Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

aninkabj
23. jan 2014

@1radka ja myslim, ze ak ma dychanie v poriadku, tak nic take ho necaka, odbery a vsetko ostatne tam robia, dokonca maly chodi aj cvicit na reflux v tomto arealy, je to velky areal , je tam dokonca aj bazen, ale ten my nemozme koli zapalu .... neboj sa, vsetko s tebou konzultuju a su velmi sympaticky, teda nas drobec nema lekarov rad, ale tu je s nimi uz kamarat aj so sestrickami 🙂

1radka
24. jan 2014

Ďakujem ešte raz. A malicky ma aké výsledky. Zistili co mu je? Chcem sa ešte opýtať okrem odberu krvi, alergolog. vyšetrení a ultrazvuku co nas ešte čaká. Mozem s nim všade chodit? Ďakujem ešte raz veľmi pekne a prepac za toľko

1radka
24. jan 2014

Za toľko otázok. Ale chcem vedieť co ho tam drobca čaká. Tiez mame strach z lekárov. Tak ho nechcem zbytočne ak netreba stresovat. Je tam aj skolka, alebo sa mamičky stretávajú v spoločenskej miestnosti a deti sa spolu hrajú? Veľké Dakujem

aninkabj
24. jan 2014

@1radka nemaj streees moja, je tam v pohode, je tam krasna velka herna, decka sa tam hraju, maly otvori oci a uz chce ist tam medzi deti a mamicky,je tam kopec hraciek, TV ..... mozte chodit na prechadzky, ked je vonku krajsie,je tam velke ihrisko.....deti si uziju elektricku. Vysetrenia, asi podla zdravotneho stavu a diagnozy, nam robili len tieto krvi, ultrazvuk na relux, CT a bronchoskopiu mu robili len preto,ze mal nalez na plucach, a zistili mu silny zapal,takze ja som rada,ze sme sa do Smokovca dostali, lebo v nasej nemocnici nam povedali,ze je vsetko OK,len obvodnej lekarke sa nepacilo dychanie ...tam sme posielali aj snimky za nasej nemocky a zaujimave je, ze tu nevideli nic a tam hned vraveli, ze tie snimky niesu ciste.....Takze bud v pohode, maju uplne iny pristup....Daj potom vediet ako sa mate,lebo my uz v pondelok ideme domov 🙂

gabika53
25. jan 2014

@aninkabj ahojky, no my mame problemy, lebo nemozu dostat bakterie prec, tak budu potrebovat asi ster z pluciek, mava caste zapaly, vykasliava zelene hlieny vkuse, antibiotika nic moc..je astmatik, alergik, ma teraz 7r, ale bojim sa toho vysetrenia velmi..pritom mame lieky, spreje, robime preplachy so slonikom, mame doma Bioptron... 😒

1radka
25. jan 2014

Ďakujem 1radka@aninkabj. Tak sa držte a buďte zdravucky.

aninkabj
26. jan 2014

@gabika53 oooch tak to je velmi neprijemne...a chodievate do Tatier ci prvy krat??? nam zatial ich nasadena liecba zabera, tak dufam, ze bude uz ok, pri tych liekoch by ho mali radi tam, ale system nasich poistovni to neumoznuje, uz su tam tri tyzdne a viac sa uz neda....

gabika53
26. jan 2014

@aninkabj ved to, my sme tam uz boli min rok, dohodli sme sa znova, kvoli broncho..este sa mu maju zopakovat kozne testy a uvidime, lebo spirometriu sme tiez nezvladli..casovo velmi narocne, pri 3 detoch a ani jedno nie je so zdravim 100%...tak velmi pekne dakujem za vysvetlenie, hadam to aj my zvladneme🙂 musime, ved ide o zdravie🙂 drzkajte sa.. 😉

veqa
27. jan 2014

Baby,tak v smokovci nasnezilo,takže berte kombinézy a lopare a korčule 🙂

aninkabj
28. jan 2014

veru korcule berte, je tam paradne klzisko 🙂

1radka
28. jan 2014

tak a my sme uz dosli. rano sme nasli vyrazky a su to kiahne. som sklamana, nahnevana a neviem ani co. volny termin do A je az v aprili ☹

aninkabj
28. jan 2014

@1radka

gabika53
28. jan 2014

@1radka tak toto sa stalo presne nam min rok, mali sme ist v maji, 3 pred dni dostal maly kiahne, my pobaleni, dovolenka z prace vybavena, no akoze to potesilo...a miesto maja sme potom sli az v oktobri...

1radka
29. jan 2014

No my koncom aprila. Sice len na dva tyzdne,ale aspon nieco.

zuzana912
3. feb 2014

Ahojte, som študentkou 5. ročníka vysokej školy v odbore Ekonomika podniku a touto cestou by som Vás chcela poprosiť o pomoc pri riešení diplomovej práce zameranej na marketing v zdravotníckom zariadení. Prácu riešim v Šrobárovom ústave v Dolnom Smokovci.
Zaujímajú ma názory rodičov detí, ktoré boli už v tomto ústave hospitalizované. Dotazník je dostupný:
https://docs.google.com/forms/d/1YfIL_2SAGSu9Qw...

Rovnako ma zaujímajú aj názory rodičov, ktorých deti ešte takúto skúsenosť nemali. Tento dotazník je dostupný :
https://docs.google.com/forms/d/1_SXkv66DYRPxuy...

Dotazníky sú anonymné, budú slúžiť len pre študijné účely. Ďakujem za Váš čas a ochotu pri ich vypĺňaní.
Zuzana

janula18
3. feb 2014

Tak dnes mi volali ideme 12.marca do 28.marca na izbu D.

kalianka
6. feb 2014

@janula18 ahojcek, prosim Ta, kolko ako rodic doplacas? a kolko plati dieta?

janula18
6. feb 2014

@kalianka ja budem platiť len 7,50 za stravu pre mna, lebo do troch rokov sa ako doprovod neplatí. Ak majú deti viac ako tri roky tak ešte 3eura ako doprovod na den a 1,5 na dieťa na den. Izbu máme iba obyčajnú nemocničnú. Ked chceš niečo viac, tak sa zato dopláca aj za ubytovanie

kalianka
6. feb 2014

@janula18 no ved ja som si to pozerala a vyslo mi to dakych 27 eur na den co sa mi zda megabrutal...

janula18
6. feb 2014

@kalianka neviem koľko máš detí a aké veľké

kalianka
6. feb 2014

@janula18 ja mam len to jedno ktore potrebuje ist na liecenie a ja by som bola sprievod. Ale pozerala som, ze ak by sme chceli tu izbu C, tak na den musim ratat 3,30 + 7,50 strava + typ izby, cize ak C, tak 4 e, ak B tak 16 e - z toho mi vyjde cena na den... ak som to pochopila spravne. Plati daco aj dietatko ktore je na lieceni?

janula18
6. feb 2014

@kalianka áno 1,5 na den ak je dieťa staršie ako 3 roky.
Ja som dala tu izbu D, takže za ubytovanie nedoplácam. inak ta C izba ak je to mimo sezony teda do30.4. je 3eur a B izba mimo sezony 13eur
Ak sa da uskromniť tak 7,5 strava +3 eur doprovod +1,5 tak 12 eur na den. minimum je 14dní a nárok je cca podla poisťovne na 21 dní

aninkabj
6. feb 2014

@kalianka ale nemusis si brat tu stravu, alebo si beries napriklad len obed, a ked nechces tak sa odhlasis...ja som mala len obed,lebo maly vsetko na ranajky ci veceru nezjedol, aj tak nam pecivo stale ostavalo, a nieco sa da dokupit (jogurty , ovocie v bufete) ..... da sa to zvladnut 🙂

veqa
7. feb 2014

@janula18 minimum je 10 dní...

veqa
7. feb 2014

@kalianka ak nechceš veľa platiť, tak si daj tú izbu D, tam máš spoločné soc. zriadenie...tam platíš len stravu + poplatok podľa veku dieťaťa, ubytko neplatíš

zigovamaja
7. feb 2014

ahoj, ja mám 2 a pol ročná dcérku, boli sme minulý rok a teraz ideme znova v marci 😉

00janette
7. feb 2014

Ahojte chcem sa opytat niekoho z vas ci nepoznate niejake ubytovanie blizko skrobarovho ustavu nakolko v nom je vsetko plne a syn nastupuje na liecbu 19.2.Zatial sa mi panenky pretocili z cien co som si obvolala a tak sa chcem spytat ci nema niekto z vas lacnejsie skusenosti ako 35-40 eur na noc 2lozkova izba.Dakujem za vsetky komentare.Ps.Stale rozmyslam a nejde mi do hlavy ako nemoze mat ustav volne miesto pre matku ked chce ist ako doprovod so synom.

svetlanagoc
7. feb 2014

@00janette dobry den. My sme na lieceni od vcera. Manzel byva kusok od nas v Novej lesnej vo vile batterfly (kontakt sme nasli na nete). Je tam velmi spokojny a cena je tiez celkom v pohode. Drzim palce nech sa vam podari nieco zohnat.

00janette
7. feb 2014

@svetlanagoc dakujem za info prave som volala s pani na recepcii a aj sme sa predbezne dohodli este raz vdaka

00janette
8. feb 2014

Ahojte ubytovanie sme s manzelom nakoniec vybavili ale nie v skrobarovom ale asi 2km od neho.Baby prosim vas vie mi niekto poradit ci by bola moznost objednat si stravu v skrobarovom aj ked budem ubytovana inde a nie priamo v nom?Teda tak som si to myslela ze ranajky a veceru zvladnem ale aspon teply obed by mohol byt.Myslite ze by sa to dalo s nimi dohodnut ake mate skusenosti?