Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

nevestinka2010
15. nov 2010

@finfrle > jeezisky ta je rozkosna, uplne k nakousnuti 😉 na te prvni fotce, jak hazi ocko 😎
jinak si holka mamina sikovna, ten zanet snad takhle spolu zvladnete a bude pak vse uz ok!
Jsi dobra, ze si nejdes pro atb k GP! Modlim se aby me to nepotkalo, ale kdyby nahodou, tak si k tobe budu pak chodit pro rady 😉
opatrujte se!

barbora87
15. nov 2010

Tak informujem na rychlo lebo ma hrozne boli chrbat a krize...
Teraz sme prisli od dr...
Tlak nad 160...musim zase stale kontrolovat...
Inak maly je predsa dole hlavickou a dost nizko preto ho hore necitim...dr sa ma pytal ci chcem cisarsky kvoly zraku a ja ze dokial je maly ako ma byt tak nie...ale pivedal ze bud tyzden nech to prekonzultujem v nemocke...
Inak nam utz prepol na 4d a drobec si akurat cucal palec 🙂
Inak vsetko ok uz ma 3100gr to je2tyzdne po predu a velkostou hlavicky je na 39.tt
Zo spodu nevysetril...

finfrle
15. nov 2010

Holky dekuji,mala je raubir ale je to nas milacek!
Ted spinka u tatinka v naruci 😵

ivanajelinek
15. nov 2010

@barbora87 Super ze je vsetko v poriadku 😉 A ako sa rozhodnes? Chces ten cisarsky ci normlany porod? Tak uz mozme s babami cakat ze nam kazdu chvilu porodis, ze? 😵

barbora87
15. nov 2010

@ivanajelinek dakujem ivi...no tak chcem normal porod ale keby ma to malo nejako ohrazit tak aj mm povedal ze radsej cisarsky...ale necham to na dr v nemocke...uvidime co povedia...
No tak kludne za 2tyzdne porodim 🙂 uvidime co maly na to🙂

meleri
15. nov 2010

finfrle,

krásná holčička, užívejte si! 🙂

barboro,

tak to je super že se otočil, tak ted nemusíš pokud nebudeš chtít na ten císařský řez...přeju ti at se dobře rozhodneš, snad ti doktor dobře poradí.

meleri
15. nov 2010

holky mě tak pálí žáha to je hrůza, do toho ta zácpa, přitom s tou žáhou to nechápu u Samsonka mě to začlo až v 34 33 tt. a ted už tak brzo !

barbora87
15. nov 2010

@meleri no dr povedal ze uz je dlho dole hlavickou a ako som si myslela ze sa otocil tak on klesol hlavickou...no veru neviem co mam robit...ale uvidime co pivedia v nemocke

meleri
15. nov 2010

@barbora87 tak to je fajn, fakt, aspon máš furt na výběr..

já nevím, ten císařský řez je naprd, ale zas nevím co ti řekli co by se ti mohlo stát s očima? oči nejsou sranda...
ten císař bolí a pak zůstane jizva ale aspon ti to neohrozí ty oči...
jestli snášíš bolest dobře, tak bys mohla relativně brzo po císaři zase chodit a tím pádem se starat o dítě..

barbora87
15. nov 2010

@meleri no problem je ze ja se neviem rozhodovat 🙂
No mohla by Sa mi sietnica odlupit ci ako sa to vola...pri tom tlaku pri porode...
neviem veru...ale tak skusim zajtra pogooglit ze co a ako...predsa len potom radsej bolest po cisarskom ako byt slepa...

meleri
15. nov 2010

@barbora87 panebože! tak to je hrůza, takový risk!
ten císařský řez bolí to je pravda, ale ten porod určitě bolí taky, a hodně lidí si stěžuje že i po porodu je pak trápí nastřihnutí a takové věci tak ti nevím..
vlastně ta jediná opravdová nevýhoda je, že se nemůžeš starat o mimi, těšíš se na něho ale ležíš jak lazar, kojení není problém pokud si vyžádáš odsávačku a odsáváš co dvě hodky tak se ti rozběhne laktace i tak...
tím tě nechci překecávat na císařský řez!!
já sama se modlím každý den abych už císařský řez nikdy nezažila, protože je to fakt naprd.....

barbora87
15. nov 2010

@meleri no prave ze je to fakt riziko...ocna pivedala ze teraz je vsetko ok ale ze pri porode to moze byt fakt problem...no a co potom...
No prave tiez si hovorim ze aj pri normal porode mas potom bolesti a tak...no neviem...ja sa najviac bojim narkozy...

meleri
15. nov 2010

@barbora87 narkozu nemusíš vůbec mít, nevím jak se to česky řekne ale jmenuje se to "rachio" tady...není to epidurál ale něco podobného, prostě ti píchnou injekci a jsi při smyslech jen tě to nebolí...jen necítíš od pasu dolů..

barbora87
15. nov 2010

@meleri hej viem co myslis vola sa to spinal...no ja mamlen strach z toho tamlezat a necitit...ja rychlo dostanem paniku...ty co si mala?tu spinal alebo celu narkozu?

emily327
15. nov 2010

ahojte. Vidim,ze maminky su asi prilis zamestnane babatkami 🙂

@barbora87 ahoj moja, no nezavidim ti to rozhodovanie. Ale neviem ci by som riskovala zrak, len aby som porodila prirodzene. Cisarsky sice boli rana ale zase si myslim,ze je to porovnatelne s bolestou, ktoru zena preziva ked je pozosivana a poviem ti,ze sitie po porode ( ktore trva aj hodinu) ja som mala aj epi a citila som to a bolo to dost neprijemne. Treba zvazit co je dobre pre babatko ale aj pre teba. Lebo aj ty ako buduca mamina si velmi dolezita 😉 Lebo ak privedies na svet maleho a ty budes v stave, ze ho nebudes vediet nakojit, postarat sa o neho, tak to nebude dobre. Ja by som asi zvazila cisarsky na tvojom mieste. Ale samozrejme je to tvoje rozhodnutie a ja ti velmi drzim palce, aby si sa rozhodla spravne cmuk A inak malinky ma este cas prist na svet, este tie 2 tyzdne vydrz 😉 A je super,ze je otoceny hlavickou dole 😉 drz sa moja cmuk

@meleri ahoj moja, ako sa mas? Ako sa citis? Dufam,ze si v poriadku cmuk Myslim na teba 😉

My sme dnes boli v nemocnici, na kontrolu s oblickami po 6 tyzdnoch a vsetko je v poriadku, pozrela aj mocovy mechur a ten tiez je ok, bol krasne naplneny. Tak sa tesime. Boli sme na nakupoch, kupili sme vianocny stromcek, nejake ozdoby, uz mi chyba iba nejaka sviecka a obrus na stol. Inak mame skoro vsetko. Len som zvedava co budem na stedry vecer jest, xixi ked nic z toho co sa je nemozem Tak asi len oplatky s medom a chlebom xixi

barbora87
16. nov 2010

@emily327 ahoj moja...no ja nenavidim rozhodovanie...a este taketo...od vcera na to myslim...proste istejsie by bol cisarsky ale ked tak v celkovej narkoze lebo ja mam hororove predstavy lezat tam a oni budu rezat a ja budem cumiet...ale zase nechcem prist o ten krasny zazitok ked sa to rozbehne ja dostanem paniku a sup do nemocky a potom to prezivat s mm...neviem no...dr povedal ze ked chcem cisarsky tak urobia...
Ach jaj chvilami tak a chvilami tak...
Jeee super ze je vsetko v poriadku!no vianoce sa blizia a ja uz sa neviem dockat toho papanicka mnaam...bude tu babka cez sviatky tak mi fajne navari 🙂))

ivanajelinek
16. nov 2010

@barbora87 ja som mala pri cisarskom spinal a je to super. ja by som celkovu narkozu urcite nechcela. MM bol pri mne aj hebamme, drzali ma za ruku a rozpravali sa so mnou. A najkrajsie je ked potom zacujes maleho prvy krat zaplakat 😉 A tych 20 min sa dalo vydrzat. Tak drzim palce, nech sa spravne rozhodnes.

barbora87
16. nov 2010

@ivanajelinek a nedostala si ziadnu paniku alebo tak?ja sa bojim aby som im tam nezdochla ked budu maleho vyberat...a ako si ss citila potom?

meleri
16. nov 2010

@barbora87 já sem měla ten spinál a třásla sem se strachy, fakt už bych to nechtěla zažít ta jehla v zádech....

meleri
16. nov 2010

mě to píchali na pětkrát kvůli skolioze po páté už jsem je prosila aby mě dali pokoj.....pak je to už v pohodě, mi se akorát chtělo zvracet během operace ale necítila jsem nic jen takové tahy. potom se pomalu zase dostaneš k životu a začne bolet rána...v noci se blbě spí, mě bolely ty svorky ale jakmile mi je vytáhli tak se mi hodně ulevilo.
takže tak sem to měla nějak já...ale jestli budeš mít dobré doktory kteří s tebou budou komunikovat, a ne takové blbce jaké jsem měla já tak to bude v pohodě!

emily327
16. nov 2010

@barbora87 jaj milacik, ale ked budes kojit, tak moc toho z toho vianocneho papanicka nebudes moct jest 😀
No je to tazke rozhodnut sa ale urcite prirodzene by som nesla. Tak uz su len dve moznosti a mozno sa rozhodnes tesne predtym - daj si spinal neboj urcite to zvladnes moja 😉 Vidiet babatko ako ho z teba vyberu je nadherne a ked budes v plnej narkoze tak o to prides ale zase sa porad aj s lekarom co je pre teba lepsie a hlavne bezpecnejsie 😉 drzim velmi velmi palce cmuk

barbora87
16. nov 2010

@meleri no prave preto...neviem mam z toho zmiesane pocity...a este som mala dnes horor noc...hrozne ma brucho bolelo,bolo mi az na zcracanie a rano brucho ako kamen...no otras...a myslim ze vcera vecer som zazila prve kontrakcie...

barbora87
16. nov 2010

@emily327 no na vianoce si doprajem 🙂)) minuly rok som bola cele vianoce vo vlaku tak teraz si to chcem uzit...no prediskutujem to s mm...fakt neviem...bojim sa ze budem lutovat ze nezazijem normal porod a ten krasny pocit...ale zase nechcem riskovat...no za tyzden v utorok mam termin v nemocke tak sa s nimi poradim...

emily327
16. nov 2010

@barbora87 no ja som to myslela tak,ze budes musiet davat velky pozor na to co spapkas ked budes kojit, aby maly nemal bolave brusko 😉 Ale mozno nebude a ty si budes moct dopriat cmuk
No moja poviem ti,ze ked som ja rodila s epi, moc prijemny pocit to nebol a viac menej som nic necitila iba bolest. Takze toho sa vobec neboj, dolezity je prvy plac a pohlad na maleho ked ho z teba vytiahnu a ty ho uvidis, to je podla mna dolezitejsie. A zase si dolezita aj ty, maly ta bude potrebovat a mas riskovat,ze sa ti nieco pri normalnom porode stane, tak to nema vyznam. Porad sa a hlavne sa nicoho neboj, ked si sa uz rozhodla,ze chces babatko tak ho musis priviest na svet a je jedno ako 😉

barbora87
16. nov 2010

@emily327 verim ze si maly zvykol na moju divoku stravu 🙂 a rybu si budem moct kludne dat...ale uvidime...
No ale predsa je to krasny zazitok rodit alebo?ja fakt neviem...sa zblaznim...dnes by som mala ist poobede na akupunkturu...

meleri
16. nov 2010

@barbora87 jejda tak to byly asi fakt kontrakce, já je ani neznám, jen takové ty lehké.

nejlepší je na to nemyslet, nebo co nejmín, já toho taky občas lituju ale zase jsem za to vděčna protože nebýt cís řezu tak tady není ani malý ani já.
a když máš ten risk s těma očima tak to je fakt těžké.....

porod nakonec asi není tak důležitý důležité je že budete oba v pořádku a pak už na to nemusíš vůbec myslet, budeš mít malého a ten ti všecko vynahradí...

meleri
16. nov 2010

jinak holky, já jsem teprv v 23 tt a už mám nahoře 4kg... ☹ minule jsem přibrala až tak kolem 28. nevzpomenete si kolik jste měli vy v tom druhém trimestru?

yarden
16. nov 2010

@meleri Ahoj meleri, ja som mala v Tvojom tyzdni navrch necele 3 kg, a teraz mam 6 naviac. Ale neviem kde, lebo to nie je nikde vidiet, a aj brusko mam male. Tipuju mi tak piaty šiesty mesiac 😀

@barbora87 A neboj co sa tyka porodu, sice mna to caka neskor ako Teba, ale rozhodnes sa spravne, ci to bude prirodzene alebo cisarsky. Je to Tvoje telo a poznas ho najlepsie. A vies co je pre Teba a pre malinkeho dobre. 😵

yarden
16. nov 2010

Teraz taká otázka pre všetky, nikdy ma ešte nepálila záha a včera v noci to asi bolo ono. No bol to taký zvláštny pocit, ako keby som mala niečo horúce nad žalúdkom a išlo to až do krku. Ale ja mlieko nevypijem, nerobí mi dobre tak som si len ľahla vyššie a asi to prešlo.
Myslíte si, že to je záha? Alebo som sa len prejedla? 😀

ivanajelinek
16. nov 2010

@barbora87 Ja som sa zasa bala celkovej narkozy. Ale ako hovorim, pri mne bol mm a drzal ma za ruku aj hebamme a este jeden doktor mi vysvetloval ze co prave robia a rozpravali sa so mnou. A ja neviem, inak mne ked davali tu ihlu do chrbta, ja som uplne nic necitila. Normalne ako ked ti davaju infuzku do ruky.Potom to prilepili a vzdy ked mi to doplnovali, tak uz to pichali do ruky. Lebo vlastne tade mi to islo. Neviem mozno to robia vsade inak.
@emily327 Ty si mala tiez epi?To mi nejako uslo.
@meleri Netrap sa stym kolko si pribrala. Hlavne ze sa ma mimi no dobre. A kazde tehotenstvo je ine.
No ja som bola dneska na gymnastike po porode, teraz sme prisli. Som sa ja nejedla, teraz nakojim maleho a pojdem von pokial este neprsi.