Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

janka11.3
9. feb 2017

Ahojte mate niekto nastup 13.2?

liana189
14. feb 2017

Ahojte,ked vám lekárka vypíše návrh tak to posielate do všzp alebo primo do šrobárovho ústavu?dakujem

nika80
14. feb 2017

@liana189 posielaš to do Šrobarovho ústavu

liana189
14. feb 2017

@nika80 dakujem a ako dlho trva kym mi zavolaju? 🙂

mysicka242
15. feb 2017

Ahojte máme nástup na 15.3. idete niekto na ten dátum ? 🙂

nika80
15. feb 2017

@liana189 naposledy mi tuším volali 2 týždne od odoslania žiadosti

sanulkah
18. feb 2017

Teraz objednávajú na marec a april. Ozvali sa mi niečo vyše týždňa.

mirina5
18. feb 2017

@familia4 ja idem s dvomi deťmi 23.2 🙂

familia4
19. feb 2017

@mirina5 super,takže sa vidíme,už ste pobalení?my v podstate ano,este nejake vybavovačky,všetko zariadiť tak,aby to za mojej neprítomnosti klapalo a môžem vyraziť.🙂

sanulkah
20. feb 2017

My predbežne 22.5

mirina5
20. feb 2017

Začínam baliť zajtra, este do stredy robím. Kde budete ubytovaní?

didi66611
20. feb 2017

@mysicka242 my ideme 20.03

mysicka242
20. feb 2017

@didi66611 tak to sa vidíme 🙂 na aké odd idete?

zlatuska123
21. feb 2017

@sanulkah to uz mate taky daleky termin?

familia4
21. feb 2017

@mirina5 odd.4B

sanulkah
22. feb 2017

@zlatuska123 Mne už volali, ale ja som sa opýtala na neskorší termín, pretože ešte sme v marci objednaní na imunologiu a kardiologiu, dlho čaká na termin tak som to nechcela presúvať. No a máme aj zápis do školy a dcérka prijímanie. Tak som rada že sa to da. A bude dlhšie svetlo, pretože sme tam boli februar-marec a to bola večer nuda.

zlatuska123
22. feb 2017

@sanulkah aha lebo aj my chceme az tak april maj tiez kvoli zapisu my sme boli oktobri tak tiez sa tesim ze bude pekne 😀 na ktorom odd.ste boli?

sanulkah
22. feb 2017
ajusssa
23. feb 2017

Ahojte mi nastupujeme 27.2 na pobyt so synom kvoli častým dramatickým laryngitídam. A mam dilem čo s ročnou Eliškou či ju vziať so sebou alebo nie. Myslite ze moze ist aj manžel na par dni??? Ako ste to zvladli s detmi s malym vekovým rozdielom??

penelopa
23. feb 2017

@ajusssa Manžel určite nie,jedine ak by sa niekde ubytoval ,náš chodil dennne za nami 70km.

nevestickaaaa
23. feb 2017

Ahojte kočky, mám takú hypotetickú otázku 🙂
Mám 3 deti, do Smokovca by som potrebovala ísť s najmladším (9m), no aj ostatní dvaja (2r. a 3,5r.) sú alergici, atopici, nábeh na astmu a pod., takže by nám mohli schváliť liečbu pre všetkých. Keďže sama by som to tam aj s vyšetreniami a so všetkým s tromi deťmi nedala, rozmýšľali sme, že by šiel aj manžel, ktorý by ale počas dňa musel pracovať (niečo ako home office). Myslíte, že by jednému synovi mohli schváliť ako doprovod mňa a ďalšiemu manžela? Alebo ako by ste nám to odporúčali vymyslieť? Je tam nejaké ubytovanie, kde by sme mohli byť všetci piati spolu? Máte s niečím takým skúsenosti? A ešte myslíte, že sa bude dať zorganizovať si to tak, že manžel bude môcť počas dňa pracovať? Nemusí byť nonstop za počítačom, môže odbehnúť na pol hodinku alebo tak, ale nemôže byť celé dni na vyšetreniach... Ako to tam prebieha? Ako často sú vyšetrenia a procedúry?
A na kedy by sme asi mohli dostať pobyt, keby sme teraz dali žiadosť?
Viem, že je to milión otázok, ale s tromi malými deťmi to musime poriadne premyslieť 🙂
Ďakujem!

sanulkah
23. feb 2017

@nevestickaaaa No presne to neviem. Ale je lepšie si tam zavolať a priamo sa opýtať. Ja si ale myslím keby šiel s jedným dieťaťom manžel a s ďalšími vy, že by sa to teoreticky mohlo dať. No ale pochybujem ze tam je izba pre piatich.

beka22
23. feb 2017

@nevestickaaaa na oddelení 2A je dvojbunka a tam chodia rodičia s viac deťmi. Určite sa to dá zariadiť aby ste tam boli obaja lebo aj teraz v januári tak boli. Bola som tam 5x a nebolo to raz keď ich bolo na izbe viac detí. Do dvoj bunky sa vojde 6 ľudí. Vyšetrenia sú podľa toho čo dr rozhodne podľa diagnóz detí. Ale nikdy to netrvá veľmi dlho lebo deti sú objednané na určitú hodinu.

mysicka242
24. feb 2017

@nevestickaaaa vlani tam bola maminka s 3 detičkami a celý čas tam s ňou bývalá aj jej mama takže keď to povieš keď ti budú volať určite to nebude problem

polovkova
25. feb 2017

AHOJTE, mam uz odoslanu ziadost na Srobarov stav..priblizne som uz oznamila zamestnavatelovi, ze na 3 tyzdne "vypadnem"..zaujima ma vsak ako ste vy riesili pobyt..dovolenkou..oc_rkou..ci PN kou? A kto Vam vypisoval PN ku? V srobarovom ustave alebo obvodny ci detsky lekar? Dakujem velmi pekne za rady..Katarina

beka22
25. feb 2017

@polovkova v ústave Ti vypíšu iba OČR ale ak chceš PN musí Ti ju vypísať obvod.dr

polovkova
25. feb 2017

@beka22 dakujem velmi pekne za odpoved.Uz ste tam zrejme boli..ak ano..ake ubytovanie doporucujete?

beka22
25. feb 2017

@polovkova bola som tam 5x a vždy na oddelení 2A bola som veľmi spokojná izba s wc a kúpeľňou a tv spoločná kuchynka .

polovkova
25. feb 2017

To je asi ta najdrahsia 🙂 cca 16 eur/den..ale radsej priplatit 🙂 a ak sa nenahnevate..mozete mi este nieco napisat k strave? Teda ci si ju objednat? Ci sa da objednat iba obed?

beka22
25. feb 2017

@polovkova dá sa objednať iba obed a stojí 3€ podľa mňa pri deťoch platiť celodennú stravu sú vyhodené peniaze