Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

veqa
13. dec 2013

@michaelka01 závisí to od kategórie ubytovania, ak teda idete na pobyt..a od veku dieťaťa, do 3 rokov je to zadara

michaelka01
13. dec 2013

cize aj doprovodnej osobe sa preplaca lebo ja idem s sestrocnym a 1,5 rocnou.
a stravu si rodic plati sam?

skvele
13. dec 2013

@michaelka01 ja som bola na D kategoria, podobne zlozenie deti. Poplatok je 1,5e na den a pre sprievodcu 7,5e strava na den, ktoru som si zrusila a jedla po malom a niekedy aj po starsom ostalo. Takze odporucam pri takom malom si svoju stravu zrusit a budes platit len ten kupelny poplatok, pokial pojdes na D kategoriu. Uplne super, peniaze som potom pominala inde, akosi sa dalo 🙂

skvele
13. dec 2013

@mummy01 niektori tam pridu aj o tyzden

nada1326
21. dec 2013

Ahojte, mne dr. odporučila tuto liecebnu, zatial to len pozorujem, ale celkom sa mi ich stranka pozdava. Boli ste niektora v tych izbach A kategorii?

mamina2174
22. dec 2013

Ahojte,prosím vás,čo ste tam boli so školákmi,ako to tam je so školou?Mala by som ísť s 3r. a 7r.,zatial sa rozhodujeme.

gabika53
23. dec 2013

@mamina2174 ahojky, boli sme tam v okt, syn 7r, dcérka 5r, v pohodke škola, ale málinko je vyučko, lebo som ho stále niekam brala z vyuč, priemerne 2 hoďky denne sa učil🙂 učiteľka vynikajúca, veľmi milá a v triede ich bolo okolo 5, niekedy 2 😀 také kľudné..

chryse
2. jan 2014

Ahojte, neviete mi niekto poradit, kolko doplaca doprovod k 3 rocnemu dietatu??? Pripadne link,,,dakuujem

e5
2. jan 2014

...skuste zavolat do PRIJIMACEJ KANCELARIE v Srobarovom ustave, Dolny Smokovec, robia do 12,00 - prijem, rano byva menej ludi, okolo 10,00 uz je riadny natresk, tak mozno skor rano. Ale celkovo (my chodime pravidelne uz 4 roky) vzdy su tam vsetci velmi mili, aj pani v prijimacej kancelarii aj ked vacsinou by potrebovala dalsie 4 ruky a 2 hlavy aby stihala, tam to frci.

smutnamamina2
2. jan 2014

@michaelka01 ahojky ak ides aj s 1.5 rocnym dietatkom tak ta napisu na neho a za pobyt platit nebudes ale strava sa plati na jeden den 7.50eura a 5x strava.areal je super, blízko cez lesik je aj obchod a elektrickou sa dostanes aj do Smokovcov ostatnych a na Strbske pleso.a este velmi zálezi na ake odd.ides 🙂 podla toho su aj urcite obmedzenia ☹

lubicagasparik
3. jan 2014

kto ide 8.1.2014 do Smokovca?

svetlanagoc
4. jan 2014

Ahojte maminky. Neviete mi poradit ako dlho trva schvalenie pobytu cez Doveru? Mala by som ist s dcerkami 6 rokov a 1,5 roka. Dakujem

gabika53
5. jan 2014

Ahojte dievcata, ake je tam teraz pocasie, ktora ste tam s detickami? Je tam aj to klzisko alebo je tam teplo ako u nas dolu? 🙂 😲

janula18
6. jan 2014

Koľko asi trvá kým schvália žiadosť Všzp, a to oni určia termím, alebo po schválením treba zavolať do toho ústavu a dohodnuť sa že kedy majú vôbec volné. Ak to podáme teraz tak kedy by sme śa tam mohli dostať, dúfam že nie až na jesen, či?

lubicagasparik
8. jan 2014

@gabika53 Dnes som nosila dcéru,a je tam teplo,snehu nikde.

katarina000
8. jan 2014

@janula18 Ja som podávala žiadosť do SP v polovicke januara.. za jeden den mi to schvalili.. hned som volala do kupelov, a nastupujeme uz 16. januara 2014.. čiže určite to nie je zdlhave..Inač sa aj da vybrat: Lučivná, Horny Smokovec a Stos.. Vraj Lučivná je NO1, ale beznádejne obsadená az do apríla ☹

katarina000
8. jan 2014

@katarina000 pardon, v polovičke decembra

janula18
9. jan 2014

@katarina000 len v šrobarov ustav robia aj diagnostiku. A do akej izby idete? takže vy ste to vybavili za 2 týždne? to je super. s akými detmi tam ideš

gabika53
9. jan 2014

@lubicagasparik škoda...dúfam, že aspoň trolinku im napadne, čosi hlásia bud.týždeň, aspoň náznak, a aspoň keby mrzlo, nech je klzisko 😒

daanka85
9. jan 2014

@lubicagasparik ahoj, ako sa tam mate? ja tam dojdem s babami (skoro 5r. a. 8 mes.) zajtra.. vybavila nam to nasa dr. za pockanim,takze netusim, na ake odd. pojdeme.. vy ste na akom oddeleni? a s akym dietatkom/detickami?

lubicagasparik
9. jan 2014

@daanka85 moja dcérka ostala sama

daanka85
9. jan 2014

@lubicagasparik hmm... a ja ze budeme mat kamosov 😉

bells1391
9. jan 2014

Ja tam chodim s dcerou, ona ma astmu

katarina000
9. jan 2014

@janula18 idem s 3,5 ročnou malou. 🙂

janula18
10. jan 2014

@katarina000 no ja by som chcela stihnuť do tých 3 rokov, lebo je to lacnejšie. Tak uvidíme.

Inak vraj tam robia celkovu diagnostiku, čo vlastne tam robia, len ohladne plucnych chorôb a imunity alebo vlastne čo a ako to zisťujú a prebieha?

Kto ste tam bol ubytovaný na oddelení D?

mimikas
10. jan 2014

Ahojte, tak dnes sme dostali odporucanie do Srobarovho ustavu, szn ma 2 roky. Boli ste niekto ubytovany v izbach kategorie A alebo B< Neviete ako je to zo stravou u deti ktore maju alergie na potraviny, vedeli sa prisposobit?

betamaca
10. jan 2014

@mimikas Ahoj,my sme boli teraz v decembri na kategorii B a boli sme spokojní,v lete musíme nazad a už teraz si vybavujeme kategoriu A ,so stravou nie je problém ,hneď pri príjme sa pýtajú všetko o dietatku a podla toho budete mať náramok na čo ste alergický aj moja malá to tak mala.

mimikas
10. jan 2014

@betamaca super dakujem, mame reyervovanu kategoriu ubytovanie B, na bunkach, zevraj kategoria je je uz obsadena ay do leta. Inak ako je to tam s volnom a neakymi prcedurami a vysetreniami? Da sa tam aj niekde chodit pomimo?

betamaca
11. jan 2014

@mimikas Je tam veľa volného času,pochodili sme celé okolie,len si treba kúpiť mesačník na električku bo tam sa lístok kúpiť nedá a ak vám odvoz odíde sa nedostanete nikde.Vyšetrenia aj rehabilitácie sú doobeda vždy hotové a poobede máte volno,ak vás dajú skôr ráno tak aj doobeda budete stíhať chodiť von. 😉

aninkabj
11. jan 2014

Ahojte kocky, trosku som si to tu citla teraz, moj maly je tam od stredy s mojou maminou, lebo mladsi syncek a starsia dcerka mi ochoreli. Syncek ma tri a pol rocka, je po zapale pluc tak nas tam poslala nasa lekarka, a v utorok volala a v stredu sme uz nastupovali, kedze niekto nenastupil.....to bola taka rychlovka ...Nikdy sme tam predtym neboli, takze vsetko je pre mna nove. Maly je bol dva dni na izolacke, kedze teplotoval, teraz uz chodi medzi deti, ale von este nemozu....Lezia na 2A a su na C izbe, mamka si berie len obedy,lebo ako pisete maly vela nepoje, takze doje po nom....Nas akosi automaticky dali na tu C izbu, je tam velmi pekne ubytko, ale cely ten areal sa mi paci, rada by som sa tam vratila aj s dalsim malym, lebo v prijmacej mi povedala pani, ze preco mi nedali aj na neho poukaz, ze som mohla byt s oboma....Pisete, ze mamicky s malymi detickami maju nejake zlavy??maly bude mat dva rocky v marci..... a zalezi na poistovni dietatka???lebo nasa lekarka sa najprv opytala na poistovnu a potom, ze ta sedi....tak neviem robi to nejaku ulohu pri pobyte tam??kocky dajte mi nejake info prosim...fakt som v tom nova a neviem co ako tam chodi...Velmi pekne vam dakujem, snad sa tam stretneme 🙂 Pekny vikendik !