Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

daniela81
11. mar 2016

@molin platil 11 euro na den

janula2511
15. mar 2016

Ahojte tie ktre ste boli teraz srobarovom ustave ake mate skusenosti?ubytko by som chcela c alebo d.ako to tam prebieha?ako dlho sa caka na kupele?a oplati sa tam ist?

monicka123
15. mar 2016

@janula2511 čakacia doba záleží od poisťovne, ale je to aj menej ako mesiac niekedy.c ubytko sú klasické postele z drevotriesky a je umývadlo na izbe4 E na deň a d nemocničné železné postele a umývadlo nie je na izbe 2 E na deň. Aj tie za 2 E sú veľmi pekné izby, ja som mala C . Umývadla a sprchy sú neďaleko a sú denne dezinfikované. Tak ja by som riešila už teraz D. Ak som pomohla...

monicka123
15. mar 2016

a čo sa týka liečenia. Ani by som to tak nenazvala. Sú to hlavne odbery a diagnostické vyšetrenia. Sem tam nejaké cvičenie, preplach nošteka, to je všetko. Niekedy bol aj deň, keď sme nič nemali okrem cvičenia.

mysicka242
15. mar 2016

@daniela81 dakujem velmi pekne, dnes nam potvrdili ze v piatok nastupujeme. Hadam dako prezijeme 🙂

janula2511
15. mar 2016

@mysicka242 dnes ti to potvrdili a v piatok nastupujes?to je rychlost.a ktore mate ubytko?

janula2511
15. mar 2016

@monicka123 a su nejake izby s wc?sprcha na chodbe a na izbe je wc?nevies?a kolkokrat si tam bola?oplati sa tam ist alebo radsej horny smokovec?v lucivnej som uz bola.

janula2511
15. mar 2016

@mysicka242 a kedy si posielala navrh?

margareeetka
15. mar 2016

Ja tam mam syma uz tyzden skoro kazdy den mu robia vysetrenia a davaju ho pod lampu lebo sa vyhadzal a nevieme z coho...ja som nemohla ist lebo som tehotna a som v 2mes a je tam rotavirus co je nebezpecne pre plod...dnes sa striedala moja mama z ocom malemu sa tam velmi paci ani domou nechce ist lebo je tam vela deti

mysicka242
16. mar 2016

@janula2511 návrh je tam 2 tt ale surila to naša dr lebo mala ma behom 3 mesiacov 7 krát zápal priedušiek a uz 2 krát skončila v nemocke na kysliku. Inak mi povedala ze majú voľne až po polke apríla. Chcela som nadštandard ale voľna je len nemocnicna izba ale pre mna je dôležité aby sa to rýchlo poriesilo s malou tak vydržím.

janula2511
16. mar 2016

@mhysicka242 aha takze dr vam to suri.aspon si odychnete.a kolko budete platit?a na 2 alebo 3 tyzdne idete?

monicka123
16. mar 2016

Wc na izbe je len B a A myslim

mysicka242
16. mar 2016

@janula2511 no zatial mi dali termin na 15 dni, s tym ze sa uvidi ake budu vysledky. Za nemocnicnu izbu budem platit 2e noc + 8e strava. Neviem ci su tam este dake poplatky

vierocinka
16. mar 2016

my sme boli na 1A a WC a sprchy suspoločné .poplatok je ešte 1,5€na dieťa a 3,32 €dospelí na deň to je kúpeľný poplatok.

janetinka
17. mar 2016

Da sa s nimi dohodnut a ist napr. o pol roka?

janetinka
17. mar 2016

A este da sa tam dostat aj v lete?

mysicka242
17. mar 2016

No ja som práve dobalila, ked uvidia tu batožinu budú si myslieť ze sme prišli na rok 🙂

monicka123
18. mar 2016

@vierocinka 1A je oddelenie a,b,c,d je kategoria ubytovania

vierocinka
20. mar 2016

@monicka123 asi d platila som 2€za izbu WC, sprchy a kuchyňa spoločne,mali sme nemocničné postele, skriňu ,stôl zo stoličkami a nočný stolík ale bola som spokojná .

lenka_21
21. mar 2016

Baby, nastupujeme dnes...21.3.... riesil niekto v tomto ustave aj vyber mandli????

denisocka
22. mar 2016

kočky, neviete niekto ako su cislovane izby na 2A oddeleni na strane sesterkej izby ? Posielame navrh a chcem ist na tu obycajnu izbu ako minule,najlepsie na tu istu a zabudla som si odfotit cislo . boli sme 3. izba od sprchy

margareeetka
24. mar 2016

Mamicky stalo sa vám že vás nechali dlhšie na lieceni a ak áno tak ako dlho?Dnes mal prísť konečne domou syn po 16dnoch ale dnes povedali že ho ešte nechajú tam len dufam ze tam zase nebude 2tyzdne

bohuslava8
24. mar 2016

@margareeetka
ahoj, ja chcem dať do šrobárovho ústavu chlapcov 8 a 5 rokov, ako to tam funguje? budú spolu na izbe? koľko ma to asi vyjde penazí, máme dôveru, a koľko by som stála ja ako sprievodca? Je tam aj škola?

margareeetka
25. mar 2016

@bohuslava8 ahoj my mame tiez doveru a syn tam mal byt na 16dni ale mu to predlzily chlapci by mali byt spolu na izbe a ked idu bez teba tak budu z ostatnimy detmi na izbe nebudu sami a keby si chcela ist s nimy tak by si bola s nimy sama na izbe len zalezy na tebe na akom odd by si chcela byt ubytovata vypisem ti cennik aby si vedela ze ktora izba kolko stoji
sprievodca pacienta nad 3roky 3,32eur na den
strava 8eur
katg A štandardne vybavenie+vlastne socialne zariadenie,kuchynka,televizor 18eur (1.1 do 30.4 a od 31.12) sa plati 15eur
katg B štandardne vybavenie+ socialne zariadenie,televizor 16 eur (1.1 do 30.4 a od 31.12) sa plati 13eur
katg C štandardne vybavenie+ socialne zariadenie, spoločná kuchynka pre oddelenie 4eur (1.1 do 30.4 a od 31.12) 4eur
katg D štardandne nemocničné lôžko +spoločné sociálne zariadenie, spoločná kuchyna pre oddelenie 2eur (1.1 do 30.4 a od 31.12) 2eur
Tak toto je cennik cien izieb my mame kategoriu C tak platin 4eur za izbu a so synom je tam dedo tak este za stravu platim 8eur tak na den to mam 12eur ja som si pytala izbu z umyvadlom a to maly na katg C drachsiu izbu som nechcela lebo si to nemozem dovolit a je to zbitocne...a je tam aj skola a aj skolka

bohuslava8
26. mar 2016

@margareeetka
a dá sa to aj bez stravy?

margareeetka
26. mar 2016

ano da ale varit sa tam nesmie ja som vravela ze stravu nechcem a aj tak mi daly ale som rada bo som mala ist prve ja ale isla babka a teraz je dedo strava je velmi draha

nika80
26. mar 2016

@bohuslava8 ja som mala stravu prvé dva dni, potom som ju odhlásila. Stačilo mi dojedat po dcere.

bohuslava8
26. mar 2016

@nika80 dakujem

denisocka
27. mar 2016

@bohuslava8 ak nemáš jedakov,stravu netreba. Ja zas idem bez stravy, a ešte sa nám furt zvýšilo jedlo minulý rok,a dole v dedine sú potraviny. Ideme zas,dohodli sme si termín s kamošku z min.roku .

bohuslava8
29. mar 2016

aha, tak a ked ma neschvália ako sprievodcu, to budem koľko platiť?