Ste spokojní so súčasnou vládou?
Nevolila som smer.... Ale zaujimal by ma Vas nazor
Stručné zhrnutie
- Verejnosť je rozdelená: časť vyzdvihuje ministrov Sulík, Budaj, Remisova a Kolikova, zatiaľ čo premiér Igor Matovic a rastúci kresťanský vplyv v OĽaNO sú častou kritikou.
- Hlavné spory sa sústreďujú na riešenie pandémie COVID‑19, štátnu pomoc podnikateľom, reformu školstva, otvorenie témy interrupcií a správu eurofondov.
- Navrhované riešenia zahŕňajú rýchlu štátnu pomoc podnikateľom porovnávanú s Českom, zníženie daní a odvodov, odloženie splátok hypoték, navýšenie kapacít škôlok a nasadenie špeciálnych pedagógov, psychológov a asistentov do škôl.
Najčastejšie otázky
Q: Ako verejnosť hodnotí ministrov v súčasnej vláde?
A: Diskusia uvádza pozitívne hodnotenia ministrov Sulík, Budaj, Remisova a Kolikova, pričom premiér Igor Matovic je opakovane kritizovaný za štýl komunikácie a rozhodovania.
Q: Ako vláda riešila pomoc podnikateľom počas koronakrízy?
A: V diskusii je viacero sťažností, že podniky nedostali dostatočné dotácie; konkrétny príklad uvádza odklad splátky hypotéky len o dva mesiace a problémy s vrátením DPH.
Q: Prečo vyvolalo rozprávanie o interrupciách kontroverziu?
A: Kresťanská časť OĽaNO podľa diskusie opakovane tlačí legislatívne návrhy na interrupcie napriek predchádzajúcemu záväzku, že téma nebude 4 roky otvorená, čo spôsobilio polarizáciu.
Q: Čo verejnosť očakáva od reformy školstva?
A: Diskusia spomína očakávania príchodu špeciálnych pedagógov, psychológov a asistentov do škôl a zvýšenia dostupnosti škôlok pre deti.
Q: Aké sú obavy ohľadom eurofondov a štátnych podnikov?
A: Účastníci diskusie vyjadrujú obavy z plánovaného odpredaja štátnych podnikov a neistotu, či vláda dokáže efektívne pripraviť projekty a čerpať eurofondy.
Q: Ako ľudia v diskusii vnímajú premiéra Igora Matoviča?
A: Premiér je kritizovaný za populistické vystupovanie, komunikáciu cez Facebook, samostatné rozhodovanie a osobnostné črty označené za narcistické.
Závery z diskusie
Zhoda
- Niektorí ministri sú vnímaní pozitívne, konkrétne Sulík, Budaj, Remisova a Kolikova.
- Pandemická situácia výrazne sťažuje vládnutie a mnohí požadujú rýchlu ekonomickú pomoc podnikateľom.
- Reforma školstva a zvýšenie kapacít škôlok sú považované za dôležité a očakávané kroky.
Sporné názory
- Otvorenie interrupcií: jedna skupina považuje prerokovanie za zbytočné a rozdeľujúce, druhá tvrdí, že legislatívne riešenie je potrebné.
- Ekonomická pomoc počas koronakrízy: jedna strana požaduje štátne dotácie a porovnanie s Českom, druhá tvrdí, že podnikatelia by mali mať rezervy a štát nemôže všetko hradiť.
Otvorené otázky
- Dokáže koalícia udržať jednotu a vládnuť celé volebné obdobie?
- Dokáže vláda pripraviť a efektívne čerpať projekty z eurofondov?
- Zrealizuje sa plánované nasadenie špeciálnych pedagógov, psychológov a asistentov do škôl a zvýši sa počet miest v škôlkach?
Spomenuté značky a firmy
OĽaNO, Smer, KDH, Most Híd, SNS, Ministerstvo školstva, Ministerstvo zdravotníctva, Európska únia, Česko, Vláda SR
Spomenuté produkty a metódy
interrupcie, rodičovský príspevok (rodičák), zvýšený daňový bonus namiesto obedov zadarmo, odpredaj štátnych podnikov, povinné umiestňovanie do štátnej karantény, povinné testovanie, odklad splátok hypoték, DPH, zníženie daní a odvodov, reforma školstva, nasadenie špeciálnych pedagógov/psychológov/asistentov, eurofondy
Miesta a osoby
Matovic, Sulik, Budaj, Remisova, Kolikova, Fico, Pellegrini, Danko, Meciar, Hlina, Kollar, Truban, papež, Vatikán, Slovensko, Česko, Ukrajina, Srbsko
@lenuliatko84 lenže olano tvrdilo že tuto temo neotvori 4 roky , teraz vyzeraju ako tlčhuby komplet všetci, lebo jedna čast na to kašle pdoraža nohy v čom sa len dá len aby dosiahla čo chce, druhá čast sa ticho prizerá, sem tam sa snažia objasnit ale nik im to neverí, tak si spravím poriadok v strane
nie som si istá či tu cenu za olano budu schopny zvládnut neskôr, nechcu si to priznat ale ano momentálne začina byt silno polarizovaná spoločnost na dve časti a krestanska čast olano to ešte zvyšuje a vyostruje
@macik34 to treba brat s nadhladom, zase z papeža netreba robit boha totálneho , zvlášt ked historia by vedela rozprávat ako to vlastne bolo a niektoré veci sa nezmenili len sa lepšie strážia
myslel to v dobrom ale nebolo to spravne pochopené , netreba zase brat tak všetko krčovito, keby to tak bolo napr dalaljlámovi ten by to bral v pohode a aj zvyšok
Ja som nespokojna tato vlada je katastrofa ktora je schopna cele slovensko zadlzit a priviest do krachu na obycajnych ludi vobec nemysli a korona im prisla vhod aby si schvalili mezmyselne zakony. Ja som prisla o pracu bola bez prijmu 3mesiace a nikoho to vobec nezaujima. Cele zle nechapem ako niekto volil toho sasa ved co vyvadzal v minulosti v arlamente to dokaze len blazon
@macik34 ale on ho neznevažoval ani neuražal proste to bolo písané formou v pozitivnom oslavnom štýle , netreba hladat hned všetkom komplet utok a negativne veci, ako v tomto ste krestania priam ako posadnuty v poslednej dobe , človek aby sa pomaličky pre istotu naučil aj rovno prdiet doslova - to nebola uražka ale metafora s preneseným výrazom - ja som to videla presne na jeho fb a nemala som pocit že by to išlo tym smerom ako píšeš
a to že vie napr kedy zomrel den ja neviem absolutne napr,
@macik34 tak môj oblubenec teda absolutne nie je , lebo sa hrá na liberála ale pritom je katolibanec obyčajny preto tam má tu aj svoju skupinu a nekoriguje ju
v podstate pre mna je farizej , ano máme zvláštneho premiera to je pravda
ale zase uplne za všetko kamenovat ho nie je fér
a ano do krvi ma žral ked šaškoval pre zatvorené nedele a tiež ma vytočil do nepričetnosti ked zahlasil na vynimočny stav že stači zrušit a počkat 5 min
ako to sa malokomu podarí
@macik34 no vieš ty riešiš v podstate banalitu pápeže , kto je vlastne teraz pápež ? bábka vlastne ktorá stojí dost penazi a reprezentuje, jeho doporučenia a odkazy v omšiach aj tak nik nerešpektuje, nerešpektuju sa jeho nariadenia a stanovy cirkvy ani samotná cirkev atd ....
teraz čo urobili to má váhu, vyhostili ruských diplomatov , to je ako niečo čo momentálne je dôležité a má váhu a má vahu aj v zahraničnej politike u iných štátov
vatikan sice je ale to je tak asi tak všetko
@macik34 ale ona sa tak vyždy správal nič nové pod slnkom ? ano teraz je viac pod dobrohladom, ale on sa vždy takto spraval on sa nezmenil
nie je to ospravedlnenie ale ja osobne som neverila že by sa zmenil ked bude premierom a nie op.poslancom. pre mna bol a jeho strana doslova neprijatelná napriek všetkému pre katolibansku čast
a ani by som neriešila spravanie, je taký adhd trocha no , ale katolibanska čast a jej spravanie a tolerovanie toho spravanie je pre mna napriekd všetkému neprijatelna


@sara07 ved a toto islo smeru,lebo vedia ze tato tema rozhada stranu.niekto je za a niekto proti tak ako v kazdej spolocnosti.ja som nazoru ze radsej potrat ako zničené dieta