Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

zuzka88
29. máj 2009

Taky, ved uz je po DPHcke 🙂 to je narocna robota, ja sa jej uz roky snazim vyhybat 😉
Spala som strasne, asi do 1 som sa prevalovala v posteli a pocuvala vsetky ruchy.. a mala som pri sebe nasu jedinu fotku prveho anjelika, tak som si aj dobre poplaka 😢
Na ultrazvuk idem az o 3, ked sa nam ukaze, urcite vam dam vediet
odchadzam na maraton po lekaroch tak vam prajem vsetkym pekny den a STASTNE BRUSKA!

lenka_66
29. máj 2009

lucka , ja netusim .no skus v teme bazalna teplota .tam budu majsterky co sa toho tyka

takyna
29. máj 2009

Lucka mne prišiel menzes až po skoro 4mesiacoch, stále bolo mliečko...neviem či aj ty máš ešte mlieko, inak ako Lenka písala BT najlepšie vedia v téme Grafy, ja som to tiež nikdy nemeravala

Zuzík tak nech ti to dobre dopadne a čím skor nech si doma od doktorov 🙂

inci
29. máj 2009

ahojte,
lucia, bazalnu teplotu je najlepie merat dole. tesne po zobudeni najlepsie v rovnakom case.
zuzka, drzim palce, aby vsetko dobre dopalo.
ja som menzes dostala vzdy do 6-ho tyzdna po porode a odvtedy mam aj pravidelne. vyzera, ze telo s tym vysporiadalo vcelku rychlo. horsie je ta psychicka stranka..... mliecko sa mi nepustilo, brala som lieky na zastavu laktacie a stahovala prsniky s elastickym obvazom.
nam odporucili cakat minimalne tri mesiace. viaceri lekari uz mi dalsie tehotenstvo neodporucali, vsetci argumentuju, ze uz mam dve zdrave deti a ze psychika robi velmi vela. a hlavne u mna sa to opakuje. zo styroch tehotenstiev to 2x skoncilo neskorym "potratom" tomaska zachranili na poslednu chvilu. jedine druhe tehotenstvo som mala bezproblemove. mam aj 2 cisarske rezy za sebou a 34 rokov...no a na druhej strane je ta obrovska tuzba a ta prazdna naruc, co to to vsetko prevazuje...
ozaj neviem ako dalej. jednoznacne pockame na vysledky z hematologie a potom uvidme.
vsetkym snazilkam prajem skore otehotnenie. vase anjeliky to nenahradi ale tu velikansku bolest urcite zmierni.
pekny den,
i.

kacenka24
29. máj 2009

Luci, môžeš sa kľudne pýtať. Ja už meriam nejakú tú dobu, tak keď budeš chcieť s niečím pomôcť tak sa ozvi. 😉 Avšak moje teploty-cykly sú totál anovilačné, takže ja Ti neukážem ako vyzará graf s ovuláciou. ☹

PÁR RÁD
1. Merať hneď po prebudení - BT je veľmi citlivá vec a dokáže sa zmeniť aj tým, že si pred meraním odskočíš na záchod. Takže dôležité je nevyliezať z postele - to znamená nehľadať teplomer !!! Ten nech je stále nachystaný na nočnom stolíku a ráno potom stačí po ňom siahnuť.

2. Merať stále rovnakým teplomerom - je pravda, že niektoré teplomery (obzvlášť digitálne) ukazujú výrazne menšiu teplotu ako ostatné. Pri meraní BT to však nie ke problém - ak predpokladáme, že teplomer, ktorý ukazuje len o tri desatiny menej ako iný, bude ten istý trojdesatinový rozdiel udržiavať aj v ostatné dni. Pri BT nie sú dôležité absolútne namerané hodnoty, ale iba výsledný tvar nameranej krivky.

3. Kde merať?
V prvom rade - stále na rovnakom mieste!!! Počas cyklu by sa nemalo meniť miesto merania !!!

V ústach - toto meranie je veľmi jednoduché a rýchle, vyhovuje hádam každému a merať sa dá i behom menštruácie, jeho hlavnou nevýhodou ale je, že teplota v ústach je pomerne dosť kolísavá, ovplyvňuje ju teplota v miestnosti, alebo to či sa spáva s otvorenými, alebo zatvorenými ústami ... Takže krivky môžu byť rozkolísané. Pokiaľ budeš mať pocit, že z krivky dokážeš vyčítač niečo iba obtiažne, meraj radšej v budúcom cykle v pošve.

V pošve - toto merania je presnejšie, ovšak nie každému príjemné. Taktiež sa väčšiou nemeria počas menštruácie (pokiaľ však nevadí umývať teplomer od krvi - tak prečo nie?), čo ale nie je taký problém - väčšina dôležitých vecí sa odohrává mimo menštruáciu 🙂 Teplota v pošve pritom býva o pár desatín vyššia než v ústach - na tom nie je nič zlého, nie je potrebné rbiť žiadne korekcie, len merať jedným teplomerom na tom istom mieste.

kacenka24
29. máj 2009

A ešte som chcela napísať, že ja som rodila cisárskym 24.1. a menštruáciu som mala už 12.2. - vrátila sa mi presne na deň cyklu ako pred tehotenstvom. Takže chválabohu aspoň za toto pozitívum. 🙂

kacenka24
29. máj 2009

Zuzi poslala som Ti IP. 😉

lucia_b
30. máj 2009

Kacenka, dakujem za podrobny popis, uz som si ho citala aj na internetovych strankach 😉
Ja som len bola prekvapena vyraznym rozdielom teploty meranej v ustach a v posve, ked sa pise, ze by mala byt BT v posve len o par stupnov vyssia. Tak teraz neviem, stale cakam na MS a potom uz zacnem merat poctivo. Ja som rodila normalne (11.2.), tak mam za sebou sestonedelie a MS sa este nedostavila a my by sme sa uz tak velmi chceli opat snazilkovat. Dufam, ze vsetko bude ok a cyklus mi nabehne tak ako ma.
Vsetkym vam prajem pekny dnicek.

garnelia
30. máj 2009

Babenky ahoj,
uz som tu zase dlho nebola ale citam vas aj ked som tu cez tyzden iba na skok 😔

Vika drzim ti palce aby sa embrijka uchytili,bude im v brusku doooobre! 😉
Som ta citala v inej diskusii,ked sa dobre pamatam vo stvrtok si bola na transfere?

garnelia
30. máj 2009

Zuzka ked sa pamatas,este na zaciatku tvojho tehu sme sa bavili o tom,ze ti homeopaticka naordinovala na zaciatok knihu od Sinelnikova:Dohoda s chorobou...mas ju uz precitanu?Pomohla ti v niecom,mas iny pohlad na tieto veci ako predtym alebo?Mam ju uz aj ja doma...no zatial na polici 🙂

garnelia
30. máj 2009

Kacenka!
Kedze sa s Luckou bavite o merani b.teplot,dostala som aj ja "chut" vyskusat to,idem vas opakovat 😀
sice neviem ako to bude u mna fungovat,kedze robim na smeny tak nemam sancu si to merat kazdy den v rovnakom case...no som straaasne zvedava,ci ovulujem 🙂

garnelia
30. máj 2009

Zuzka a tehu virisiky posli este raz.ja som tu vtedy nebola 😀

Lucia,Takyna,Kacenka,Lenka,Zuzka,Vika a vsetky babenky z tejto temy:Stastne bruska!Som velmi rada,ze ste to vymysleli,resp.manzelik 🙂

takyna
31. máj 2009

Ahojte kočky 🙂

Garnielka čo nového? a ostatné....? asi si tiež užívate upršanú nedeľu...

zuzka88
31. máj 2009

Ahojte, idem postupne ako vas citam

Luci, k tomu co ti napisala Katka, nemam asi ani co dodat...len odporucam merat urcite zdola, a cez MS merat asi nemusis..len malo zien ma ovulaciu prave vtedy...
prikladam malu inspiraciu

http://www.fertilityfriend.com/home/zuska

zuzka88
31. máj 2009

Garneli, musim sa priznat, precitla som asi 3 strany...kniha sa mi vala pri posteli ale nejako sa do nej neviem zakusnut ale uz sa na to chystam...
A homeopatka mi pomaha hlavne psychicky, vysledky liecby sa dosatvuju vraj po dlhsej dobe, rok a viac tak tazko sudit po 4 mesiacoch... Iste je ze moja reuma sa nezhorsuje a to ma tesi hlavne kvoli babetku, lebo dokazem zit bez liekov

zuzka88
31. máj 2009

a este speci virusiky pre Garneli, pozor! Letiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

A este vsetkym ostatnym, tfuj tfuj tfuj! 😉

A este novinky od lekarov: Znova musim na hematologiu, vraj v kazdom trimestri treba prehodnotit potrebu tych inekcii, zatial som si ich pichat nemusela a myslela som si ze tym to mam vyriesene...ale...mam sa vraj urychlene objednat na hematologiu, nova krv a nove vysledky a podla toho sa zasa rozhodne, ci inekcie alebo nie ☹
ale vsetko ostatne je ok, dokonca uz sa mozme milovat, mozem chodit cvicit, plavat, na koncert, na masaz..
a hlavne sa nam krpec ukazal!!! Bude to chlapcek 😵 😵 😵 moc sa tesim,lebo nas prvy anjelik je chlapcek..moc som si zelala za neho nahradu a dakto tam hore ma vyslisal, ak chcete, kuknite foto...

Baby, uz nech ste vsetky tehulky!!! strasne vam drzim palce

zuzka88
31. máj 2009

Kati, ak bola IP pre mna, tak neprisla ☹

garnelia
31. máj 2009

Babenky ahoj! 🙂

Zuzka dakujeeem za tehu virusiky,si zlata 😉
Dúfam ze si ma nakazila a nas vsetky v tejto diskusii 😀 Som rada,ze si o.k. a aj chlapcek,teraz si mozes uzit tehulkovanie 🙂 Si myslim ze je stale lepsie,ked si budes musiet pichat injekcie ako keby mal byt nejaky problem prave preto,ze si ich nemala...ja som si ich tiez pichala,da sa to naucit...ktoru formu mutacie mas?
Drzím palce!!!!! 😉

garnelia
31. máj 2009

Takyna,
no u nas leje este aj teraz ☹ ja viem,ze sa polnohospodari tesia,ale co moj pokazeny vikend...cely den som nevyliezla z domu a porobila prace,ktore uz dlho odkladam...aspon nieco.
Inac my sa este nesnazilkujeme,papam kyselinu listovu a zacat by sme chceli od juna.V utorok chcem ist k mojej gynekologicke a uvidim co mi povie.Ona ma totiz chcela poslat este raz na endokrinologiu kvoli stitnej zlaze(ci nemam problem-preventivne)a na imunologicke vysetrenie( vraj kompletne vysetrenie robia len v Prahe a nieco som citala o Brne).

takyna
1. jún 2009

Ahojte žienky 🙂

Zuzka gratulujem k chlapčekovi 😵 , inekcie zvládneš nebojkaj, aj švagrinká pichala a má zdravučkú dcérku 🙂 , a s tymi ostatnými pohybovými aktivitami by som radšej opatrnejšie, len jemnúčko, veď si človek užije aj po materstve no nie? 😉 🙂

Garnielka , ja tiež kyselina listová, v júni tiež chceme skúsiť KET, tiež mám problémy so štítnou žľazou, liečim sa už 6 rokov, spomalená činnosť, imuno nemáme spravené...poviem pravdu, že by som sa bála toho čo mi tam zistia....

zuzka88
1. jún 2009

Ahojte baby, dakujem vam...

Garneli, ja som MTHFR - heterozygot a preto kvoli tomu uzivam s kyselinou listovou (2x denneň aj femibion 800 (1x denne), tak ak mas podobny problem, prikup si aj femibion 😉 ten pomaha spracovat kyselinu listovu!

Stitnu zlazu mam aj ja, ale to sa liecim uz od detstva a v tehu mi iba zvysila davku liekov Euthyrox..no urcite to netreba zanedbat, viem, ze moze byt problem

kacenka24
1. jún 2009

Veru tak, tak Zuzanka ako napísala Takyna s tými aktivitami len veľmi, veľmi opatrnúčko. 😉
Takynka Tebe držkám všetky palčeky, aby to v júni dopadlo dobre. 😵

A ani my nemáme žiadne imuno za sebou, len genetiku, ale odtiaľ nám ani po 2 mesiacoch neprišli výsledky 😠 ( ale to majú byť iba o tom, či v budúcnosti máme predpoklady mať postihnuté dieťatko).
Ináč to počasie na mňa veľmi zle vplýva, včera som mala dáku melancholickú náladu a preplakala som skoro celý deň - pozerala som fotky našej malej. Ale plakala som len tak tichúčko, aby som nerozosmutnela aj svojho manželíčka. Dnes je mi už lepšie ... spomenula som si, že možno takto za mesiac budeme niekde pri mori. 😵

takyna
1. jún 2009

Ahoj Kacenka, dakujem za drzanie palcekov, ved aj ja vam vsetkym uprimne drzim 🙂

Ja som bola zapalit malemu Bobáčikovi dnes sviečky na hrobčeku, som sa s ním porozprávala v duchu, tiez mam smutny den , ked prsí vraví sa , ze mrtvy placu 😢 a to nemam rada, nech uz je slniečko.

Bola si na genetiku v Martine?, aj my tam ideme v juni...., tento rok nebude dovolenka , ale mozno nieco iné nás prekvapí 😉 boli by sme radi spolu s manzelom a dcérkou 😵

garnelia
1. jún 2009

Aaaaahoj! 🙂

genetiku mame za sebou aj my,sme boli v Nitre a sme v poriadku,tam vacsinou nic nezistia,ale doktorka nam povedala,ze sa mame tesit,ze nam nic nezistili...takze Kacenka drzim palce!!!

Zuzka dnes som si kúpila v lekarni Femibion 800 a aj novy digi teplomer kvoli meraniam teplot 😅 no som zvedava.

Taky,Zuzi co sa tyka tej stitnej zlazy,ja som uz raz bola...vtedy mi endokrinologicka povedala,ze je funkcia trosinku znizena ale v normalnom pripade by mi lieky(Euthyrox50?to bol asi)nedavala.Ale takto(bolo to uz pred dvomi rokmi,pred poslednym potratom),ze chcem byt tehu,mozeme skusit.No mne bolo vselijako len nie dobre,proste vsetky vedlajsie ucinky,co boli na letaku som mala(busenie srdca,..)bola som predavkovana.A ked som jej volala,co mi je,bola strasne nesympaticka,ze to od toho nemoze byt a tak.Tak som s tym prestala a vsetko bolo o.k.Musim si najst inu endokrinologicku.Taky ty mas tiez Euthyrox?

takyna
1. jún 2009

Ahojky
Garnelia urýchlene skoč k endorinologičke, úplne vážne, Euthyrox 50 je už pomerne dosť vysoká dávka, búšenie srdca a iné príznaky môžeu byť a nemusia byť s toho, mohlo to byť aj psychického rázu, ja som tiež také príznaky mala, sťažovala som sa tiež mojej doktorke na endorinológii a nechcela mi veriť, že je to u mňa buď alergia alebo psychika, štítna žľaza je veľmi dôležitá na správne donosenie a vôbec otehotnenie ked žena chce bábetko, pri malom syncekovi som dostávala dvojitú dávku z 50 na 100, skutočne to netreba podcenovať, ak už niečo zistili....
možno , že aj preto sa horšie darí otehotnieť....
rozhodne chod znova na endokrinologiu, pre istotu...pripadne aj na gynekologii ti urobia hormonalny profil zo stitnej zlazy...
moja svokra sa tiez liecila..., brala Euthyrox, citila sa presne ako pises zle, ako predávkovaná, bola u nejakeho bylinkara, on jej kázal brat jód lekárensky, prestala brat lieky, a prisla na kontrolu a bola v poriadku, mala lepsie výsledky ako po liekoch, ale moze to byt nahoda, a ona ma 59 rokov, to je tiez rozdiel

len pre istotu nech ti este raz pozru tu stitnu zlazu, mozno fakt nebudes brat lieky, ale ak by ti predsa nasadili , tak ich treba brat poctivo...., ovplyvnuje to vahu, chut dozivota...vsetko

som sa rozpísla trosku... 😉 , verim , ze budes ok 🙂

zuzka88
1. jún 2009

Garneli, ja som bola roky na 50 Euthyrox, pri prvom tehu mi zvysili na 75 a teraz uz od prveho trimestru beriem 100mg.. Mozno ti dala ozaj vysoku davku, najmensia kupitelna tabletka je tusim 25 mg a da sa este rozpolit...
Ako pise Taky, je to pre babo velmi dolezite, aby ti stitna zlaza fungovala 😉

Lieky treba uzivat nalacno a pol hodinu nejest

kacenka24
1. jún 2009

Takynka, my sme boli na genetiku v Žiline, pretože som sa vo februári objednávala a v Žiline mali voľný termín v apríli a v Martine až v septembri. 😲 Tak sme išli nakoniec do ZA.

Garnelka vďaka za drženie palčekov. Budeme si ich teda držať navzájom. 😉

garnelia
1. jún 2009

Dakujem za informacie,moc ste mi pomohli!Teraz uz viem ze to fakt nemozem brat na lahku vahu.

Takyna co sa tyka toho jodu lekarskeho,je to ono,co sa nachadza vo vsetkych vitaminoch urcenych pre tehulky?Obsahuje to aj Femibion,aj Calibrum...lebo ked ano,ja od zajtra zacnem brat Femibion a uvidim ake budem mat vysledky.Zajtra frcim ku gynekologicke,urcite mi da vymenny list na endokrinologiu.
A este som zvedava co povie v suvislosti s imunologiou.

Zuzka pozerala som fotky chlapceka,no krasne!A ten pipík...take malinke a uz vedia zistit pohlavie.Uzasne nieco 🙂

zuzka88
1. jún 2009

ahoj Garneli, ani ja by som to nikdy nepovedala kym som to nevidela na vlastne oci! takze uz mame doma belase dupacky 😀 musela som si urobit radost
Drzim ti palce, nech dobre pochodis u lekarov!!!

katy.m
1. jún 2009

Ahojte holky,hlásím se po delší době.Právě mi skončila má "1."menstruace a stála teda zato,tak snad se to vše upraví a dobře pohnojí a opět se nám brzy zadaří 🙂
Je to celkem na bednu,mé známé a kamarádky mají buď termín porodu nebo už se těší z miminka a já se můžu jen koukat a tiše závidět 😔 .
Právě zvažuji,zda se objednat do Caru nebo to ponechat náhodě a doufat,že se zadaří přirozeně.
Nějak Vás nestíhám dočíst,ale snad budu mít dneska v práci klid,tak to zkusím.,
...šťastné bříška 🙂 😉 .....