Snažilky s anjelikmi. Pridajte sa

milocka
6. mar 2009

Som uplny novacik na tejto stranke a je tu uz tolko rozbehnutych tem, ze neviem kam sa zaradit..
😨
A tak hladam niekoho na pokec, kto ma za sebou nieco podobne...
Ja mam 2 anjelikov a po nich 2 roky snazilkovania so vsetkymi testami pod slnkom, a kde sa nenasiel jediny problem.. takze vytrvalo dufame a verime, ze to pride a bude to mat stastny koniec, alebo lepsie povedane, len ten nadherny zaciatok!
🙂

rikuska21
27. nov 2009

Garny, tak rada som z sa ozyvasm ty vzdy nieco pozitivne napises, 🙂

Leni rozhodla som sa ist v utorok do prace este ten pondelok vybavim hematologiu a oddychnem a co ma prist pride, verim tomu a hotovo, este jedna vec plati, ze vsetko zle je na nieco dobre, to mi moja mamuska vzdy vravievala a teraz chapem, ze to je tak, ze vzdy to smutne a strasne ma niekam posunie a idem dalej ukaze zase inu cestu

takyna
28. nov 2009

Ahojte babule 🙂

Garnelka som rada, ze si sa ozvala, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 dufam, ze onedlho nás tiez niecím príjemným prekvapíš 😉 😉 😵

pozdravujem vás vsetky, dnes má MM firemnu kapustnicu, tak ho pojdem pozriet, pekný víkendík 😵 😵 😵 😵 😵

lenka_66
28. nov 2009

taky, tak len sa napapkaj lebo s prazdninami ti zacne post 😉

rikus ano je to tak len skoda ze sa to bez toho zleho neda 😠

rikuska21
28. nov 2009

Taky , Leni chcem sa vas spytat, davali ste si velky pozor na stravu v tehootenstve??javascript:addEmoticon('😲','vBody')? ja od rana brazdim net, ako sa mam stravovat keby mi to vyslo 😵 , ale nic moc som zatial nenasla, aspon radu kde to hladat,

lenka_66
28. nov 2009

riki, v podstate ani nie.je pravda ze som studovala co mozem a co nie.no kedze bylinkove caje nepijem .jogurty a syry nejem tak mna sa vela veci netykalo.bryndzu som jedla no ked marian kupil na salasi tak tu nie lebo ta predsa nie je pasterizovana.zboznujem restovanu pecen .tu som mala asi 3x za cele//.
jedine davaj pozor SALVIA v ziadnom pripade ani v zub.paste.poskodzuje plod

lenka_66
28. nov 2009

este hodim len marek vstal

rikuska21
28. nov 2009

no si stastna zena, lebo ja milujem aj syry, hlavne plesnive, aj jogurty, takze som v pr,,,,i, ale ak by som malal pri tom trpiet tak urcite tu nivu si raz za cas dam 😀
a dikes za stranky 😉

takyna
29. nov 2009

Ahojte babulky 🙂

Rikuska bohuzial si nedavam pozor az tak na stravu, lebo mozem jest iba to co mi ide na chut, a teraz ficim na tvrdych syroch, a dokonca som si uz mohla dat aj bananik v cokolade 😉 , inak mi vobec sladke neslo 😝 , uz sa to lepsi 😉
a prichadzaju vianoce , tak budu klobasy....

ale jedla som aj rybky, zeleninu, ovocie 😉

pekny zvysok nedele.... 😵

lucia_b
29. nov 2009

Ahojte dievcata,

tak sa opat hlasim, stale z nemocnice. Marti ... ☹ , je mi to velmi luto, urcite si daj vysetrit pritomnost vrodenych trombofilnych mutacii, byva to najcastejsou pricinou potracania. Velmi drzim palce, aby vam to uz v dalsom tehotenstve vyslo.

Rikuska, nepozerala som stranky, ktore Lenka poslala, ale v skratke k vyzive tehotnych - vela ovocia, zeleniny, oriesky, strukoviny, mliecne vyrobky (nie nizkotucne) a aj masko, lebo obsahuje vitamin B12.
Naopak nepapat - nepasterizovane vyrobky, plesnive syry, huby, morske ryby, konzervovane a udene vyrobky, zmrzlina a majonezy (v lete), kava (a ine napoje obsahujuce kofein), salvia (a radsej aj ine bylinkove a cierne caje). Viac mi teraz nenapadlo. Ak by si chcela vediet aj preco sa niektore zo spomenutych potravin nesmu konzumovat, mozem ti napsat IP. A pekne odpocivaj 😉

Lenka, neprestahovali sme sa, len teraz na isty cas do nemocnice.

rikuska21
29. nov 2009

dakujem babulky, za infosky, je to zvlastne, ale nie vsetky nazory odbornikov su rovnake

Lucik ak ti nebude robit proble, vobec neviem preco nie morske ryby, vsak prave tie obsahuji 3 omega nievćo ani neviem co, prave si inak peciem pangasia a lososa na obed, pre mna bude velmi tazke vzdat sa plesnivych syrov a neviem ci toho vobec budem schopna, preco vlastne nie plesnive syry???
Lucik a ako sa to s tebou javi, co nove v nemocke???

krasnu nedelu

lenik pozerala som to velka vdaka a boztek drobcekovi 😉

denne73
29. nov 2009

Ahojte. Ja som Denne a na tuto stranku ma nasmerovala moja super kámoška vadelka. Spoznali sme sa práve cez koníka. Taktiež máme niekde v nebíčku nášho anjelika Alexa s ktorým sme sa museli rozlúčiť v 25.t. Ne patram po tom prečo sa to stalo,ale netajím, že ma z času načas zalejú slzy. Sú to veci medzi nebom a zemou a nikdy nepochopíme prečo. Verím, že nás všetky práve z nebíčka pozorujú naše anjeliky, alebo nás strážia. Prajem vám všetkým čoskoro brušká 🙂

garnelia
29. nov 2009

Ahojte! 🙂)

Denne vitam ta v nasej diskusii 😉

Lucka dufam,ze je s vami vsetko o.k.,ale kedze si nepisala nic zleho tak musi byt len dobre 😵

Rikus ja som tiez jedla morske ryby.
Luci co som pocula ze by sa nemalo je tuniak v konzerve a údene ryby(tie ani nemusim).Tie morske preco nie?Tak skor kapra a tak?
Co sa tyka stravovania sa pokusam jest zdravo uz aj teraz.Kavu som obmedzila na minimum(dam si len ked ideme na navstevu),miesto kavy pijem rano cierny caj,ktory sladim medom.Ze vraj by sa nemal pit zeleny caj vobec,tak neviem,ked mate skusenosti poradte 😉

lenka_66
29. nov 2009

z nepasterizovanych ml.vyrobov tusim lysteria . morske ryby vela soli.tusim

ono je toho viac ale tak narrychlo ... ☹
inac ja som tiez luskala mnoho stranok a niekde bola ta ista vec vhodna inde vobec nie.no zaklad O-Z a tak ako pisala lucka.myslim ze kazda zje obcas nevhodne a babu to neublizi ono si aj tak vypyta to co mu bude chybat.pokial je vsetko v normalnom mnozstve.

mne osobne kava prestala chutit este ked som ani nevedela o //.kedze ja pijem len cierny caj a v 1.trimnestri som bola chora tak som ho vypila aj 3 litre denne.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
http://www.alinka.sk/c/bylinky-vhodne-pocas-teh...

denne , skoda ze nas spaja smutok. ale aj tak vitaj 😉

garnelia
29. nov 2009

Lenka cierny caj sme mali aj v nemocke po cely den(ked som bola na operacii toho mimomaternicoveho),pilo ho vela tehuliek a to tam boli baby,co mali nejaky problem...
Majte sa mi krasne!!! 🙂

lenka_66
29. nov 2009

garneli ano , nieco musia dat pit.no ked si // tak si mas zabezpecit a nie spoliehat sa na nase SUPER zdravotnictvo.jasne ze v normalnom mnozstve je povoleny alebo slabsi

denne73
30. nov 2009

Ahojte dievčatá.Zdravím aj teba Garnelia a ďakujem za privítanie.Vidím, že tu rozoberáte životosprávu.Myslím, že káva neuškodí no jasne že nie vedro kávy heheh. Mám pocit, že zelený čaj by sa veľmi nemal piť, teda v tehu.Taktiež by sa nemal jesť ovčí syr, ktorý ja osobne zbožňujem.Nečítala som všetky vaše príspevky, ale určite to prečítam, čiže niesom v obraze kto je a kto nieje tehulka. Mňa momentálne dosť zamestnáva škola,študujem špeciálnu pedagogiku. S nami sa osud dosť nepekne zahral študujem apíšem bakalarku presne o vade ktoru diagnostikovali nášmu Alexovi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .Je to veľmi ťažke stále sa k tomu nutene vracať, ale čomám robiť??Školu dokončiť musím. Všetkým vám prajem len to najlepšie 🙂

marta222
1. dec 2009

Ahojte dievčatá, chcem sa len spýtať: lucia-b prosím ťa a kde sa vyšetrujú tie vrodené trombofilné mutácie - na genetike? Či sa to robí cez ten hormonálny profil. Lebo ja v tom mám absolútny guláš, kde sa čo vyšetruje a zisťuje a čo všetko by som mala absolvovať 😉 . Pekný deň všetkým

kacenka24
1. dec 2009

Ahoj Marti.
Mne robili tie vyšetrenie na zistenie trombofilných mutácií na genetickom vyšetrení v Žiline. Najskôr sme mali pohovor, na ktorom sa nás pýtali na všetky možné ochorenia v rodine a potom mne aj mm zobrali krv. Vraj sa to posiela až do BA, tak preto to tak dlho trvá. 😉

Ahojky Denne, pozdravujem Ťa. Aj ja som študovala špeciálnu pg. Toho roku v júni som skončila a aj som sa zamestnala na škole ako špeciálny pedagóg. Je to krásna práca, no veľmi ťažká.

marta222
1. dec 2009

Kačenka, dobre. Práve som sa objednala na tú genetiku do ZA - máme prísť 21.1. Prosím ťa a teba za koľko objednali a koľko trvalo kým ti prišli výsledky. A je to priamo v nemocnici v Žiline? Zabudla som sa spýtať, kde to vlastne je.

rikuska21
1. dec 2009

Ahoj Garni, Lenik a nove zienky, ktore medzi nami vitam

Ak smiem este zabrdnut do stravovania, naozaj sa velmi zoznia aj nazory lekarov, jeden zakazuje cierny caj a odporuca, zeleny,durhy opacne., ja budem pitt len ovocne a zeleny, zevraj by sa nemali vobec bylinkove hlavne salvia atd,
Z ryb, no neviem lebo jedine morske rby maju tie 3 omega ,,,,,ja ich kazdopadne papam,
prejem krasny i ked u nas uplne uprsany dnik

kacenka24
1. dec 2009

Marti, ja som sa objednávala vo februári a mali voľno až koncom apríla. 😒 Tie výsledky si teraz už presne nepamätám, že za koľko prišli, ale cca mesiac to trvalo. No a genetika je v detskom pavilóne, ako vojdeš tou veľkou vstupnou bránou, tak naľavo je detské. Vojdeš tam, tak zboku, je tam vedľa lekáreň a potom sa vydáš smerom dole do pivnice. Tam dole je aj detská ortopédia a dvere vedľa je genetika. Je to tam hnusné, všetko staré, ešte z čias, keď som ja ako malá chodila na ortopédiu. Sama špina a veľa plesne, no proste Žilinská nemocnica... 🙄

Viem, že som si vtedy volala aj do Martina na genetiku a tam mali voľno až v septembri. 😅 Avšak tam nám ponúkli aj možnosť prísť skôr, o cca 2 týždne, no takéto prednostné vyšetrenie stálo myslím 500,- Sk na osobu.

takyna
1. dec 2009

Ahojte babule 🙂

Pozdravujem a vítam nové tváre 😵
Marti priamo z krvy na genetike ti spravia tie mutácie, trvá to po protekcii , my sme si priplatili, 3týždne kým prišli výsledky, ale inak asi aj dlhšie, priprav si na ten pohovor z genetičkou, celu rodiinu ságu, aj muzovu, budu sa vas spytovat ci mate v rodine nejake choroby, rodokmen , treba ist s manzelom tam, a potom myslim , ze obidvom zoberu krv, a dovidenia 😉 🙂

Inak ja som vcera uz aj plakala, lebo zo vsetkeho jedla mi je tazko , nezvraciam, aj ked niekedy mam na male...
ale ta pachut v ustach, a zubna pasta hotovove peklo 😝 😝 😝 😝 , ani neviem co mam zjest, inak aj tuniaka sa mi ziadalo v konzerve, a dokonca som si aj parizsky a tresku dala..., proste zdravo 😉

na pitie mi je najlepsie cista voda z vodovodu, zle mi je aj z mineralok, este obcas mi povoli dzus pomarancovy, a hladinu ph koordinujem vecernym chrumanim pomarancov...to mi celkom chuti 😵
ale mozem vam povedat, ze pri malom to nebolo taketo tazke...toto bude ine cislo... 😝 😀

Kacenka som rada, ze si sa ozvala, dufam, ze ste v poriadku, pekne ti pribudaju tt 🙂
Rikus ako? netestla si?

kacenka24
1. dec 2009

Ahoj Rikus, aj ja papám ryby. A kdesi som čítala, že tehu by nemali ani grepy, lebo obsahujú chinín a mne pri malej chutili najviac grepy. Bábo vie, čo potrebuje. 🙂
Ináč ako sa cítiš? Nejaké tehu príznaky? 😉 😉 😉

takyna
1. dec 2009

Kacenka aká pekná fotečky 🙂

rikuska21
1. dec 2009

Ahoooooj Taky A kacenka, Zmena fotky????

Taky tehu priznaky, no neviem??? je mi tak trochu divne z jedla niektoreho ale inak vobec nic, a budem sa snazit netestnut az do krvicky, uvidim ci vydrzim 😉 , ja si denne odstavujem pomarance a snazim sa pit aj cviklovu stavu, jem hriby, vcera hliva a aj morske ryby losos atd, a ak budem mat chut na tresku urcite si ju dam,
Ak ste niektora z BA apoznate nejaku fyzioterapeutku poradte, mam bolesti hlavy stale a chrtice a neviem co s tym, otravuje mi to zivot, chodila som na pilates ale teraz mam strach aby som nieco nepokazila

marta222
1. dec 2009

Ďakujem Kačenka za vyčerpávajúce informácie - určite to podľa tvojho opisu nájdeme. Viem aj o tej genetike v Martine - písala mi jedna žienka tu z MK, že potrebovali prednostné vyšetrenie, takže zaplatili 1000,- Sk a objednali ich hneď do 1 týždňa. A ako sa máte? Dúfam, že ste už OK?

Ak môžem k tomu stravovaniu v tehotenstve aj ja: Ja som niekde čítala, že by sa nemal ani čierny ani zelený čaj, pretože obsahujú takisto kofeín (teda teín), i keď nie v takom množstve ako káva. A k tým rybám - ryby je dobré jesť kvôli tým omega3 mastným kyselinám, ale vraj sú lepšie morské (losos, tuniak) - tieto sladkovodné vraj majú v sebe veľa škodlivých látok zo znečistených riek a potokov. Ale z morských by sa nemal žralok - tak si teraz vyberte. Ako sa hovorí - všetko s mierou a organizmus si sám vypýta čo potrebuje.

rikuska21
1. dec 2009

Taky, teraz som si pozrela albumik a strasne ti vam to prajem , mas nadhernu dceru, ale to som ti uz tusim davno vravela a krasne mimisko v brusku, drzkam palce vemi 😉
Marti, tiez si myslim ze babusko si same vypyta co chce, mam kamosku ktora nemohla skoro nic, ale vazne, nic, pribrala za cele tehu par kil a jedla piskoty a vyzivu a ovtdy ma uz drzhe zdrave dieta

takyna
1. dec 2009

Rikus bohuzia nie som z BA, ale pri malom som mavala tiez tieto neznesitelne bolesti hlavy, dufam, ze ma to teraz obide, mne osobne pomohlo iba vymena manzelskej postele za novu 🙂 , skutocne, v minulosti som mala zlomeny stavec na chrbtici, hrozilo mi ochrnutie, s chrbticou som si uzila svoje.... 😝