Sterlizovanie v parnom hrnci. Máte skúsenosť?

valka
17. feb 2008

ahojte, mame doma taky klasicky hrniec s dierkami - robia sa v nom parene buchty alebo knedla...a tak mi napadlo, ci sa neda pouzit na sterlizaciu prave on...vsak bezne dostupne parne sterlizatory pracuju na rovnakom principe...takze, mate niekto skusenosti prave s takymto sterlizovanim?

pietra
17. feb 2008

neviem sice presne, aky hrniec mas na mysli, ale podla mna by to fungovat malo. Moj sterilizator mal dokonca napisane, ze ma dve funkcie, 1-sterilizovanie flias a cumlov, 2- priprava zeleniny na pare

kamajka
17. feb 2008

waaau... ja som pouzivala na sterilizovanie rajničku 😀

lusil2005
17. feb 2008

aj ja uvazujem ze kupim bud parny hrniec a budem v nom aj sterilizovat alebo sterilizator s parnym hrncom v jednom...

bublinkajasminka
17. feb 2008

ja mám sterilizátor ten do mikrovlnky, už sme ho skúšali, je to skvelá vec....

valikav
17. feb 2008

prave o to ide..ze ak nebudem musiet, tak na co kupovat dalsi elektrospotrebic... takto by to bolo rychle, pohodlne a snad aj ucinne...len neviem, ako zistit, ci je to naozaj vysterlizovane...

pietra, ten hrniec vyzera ako obycajny...len ma na dne dierky...postavi sa na dalsi hrniec- taky obycajny s vodou...voda zovrie, vyparuje sa aj do hornej casti, kde uz je ulozene vsetko, co potrebujes "uparit"...http://www.tescoma.sk/sl/katalog/xpoloz.php?sku...

niekde som nasla, ze sa spravne sterlizuje tak, ze je vsetko ponorene v studenej vode, ohrejete a aspon 5 minut to vrie...takze napr. 15 minut v pare by malo stacit (15-20 minut staci na "uparenie" knedle...😀 )

lusil2005
17. feb 2008

valikav podla mna urcite. aj menej - tych 10 minut to urcite postaci. to je ten isty princip ako parne hrnce alebo parne sterilizatory.