Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
28. júl 2009

ahojik lubinka,

jeste vysledky nevim, dneska jsem volala, ale jeste nic, jakmile budu ale neco vedet, pisnu vam ....
teeeda sikulka jsi 😉

mam chvilku casek, spunt mi lita po kuchyni a zabiji mouchy 😀

lenkove
28. júl 2009

ahojte
tak ja som tu opat 🙂
blahozelam lubinke k tehu knizke a dobrym vysledkom 🙂 super

Ostatne caaaaute!
neplanujete si dovolenky v Bavorsku, nech vas uvidim? MM mam na sluzobke, smutno mi je 😔 isiel na tri tyzdne, este dva predomnou 🙄

blondynka400
28. júl 2009

schnucki, tak v tom případě speciálně pro tebe upeču i dort 😀

Dneska bylo výborně, jen jsem před chvíli koukala do zrcadla, večer mám to břicho fakt hrozný, já tu Zuzku snad ještě doženu, když jsem viděla ty fotky 😀 😀

lubinka, vidíš, jaká jsi šikulka 😎

schnucki
29. júl 2009

dobre ranko,

jeeee blondy, tak to ja uz balim 😀

jsem si jako rekla, ze necham spunta o prazdniny vyspat, ale dneska ho zbudim uz v 8h, spi totiz tak do 10h a vcera mi tu jeste v 11 strasil, sla jsem si lehnout a furt jsem ho slysela tak neco zvatlat, mam pokoj vedle nej 🙄 ....

blondy s briskem si nedelej starosti, jsi tehu, 😀 .... ja se musim priznat ze se tesim na to az se budu valit s briskem 😵

hezky den vsem 😎

meleri
29. júl 2009

ahoj holky,
jsem zpátky z dovolené. v česku bylo moc fajn.

a tady jsou zase ta hnusná vedra.
Takže Blondy,
uvažovala jsem nad tím co jsi mi psala ohledně klimatizace, a určitě koupíme, chceme omrknout obchody tento víkend. aspon do jednoho pokoje by to bylo fajn.

Schnucki,

jestli jedeš do česka tak přeju pěknou dovolenou! je tam ted fakt fajn.

mirusch
29. júl 2009

Ahoj Meleri, ty si tu uz tiez davno nebola. Super, ze ste sa mali dobre. Aj tu je dost teplo, ale nie prilis horuco, ja sa tesim,ved je leto, nie?

A ozi, kde su ostatne, Simonecka, Zuzka z Rakuska atd?

Blondy, ty nevies, co hovoris, my fakt za tebou prideme 😀 Ja ked sa tu nastvem, z celeho Nemecka a manzelovej rodiny a aj manzela, tak sadnem na lietadlo a dojdem sa liecit k tebe na plaz 😝

Zuzi, uz viete, kedy sa stahujete?

Lenka, no toto, tak ty si dosla za MM do Nemecka a on si odide na sluzobku. hm...no ale co sa da robit. Nechces ist ty niekam na vylet? Ved dobehni...

blondynka400
29. júl 2009

mirusch, jen abyh tě nevzala za slovo 😀

meleri, jé ahoj holak, rýda tě vidím 😉. Klimka je fakt výborná, jen si dobře vyberete, je lepší si připlatit, stojí to za to 😉

schnucki, ok 😀, jen musíš ještě nějaký den počkat, momentálně tu mám obsazeno 😀. Tak já si s tím starosti nedělám, ale úplně happy z toho nejsem, to se přiznávám, je to fakt změna... 😝 😀

meleri
29. júl 2009

Ahoj Mirusch,

jo tak tady máme v bytě furt vedro a už je to tak víc jak měsíc tak to víš že mi to už leze nanervy. hlavně malý to špatně snáší chudák..

Blondy,

problém je, že jsme zjistili, že všecky ty klimatizace jsou na vývod takže je třeba bud díra v okně, nebo ve zdi a to fakt nemůžem! byt je sice náš, ale chcem ho prodat...kámoš mě říkal, že existují klimatizace které žádný vývod nepotřebují ale manžel hledal jak blázen a nic nenašel...:( mají akorát takové sloupce, které jsou spíš jako ventilátor než klima, ale možná že už i to by bylo lepší..

mirusch
30. júl 2009

Blondy, to si pis. A kam si mam kukat letenky...do Neapolu?

Meleri, my mame taku klimatizaciu, co je prenosna, len sa vystrci rura z okna. To je ale len take provizorne riesenie, ked je fakt horuco, pre jednu izbu, pretoze to robi strasny hluk a tak. Ale fajne schladi. Najlepsie by asi bolo, ked sa rozhodnete teda kupovat nieco nove, hladajte so zabudovanou klimatizaciou. v USA to mali vsetci. Ziadne radiatory, len diery v dlazke a odtial fuci bud studeny alebo teply vzduch. Ale nejake podobne riesenie, isto to tam uz existuje.

A vlastne, kde ste dnes? Ja som upratovala svokre, uvarila obed, trosku pobeham s prachovkou a inak sa budem venovat asi sebe. Rozmyslam, ze by som konecne vybehla k jazeru na bicykli, ak potrafim, zajtra, tak dufam, ze vydrzi pocasie.

schnucki
30. júl 2009

ahojik holky,

mirusch ja vyrazim na kolo s tebou 😀 .... to je dobrej napad, muzem nekdy vykoumat ze k vam dorazim na celej den na kole a vydame se k jezeru 😉

ja mam z maliho uz hrablo .... uz aby byl dopo nekde na hrach .... 24h celej tejden v kuse 🤐

lubinka9
30. júl 2009

ahojte,
ja som sa prave prebrala z komy, som zvedava co budem robit v noci.
Nejak ma ta nemcina vzdy zlozi, pridem domov najem sa a padam.. Tento x som si urobila bagetu s masielkom, redkovkou, rajcinou, syrom a salatom..mnaaam, no mala ta bageta asi pol metra a hned na to som odpadla 😀

chlapa mam na futbale a tak skoro ho ani necakam.. Baby tiez to mate niekedy tak, ze sa vam vobec ale vobec nechce upratovat? Dnes som aj nejaka mrzuta. Pocko blaznive, raz zima, potom teplo.. na porazenie.

zajtra je piatok, mate uz plany na vikend? My by sme mozno skocili do toho Hamburgu, zavisi od pocasia. Drahemu sa moc na noc nechce ostavat ale zasa ist tam na otocku sa mne moc nepaci, by som sa tam ustvala..lebo ja hned chcem vidiet vsetko 😎
vidim, ze sa planuje invazia k Blondy, kedy?? 😉

mirusch
30. júl 2009

Lubi, ahoj 😉 Ja som tiez dnes poobede odpadla do postele na hodinu. som dnes upratovala svokre a trochu aj sebe a ma to zmohlo.
No, na vylety do mesta ideme aj my vzdy tak na 2 noci, ved aj teraz o 2 tyzdne do Würzburgu, na obed prideme, zlozime do hotela, pobehame, co sa da, potom na druhy den mame uz v cene navstevy dvoch muzei a treti den ideme domov az o pol tretej, tak este hodime prechadzku. Tak to uplne v pohode vzdy vyjde.

Ja tiez chcem tento vikend niekam vypadnut, aspon na pol dna, isto bude manzel hundrat, ale mna to nezaujima. Ved je leto a vkuse doma cucime.

No, vylet k Blondy neviem, ved ako dopadol plan aj so Zuzkou, ze sme nevedeli sklbit datumy. Tak asi az do Prahy za nou musime 🙄 Ale Blondy a plaz mam vo vizire 😀 Teraz ale v lete nie, to sa nestiha.

lubinka9
30. júl 2009

miri, vy mate to vyrocie, ze? 😉 A davate si aj darceky alebo ten vylet bude darcek?
No ved aspon zmena. A muz je taky hundravy a doma len by sedel? Ten moj napodobne, zasa ale ked sa sam pre nieco nadchne tak ho neudrzim. Ked nasiel na nete, ze v Hamburgu je muzeum modelov a miniatur tak uz sa mu zrazu chce 😀 No ved aj do Brna som s nim chodila po vystavach modelarskych. On okukoval a ja som robila fotografa. Co by ale clovek neurobil aby mohol s tym druhym travit cas, ze ano 😉

Inak mi dnes lektorka hovorila, ze taketo leto davno nepamata.. To som zvedava co to bude za zimu, mozno aj Sibir.

A to, ze upratujes svokre, nakupujes a ktovie co este, no Miri, klobuk dole, si ty len dobrak od kosti. Si spominala, ze to tiez nieje s nou jednoduche. 😕

mnam, tlacim do seba zazvorove keksy. Poznas tie z IKEA? Nejak som na ne dostala chut 😝

blondynka400
30. júl 2009

meleri, no my tady máme takové ty dvojité, že máš venku jednu část a vevnitř duhou, ty jsou nejlepší ale taky nejdražší a nejsložitější na montáž, pak je možné ty mobilní, ale ty opravdu potřebují vývod ven a nebo třeba i do větrací šachty nebo jesgtli máte něco podobného. Taky jsem slyšela že jsou i takové, které to nepotřebují, ale s tím zkušenost nemám. Ale pořád lepší než nic, myslím 😉

mirusch, jojo, přesně tak 😀

lubinka, by jsi se přidala k výletu jo? 😎 😀

Jinka u mě celkem nic nového, nic nestíhám, je tu pořád vedro, ale pohoda 😎

mirusch
30. júl 2009

Lubinka, no moj je hlavne lenivy a tiez ma svoj vek, uz sa mu nechte z gauca 😝 Ale minuly rok som ho nahovorila na Weimar a bol taky nadseny nakoniec, ze doteraz ho spomina. Asi sa poucil, ze mu nechcem zle 😀 a proti Würzburgu nic nemal, my mame radi obaja muzea, historiu, archeologiu a take veci. A inak, tie mini modely, tak moj by siel na vlacikove, to je tiez myslim v Hamburgu, ale to je dost daleko.
A tento vylet bude sam o sebe darcek 😉
No, co mam robit, ked svokre nema kto pomoct...Druha nevesta ma uz takmer 60 a umele bedrove klby, ledva chodi. A aj ked mohla, tak sa asi velmi nepchala na pomoc. Syn ma jeden 67 a druhy 54, som tu jedina, kto moze. A jej dcera, ktora sa tu objavi len raz do roka, tak mi este vynadala, ze sa malo staram 😠 Namiesto podakovania. Mam to ja s nimi kriz. Ale coze, ak bude horsie, tak musime vymysliet nejaku platenu pomoc, ja mam tiez svoj zivot a nemozem byt so svokrou 24 h denne. A este k tomu jej sestra 🙄 No nic. Dobrovolnicka som, no nie? A ked chcem vypadnut a urobit nieco pre svoju dusu, tak mi svokra povedala, ze som sprosta, ze robim zadarmo (v muzeu). Ale to ju nenapadlo, ze zadarmo robim aj pre nu. Esteze ma manzel chape, lebo on bol dobrovolnikom u poziarnikov.

No a tie keksy z Ikei... Mnam, vzdy kupim, ak tam som 😉 Teda raz tie a raz take z ovsenych vlociek, zdrave asi nie su, lebo su prespikovane cukrom, ale fajne, mnam.

Blondy, u nas je teraz tak akurat, okolo 25°, paradicka, aj zamracene, cize slnko nepecie cely cas. Zajtra neviem, co s tym jazerom, musim svokre nieco vybavit 🙄 Tak mozno poobede, uvidime.

blondynka400
30. júl 2009

mirusch, no nemáš to tedy holka lehké...
Tedy takové krásné počasí, co já bych za to dala, závidím 😎

meleri
30. júl 2009

Mirusch,

jsem už ve Francii. a tu klímu sháním protože nás děsně vystrašilo jak byl malý přehřátý. a jak vystrčíte tu rouru ven tak vám nevniká dovnitř horký vzduch?
já jsem si všimla že Francouzi se asi rádi potí v létě, protože kde jsem byla tak to nikdo neměl (kromě obchodů)

Takže jestli kdy koupíme domek tak si to asi budem muset nechat zabudovat..ale to už zas budou děti velké a už to bude jedno..

Blondy,

právě že tu bez těch rour a vývodů nemůžem nikde sehnat.

a máte někdo zkušenost s takovým tím "sloupem" který je jakoby ventilátor? je to lepší než klasický vrtulový ventilátor?

jinak mi už šibe z těch příkrmů holky je to fakt mazec, furt něco mačkat a pasírovat, a to to nedělám ani ještě dva měsíce! 🙂)

dobrou noc!

blondynka400
30. júl 2009

meleri, no to víš že ti jde nazpátek teplý vzduch, ale pořád to trošku ochladí...
Zkus se kouknout na net až budeš mít chvíli čas, vím že v čechách se to sehnat dalo, jen ta účinnost je nižší než u klasické klimky, ale prý to dokáže vychladit až o 5 stupňů, což by stačilo....

Neboj, za chvíli už bude papat normálně. Dobrou

meleri
30. júl 2009

Blondy,

jsem už tady, a ty vedra jsou slabší než v červenci, ale i tak je to záhul.

dík za informaci! pět stupňů to už zní slibně!

v sobotu to jedem omrknout ten sloupec a kdyby to vypadalo dobře tak to vezmem.

a co ty a těhotenství jak to zvládáš ta vedra? a co nevolnosti? nebo tě to minulo? ach jo musím už jít spát!

schnucki
31. júl 2009

dobre ranko holky,

lubinka preju at se vam ten hamburg povede, ja asi taky neco takoveho na pristi rok naplanuju 😵

mirusch ono je na tom nejhorsi, ze je to rodina, ale alespon podekovat by mohli, a na tom muzeu nevydim nic spatneho, je to nahodou super .... ale aspon ze manzel te chape a stoji za tebou, to je dulezite 🙂
myslim ze ta placena pomoc se vam nevyhne, nemuzes u ni bejt 24h denne, jak jsi psala, mas svuj zivot a ten nemuze stra vit staranim se o ni ....

meleri neboj, vydrz holka, pak uz bude papar normalne .... nemuzes to treba mixovat v mixeru?

blondy u vas jsou urcite taky vedra, nebo ne??

jinak ja mam hodne casto nalady, ze se mi vubec nic nechce a nejradeji bych se valela na gauci, a nejcsteji v nedeli 😀 ......

my dneska mame v planu s malim zas na bazen, odpo prijede pritel na chvili, ho uvidim po celym tejdnu 😀 no a zitra me ceka velky uklid a v nedeli vyrazime urcite zas na kola ....

hezky den vsem 😎

violoncielka
31. júl 2009

Ahojte zahranicky
tak konecne vas zdravim...co mate nove????
Vidim ze blondy je tehu...gratulujem
Mirusch ty ako zijes, niekde som si citala, ze mas pracu v muzeu? ci sa mi to len sniva?
Schnucki a vy ako pokracujete?
Meleri aj my mame tu prenosnu klimatizaciu...je to super...odporucam. My ju vacsinou vystrcime von z okna, na doraz spustime take tie tazke zaluzie (vies ako su v Italy a zda sa mi ze aj vo francuzsku to maju na oknach). Tak aby sa ti v com najmensom mnozstve dostal teply vzduch do bytu.....

Mirusch moj manzel je taky isty, najradsej by bol doma na gauci a ked ho niekam vytiahnem je napokon cely stastny... 😀

zuzka11
31. júl 2009

Taaaak ja se hlasim, ze ziju

Predevcirem jsem byla parit jako zamlada, proste pred 24 me doma nevideli Az jsem si v metru pripadala nepatricne a dneska jsem co....hadejte? Ano, jsem krasna Prehanim, ale vcera jsem psychicky nevydrzela a objednala se k holici.....tak je to Ok, poprve snad nejdu kanalama - nejak mi prijde ze sice udelaji dobry strih, ale upravit si to umim nejlip ja doma sama.....ale dostala jsem sprdaka a to jako docela drsne, malem jsem se te holciny bala - jako ze je poznat, ze jsme ty vlasy zanedbala - ano, vim, nechala jsem je rust.....ze MUSIM chodit co 6-8tt, proste jsem si prisla jako smudla

tak a ted vas jdu docitat, at nepisu soooobecky jen o sobe.....
😉

mirusch
31. júl 2009

Violoncielka, no slava, slava, ze sa aj ukazes 😉 Ako sa mavas? No, ja robim 1-2x do tyzdna v muzeu babok, ale zadarmo, ako dobrovolnicka. Naplna ma to vsak a to velmi.
Zajtra idem chlapa vytiahnut na nakup, potrebujeme konecne ten rozkladaci gauc. Tak som zvedava, ci najdeme.

Zuzka, no toto, a to kde, s kym si prosim ta parila? Predpokladam, ze len nealko, ci ako? 😕 No a ze ta sprdli. No a co. Ved ak mala pravdu, tak co sa da robit 😀 😝 Ja chodim tak raz za 2 mesiace zhruba, kedy ako, ale dlhsie nie, lebo moje vlasy, ked zacnu rast, tak su fakt nanic. Inak, nic nemusis, len mozes. Clovek musi iba zomriet, vsetko ostatne je na jeho voli. A co takto fotka krasnej Zuzky s bruskom?
Zuzi a kedy sa stahujete, uz vies?

blondynka400
31. júl 2009

violoncielka, ahoj holka, ráda tě zas po dlouhé době vidím 😵 . Jak se jinka máš?

zuzka, no já ty vlasy taky nějak zanedbávám, až budu v čechách tak jim budu muset nechat trošku domluvit
😝 . Hele mám na tebe jednu otázku, taky ti tak rychle rostou chlupy? j jsem z toho úplně ne nervy, používám takový ten depilační trhací strojek, předtím stačilo tak jednou za měsíc, teď ho musím používat jednou za týden a stejně jsem chlupatá jak opice 😝

schnucki, no u nás jsou vedra standart, tady to ani jinak do půlky září nebude, přes den přes 30 jasno,v noci tak 24, k tomu velká vlhkost, bez klimky bych v noci asi neusla, ale jinak to jde, už jsem si docela zvykla....

meleri, nevolnosti mě v podstatě minuly, jenom hodně zkraje ale bylo to jen chvilinku. Vedra sama o sobě snáším docela dobře, na noc máme klimku ( máme jí tedy i na celý spodek, obývák kuchyň a tak, ale tu nepouštím, když se otevře celý barák, přes den to docela větrá)ale dohromady s mým hodně nízkým tlakem je to někdy smrtelná kombinace, ale dá se no 😝 😉

mirusch
31. júl 2009

Blondy, minuli ta nevolnosti? A co to potom bolo na kachlicky? 😀 😝
No, my tu teraz mame uplne super pocasie, teda, trochu viac slnka by nezaskodilo. Okolo 25°, v noci sa schladi aj na 13, cize to sa mi pozdava. Ked boli aj v noci teploty nad 20°, to som nemohla ani ja spat.

Ozi, aky depilacny strojcek pouzivas? Neboli to? Je to k niecomu? Rozmyslam, ze si k Vianociam u draheho objednam. Bolo mi povedane, ze od Braun su najlepsie. Pocula som vela negativnej kritiky na dep. strojceky. ale nebavi ma uz holenie kazdy 2. den. 😝

blondynka400
1. aug 2009

mirusch, no já myslím že docela ano. Bluvno mi bylo pouzte dvakrát, a to jednou ten obývák a jednou ještě v čechu v hospodě z kouře 😀

Já depilační strojek používám už asi 10 let. Nrmůžu říct že Braun je nejlepší, on každý používá jiný princip a každému vyhovuje něco jiného podle toho jak mu rostou chlupy. V podstatě jsou ale jednom dvě dobré značky philips a braun, zbytek nebrat. Já upřednostňuju philips, přijde mi lepší ale teď mám zrovna braun protože mi ho dal manžel k vánocům, prý už ten můj starý vydával horzné zvuky. A docela jsem si na něj zvykla 😀. Každopádně vždycky jsem měla ty s dvěmi hlavicemi, jeden na depilaci a druhý na holení (třísla a tak), od té doby bych na sebe žiletkou ani nesáhla, je to rychleší, komfortnější a nehrozí zarústání chloupků. A když srovnáš cenu, je jen o malinko dražší, než jen ten depilační a fakt se to hodí 😉

meleri
2. aug 2009

Blondy

to je supr že tě to minulo. myslím že je to dost hnus ty nevolnosti..taky jsem to neměla, jen brutální hlad..
s tou klimatizací, zjistlili jsme že se prodává teda takový ten sloupec což je něco mezi klimkoujavascript:addEmoticon('😀','vBody') a větrákem ale včera jsme to sháněli a už to neměli..srpen snad bude relativně v poho tak asi počkáme do příštího roku..

Schnucki,

ty ted někoho hlídáš, nějaké dítě? a kolik mu je? páni tak kola fakt závidím, já už na kole nebyla ani nepamatuju..

tedkom sem fakt vyčerpaná, kojím už skoro jenom v noci a do toho ještě mencky..

jinak pasírovaní je lepší než mixování, protože propasíruješ jenom to nejpěknější kdežto mixér to rozmašíruje všecko a navíc je to moc řídké pak...ale dík musím to vydržet no...

ty brďo tak depilování noh já vůbec nezvládám, tedkom je to fakt náročné...prý je to nejhorší od 8 měsíců do roku to dítě..tak mě čeká asi super období..

schnucki
3. aug 2009

dobre ranko holky,

violoncielka, holka ze se taky ukazes, jak se mas, co je u vas noveho?? .... nas ted ceka kontrolni spermiogram po tech vitaminech a po nem se dozvyme jestli se neco zlepsilo a sance na normalni tehu je, nebo se nic nezlepsilo a musime na umely ....

jinak ja se musim priznat, ze o holicim strojku taky premyslim, jak pise mirusch, nohy si musim holit ob den, a nekdy je to pekna otrava .... al taky uz jsem slysela ze to boli tak 2x a pak si nohy zvyknout .... ale trisla uuuuuuu

meleri pomaham u rodinky kde jsem zacinala jako au-pair, mam tu klucinu 7, holcinu 9 a nejstarsi bude ted 17, takze o tu jsem se vlastne nikdy nestarala, bylo ji tenkrat 13 takze uz velka holka 😀

jinak mi meli uklizeci vikend, auto jsme umyli jen se blejska a v nedeli jsme se poobede pustili do oken, myslim ze ty dve pani pred nama ani nevedej co to je myt okna, asi 3 hodiny jsme pulirovali obyvak a loznici, do zbytku se pustime tenhle vikend, ja byla hotova ..... hruuuuuza

hezky den vsem 😎

blondynka400
3. aug 2009

meleri, tak uvidíš, zda jí budete ještě potřebovat....
Já už nemám ani hlad, to jsem měla jen na začátku, ani nějaké chutě moc nemám... Jedině co teď absolutně nesnášim je cigaretový kouř a veškeré voňavky, to nemůžu ani jedno
😝

schnucki, k té depilaci, myslím, že to nějak extrémně nebolí, spíš je to na začátku takové nepříjmené, ale zvykneš si, mně už to po letech nevadí vůbec..... Jo a v tříslech nic netrhám, na to používám tu holcící hlavici co se dá vyměnit, jak jsem psala mirusch. Ono sice existuje i nějak speciální na třísla, ale to si myslím, není dobrý nápad a ani zdravé.... 😉

violoncielka
3. aug 2009

Ahojky
Mirusch tak to sa tesim...babky musia byt uzasne..mozno sa ti otvoria aj ine vrata....
Blondy ako znasas horucavy? Da sa tam u vas dole chodit aj k moru? ale bo je spinave?

Depilacny strojcek? auuuuuu!!! ja si chcem kupit holiaci...ale ja nastastie nemam az taky problem, kedze som natural blond 😵 .

Schnucki tak drzim palce aby vitaminiky zabrali..to by bolo super. Vela muzom zaberu..mojmu nezabrali ☹
Baby ja som po nevydarenych pokusoch (kedze dr. povedala, ze to nie je mozne aby sa takej mladej zene neuchytilo ani jedno z 3 krasnych embryjok) bola na diagnostickej hysteroskopii, kde sa mi kamerkou dr. pozrela ako to vlastne v tej mojej maternici vyzera...a nasla tam prekazku...Je to akesi nahromadene tkanivo prave na mieste kde sa embryjko zachytava...Povedala, ze som sa s tym narodila...nie je to nic vazne, ale v oktobri idem na mikroplasticku operacnu hysteroskopiu...potom budem mat 5 mesiacov pauzu a potom sa mozeme dat do snazilkovania... 🙂
Tak dufam, ze s konecne veci posunu ...
Inac som sa dozvedela, ze vela zien co ma toto (40%) ma potraty , alebo hrozi narodenie mrtveho dietata...Takze nakoniec mozno dobre, ze som neotehotnela 😒 🙂