Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
9. apr 2009

No teda Blondy, sikovna 😀 Ale ja tiez nelutujem, chcela a aj musela som sa plne venovat skole.

Idem aj ja do postele, takze dobru nocku.

schnucki
9. apr 2009

hlavni je, ze nikdo niceho nelituje 😀

ale stejne si blondy borec 😀

dobrou holky, at se vam neco hezkeho zda 😵

zuzka11
10. apr 2009

Hlásím že jsem opravdu vytuhla, ale ne až tak mojí vinou, manže odjel do práce skenovat, mimochodem blbě, takže vám to sem šoupnu během dneška až ty UZ sama vyfotím, takže ani kvalita asi nebude úžasná....a odjel tam až strašně pozdě, a já při Supersiez me vytuhla.....mimochodem, holky německý, nedívaly jsme se aspoň jedním očkem? myslím že zrovna nás se to netýká, ale stejně to bylo dost odstrašující.......

Miri nezmiňuj se mi tady o dalších sladkostech, já si je normálně nekupovala, ale ted když dojedu do čech tak vždycky něco padne, a ty mi tu dáváš takový výběr🙂))))

Blondy - že duphaston sližuje BT po ovulaci nevím, je mi líto, tipla bych taky spíš na zvýšení........nehcci ti kecat, fakt nevím, v knížce jsem nenašal a já neměřila......zkus příští měsíc měřit pravidelně.....nebo si ji zvedni vínkem 😉

schnucki
10. apr 2009

ahojik holky, dneska sem se radne prospala 😀

zuzi to je v poradku, jsme si mysleli ze spinkas 😀 doufam ze je neprosvihnu, se na gyroska tesiiiim .... zuzi bohuzel nekoukala, a o cem to bylo? me tam kiksla telka ☹

kleopatris
10. apr 2009

ahojky

ja len k tomu fajceniu este chcem zareagovat. Moj manzel teda tiez fajcil, ale prestal tak, ze si vybudoval zavislost na nikotinovych zuvackach 😠 takze neviem, co je horsie a drahsie...ale aspon mu dych voni po mentole 🙄 neviete, ci aj toto znizuje plodnost? asi hej, ved je jedno aky nikotin, ci to nerobi ten nikotin, ale ten ostatny bordel v cigaretach?

no a moj brat prestal tak, ze isiel za tym znamym nejakym ukrainskym hypnotizerom, v Cechach velmi vyhlasenym, zacvakal mu asi 100 eur a odvtedy si predstavte nefajci a ani nema chut a cigarety mu smrdia a je mu z nich na vracanie 😝 neeeviem, ako to urobil, ale funguje to...sice teraz pribral a je jak velryba, ale zase nefajci 😀

meleri
10. apr 2009

Ahojte lidi,

Kleopatris,

když jsme chodili k doktorovi přes tu neplodnost, tak nám říkal, že kouření hodně snižuje plodnost, a byly k tomu aji letáčky, že je to fakt špatné, a že kdo chce mít dítě tak musí přestat kouřit. jinak s těma žvýkačkama nevím, určitě bych se na to zeptala. Já kdysi kouřila, a před otěhotněním jsem si dala tak párkrát do měsíce cigaretu ale pak jsem přestala. občas mám na to chut, ale člověk prostě na to nesmí myslet, musí si to zakázat.

to je dobré s tím hypnotizérem, no to bych chtěla kdyby existovalo na sladké! 😀 tý jo takový hypnotizér by si vydělal ještě víc než ten na ty kuřáky... 😀

no nic oběd se blíží manžel slíbil koupit z trhu grilované kuřátko tak dneska nemusím vařit...🙂)

schnucki
10. apr 2009

ahojik holky,

kleo tak to je dobry, z koureni na zvykacky ..... ja ti nevim jestli i ty maji nejaky vliv, teoreticky tam neco byt musi, kdyz to ma nahradit cigaretu, zkus se na to zeptat ....

meleri tak kuratko 😵 ja jsem vcera koupila takovy kulaty syr, co se da do trouby, je v takovy kulaty nadobe a ma jakoby nahore kurku, ktera zustane trosku tvrda, no asi po pul hodce se vynda a maci se v nem chleba .... no mnamka ....

jinak je tu dneska zas kraaaasne, vytahnu ho ven 😀

mirusch
10. apr 2009

Ahojte, my uz mame vyletik za sebou, nasli sme historicke mestecko (Seligenstadt), co stoji za to, pri Mohane, 23°C, no nadhera, krasa, nieco pre Mirusch 😵 😉 Este sa tam musime v lete vratit a zobrat aj fotak.

Zuzi, neva, ako tehulka si ospravedlnena 😀 Ale tie fotky aj tak ocakavame!

Kleo a nemoze skusit obycajne zuvacky? Lebo moj bol a vlastne este stale trochu je, zavisly na zuvackach, ked prestal fajcit, mozno nejde u tvojho o to, ze su nikotinove, ale o samotne zuvanie. Skuste to. A to, ze po prestani fajcit sa pribera, to je caste, kedze sa meni metabolizmus, aj moj pribral vyse 10 kg, ale teraz to je na dobrej ceste, vlastne od zaciatku chudnutia, za 2 a pol mesiaca, sme dnes zistili, ze padla 10 kg hranica, co musel schudnut 😵 😵 Vidite, da sa aj to, ked sa chce. Chce ist na 80 kg, cize este 6 kg ma pred sebou, predpokladam, ze v USA nieco zase naberie, tam si to chcem trosku uzit, ale verim, ze sa mu to postupne podari. U neho ako jedine platilo vyrazne obmedzit kalorie a ten velmi kritizovany vitaminovo-bielkovinovy napoj z lekarne.

Schnucki, to je fakt, ze to je mnamka, ale vies kolko to ma kalorii??? 😀 Ak priatela presvedcis na nefajcenie, musite si usledovat stravu!!! Aby sa ti o chvilu negulal po byte. Inak ked sa prestava fajcit, tak je nesmierne dolezite mat poruke mnozstvo zeleniny, co sa da vyjedat (nahrada cigarety - zamestnanie ruk) a vzdy, ked dojde chut na nu, tak pit vodu, ist sa nadychat vzduchu a tak. Moj drahy vylogal litre vody prve dni a kila zeleniny, ale potom to uz bolo len a len lepsie. A skoncil na zuvackach. 😀

schnucki
10. apr 2009

mirusch to me nenapadlo doporucit vam seligenstadt, deti tam chodej do skoly, takze to mestecko znam a stara cast je super, a v Hainstadt (mezi hanau a seligenstadt, po statovce) je fabrika na zrmzlinu a primo ji i prodavaj, neni sice jak od italu, ale je moc dobra, nekdy se tam chystame, tak by jsme mohli spolecne 😀

ja jsem zvedava co mi na to rekne, pred pul hodkou se zbudil, ted se nasnidal, a pujdem na prochazku, tak nekdy nadhodim rec 😅

mirusch
10. apr 2009

No vidis, vidis, nenapadlo... 🙄 Esteze my sme taki sikovni 😝 A to fakt chodia tak daleko? No toto, nie je u vas blizsie skola alebo preco?
Mohli by sme skocit na tu zmrzku, preco nie 😉
Prijemny den prajem vsetkym.

kleopatris
10. apr 2009

och baby jak vam je dobre, blbi rakusani nemaju sviatok tak ja trvrdnem este v blbvej praci 😢

no k tym zuvackam, ono je to v hlave, normalne nepomahaju.....som mu vravela, nech to skusi, skusal a vratil sa k nikotinovym 😒 no co uz, ale aspon ze mi nesmrdi 🙂

meleri s tou hypnozou na sladke, to by som brala aj ja 😀 boooze ja toho pozerem, ale snazim sa obmedzovat, lebo cukor je riadna svina 😠 nielen kvoli kaloriam, s tym ja nemam problem, ja vyzeram furt jak podvyzivena 😖 ale hlavne kvoli zdraviu, inak vedeli ste, ze deti by minimalne do 3 rokov nemali cukor a sladke ani len okusit? ja ked vidim sestrine male tie do seba furt nejake sladkosti tlacia.....

ste ma naladili s tou zmrzlinou, prave som zozrala polku Mars 😎

ja chceeeem uz dommoooooov 😢 😠 😢 😠

schnucki
10. apr 2009

mirusch on tam jejich tata pracoval, takze je rano vozil a odpo vyzvedaval ..... no ale uz asi 3 roky pracuje v hanau, takze to bylo na me 😀

jinak mame za sebou rozhovor, pretrhla bych se, zacala jsem ze jestli si muzem o tom promluvit co a jak a aniz bych domluvila prvni vetu, zacala jsem brecet, ja vam ani nevim proc 😠 ..... mluvili jsme pak o tech cigaretach, kouri uz 15 let, ale snazi se to omezit, kupuje si slunecnicovy seminka a bere si je do prace, aby mel co delat 😀 to by me nenapadlo, navrhla jsem mu i ty zvikacky, rikal ze se mu trosku dari to omezit diky seminkam, a ze se snazi ..... no a pak jsme se tak trosku bavili ze pokud vitaminy nezaberou, jdeme do IVF, kdy to ale nevime, nejsme svoji, takze to kapanek potrva .... no me kapali slzy snad celou dobu, takze zesmutnel ze je to jeho vina ☹ kazdopadne jsem ho ujistila, ze jsme na to dva a ze mu nikdy vinu davat nebudu .... ja vam fakt nevim proc jsem brecela a mrzi me to kvuli nemu ..... pujdem se ted projit

kleo preju at mas brzo padla 😉

blondynka400
10. apr 2009

Ahoj holky,
zuzi, mě to až zas tak netrápí. Dneska byla už docela ok 😉. A zvedat vínekm si jí nemůžu, na ty antibiotika bych neměla.... 😒

kleo, určitě jsou žvýkačky lepší než cigarety. Víc než niktoin vadí dehet, co je v cigaretách. Ale jestli i na potenci, to nevím 😒

Jinka tady je dneska fakt krásně, dal by se i koupat, kaorát ta voda je zatím moc studená. Ale ještě tak měsíc a hopsnu tam 😎

schnucki
10. apr 2009

ahoj blondy, 😀 poslali jsme stejne prispevek .... uz koupat?? ja chci taky .... no to bys asi nemela, na antibiotika se alkohol nesmi 🤐

ja na ty zvikacky mrknu, ale spis me napadlo dat mu zvikat normalni ..... uvidime

blondynka400
10. apr 2009

schnucki, no jo 😀 . Hele na IVF musíte být manželé? 😕
S těmi žvýkačkami nevim, mě to přijde stejné jak ty náplasti a pod... Táta bral nějaké prášky přímo od doktora z protikuřácké poradny, bral je asi 4 měsíce a čím dál tím míň, dle pokynů a vše bylo ok. Myslím že jestli kouří 15 let, molh by se obrátit na odborníka ne? To už není jen psychiská závislot ale i fyzická a je třeba to řešit komplexně 😉

Já nepiju, čestné pionýrské 😀 za prvé se snižuje účinnost, což si nemůžu dovolit, za druhé je to špatné na játra, což je pro mě snad ještě horší. 😖

No je tady ve stínu 25 a voda má tak 17 ale začátkem května bude mít tak 19, 20, to už se dá 😎

schnucki
10. apr 2009

blondy manzele byt nemusime, ale stoji to 3000 euro, a pokud budeme manzele, pojistovna nam pulku uhradi, a my opravdu nemame na to, pokazde zaplatit 3000 😒 ..... vzit se chceme, to je bez reci, ale nechtela jsem k tomu mit takovy duvod .... ale uvidime, treba to vyjde i bez toho, aniz by jsme do toho museli jit ....

jeeee, tak to ja prijedu na navstevu a hupnu u vas do vody a nevylezu z ni 😀

ale ted uz jdeme, ozvu se pozdeji ....

blondynka400
10. apr 2009

schnucki, aha, ale v čechách je to zadarmo ne? Tam se platí akorát nějaké léky, ne?
Uvidíš, ať přestane kouřit, začne jíst zdravě k tomu ty vitamíny, začně se hýbat a třeba to půjde a vdávat se budeš už jako těhulka 😵

mirusch
10. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

mirusch
10. apr 2009

Oprava...maju ludia NAROK na 3 pokusy cez poistovnu

blondynka400
10. apr 2009

mirusch, s tím zadarmo jsem myslela, že má člověk zadarmo tu hlavní procedůru a léky kolem si platí a bohužel máš pravdu je to docela drahé. Kamarádku vyšel jeden pokus asi na 20 tis., ale tenkrát to naštěstí vyšlo 😵 . Akorát mi říkala že má jenom dva pokusy, že třetí už se platí v čechách kompletně, ale to je jedno, zatím se fakt nechci zajímat o to, jak to vlastně je 😀 . Teď si tak vlastně vzpomínám, že jsem jí na to půjčila nějaké peníze (oba pracují ve vědeckém oboru, k tomu hypotéka a prostě neměli) a dodnes mi je nevrátila. 😀 Chudinka nemá z čeho 😒

Hold to co je vzorzené, s tím toho člověk moc neudělá 😖

meleri
10. apr 2009

nazdárek lidi,

tak jsme zvládli to očkování plus návštěvu u prababičky..kde bylo fajn, ona svoji dceru -moji tchýni nesnáší, tak sem ulevila svému srdci... 😀 drbali jsme o sto šest...připojila se i sestřenice..a Samson přizvukoval jak mohl...

Schucki,

to je mi líto, ono je to fakt k pláči ta situace...ale zas je lepší že jdete do IVF. např. ta IUI mi přijdou celkem naprd. s tím IVF je fakt obrovská šance že to vyjde..

a nedá se na to vzít nějaká půjčka? že byste to spláceli třeba několik let? zas 3 tisíce se dají slušně splatit..a kdyby to nevyšlo napoprvé tak ten KET snad u vás už tolik nestojí? no nevím, jenom hádám...
Blondy,

v česku je to taky drahý..platí tam sice něco pojištovna ale lidi solí pálky..

tady to moc nestojí..

blondynka400
10. apr 2009

Meleri a ve Francii je to jak? Tedy jestli se můžu zeptat?....
Jinak vidíš, tak máš nějakého spojence 😀

simonecka91
10. apr 2009

tak vas zdravim holky z polska jeje vy jste toho uz zase navykladaly 😉 mam se tu skvele cely den jsem uklizela u babicky hodna vnucka jsem ona je uz stara nemuze tak dukladne uklidit toz jsem nastoupila ja 😀
ja se taky radim ke kurackam bohuzel i kdyz ted uz dva dny nekourim ale me to vydrzi mam silnou vuli a pribrat nepriberu neb moc toho nenajim 😔

schnucki jinak dik za pochvalu fotky takhle vypadam kdyz vstanu po ranu, kohosi to zajimalo jak ja vypadam po ranu tak jsem se mu fotla 😀

meleri super ze se rozvod nekona byl by urco zbyetcnej to spolu zvladnete urco...

blondynka400
10. apr 2009

simonecka, ahoj. Tak co, už jsi se pořádně najedla? 😀

simonecka91
10. apr 2009

prdlajs nenajedla dneska byl pust pred velikonoci. takze rikam jen jsem tu drela a uklizela babicka ma ze me radost jak ji tu posluhuju chudinka moje milovana ja ji posluhuju velmi rada rikala ze si zvykne na takovy luxus 😀 za to co v zivote prozila by si zaslouzila mnohem vic...ale uz se tu pomalu sjizdi cela rodina moje babicka mela 7 deti takze je tu veselo 🙂

blondynka400
10. apr 2009

Tak si to pořádně užij 😉 . Vidíš, mě vůbec nedošlo, že jsou velikonoce. Ale my nejsme věřící, takže jsme půst stejně nikdy nedrželi....

simonecka91
10. apr 2009

v polsku jsou hodne verici ja ani ne nic nevylucuju ani nepotvrzuju ale kvuli babicky jo...ja jsem jeji nejoblibenejsi vnucka a to ze tech vnuku a pravnuku uz ma 😀

blondynka400
10. apr 2009

Jojo to vím ýe v Polsku je věřících hodně. Já jsme ateista, ale nikomu to neberu, je to každého věc...
Ale je hezké, že to kvůli babičce uděláš, taky bych to udělala.
Tak až to půjde, pořádně se najez.
Jdu spát, měj se hezky 😉

zuzka11
11. apr 2009

Zdravím!

Po těch 20km na kole jsem padla, ale taky mi manžel obsadil počítač, ale dneska jsem tam fotku šoupla, samozřejmě už mám asi mlíko na mozku - gyrosek leží na zádech, ne na břiše...a druhá mi nešla vyftit, je tam zepředu, ale je to pořád rozmazané........

teď vás jdu dočíst, ať jsem v obraze, každopádně si užijte krásný sluníčkový den, my se chystáme na bazén, snad tam nebude narváno, včera to totiž v parcích vypadalo dobře, jako by všichni odjeli na prodloužený víkend pryč.......

meleri
11. apr 2009

Simonecko,

tak přeju pěkné Velikonoce! tý jo to jsem nevěděla že je i velikonoční půst. Já jsem taky věřící, ale evangelík..jenže už jsem sto let nikde nebyla..🙂

Jé Zuzko,

já taky dneska byla na kole, poprvé! bylo to super. Tak tady se zatáhlo, takže my asi pojedeme koupit nábytek pro malého, tak snad něco vyberem.

Blondýnko,

probíhá to tak že skoro vše hradí pojištovna..tady žádný CAR není, ale provádí to specializovaný doktor který spolupracuje s laboratoří. všecko je stanoveno zákonem, tedy zákroky i cena, takže tě nikdo neošulí jako v česku, kde si každý CAR stanoví jiné ceny. punkce i transfer se provádí v nemocnici a v laboratoři. stejné je i IUI.

včera v telce říkali, že se dá zjistit už i u embrya pohlaví, to jsem teda nevěděla! že je to v evropě zakázané, ale že v USA (samozřejmě) uvažují o tom že si pak budou v budoucnu moci vybrat jestli holku nebo kluka..tak to mi přijde fakt šílené!!