Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sporiaci účet

nestastny
23. júl 2013

Ktorý sporiaci bankový účet by ste odporučili? Rád by som si totižto otvoril sporiaci účet na ktorý by bolo možné vkladať finančné prostriedky aj v hotovosti. Na niektoré takéto účty to (vraj) nieje možné. Alebo si sporiaci účet vôbec neotvárať a odkladať si peniaze jednoducho doma v hotovosti? Poradíte?

cashmon
23. júl 2013

Ahoj, skus sluzbu www.totalmoney.sk konkretne tu http://www.totalmoney.sk/sporenie/sporiace-ucty/ - mozes tam porovnat rozne produkty.

Dolezite je, aby na sporiacom ucte bol urok aspon taky ako je inflacia (tj aby uspory nestracali na hodnote) a dalej pozor na poplatky za vklady - napriklad ja na svojom ucte v SLSP za vklady neplatim nic, s cim som maximalne spokojny.

Pozri si aj nasu sluzbu Cashmon, mozes si v nej evidovat, kde a kolko minas alebo kolko si si kedy usetril co Ti pomoze udrzat prehlad nad financiami a mozno aj zlepsis svoje hospodarenie 🙂

01fialka01
23. júl 2013

@nestastny ahoj. Ja mam sporko vo VUB a som spokojna. Mozem si tam vkladat v hotovosti a ak platim kartou, dala som si zaokruhlovat na 1e. Takze mesacne sa tam z tych zaokruhlenych centov na euro nazbiera +10e. 🙂

labelo
23. júl 2013

@cashmon
neviem aký konkretne máš typ uctu,ale to čo zaplatis v SLSP za vedenie účtu sa ti na urokoch na ich sporiacom ucte,ak len sporis vráti tak za 100 rokov 😉

labelo
23. júl 2013

@cashmon
zatial za vklady neplatis nic,ale je to len predlžená akcia inak je poplatok 0,50 centov čo sa i zda dost a absurdne,aby človek za to,že im prinesie peniaze ešte aj platil

cashmon
23. júl 2013

@labelo jasne nehovorim ze obycajny ucet je tam vhodny na sporenie len som chcel pripomenut ze aj poplatky za vedenie hraju svoju rolu, tak ako si napisala 🙂

majkamajka11
7. sep 2021

@nestastny Zdravím....jedna otázka... musí to určite byť banka? My máme pre deti sporenie na ktoré nemá inflácia dosah....ak by bol záujem o info, napíšte mi správu M.