Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

zsuzsula
15. sep 2014

@elipro ahoj my sme boly v auguste.Moja malá pije ešte Francuzke mlieko tak to som zobrala a synovi mlieko krabicové ale ináč strava je dobrá a aj dost velká porcia,dostanete aj výživu,ovocie na olovrant a na desiatu.

jankazuziakova
15. sep 2014

Ahojte,chystám sa do šrobárovho ústavu,prosím Vás kto tam bol,v papieroch mám napísané zobrať si inhalačny nadstavec, Myslia to masku na inhalovanie?Máme byť ubytovaní v oddelení 2A kategoria B,prosím Vás aké su tam izby?Som z toho akasika mimo.Ďakujem

katkapd
16. sep 2014

@ludka0610 my ideme 23.9. kategória D tak sa možno stretneme 🙂

ludka0610
16. sep 2014

@katkapd my ideme na 4B oddelenie D tak super sa stretneme dúfam že to tam zvládneme 🙂 s akým veľkým dieťaťom ideš?

ludka0610
16. sep 2014

@katkapd mám maminku v Nitr.Pravne akurát cez víkend ideme tam odniesť syna kým my budeme preč 🙂 svet je naozaj maly 🙂

katkapd
17. sep 2014

@ludka0610 aj my ideme na to isté oddelenie 🙂 náš malý má 2,5roka a čo vaša? Už má chytá nervozita z cesty a hlavne z balenia.vôbec neviem čo všetko mám pobaliť-najlepšie celú skriňu 🙂 ty si na tom ako? A ešte jedna otázka-aj ty máš napísané v pokynoch,že je treba priniesť RDG snímky pľúc a prinosovych dutín?

ludka0610
17. sep 2014

@katkapd aj ja som na tom tak isto 🙂 tam je to počasie nevyspytateľné tak aj za to som nervózna 🙂 no ja som povedala že tam pôjdem vybalená ako na rok 😀 .A na koľko dní idete?naša ma tiež 2,5 .No je to tam písane ale iba ak to bolo robene aspoň ja to mam tak nie že ju musím isť dať rentgenovať.

ludka0610
17. sep 2014

@zsuzsula ahoj nemas niejake fotky izby?

zsuzsula
17. sep 2014

@ludka0610 izbu nemám nafotenu len postele s mojimy detmy.Klasická nemocničná.Bolo tam skrina dost velká 🙂 ,potom stol 2 stoličky,postielka menšia pre dcéru a vačšia pre syna ,a ešte dve velké postele.My sme boly na 1A oddelenie kategoria D.Bolo tam super,starostlivost ,ochota lekárov aj sestričiek na jednotku.Kupelka čistá pekné obkladačky.Prajem vám príjemný pobyt. @katkapd snímok netreba.Ked vás niečo napadne kludne my napíšte 🙂

katkapd
17. sep 2014

@zsuzsula ďakujem 🙂 o jednu starosť menej.sú tam nejaké šálky alebo poháre ak by som si chcela uvariť čaj?a myslíš,že malý by mohol so mnou spať v posteli?doma spava sám,ale vždy si k nemu lahnem,kým zaspi...a čo hračky?mám brať,ci niečo tam je?a ešte mi povedz prosím-na oddelení môžeme nosiť klasiku tričko a nejaké tepláky,či pyzamo? tam sa už asi aj kuri v tomto roč.období?ďakujem za odpovede..už som v stresoch...🙂

katkapd
17. sep 2014

@ludka0610 my ideme až na 21dní.vraj sú Tatry v tomto roč.období pekné,tak snáď výjde aj počasie.radi chodíme zbierať gastany,tak uvidíme či na prechádzke nejaké objavime.dnes som začala písať zoznam-tuším objednam sťahovákov 😀

ludka0610
17. sep 2014

@katkapd veď to ja vôbec netuším čo si tam zobrať na oblečenie...aké tam býva počasie...
@zsuzsula asi sprostá otázka ako si sa chodila sprchovat? Keď deti zaspali tak si ich nechala samé a išla si alebo ako?jaaaaaj ja som už teraz hotová 16dni bez syna už teraz to nezvládam len na to pomyslím... Nočník si asi mám zobrať

ludka0610
17. sep 2014

@katkapd tak sa cestou stávate aj u nás 🙂 ja idem zajtra pre kufre... No som ja zvedavá...

zsuzsula
18. sep 2014

@katkapd @ludka0610 Ano šálky su aj poháre ale ja som mala aj vlastné.Moja malá spala v postielke ale tak že som postielku dala tesne vedla mojej posteli.V izbe si možeš nábytok premiestnit ako ti je lepšie.Hračky su ale biedne.Ja som mala aj naše,ked máte na usb kluči rozprávky alebo dvd-ka možte ich zobrat.ano na oddelení sa nosí riadne tričko ,tepláky.Predobedem su proceduri a potom robíš čo chceš,ideš kam chceš.Neboj sa dobre tam bude.Velké ihrisko deti zabaví aj výlety.Sprchovat som chodila s detmy.Malá mala 17 mesiacov a syn 6,5 roka.Malu som dala do vane,syn dal na nu pozor kým som sa osprchovala alebo niekedy aj potom ked malá zaspala.Nočníky maju netreba.

zsuzsula
18. sep 2014

Jaj ešte niečo prši plášte si zoberte a dve stužkové baterky keby vám robili 24 hodinovú ph metriu.Neviem od akého veku to robia.Malej robili len sono na zistenie refluxu ale synovy tú ph metriu.

katkapd
18. sep 2014

@zsuzsula ďakujeme 🙂

ludka0610
19. sep 2014

@katkapd Katka berieš malému už zimne veci?

dominika92
19. sep 2014

Prosím vás ako sa tam platí? Keď nastupuje alebo odchádzame. Dakujem

jorsulova
19. sep 2014

Ahojte, my sme prave tu od stredy, je tu supersky. Strava chutna a az az, vela je jedla,nestihame jest desiatu olovrant... Vsetko je tu ciste, vesele farby,personal super, prostredie nadherne. Kazdy den chodim s chalanmi na vylety vlacikom kade tade.. hracky odporucam brat, my sme brali lego, kreslenie.. pocasie bolo doteraz nadherne, ale zevraj sa ma od zajtra pokazit uvidime. Vysetrenia su len doobeda, poobede free aj sobota cela free. Pytajte sa ak nieco 🙂

katkapd
19. sep 2014

@ludka0610 áno,tuším už prídeme v zimnej bunde...ja beriem všetko-zopár tričiek s krát.ruk.,s dlhým,pancusky,tiekla,oteplovacky,zimné bundy,šál,aj nepremokavé rukavice,gumaky,vestu a asi fakt celý arzenál vecí pre nás oboch 🙂 ak ťa ešte niečo napadne napíš-dobalím.

dominika92
20. sep 2014

@jorsulova platí sa keď vás prijímajú? Zoberu aj dieťa keď nieje úplne zdravé? Ďakujem

ludka0610
20. sep 2014

@katkapd
@jorsulova mne je mala chora od utorka vo stvrtok mala astmaticky zachvat ☹ musim tam v pondelok volat ci nas zoberu.nasa doktorka povedala ze ano tak uvidim...do stredy uz bude hadam v pohode...len dufam,ze nam to neprelozia ale hadam nie kedze tam ideme koli tomu ze je stale chora...

dominika92
20. sep 2014

@ludka0610 aj mi tam ideme s toho dôvodu že je stále chorá vo štvrtok sme dobrými antibiotika a dnes už zase kuchyne A soplime tak dúfam žena tam vezmú V pondelok máme nastúpiť

ludka0610
20. sep 2014

@dominika92 no ja budem v pondelok volat ale myslim ze vezmu ved to je v podstate nemocnica takze by to nemal byt problem...uvidine my tiez este berieme atb...

jorsulova
20. sep 2014

Ahojte, plati sa zaloha pri nastupe ja som platila polovicu ale mozete aj menej. Potrebujete od dr potvrdenie o bezinfekcnosti stare max 5 dni. Ak ma sopliky alebo kasel myslim si,ze neva ale mozu vam kazat zostat zavrrti na izbe, chore deti tu nemozu ist do kolektivu, ani do herni spol.kuchyniek ani do jedalne, strava sa nosi chorym na izbu. Von mozu ist len na chvilku, aj to len so suhlasom lekara. Tak to treba zvazit. My sme dnes boli na strbskom plese, fantasticky vylet 🙂

dominika92
20. sep 2014

To potvrdenie nám lekárka iba vypíše či robí aj nejaké testy?mi nastupuje V pondelok A len V pondelok ráno si chceme ísť pýtať to potvrdenie.

dominika92
20. sep 2014

No to pevne dúfam že nás vezmú aj tak keby mala nejaká mamina tu skúsenosti s tým že aj oni išli na liečenie nie úplne zdraví budem rada ak napíše. Ďakujem

jorsulova
20. sep 2014

@dominika92 len vypise papier

dominika92
20. sep 2014

@jorsulova ďakujem za odpoveď

m2
20. sep 2014

@dominika92 my sme tam boli v lete.drobci mali taký kašel,hrdlo mali dobré,teploty nemali,ani ATB.dali nám inhalovanie.nemohli sme sa kúpať.ale vonku sme mohli chodiť normálne.naša obvodná nám dala papier,že to nieje infekčného charakteru.
bolo super.