Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

imi1
27. jún 2018

@stanka0 no máme doveru žiadosť som posielala 21.6 a už 26.6 mi prišiel mail z poistovne že pobyt je schválený ale termín si dohodneme s ústavom....tak som teda volala do ustavu ale celé leto je plne najskor v jeseni , neviem ako mám s našim synom vyčkať do jesene dufam že sa niečo uvolni hocičo ...aby sme šli čím skor .....Vám sa už ozvali ?

imi1
27. jún 2018

@daanka188 21.06 sme posielali žiadosť , poistovna to schválila hned 26.6 ale termín nemáme dohodnutý cele leto je obsadene najskor na jeseň ....vám už volali ? Ja dufam že sa niečo uvolní ( hocičo ...) len aby sme čím skor išli a zistilo sa čo je synovi neviem ako prežijeme ešte tri mesiace s jeho stavom - kým sa uvolní nejaká izba

daanka188
28. jún 2018

@imi1 nie este nik nevolal tiez uz mame schvalene poistovnou 18.06. A zas sme chory nasa lekarka mu nasadila broncho vaxom plus ine lieky je to hrozne cakat ...... v skolke vydrzsl az 2 dni takze prazdniny sa super nam zacali ....

druly
28. jún 2018

@daanka188 pokiaľ ma reflux bronchovaxon nepomôže. My sme ho brali a pomohla až návšteva Šrobarovho. Držím palce

imi1
28. jún 2018

@daanka188 náš začal ráno rihliť ....inak to neviem nazvať lebo to nieje kašeľ bežného chorého dieťaťa to je doslova rihlenie ...takže dufam že čoskoro pojdeme...uvidíme držím palce
Náš bral bronchovaxon na laringitídu jeden rok to pomohlo aspon myslím - zmiernilo a teraz znova ideme nanovo už neberie bronchovaxon ale montelukast ale toto mám pocit že vobec nepomáha.......

daanka188
28. jún 2018

@druly dakujem neviem ci ma reflux😕 dufam ze srobarov nam pomoze 😊uz sne z toho zufali

daanka188
28. jún 2018

@imi1 no my k tomu mame aerius flixotide ktore kazdy den uz 2 rok vkuse berie 😕 a na kasel momentalne zabera erdomed no som zvedava kedy nan daju termin este nik sa neozval aby sme vedeli nacom sme 😕

druly
28. jún 2018

@daanka188 nám pomohli veľmi.

ismykalova
24. júl 2018

Ja som poslala návrh 11.7. a dnes mi už volali sme objednaný na 18.10.
A chcem sa opýtať píšete tu že idete nektorá autom je kde zaparkovať? Zabudla som sa opýtať keď mi tá pani volala. Lebo Tatry majú drahé parkovanie aby nás nestálo viac ako pobyt ☹ Ja by som tiež išla radšej a mať ho tam po ruke keby niečo. A je možné aby prespal s nami ocino cez víkend na izbe, či si má nájsť ubytovanie? Ďakujem za odpoveď.

druly
24. júl 2018

@ismykalova ahoj, parkovanie je tam v pohode. Je tam jedno také väčšie parkovisko a jedno menšie. Nikdy som nemala problém zaparkovať a to sme tam boli 3 týždne. A je zadarmo. Na izbu za Vami nikto nemôže ani na navstevu nieto prespať. Ale majú tam kúsok izby pre rodinných príslušníkov, treba si to ale rezervovať čím skôr, lebo bývajú obsadene. Treba tam zavolať, tam to povedia.

ismykalova
24. júl 2018

@druly ďakujem pekne 😉

daanka188
24. júl 2018

@imi1 ahoj tak uz sa nam volali mame termin na 10.9. Tak sa potichucky tesim 😊 budeme mat nemocnicne lozko lebo nadstandart bol az pol oktobra november a sme chceli cim skor tak sme brali co je volne a pojde s nim manzel 😊

sue250
1. aug 2018

zdravim baby mam otazku diagnostikovali niekomu latelnu formu tbc? Moja dcera ma 3,5 roka isli sme na nadstandardnu injekciu proti tbc a zistili sme ze uz virus ma - nemoz nakazit nikoho ale prisla do kontaktu z bakteriou som v soku. Vraj ze hocikde aj v nakupnom centre aj v malych obchodom. Cakame za vysledkami krvi. Ak sa potvrdi tak musime do Srobarovho institutu? Ma niekto s tym skusenost?

sue250
1. aug 2018

@daanka188 zdravim, cize nadstandard volny teraz na august nie je? ☹☹

daanka188
1. aug 2018

@sue250 nie az koniec oktobra november volne bolo len nemocnicne lozko ☹ kedze ideme prvy krat tak sme vzali aj to lozko nabuduce si lepsie naplanujeme podanie ziadosti aby nam vysiel teply mesiac a s nadstandartom 🙂

druly
1. aug 2018

@sue250 uz v marci boli letné termíny obsadené na nadštandardoch.

trudy1717
9. aug 2018

Ahojte maminky. V stredu ideme aj my pobyt. Čo všetko potrebujeme pobaliť? Ďakujeme

adika279
9. aug 2018

Ahojte maminy mate niekto termin nastupu 18.oktober?My ideme a mozno by sme mohli spolu pokecat pohrat sa a tak...mam dvoch chlapcov 8r a 5r.

pokahontas17
9. aug 2018

Ahojte mamicky, 13.9. nastupujeme na liecenie. Synovia maju 2 a 4 roky, ideme kvoli starsiemu, mladsieho berieme so sebou. nebude mat vysetrenia. Chcem sa spytat tych, ktori tam boli s podobne starymi detmi, ako ste to zvladali s obidvomi na vysetreniach? Obaja su dost hyperaktivny, navyse starsi dost zle znasa akekolvek vysetrenia, tak sa toho trochu obavam...V raj sa tam da vyuzit aj skolka? To znamena, ze by som tam mladsieho mohla aj nechat, ked pojdem na vysetrenie so starsim? Dakujem za kazdu odpoved.
Este ma zaujima WIFI, pisete rozne. Myslite ze to zalezi aj od oddelenia, ze mozno niekde funguje lepsie a inde nie? Tie ktore ste tam nedavno boli, fungovala? Dakujem krasne

bombonka
9. aug 2018

@pokahontas17 škôlka je až od 3 rokov ,mladšie nevezmú.

druly
9. aug 2018

@pokahontas17 ja som bola so synom a dcérku 2r som mala do sebou ako doprovod a aj jej robili všetky vyšetrenia ako aj jemu.

pokahontas17
10. aug 2018

@bombonka ok dakujem, ta pani, co mi volala, vravela, ze ho mozem dat do skolky, mozno sme sa nepochopili.

pokahontas17
10. aug 2018

@druly vdaka za info

bombonka
10. aug 2018

@pokahontas17 chcela som dať 2,5 ročnú a nevzali mi ju . Musí mať 3

daanka188
10. aug 2018

@druly ahoj ja som chcela so sebou vziat tiez dcerku ako doprovod alevraveli ze nemozem pokial nema dg. Tak nakoniec ide manzel a ja ostavam doma vasa ma tieznejaku diagnozu?

bombonka
10. aug 2018

@daanka188 to fakt ? Ja už roky chodím tak,že ide so mnou aj zdravá dcéra a nikdy nebol problém

druly
10. aug 2018

@daanka188 nie ona išla bez diagnózy, len jej Dr vypísala tiež žiadosť.

pokahontas17
10. aug 2018

@druly u nas tiez tak mladsi ide bez diagnozy.

nika1985
10. aug 2018

@daanka188 my sme boli zaciatkom prazdnin v ustave ja som sice mala obe cez poistovnu ale boli tam mamicky co brali aj druhe dieta lebo ho nemali kde mat ci uz platili nieco nie to neviem skus zavolat do prijimacej kancelarie

druly
10. aug 2018

@pokahontas17 mne povedali ze sa to tak nedá.... A musela ísť aj mala ako pacient....