

Ešte som zabudla adresu: Dr. Eugen Jonáš, Zakostolská 7, 941 45 Maňa
V prípade ďalších otázok sa kľudne pýtaj, rada odpoviem. 😉

zuzub
16. máj 2009

ahoj Kati, veľmi pekne ti ďakujem, tu relaciu na TA3 som videla.Ja som brala teraz 3mes.po missed HAK,ale už som ju vysadila tak som zvedavá ako rýchlo sa mi podarí otehotnieť, ak sa dariť nebude tak sa určite obrátime na Dr.Jonáša

lucia_b
16. máj 2009

Kacenka a takyna, ako aj ostatne dievcata, este raz vam velmi dakujem za povzbudenie, rozhodla som sa zo vsetkych sil bojovat, ale ten strach, ze by sa nieco podobne zopakovalo je taky velky ...

Kacenka, o Dr. Jonasovi som este nepocula, pozriem si to video, zda sa to byt zaujimave.

takyna
16. máj 2009

Ahojte 🙂
Lucka strach mame vsetky, ale to nas aj spojuje, velmi dakujem vsetkym za svola povzbudenia, a to heslo Katy sa mi páči veľmi 😵 , drzim nam palce

vika34
16. máj 2009

ahojte ,dnes som bola na prvej kontrole,mám cca 10 folíkov,na dalšiu kontrolu idem v utorok ,tak predpokladám OPU koncom tt,pre tie ktoé nerozumejú ,idem na umelé oplodnenie niekedy koncom týždňa
Lucka ten strach tu bude už vždy,len to treba prekonať a veriť a bojovať 😝

Takyna ,ked som potratila prvý raz ,tak reči o tom ,že som ešte mladá a budem mať kkopec detí som v pohode znášala,ked sa mi to stalo o rok znovu a moja teta spustila tú blbú vetu ,tak som jej vynadala a ked sa mi o rok podarilo porodiť Viku,bolo všetko o.k.a ked som sa sdnažila o druhé a prišiel prvý neúspech ,potom druhý ,potom tretí a nakoniec štvrtý,tka už si nikto nedovolí také blbosti mi hovoriť,je to tažke aj pre rodinu,lebo nevedia čo majú povedať ,ale moja mamička bola skvelá,žiadna lutosť ,žiadne blbé reči,to je pre mňa prijeteľnejšie ,lebo mladá už nie som a kopec detí mať určite nebudem,bojujem o jedno

zuzka88
16. máj 2009

Ahojte baby, dlho som tu nebola, nase babo v bruchu rastie a ja sa pred kazdou ontrolou modlim, nech je v poriadku... Tehulkam drzim palce a snazilkam nech sa to rychlo podari

Este som vas nedocitala, som len na 23 aprili 🙂

Skusim vas docitat neskor iba som vam chcela napisat ze som tiez heterozygot a nemusim si pichat inekcie ale moj Dr. (ozaj trieda medzi doktormi) my predpisuje kyselinu listovu PLUS femibion 800... Vraj femibion je doplnok ktory podporuje vstrebavanie kys.list... Vraj by som mohla kysel. ziest aj kilo ale moje telo ju nevie zuzitkovat a na to ten femiboin..
Preto vam chcem vsetkym s obdobnymi starostami poradit tento recept, a ak by aj nepomohol (comu neverim) tak neublizi!!! Drzim palce 😉

vika34
16. máj 2009

dakujeme zuzka

lenka_66
17. máj 2009

ahojte, len som vas chcela pozdravit a povedat ze drzim palce a prajem vela sil do snazilkovania 😉

zuzub, ja som skusila dr.jonasa no netrafil sa v nicom ☹ .

takyna
17. máj 2009

Pozdravujem všetky žienky s anjelikmi 🙂 a prajem príjemný dník.........dúfam, že slnečný 😠

Idem sa trošku zrelaxovať na záhradku.......večer na vás kuknem..pá

teuska
17. máj 2009

Babenky, prave som si precitala nieco s vasich stranok a pekne som si poplakala ☹ Obdivujem Vas a prajem vsetkym krasne bruska a zdrave babatka. Ja nemam vela casu, som tu len raz za cas a navyse som si nevedela najst temu do ktorej by som zapadla. Nazov tejto temy sa mi zapacil. Moj osud ale nebol taky zly ako vas. Nadelil mi nadhernu a zdravu dcerku a bohuzial 3 anjelikov. Bolo to sice len na zaciatku tehotenstva, ale ja ich beriem ako majich malych anjelikov. A neviem, ci chcem bojovat a pokusat osud dalej. Obcas mam pocit, ze by som mala byt vdacna za krasne dieta a nechciet viac.
Babenky drzim Vam vsetkym palceky.

kacenka24
17. máj 2009

Vitaj Teuška. 🙂
Ja som si takisto nevedela nájsť tú "svoju" tému. Okrem tejto ešte chodím aj do Mama, oco, rodina - Zemřelo mi dítě. Tam je to však veeeľmi smutné a tak som si chcela nájsť niečo medzi Snažilkami.
Ja som však o svoje dieťatko neprišla na začiatku tehu. Ešte v nemocke mi hovorili, že je to u mňa celé na hranici pôrod-potrat. Moja dcérka však statočne bojovala a ja som mala aspoň možnosť sa jej párkrát dotknúť aj keď len cez inkubátor. Som našej medicíne a všetkým lekárom na Neonatologickom odd. v Martine nesmierne vďačná aj za túto možnosť.

Najhoršie na tom všetkom však je tá neinformovanosť. Smrť detičiek je na Slovensku stále téma tabu, nehovorí sa o tom ani na predpôrodných kurzoch a pritom sa "to" môže stať hociktorej z nás. Po smrti svojho motýlika som sa nemala na koho obrátiť, v svojom okolí som nenašla nikoho s podobnou skúsenosťou - okrem mňa a manžela nikto malú nevidel, takže moja rodina sa s tým nestotožnila (samozrejme okrem mamy, setra zomrela keď, mala 8 rokov).
Teraz však viem, že pokiaľ znova otehotniem, už to nebude pre mňa to najkrajšie obdobie, ale obdobie plné strachu a neistoty. ☹

P. S. Stále si však pripomínam naše heslo "šťastné bruško", takže dievčatá navzdávajme sa a bojujme o svoje šťastie. 😉

petragalbi
17. máj 2009

Mam 1r. synčeka uplne zdraveho po IVF na 2 pokus po 7 rokoch nik nenašiel prícinu mojej neplodnosti az v 11 týždni som dostala trombozu do lavej nohy a zistili mi vrodeny trombofilny stav cely cas až do konca šestonedelia som si pichala fraxiparin a fragmin maly je uplne zdravý takze treba brat lieky od pocatia plodu a nakoniec pricinou mojej neplodnosti je ten vrodeny trombofilny stav takze zienky treba to skusit este na hematologii, ja si lieky pri druhom babetku budem musiet pichat uz pocas stimulacie pred IVF vsetkym drzim palce Petra

petragalbi
17. máj 2009

🙂 Mam 1r. synčeka uplne zdraveho po IVF na 2 pokus po 7 rokoch nik nenašiel prícinu mojej neplodnosti az v 11 týždni som dostala trombozu do lavej nohy a zistili mi vrodeny trombofilny stav cely cas až do konca šestonedelia som si pichala fraxiparin a fragmin maly je uplne zdravý takze treba brat lieky od pocatia plodu a nakoniec pricinou mojej neplodnosti je ten vrodeny trombofilny stav takze zienky treba to skusit este na hematologii, ja si lieky pri druhom babetku budem musiet pichat uz pocas stimulacie pred IVF vsetkym drzim palce Petra

takyna
17. máj 2009

Dakujeme za tieto pekné slová 🙂od vsetkych co sem prispievaju 🙂 , Kacenka suhlasim s tebou s tou neinformovanosto, a taktiez ani u nas to nebolo inak, iba ja a manzel videli sme maleho, tiez ostatny sice sa snazili sucitili , ale urcite to pre nich nebolo az take bolestive...........ale heslo" šťastné bruško je super , pre mna a myslim, ze nas vsetky to bude riadny boj ak by sa podarilo otehotniet, ale ak by sa nam to podarilo v co verim, tak tez boj a nervy by stali za to no nie? 😵

zajtra sa ozvem ......peknu noc vsetkym 🙂

vika34
17. máj 2009

ahojte,dnes bolo takm krásny deň,
dúfam,že odštartujem vlnu- šťastné bruško-,kedže za nejakých cca 10 dní ,ak bude všetko o.k. mi budú vložené embrijká,jedine ,že by nás niektorá prekvapila príjemnou správou,v každom prípade verím,že ešte všetky ,ktoré bojujeme ,budeme mať na rukách zdravé bábätko.
Držím palčeky,dobrú

garnelia
17. máj 2009

Ahojte,tiez drzim palceky kazdej a aj ked neprispievam(nic zvlastneho a zaujimaveho sa u mna nedeje),citam vas a myslim na vas vsetky!Takyna,Vika dakujem za povzbudenie!

Zuzka aku davku kyseliny listovej beries?

Vika a vsetky:-stastne bruskoooooo-!!!!! 🙂

dobru!