Starostlivosť o kvety

lubka9763
15. dec 2022

Prosím Vás posledne mi zlknu konce kvetov...
Viete mi poradiť? Hlavne bananovnik. Bol veľmi krásny no púšťa mi výhonky a ja neviem co robiť aby som ho zachránila.... 😪

cacianka
15. dec 2022

Neviem teraz presne, ale keď rastie nový, či starý umiera. Na takú veľkú rastlinu s veľkou plochou listov je malý kvetináč - málo zeminy- málo živín.

martinmmartin
15. dec 2022

Vzdusna vlhkost a pozor na preliatie. Vzduch v zime nema taku schopnost udrzat si vlhkost a je velmi suchy a tym padom tropicke rastliny trpia. Preliate korene ho potom dorazia lebo tie musia byt iba vlhke a nie mokre a musia dychat.
Zavri ho do sklenika ale to asi nebude mozne.
Zober si najvacsiu podkvetovu misku co najdes a dokazes aj ubytovat, nasyp do nej dekorativne nejake kamienky strk a podobne nech kamienky vycnievaju nad okraje misky. Na to poloz banan tak ako je cize bude stat vo svojom orig kvetinaci na kamienkoch vo väcsej miske.
Nalej vodu do misky s kamienkami tak aby banan bol so svojim kvetinacom furt na suchu ale vsade okolo bola voda, taky ostrovcek. To ti bude robit vlhky vzduch okolo banana ale nebude sa musiet topit vo vode s korenmi

petronellla87
15. dec 2022

@lubka9763 tiez si myslim ze je preliaty... Ono v zime ho staci polievat uplne malicko... A tiez by som ho presadila do vacsieho kvetinaca a tie odnoze zasadila zvlast

viestta
15. dec 2022

Ten list normalne konci, pretoze uz odzil svoje a rastlina ho vymiena. Inac plati to co pise
@martinmmartin trpi suchym vzduchom