Stávka lekářu

czechzuzanaba
2. okt 2011

Caute baby, nevite nahodou nekdo jak je to s vypovedma doktoru? Jaka je situace v porodnicich? Mam termin 5.12., tak aby tam nekdo byl 😀

zara1234
2. okt 2011

@czechzuzanaba porodis sama, nemaj boj 😀

czechzuzanaba
autor
2. okt 2011

@zara1234 haha, no diky moc 😀 takova povzbuzujici odpoved...

suge
4. okt 2011

Aby tam niekto bol? Kde presne bol? Azda to vyznie pritvrdo, ale toto si o nás zdravotníkoch naozaj niekto myslí? Veď to sa nedá povedať ani ako vtip!! ☹ Dobrý zdravotník nikdy neopustí svojich pacientov, nikdy, pretože ak chce mať ich stav pevne v rukách, musí ich nosiť hlboko v srdci. To, že mu to neuživí deti ani nezaplatí hypotéku je druhá vec. Vždy sme tu pre vás a nikdy vás nenecháme len tak, odkázaných samých na seba.

bambinkaa
5. okt 2011

suge drzim palce 🙂 czechzuzanaba urcite to dopadne dobre neboj, podla mna sa to vyriesi este skor ako 1. 12. akutar to oficialne bude oznamene vtedy. Dufam, ze zdravotnici budu mat lepsie podmienky, zasluzili by si to.

czechzuzanaba
autor
6. okt 2011

@suge Suge, promin, ja se nechtela nikoho dotknout. No u nas v Cechach podobna stavka uz byla, a byly pripady, kdy v porodnicich stavkovali nejlepsi porodnici a k porodum sli sekundanti. Byly i pripady, kdy porody nedopadly dobre. Takze ono to zase tak od veci neni.
Jinak jako ja se vubec nedivim, ze stavkuji a ze jsou nespokojeni. Ja obdivuji kazdeho, kdo si takove povolani vybere, a uz vubec se nebavim o tom, ze by to melo byt uplne jinak ocenovane.

suge
6. okt 2011

czechzuzanaba, to moja reakcia bola príliš emotívna ☹ . Pracujem ako zdravotník na klinike na Slovensku a aj keď som k problému blízko, stále doň dostatočne nevidím. Ono je ťažké prekročiť hranice vlastného názoru a realisticky reagovať na cudzí, najmä ak je reakcií na súčasnú situáciu v zdravotníctve toľko. Ja sa poklesu kvality v zdravotníctve neobávam, no hnevá ma, že vymýšľame radikálne riešenia tam, kde by stačilo niekoľko užitočných pák, na ktoré nemá nikto odvahu. Celé je to ako rukojemnícka dráma s neistým koncom, ktorá namiesto súcitu vzbudzuje ešte viac nedôvery a opovrhovania zdravotníctvom. Škoda 😒.

halienka
6. okt 2011

@suge joj, bodaj by každý zdravotník mal taký krásny prístup 🙂 ale bohužiaľ...moju mamu poslal gastroenterológ preč bez liečby hľadať si bacilonosiča, ktorý ju nakazil helicobacterom pylori ☹ aj takí sú... 😔

hajanka
6. okt 2011

mimo temy.
... ale takyto nazor vladne asi kvoli tomu, ze ludia sa vo vacsej miere stretavaju s tym horsimi lekarmi nez tymi lepsimi. Proste maju viac negativnych skusenosti ako pozitivnych... ☹ to je aj moja vlastna skusenost, a su to aj skusenosti tisiciek ludi na Slovensku.
Ono, chcelo by to asi riadne preriedit a nechat len tich, kt. si tuto pracu naozaj zasluzia svojou profesionalitou, pristupom, odhodlanim pomoct.... a tich aj nalezite odmenit.
Potom by bol, ako sa hovori, aj vlk syty aj ovca cela 😉 spokojny pacient aj lekar 😉
@suge

zara1234
6. okt 2011

@hajanka to by takito doktori robili nonstop 😀 nie je dost lekarov uz teraz, nieto este aj vybrat tych naj .myslim ze peniaze nie su vsetko, neverim ze by niekto makal ako divy 2x viac nez bezny obcas len kvoli vyssiemu platu

halienka
6. okt 2011

@hajanka veru, ja by som im dala tie najvyššie platy v štáte, je to fakt veľmi zodpovedná práca, kde nejde o gombičky ale o ľudské životy, ľudské trápenie... ale iba tým, čo to skutočne tak chápu a berú. Stretla som sa aj s úžasnými lekármi, skutočne oddanými, ale bohužiaľ aj s tými ktorí podľa mňa toto povolanie vôbec nemajú robiť, bezcitní, drzí, alebo vôbec nekomunikujúci...chceli by platy ako v nemecku ale ani komunikovať tak nevedia, kdeže by si to lekár v nemecku dovolil také jednanie...a strašné je keď si túto frustráciu zo stavu zdravotníctva u nás prenášajú na pacientov, zamestnanec u súkromníka aj keď má malý plat, tak si toto nikdy ku zákazníkovi nemôže dovoliť, bo by ihneď letel... 😔 ale to je už ozaj mimo témy, ja dúfam, že sa celá tá situácia vyrieši k spokojnosti všetkých a nedoplatia naozaj na to hlavne pacienti, ktorí za to vlastne ani nemôžu...

hajanka
6. okt 2011

@zara1234 aaaale, tak nech sa potom nestazuju, ze na nich ludia nadavaju a ze maju malo penazi 😀
ked ziadna (alebo biedna) praca, tak nech je aj taka placa 😉

hajanka
6. okt 2011

@halienka suhlas 😔

zara1234
6. okt 2011

@hajanka biedna praca? pracovat cez 200hodin mesacne je pre teba malo? 😕

milek
6. okt 2011

@hajanka Tak potom akú plácu by mali naši politici, alebo aspon podaktorí 🙂

maggie2
6. okt 2011

@zara1234 prečo pre ňu? Čo ona s tým má, kto sa pre aký job rozhodne? A-nik nie je taký ozembuch aby robil niečo čo sa mu Z NEJAKÉHO DôVODU robiť NEOPLATÍ. Vieme o čom tie veci sú, všakáno. No a ona nehovorila o kvantite, ale o kvalite.

maggie2
6. okt 2011

@milek Nikto nebráni lekárovi aby išiel do politiky. A mnohí tam aj sú. Bohužiaľ

zara1234
6. okt 2011

@maggie2 a ty co odpovedas na moju otazku pre nu? zaujima ma jej odpoved.tvoja nie.ty nic dobre na nikoho nevyprodukujes. poprosim ta nereaguj na moje otazky pre inych.dakujem

hajanka
6. okt 2011

@zara1234 ja hovorim o kvalite, nie o kvantite 😉

hajanka
6. okt 2011

@maggie2 hehe, presne to iste som teraz napisala, citas my myslienky 😀

zara1234
6. okt 2011

@hajanka ja viem na co si narazala. ja si ale nemyslim ze kto maka vela nadcasov odvedie aj kvalitnejsiu pracu.ked bude menej lekarov, budu pretazeni, tiez nebudu viac milsi, budu unaveni, mrzuti, ci nie? mne staci ze chodim na smeny do prace, viem jake je narocne byt v praci vela hodin. a to sa na svoju robotu nemusim ani sustredit

maggie2
6. okt 2011

@zara1234 veď Ti i odpovedala, o čo Ti ide, toto je verejné fórum, môžem si i ja názor povedať

milek
6. okt 2011

@maggie2 Myslím že zloženei našej vlády je rozne, ale to už odbočujem od témy .Ja si lekárov nezastávam ale sú medzi nimi aj kvalitný odborníci ,ktorí podla mna si peniaze zaslúžia a tak je to v každom povolaní.

halienka
6. okt 2011

@zara1234 veď práve, je ich málo a oni to vedia, a tí ktorí majú na to náturu, tak to aj pekne zneužívajú ☹ dobre vedia, že ich nikto nevyhodí, nech sa chovajú akokoľvek a nech aj urobia nejaký kiks, to už musí byť obrovský prúser, aby lekár pocítil "následky" (zas musím spomenúť zamestnanca u súkromníka, ktorý aj keď si prdne nesprávnym smerom má hneď strhnuté prémie)... ja nevravím, isto je to ťažké, ten systém je skutočne nastavený zle, to ťahanie smien a nočných, do toho denné ordinácie a tak, to je podľa mňa choré, že by mal človek vydržať 48 hodín pracovať, a to nie ledajakú prácu ale takú, kde ide o životy... to musel vymyslieť iba nejaký pako, takýto systém...ale zas, za to nemôžeme my pacienti, radikálnejšími krokmi, vyjednávaním a tak to mali už riešiť dávno a nie sa vyburovať na chorých ľuďoch... a inak mám kamaráta lekára - gynekológa a môžem povedať, že zle sa určite nemá, a to chovanie, no ako nejaký kráľ, ktorého vyrušilo už aj to, že som mu položila otázku ktorú mu asi položilo aj pár pacientek predomnou, hneď podráždene reagoval, že musí povedať sestričke aby upozorňovala pacientky nech sa ho to nepýtajú...no to je čo za chovanie, chudera sestrička tam u neho vždy dušu pľuje, čo má toho tak veľa a on aby náhodou nemusel navyše hubu otvoriť 😠 a to je kamarát, neviem ako sa chová k ostatným pacientkám...dovolenku má 3x do roka a to nie hocijakú, to sú krajiny o ktorých my ani nesnívame....netvrdím, že sú na tom takto všetci, ale zas nie sú na tom až tak zle aby sa museli tak chovať k pacientom.

zara1234
6. okt 2011

@maggie2 odpovedala, citam. poprosila som ta len o nereagovanie na moje prispevky pokial nebudu adresovane tebe. verim ze ti to problem nebude robit.dakujem za pochopenie

maggie2
6. okt 2011

@zara1234 Druhá vec je, že či si tie smeny aj odmakajú, tak jak ich majú napísané. Čo si budeme nahovárať. Zapísaní v službe 10 lekári a keď je treba nedá sa sestričke zohnať ani jeden.

maggie2
6. okt 2011

@zara1234 máš smolu. Ja musím podporiť názor halienky, lebo píše čistú pravdu a nie gýčovité fikcie z ordinácie z ružovej záhrady.

zara1234
6. okt 2011

@halienka ja mam tiez skusenost s dobrymi aj zlymi odbornikmi, s ludskymi aj s hajzlami. ale vyselektovanie tych dobrych nikomu nepomoze, pokial ich bude malo.to som mala na mysli

zara1234
6. okt 2011

@maggie2 tak jej prispevok olajkuj a nespominaj ma.vidim ze mas problem vyhoviet jednoduchej prosbe nereagovat. ale slobodu slova si zrejme vysvetlujes po svojom. nemienim sa s tebou natahovat, kazis mi naladu

hajanka
6. okt 2011

@zara1234 moze aj robit aj nonstop, ak je je jeho snaha na bode mrazu, vrazdi pohladom, vyzera akoby bol v praci za trest, komunikacia detto, pristup a neochota .... to je viac nez len biedne. Vysledok je h.r.o.z.n.y!
Ja by som kazdemu takemu lekarovi dopriala, aby raz (aspon raz!) ako pacient natrafil na podobneho lekara.
Ale, take nieco sa tak lahko nestane, navzajom sa k sebe este dokazu spravaju ako clovek k cloveku 😒 ... len my ostatni mame smolu.

halienka
6. okt 2011

@zara1234 samozrejme, to máš pravdu 😉 to sa ani nedá... je to zlá situácia, a pravdupovediac, človeku je z toho do plaču, aký je to naprd systém 😖 nielenže tí schopní nie sú dostatočne ocenení, ale aj tí neschopní zas nemusia mať strach pred akýmkoľvek postihom... ☹