Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

nana123
1. okt 2018

Ahojte, prosim ako to funguje od zaciatku? Mame nejake nalezy a obvodna nam to odporucala... Mam si stiahnut ziadost z stranky, dat obvodnej vypisat a poslat? A potom tam volat a objednat ten nadstandard? Dakujem.

druly
1. okt 2018

@nana123 ahoj, áno treba vytlačiť a dat obvodnej. Ta to vyplní a naša nám to aj posielala. Potom ti budu volať z ústavu ohľadom termínu a aj ohľadom izby.

nana123
1. okt 2018

@druly dakujem 🙂 a poistovnu si ustav zriesi? Dakujem.

zuzka_puska
1. okt 2018

@nana123 ak ma dieta vszp, tak zriesi ustav, necaka sa dlho. ak ma doveru alebo inu poistovnu, posiela ustav ziadost na schvalenie, caka sa tusim do 30 dni. My mame vszp, mali sme to hned. Nadstandard nebol volny, tak teda ideme na normal izbu, platim cca 16€ na den, na dva tyzdne cca 250€...plus minus 🙂 🙂 Nadstandard okolo 30€ na den, ale veru sa nacakate :( my sme aj na normal izbu cakali mesiac...

zuzka_puska
1. okt 2018

A nastupujeme v stredu, trosku sa obavam ako si zvykneme na spolocne sprchy, ale snad to bude okey, ak tam budu nejake pohodove mamky s ktorymi si vzajomne nejak vyplnime cas, tak to mozu byt prijemne dva tyzdne 🙂 🙂

sallome11
2. okt 2018

@zuzka_puska ja som platila za nadstandard 16 € na den (ubytovanie) plus zvlast sa rata strava ak si dobre spominam 8€ denne cize dokopy24€

zuzka_puska
2. okt 2018

@sallome11 aha, tak my to mame tusim so stravou dokopy 16€, popravde ani neviem, narychlo som prebehla cennik co mi poslali 🙂 Vsak to je koniec koncov jedno, hlavne ze to pomoze 🙂

monikachr23
3. okt 2018

Ja idem 6.11, oddelenie 1.A

zuzka_puska
3. okt 2018

@monikachr23 aj my sme prave na 1A 🙂 je to tu celkom fajn. lekari aj sestricky velmi mili, co sa tyka zariadenia, klasicke nemocnicne zelezne postele, ale na izbe sme sami s malou. kupelna, dve sprchy a jedna vana, je spolocna... Je to celkom boj, kedze je to kupelna pre asi 9 izieb... Ale da sa 🙂 Je tu hernicka, kde je telka a par hraciek. Strava fajn, vecera bola taka ze som aj malej zjedla, bolo mi malo 🙂 Ale vyborne, chutne. Dostupnost vsade dobra, elektrickou, ja tu mam auto takze za par minut som v Poprade ak by nieco trebalo. Tie vysetrenia su pre dieta celkom neprijemne, teda niektore. Ale ja som zatial spokokna, mne sa tu velmi paci zatial. Odporucam 🙂

martinabreza
3. okt 2018

@zuzka_puska prosím ťa ako je to tam s počasím nastupujeme v pondelok či mám riešiť hneď zimné veci či jesenné a na izbe nie je zima.

zuzka_puska
3. okt 2018

@martinabreza akurat sme po sprche, zapli sme si radiator uz ho aj vypinam... Horuco mame. A pocasie je take priemerne, nasej malej davam pancusky, rifle, tricko, svetrik bunda na to.... Je jesen. Jedno dievcatko tu beha v kombineze zimnej, ale to uz je pre mna extrem, vobec nie je taka zima. a ma sa podla predpovede aj oteplovat. Urcite jesenne veci

zuzka_puska
3. okt 2018

Akuray dieta mi uz spi, a celkom sa tu nudim, mam tu sice notebook ale cakala som ze nejak aj pokecame s mamickami po veceroch ale kazdy je v svojej izbicke 🙂

martinabreza
3. okt 2018

@zuzka_puska ďakujem za info budem i niečo spokojnejšia tiež ideme do obyc izby .

nika80
3. okt 2018

@zuzka_puska to máte na chodbe aj izbu sestier, tak asi preto sú maminy zatvorené na izbách. My sme boli dole na 4A a tam bolo super, s maminami sme sedávali aj do polnoci, nikto nas neupozornoval na nočný kľud.

zuzka_puska
3. okt 2018

@nika80 v jedalni sedavame s mamickou zdola, ze tam su na oddeleni len 4 izby? Tak to je super 🙂 Musia mat pohodicku. zial, v nasom pripade sa nedalo nic ine vybavit, ani jeden nadstandard nebol volny, najskor v decembri... A nechcela som stravit predvianocny cas takto. izba sestier tu je, ale podla mna ak by sme si tu zapli telku a pokecali pri nej, bolo by fajn, ale nevadi tak pustila som si film na izbe, kebyze nemam notebook naozaj sa unudim takto vecer ked uz mi mala zaspi.

zuzka_puska
3. okt 2018

@martinabreza tak v pondelok sa mozno uvidime. my sme hned na prvej izbe pri dverach.

martinabreza
4. okt 2018

@zuzka_puska možno 😉 mám napísané kam ideme len sa v Tom neviem zorientovať.

zuzka_puska
4. okt 2018

@martinabreza ani ja sa tu neviem orientovat 🙂

zuzka_puska
6. okt 2018

@monikachr23 Aj my sme na 1A. v novembri u bude urcite chladnejsie, teraz mame luxus pocasie, slniecko kazdy den a do 15 stupnov, na slnku pripeka, dnes som chodila v tricku....

monikachr23
6. okt 2018

Nas plan bol ist v septembri, no kym nam to doktor vypisal , ideme uz druhy krat na 1.A, boli sme v marci vtedy nefungovala jedalen vozili z popradu strava bola hrozna inak vsetko v poriadku
Bola som spokojna, nastupujeme 6.11, ,tesim sa na mamicky ktore radi pokecaju pri kavicke,

mija5252
19. okt 2018

Baby nastupujeme v novembri... ideme na oddelenie 1A kateg.C. kolko je tam vlastne izieb na oddeleni? A na pozvanke nemam datum do kedy mame byt. Neviete ked mame doveru do kedy davaju pobyty? Dakujem krasne

zuzka_puska
20. okt 2018

@mija5252 je tam tusim 12 izieb, dve sprchy a jedna vana. my sme boli teraz, uz sme doma ale boli sme taka top partia zeby som sa bned vratila 🙂

mija5252
20. okt 2018

@zuzka_puska dakujem 😉 a na kolko ste boli?

zuzka_puska
20. okt 2018

@mija5252 15 dni.

labajovarenata
21. okt 2018

@martinabreza izbu radšej už tu za 5€ za 3€ sú nemocničné postele. Čo sa týka stravy mne stačili obedy. Lebo môj drobec z toho čo dávali na raňajky a večeru zjedol len parky takze vždy som dojedla za ním. A jemu som kúpila to čo má rad.

nana123
22. okt 2018

@zuzka_puska Ahoj, a to Vam kto urcil ze 15 dni? a kedy Vam to povedali? Dakujem.

mija5252
25. okt 2018

Baby a ako to je s kanvicou varnou a oblieckami? A co take klzisko na blizku?

zuzka_puska
27. okt 2018

@nana123 Neviem, vsetci boli na 14 dni a my 15 dni. Neviem kto toto urcil,nepytala som sa nejak nebolo koho. Obliecky vam daju, varna kanvica je tam v kuchynke. Klzisko tam v okoli nie je, teda je v poprade korculko, ale pochybujem ze uz bude fungovat, este nie su take mrazy aby sa dalo urobit lad... Jedine ak nejake umele, kde maju umele zamrazovanie, ale neviem ci tam take je 🙂

mija5252
27. okt 2018

@zuzka_puska dakujem krasne 😉 a este ma napadlo lieky myslim od teploty keby nahodou, teplomer, ... to treba zobrat?

ludkazh
28. okt 2018

@mija5252 je to nemocnica, takže všetko majú. Akurát treba zobrať lieky, ktoré užíva pravidelne dieťa aj inhalacne spreje