Ste tu mamky pofesionálky? Pridajte sa

misuliqq
8. dec 2009

Ste tu nejaké mamky ktoré ste pofesionálky?? 🙂 🙂 alebo si o sebe myslíte že ste?? 😀 😀 tak sa pridajte 😀 😀

klara_klara
8. dec 2009

ahoj misuliqq...a co znamena matka profesionalka? 😉 😉 😉 😉

kubaka
8. dec 2009

mě mateřství neživí, takže těžko můžu být profesionál. A dělohu nepronajímám bezdětným. 😀

klara_klara
8. dec 2009

no kubaka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ani ja, ale pokusam sa dat svojmu babu to najlepsie 😉

ronie
8. dec 2009

podle mě by se matkami profesionálkami měli označovat maminky co se strají například o děti v sos vesničkách nebo mají několik dětí v péči a dostávají za to peníze...ať už je to myšleno jak chce já to teda nebudu 😀 😀

klara_klara
8. dec 2009

misuliqq myslela si to co pise ronie?

misuliqq
autor
8. dec 2009

Matky profesionálky znamenajú že matky ktoré nemajú žiadny problém všetko stíhajú a perfektne sa starajú o deti 🙂 🙂 a majú dobrý život

ronie
8. dec 2009

takové neexistujou 😀 To bych o sobě nikdy neřekla ani kdyby to byla pravda(jakože není), protože nikdy nevíš kdy se co zvrtne,takže bych to nechtěla zakřiknout, každopádně já patřím do diskuze Hrozné matky, tam mě to svědčí 😀 😀 😀 😀

miluska.h
8. dec 2009

tak v ramci moznosti aj ja vsetko stiham a popritom sa prikladne staram o synceka, venujem sa mu takmer neustale, ked spinka, tak stihnem nieco porobit v domacnosti a trosku pracovat.... a musim spomenut aj mojho manzelika, ktory mi velmi pomaha 😉

kubaka
8. dec 2009

misulig - tvoje charakteristika je jen optický klam. Každý má nějaké problémy, stíhá jen to, co považuje za důležité /což je velmi subjektivní) a zda se perfektně starám o děti ukáže až jejich dospělost. Buď budu šťastná nebo si rvát vlasy co jsem to natropila. Dobrý život je také otázka co si pod tím kdo představuje.
Logiku má spíš téma Jste spokojení se svým životem? a to tu už je.

majatob
8. dec 2009

misul, pojd k nam do superzen 😀 😀 😀 sice dokonala nejsme ani jedna, ale aspon snaha by byla 😀 😀 😀

mneme
8. dec 2009

tak ja som matka-amaterka, pretoze to robim z cirej lasky 😀

matky-profesionalky mozu byt jedine taketo

Poskytuje starostlivosť deťom s nariadenou ústavnou starostlivosťou vo svojom vlastnom rodinnom prostredí 24 hodín denne.
Podpisuje pracovnú zmluvu s detským domovom a stáva sa jeho zamestnancom.
Jeden profesionálny rodič môže mať v osobnej starostlivosti najviac tri deti. V prípade viacerých detí sa môžu stať profesionálnymi náhradnými rodičmi obaja manželia.
Podmienkou profesionálneho rodiča je ukončené stredoškolské vzdelanie a špeciálna odborná príprava v rozsahu 40 až 60 hodín.
Výhodnejšie je profesionálne rodičovstvo v tom, že dieťaťu nahrádza ústavnú starostlivosť napríklad bez striedajúcich sa vychovávateľov.

ta definicia od misuliqq mi pripada skor ako samopoklepkavanie si po ramene, hoci uprimne - 4 deti - respect 🙂

klara_klara
8. dec 2009

misuliqq tak neviem ci sa tato tema ujme ale ak ano ja sa pripajam...som sice zatial len poloprofesionalka ale kto vie mozno raz budem aj profesional 😉

aurecon
8. dec 2009

Tak já si myslím, že matka profesionálka je spíš ta, co psala Ronie - čili pěstounská péče apod. Jinak si myslím, že dokonalá matka neexistuje.

klara_klara
8. dec 2009

no ved dokonala nemusis byt ani profesionali nie su vzdy dokonali 😉 😉 😉

lamarika
8. dec 2009

Klaním se těm co o sobě prohlásí, že jsou matky profesionálky (v misuliqq znění) a dokonce o sobě prohlašují, že vše zvládají a perfektně se starají o děti 😕 😕 😕

Jak Kubaka napsala, něco takového se snad pozná až děti vyrostou. . . 😔

petruna
8. dec 2009

kubaka : souhlas se vším co píšeš! 😉

lucaska
8. dec 2009

ahojte, ked som zbadala tuto temu, tak som ani nevedela co tu mam ocakavat.................ja si myslim ze kazdy stihame to co potrebujeme a co je pre nas dolezite a o svoje deti sa starame ako najlepsie vieme , davame im nekonecnu lasku a odmenov pre nas je vidiet nase deticky stastne............ 😉

simlenka
8. dec 2009

Souhlas,kazda delame to,co povazujeme za nejlepsi. ja myslim,ze o dcerku pecuju velmi dobre,hodne se ji venuju,snazim se aby jedla v ramci moznosti zdrave,ale obcasny hrich v jidelnicku neberu jako katastrofu atd - s domacnosti je to horsi,ale to bylo i v dobe nez jsem se stala matkou. tohle tema chapu jako ze si tu maji povidat zeny,co maji naklizeno,uvareno,upeceno,deti jsou vzdy upravene,spokojene,chytre a zdrave - zkratka zadny problem - neodsuzuju to,ale toho nejde nikdy dosahnout - alespon ne dlouhodobe a vzdycky se neco zvrtne...

lenkavano
8. dec 2009

holky já jsem toto téma krapet nepochopila.ale asi sem natvrdlá. 😝

melory
8. dec 2009

videla som v telke dokument o rodine co ma zamestnanie profesionalne rodicovstvo. mna to oslovilo. zena je doma, stara sa o dieta, ktore nie je jej, ale byva u nich 24hodin. deti sa ucia socializovat a zvykaju ich na normalny zivot v rodine. co je nevyhoda, ze matka si moze na dieta tak zvyknut, ze neznesie, ak dieta preradia do inej rodiny, co je bezne. detske domovy chcu deti rozposlat do rodin. je to ucihodna myslienka.
p.s. co si pamatam, zena dostava plat a ma tri tyzdne dovolenku, kedy sa dieta vracia do domova, alebo k rodicom pokrvnym.

berenika39
8. dec 2009

V tom pojetí matka profesionálka=dokonalá matka je to tedy (podle mě) pěkná ptákovina 😀 😀 😀 .
Co partner,přátelství,práce,zábava,koníčky,prostě to, co dělá život veselý? To bych jako nemohla? Pěkně děkuju.

Děti jsou super, jsou důležitý v mým životě, ale už ted mu říkám: nevztekej se, nejsi jedinej na světě, mám tě ráda, ale bublifuk si vezmeme, až domíchám polívku 😉 😉 . Bohužel si myslím, že pokud by se někdo pasoval na matku profesionálku, paní dokonalou pro dítě, tak to by bylo chudák.....

kubaka
8. dec 2009

berenika - jo jo 😀
melory - tak zlatý voči - my nikdy profesionálky nebudem, pač od dítěte dovolenou mít 3 týdny rozhodně nebudu.
teď jsem vyhlásila "dovolenou" o víkendu,protože jsem z toho mateřství měla nějak nervy nadranc, malý je živý, temperamentní, kam se hnu po úřadech pořád s ním a s rozpelceným mozkem -už jsem začínala být na něj nevrlá, tak jsem byla obě víkendové odpoledne sama kdesi a docela to pomohlo. Uklidnila jsem se.
Jo a včera se ke mě tak prudce přitulil, že mi zarazil oční bulvu do hlavy a mám parádní krevní výron v celém bělmu. Fakt žůžo, hlava mě bolela jako střep a ještě pořád nemohu kroutit okem. 😢 Vypadám jak oběť domácího násilí -
Matka profesionálka by asi mávla rukou, ale já jsem jen člověk a amatér, co prostě už někdy nemůže a chce se povalovat a flákat.
je to fakt iluze

klara_klara
8. dec 2009

suhlasim s lucaskou 😉 😉 😉

berenika39
8. dec 2009

kubaka, už jsem takhle měla modráka přes celou bradu....přesně jak píšeš - koukali na mě, že co jsem vyvedla, že mi ji manža natáhnul 😀 😀 😀 . No a co, profesionálky nebudem, hlavně že je mír 😀 .

Starší syn ted dotáhnul hlášku, kterou mele pořád dokola, asi nejaká nová móda 😀 , když něco řeší, končí slovy: nic nenaděláš...
Takže když mi to maminkování někdy nejde, řeknu si: nic nenaděláš - a život jde dál.

kubaka
8. dec 2009

beren - já vypadám jak králík albín - a ve čtvrtek jedu služebně do Bratislavy k obchodní partnerce - 😀 bude zírat.
a před 14 dny jsem si dokonce přivodila tři úrazy během dne díky mariánovi: přirazila jsem si sanici 😀 do dveří auta (furt kňučel, tak jsem reagovala moc rychle a knokautovala sama sebe)- pěkný modrák, ujela jsem na dřevěném prkénku a jak jsem padala, narazila si předloktí o skříň - další modrák a pak jsem si ukopla malíček o futro - 😀 Mám dost 😀
Taky už někdy rezignuju - "no, co s ním nadělám", říkám si - oni tě hochu ve školce srovnají. SPoléhám na státní instituci a nestydím se za to 😅 😅 😅

sisi.v
8. dec 2009

ahoj holky, hlásím se do klubu invalidních matek 🙂, zcela jistě nejsem profi.

dneska po přečtení pohádky před spaním mi jí malá natáhla tak, až jsem viděla hvězdičky, fakt prvně v životě!!! moc pěkný, krásně se blýskaly, ale mám nateklý oko 😕. to mi mimochodem včera málem vypíchla, protože zkoumala co je pod víčkem a vrazila mi tam ukazovák.

minulý týden mi přivřela prsty do šuplete v kuchyni, první článek na malíčku levé ruky se poroučel. mám krásnou násadku od mudr., ale asi jí nikdo netestoval pro matky, protože jinak by jí musel vymyslet jinak...

kotník jsem si zničila už v červnu a pořád je velmi špatně pohyblivý a bolí mě to jako prase... ještě jedno dítě a půjdu ve 40ti do invalidního důchodu 😵.

nikka.vo
9. dec 2009

Já myslim, že z toho děláte zbytečně drama, vás se prostě dotklo, že o sobě někdo prohlásí, že je máma profesionálka. A celý problém tkví v tom, že to mělo být asi v uvozovkách a to by se vás asi už tolik nedotklo. Třeba misuliqq neměla ani jednou pocit, že nezvládá, třeba si do poslední minuty mateřství užívá, zvládá všechno okolo, nestěžuje si a tím se prohlašuje za ,,profesionální matku,,. To ale neznamená, že svoje dítě vychová lépe než my, které máme špatné dny, to bych si troufla říct, že si nemyslí! A kolem mě taky existují maminky, kterým říkám, že jejich povoláním a posláním je mateřství, to jsou ženy, co tomu věnují všechno třeba i na úkor sebe a nevadí jim to, chtějí mít x dětí ... Prostě si tu chtěla pokecat s maminkama, co nemají ve zvyku si stěžovat že jsou unavené, že mají doma uřvánka, nebo že dítě zase dneska zlobilo, nechápu co je na tom divnýho 😕 Já mězi takové nepatřim, ale nečílim se 😕 😅 A teď hurá do mně 😀

klara_klara
9. dec 2009

😉 😉 😉 nika mas 100 bodov, presne tak aj ja som to tak pochopila 😉

simlenka
9. dec 2009

Nikka.vo - ja to pochopila podobne,ale jen rikam,ze i tohle se pak muze zhroutit,nic vic

klara_klara
9. dec 2009

similenka preco vsetky baby musia furt mysliet len na zrutenie niecoho ved trochu optimizmu...ked sa zruti tak sa to stane nemusime na to dopresu mysliet...vela bab tu pise ze ked starostlivost o babo bude taka a onaka a ved sa uvidi ked budu vacsie ci boli dobrymi matkami alebo nie...ale to je hovadina, materstvo si treba uzivat teraz, mysliet na dobre veci a nie co bude potom...nech je co chce ja chcem mat dobry pocit teraz a verim ze ho budem mat vdaka tomu aj v buducnosti 😉 😉 😉 potom si poviem fakt som to profesionalne zvladna presne tak ako som len mohla 😉 😉 😉