Som sama, ako trávite čas vy?

7. feb 2020

Baby ja sa cítim taká sama aj keď mám malé dieťa ale viete občas padne vhod pokecať aj s niekym dospelým a tak trochu vypnúť z domáceho prostredia. Kamošky 0 bodov ledva odpisu na správu. Partnera nemám zatiaľ ani nehľadám ale ani sa nebránim niekomu novému. Ak ste tu niektoré s podobným prípadom čo robíte okrem venovania sa deťom? Aké máte koníčky ? Ja mám pocit že mna už nič nebaví neviem v čom by som sa našla. Alebo kde hľadať nejaké kamarátky vybehnúť hocikedy na kávu občas do nákupného centra a tak ... cítim že nikto sa o mna nezaujíma každý na mna kašle, ja keď sa niekomu ozvem prvá odpoved mi príde o 3 dni a z toho mám pocit že iba otravujem. 😒

snehulienka8
7. feb 2020

kazdy sa stara o svoju rodinu a o seba, co ich je po tom, ze ty sa nudis..necakaj kym si spomenu, najdi si hobby, venuj sa tomu, spoznas novych ludi, bude veselsie..alebo sa zariad sama, s dietatom si urobte program..necakaj na inych
ja najradsej chodim shoppingovat sama, alebo vezmem potomka, obehame si obchodiky, dame si kafe, pohoda klud a ak treba dospelacku konverzaciu pokecam si aj s predavackou..

laguna28
7. feb 2020

Ono je to tak, že ľudia považujú rodinu za základ. Teda ocko, mama, detičky. V prírode to tak nie vždy funguje. Niekedy ostava samica s mláďatkami sama. Pozri sa na to z druhej strany. Máš malinké bábätko ktoré ťa potrebuje. Má len teba a ty si musíš uvedomiť, že teraz nie je priestor na sebaľútost. viem že to nie je ľahké ale musíš si uvedomiť že bábo ťa potrebuje spokojnu, usmiatu a šťastnú. Inak sa aj ono začne cítiť tak ako ty a to asi nechceš. Zrejme si už počula o Tom, že pocity matky sa prenášajú aj na bábätká. Netráp sa kvôli tomu že o teba nikto nejaví záujem, ale ako ti vyššie radili, zober bábo a choď medzi ľudí, pokecaj hoci aj s predavackou, prihovor sa inej mamičke, hľadaj nové kontakty. Verím že sa ti bude dariť. Silno držím palce 😉

biela_sova
8. feb 2020

Ahoj, neviem odkial si, predpokladam, ze z vacsieho mesta, ked hovoris o nakupnych centrach. Ja mam sice manzela, aj sa o nas pekne stara ale ta rpacovna doba je taka ze cez tyzden sa vracia domov akurat ked veceriame, takze vela spolocnosti si cez den ani ja neuzijem. Mas auto? Ja som bola vzdy akcna tak aj teraz mam nabity program. Sme vzdy na inom mieste doobeda aj poobede, ked bili teplejsie, bravala som so sebou aj navareny obed a mali sme niekde piknik v trave. Mam permanentku do ZOO, botanickej zahrady, chodime denne k peknemu jazeru na spanok, do lesa, do prirody, keby som chcela, tak aj do nakupneho centra. Vsade tu, kde som napisala, su aj detsje ihriska aj maminy s detmi, takmer kazda ma podobne pocity, len sa treba odvazit orihovorit, nenasilne: "Kolko ma Vas/a mesiacov?" A uz to ide. Najdes si takto mozno vela kamaratstiev aj na cely zivot. Drzim palce

autor
8. feb 2020

@biela_sova nemám auto takze na nejaké výlety môžem zabudnúť 🙄

autor
8. feb 2020

@snehulienka8 nie nemajú ešte založené rodiny len mi to príde tak že keď ja mám už dieťa tak som out

biela_sova
8. feb 2020

Hmhm, a si v meste alebo na vidieku? Ak na vidieku ako daleko od vacsieho mesta?

autor
8. feb 2020

@laguna28 nemajú ešte deti 🙂a zas nemám už take malé bábätko 🙂 len som chcela niekedy zájsť aj sama s kamoskou nielen stále s dcérou a myslím si že na tom nieje nič zle 🙂 to že chcem občas vybehnúť aj sama niekde bez malej neznamená že ju nelubim 🙂

autor
8. feb 2020

@biela_sova v meste

autor
8. feb 2020

@biela_sova a áno idem aj dnes s dcérou do mestského parku vezmem kočík sadneme na bus a ideme ale tak som myslela že by som chcela niekde ísť na babskú jazdu (jedno dňovú) alebo len tak do kina na film alebo hocikde trosku vypnúť

biela_sova
8. feb 2020

Jasne chapem, mozno tie bezdetne sa nejako tak odcudzili, ze si mysleli, ze Ty si sa odcudzila tak prirodzene kvoli babu (co prve mesiace aj tak je ze zena nevie, kam skor skocit). Mozno vzniklo toto nrdorozumenie. A kedy si tym starym kamoskam napisala hromadnu spravu, ze baby, babska jazda? Dohodneme kedy a kde.
Vies, ze taka sms, ze ako sa mas, je taka vseobecna. Tubim navrhujes rovno program, ktory sa neodmieta ;)

tristanka
8. feb 2020

Potrebuješ nové kamošky. Keď budeš chodiť do detských kútikov, na ihriská a pod. určite si nejaké nájdeš.

autor
8. feb 2020

@biela_sova áno písala som a furt že nemajú čas a pôjdeme inokedy.. vravím ledva mi odpisu na správu niekedy aj po dvoch troch dňoch

autor
8. feb 2020

@tristanka neviem na ihriskách sme väčšinou samé, deti ako keby v zime ani von nechodili

lenka2710
8. feb 2020

A nemáš niekde v okolí napríklad materské centrum? Ja som chodievala s malou do troch rokov do takýchto zariadení, plus ihriska detské a vždy som sa s niekym zakecala, mne ubehol čas, mala sa prehrala s deťmi a ja som prisla na iné myslienky! V centre som si našla dosť kamosiek, keďže sme sa presťahovali a nikoho som tu nepoznala, musela som sa pozoznamovat
Ale ja som taka povaha, že pokecam aj s 20 ročným alebo aj 50 ročným je mi to jedno 😂
A áno, už je to také, že sa stretávam len s tými co majú deti, pretože som zistilila, že s tými co deti nemajú si ani nemám čo povedať, pretože mna teraz pramálo zaujima nový clip od nejakej speváčky, nové trendy v obliekaní, maľovaní a podobne 😂
Neostávaj s malou doma, chod medzi ludi a neexistuje aby si si nejakú novú kamošku nenasla

tristanka
8. feb 2020

Ani my teraz nechodíme na vonkajšie hriská, ale jar-leto-jeseň chodíme skoro každý deň. Ešte mi napadlo, materské centrum nablízku nemáte? Alebo nejaké krúžky pre deti?

snehulienka8
8. feb 2020

jasne ze si teraz pre ne out..mate teraz uplne ine priority, neostava, len sa zariadit podla novych okolnosti..

autor
8. feb 2020

@lenka2710 no popravde priznám sa neviem či tu je nejaké centrum ale vygooglim niečo či tu je 😄 my sme naposledy s kamoškami boli v lete sme partia ešte zo strednej a vždy si mame čo povedať ja nemám problém sa o hocicom baviť 🙂

autor
8. feb 2020

@snehulienka8 tým že som matka neznamená že sa nezaujímam aj o iné veci ako detské veci 🙂

biela_sova
8. feb 2020

Tak potom fakt tie maminy v materskych centrach...velmi rychlo sa zoznamis a ked navrhnes babsku jazdu, nepohrdne asi ziadna, lebo ste na jednej lodi 🙂

snehulienka8
8. feb 2020

ale ved samozrejme..ale svet matiek je iny, ci chceme alebo nie..ak kamosky nemaju zaujem, nevadi, najdes si ine, len to mozno trochu potrva..

evkamotka
8. feb 2020

Ja som chodila s rocnym synom na take detske cvicenie a vela mamiciek sa tam dalo dokopy. Potom sa k sebe chodili navzajom hravat kedze sme mali vsetky rovnake deti a mamicky pokecali. Prip aj inokedy