Stíhate doma udržiavať poriadok stále dookola?

terkaa
27. júl 2008

niekedy mam pocit, ze asi nikdy nestihnem vsetko popratat ako by som chcela 😢 . ak pozehlim, zistim, ze mam znovu nieco na pranie, alebo uz na susiaku - dalsiu varku! Treba aj navarit atd. Som stastna, ze mam manzela, co mi pomaha, fajne navari, alebo sa venuje babatku. No niekedy sa povazujem za total neschopnu, ze to vsetko nestiham a som z toho trochu nervozna, pretoze milujem poriadoook ☹
Ako ste na tom vy mamicky? Aky mate u vas doma postup prace ???

jujka
27. júl 2008

ahoj syn má 10 mes. a na poriadok sa ani nepametám 😠 ked ma chití depka z toho všetkého tak ideme von si vyvetrať aspon hlavu mne to trošku pomôže. ináč žehlím večer vždy ked pozbieram prádlo neni tak naraz tak vela a to je skoro každý den, riad poumývam ked príde tato z roboty. vysávame spolu s malím a poumívam parkety ked spinká. variť uz nestihnem iba ked je tato doma 😀

jujka
27. júl 2008

chití=chytí

angua27
27. júl 2008

tak ja poriadok už tiež neriešim. dohodli sme sa s drahým, že malý je najprednejší. zo začiatku som sa snažila upratovať a obriadiť domácnosť, keď malý spal, ale nedalo sa, padala som od únavy. takže upratovanie máme pekne rozdelené, medzi dospelých členov domácnosti. varím, keď je malý po obedňajšom spánku a dokáže sa sám čo najdlhšie zahrať. varím rýchle recepty do 30 minút. žehlím, iba naozaj potrebné veci, tak raz za týždeň večer pri telke. hračky a porozťahované veci upratujem, keď malý večer zaspí, ale venujem tomu max. 20 minút. no a cez víkend jeden deň máme tzv. HD - hospodársky deň - robíme vtedy veľké upratovanie jednej miestnosti - umytie okien, vygruntovanie skríň, proste také veci, ktoré človek robí raz za čas a zožerie to veľa času. ten člen domácnosti, ktorý sa tohto HD z rôznych príčin nemôže v daný deň zúčastniť, dostane najšpinavšiu, najťažšiu robotu, väčšinou si to chúďa zlízne moja sestra. toto robíme tak raz za pol roka a ja som spokojná, že byt je ako tak v poriadku. hlavne to potrebuje prepnúť v hlave a určiť si nové priority. 😉

lara1znk
27. júl 2008

terkaa, ja ti uplne rozumiem ako sa citis, ja som na tom podobne 😀
tiez mam rada poriadok a mam pocit ze stale upratujem a nikdy to nie je tip top, uz som sa zmierila s tym ze asi ani nebude ale tiez ma vie neporiadok pekne vynervovat
a ja stale upratujem ked maly spi, alebo sa hra sam, nastastie sa dokaze krasne sam zahrat a tiez po veceroch,
vlastne mam pocit ze stale upratujem 😅

a som na to sama, lebo manzel robi do takej 6ej takze k ym pride domov, akurat sa trosku pohra s malym, ulozi ho spat takze uz ho nechcem zatazovat, ale jasne ze mi sem tam nieco pomoze ale tiez si potrebuje oddychnut a vikendy zase chcem aby sme si uzili a nestresovali sa domacimi pracimi takze vacsinou sa snazim mam uz vsetko porobene, no vecny kolobeh

ale myslim ze pri druhom dietati to vzdam 😀

sirinka
27. júl 2008

poriadok... 😨 ...co to je???

tomaskokat
27. júl 2008

poriadok? skúsim slovník...... 😲

ivka144
27. júl 2008

u nas tato tiez nic a maly prereve pol noci, takze cez den dospavam, vyzera ta tu strasne a dost mi to vadi... Aleta..., co uz. a varit nestiham zvacsa anomalemu,nieto nam, casto pouzivam kupenske prikrmiky... :(

junovka
27. júl 2008

myslim, ze na Volnej diskussie uz je podobna tema 😕 😉

gangulienka
28. júl 2008

a ja mam stale pocit, ze vsetky mamicky maju poriadok a len ja bordel 😅 Byvame v rodiinnom malom domceku, rovno vstupujeme do obyvacky s kuchynou takze sa zvonku nanosi bordel plus mame 3 psov....stale len zametam a umyvam (ked vonku prsi aj niekolko krat denne ) stale periem zehlim odkladam veci ktore sa asi same vyberaju zo skrin a policiek a stale je vsade prach, spina na zemi, pradlo neozehlene, riad v drese 😝 ....moj manzel sa smeje ze sa omno rozvedie nie za to ze neupratujem ale za to ze furt upratujem 😀 ....ale ked ja sa citim v pohode len ked mam poriadok 😝

wali
28. júl 2008

no u nas to iste - v kuse jeden a ten isty kolotoc. ale niekedy, ked som KO, tak upracem len to najnutnejsie a hracky doslova len dokopem do jedneho kuta a kaslem na to. obdivujem supermamcy, co zvladaju dieta, domacnost, poriadok, proste vsetko. nechcem sa vidiet, ako to bude vyzerat pri druhom dietati 🙄

grmitko
28. júl 2008

u nas doma je permanentny neporiadok, dve deti narobia bordelu az az, takze cez den to neriesim a ked idu spat, tak ulozim hracky na kopu a je upratane. Varim cez obed kym spia, a periem vecer, ked idu do postele alebo rano ked vstanu. Nezehlim uz rok, nema to zmysel, stihaju to rychlejsie spinit ako ja zelhlit, vacsinou im to bliekam priamo so susiaka 🙂 perie sa u nas vela a velmi casto 😀

denisocka
28. júl 2008

nám v sobotu menili okná,zajtra čakam kamošku z "netu" a už sa teším ako ju očarím 😀 ,všetko mám natrieskane po skriniach a ukryte v šatkiku,budem rada ak do večera pomalujeme aspon biele steny a utriem prach,pozmývam na 10x podlahu a zajtra uarím segedinsky - hadam sa neuarzí,ale to by som potrebovala byť superman 😝

emfi
28. júl 2008

ahojte. ja to už veľmi neriešim. muž chodí z robotky okolo 18-19-tej, potom má tréning, takže som s malou väčšinou sama. dnes keď spala, som požehlila, potom som ju dala do kočíka a išli sme vešať ďalšiu várku. niekedy vysávam tak,že ju dám do pavúka a umývam podlahy keď spí.navarím cez víkend, v týždni len niečo rýchle. Na nákup sa s ňou ísť nedá, lebo v kočíku už nespáva, takže vybehnem len keď sme s babami vonku a postrážia mi ju. Ale zase cez víkend, keď je muž doma, tak vzdy ide na nákup, potom povysáva a umyje podlahy. Ešte mi pomôže ked je starší syn doma a chvíľu sa jej venuje, čo ale teraz neni, lebo skoro stále u babky na dedine. Proste je mu tam dobre, lepšie ako v meste.
Takže poriadok neporiadok, malá je prednejšia. A to je u nás niekedy ako po výbuchu... 😝

lyongirl
28. júl 2008

aj ja som poriadkový maniak, ale doslova, čiže poriadok sa snažím celkom udržať, len nestíham utierať prach zo skríň, umývať okná a také veci a to ma vie nesmierne vytočiť 😀 . Mávam dni, kedy mi to je všetko fuk a nepohnem ani prstom a potom by som zas za 1 deň chcela upratať komplet celý byt, čo nie je možné a mám z toho depku a som nervózna....
Varím málo, nie je pre koho, čo mi celkom vyhovuje, upratané naoko mám tiež rýchlo, len mňa štve, že nie je upratané úplne, to naoko môjmu vedomiu nestačí a chcem mať upratané na 100%, čo ani nie je možné....
Dnes som od rána varila po dlhej dobe, zastavila som sa až teraz a stihla som pri malom povysávať a teraz keď spí umyť dlážku, ale ešte tam je neumytá vaňa, umývadlo, záchod, ajajáj a ešte všeličo.
Muž pohne prstom raz za mesiac a to tiež, keď mu poviem, čo by mohol spraviť, takže všetko robím sama a už ma to poriadne ser.e 😀
Ale niekedy tiež radšej pozriem na anjelika a hneď mi je lepšie a kašlem na všetko...., ale hlavu vyvetrať tým, že idem von, nedokážem 😠 , štve ma ešte aj vonku, že je doma binec....

levon
28. júl 2008

ahojte, tak toto je aj u nás večný problém 😒 Nehovorím, že nemám rada poriadok, ale môj manžel je vyslovene vysadený na poriadok - najmä v kuchyni, a mne sa to bohužiaľ nedarí udržať v 100% čistote. potom ma vytáča s každodennými komentármi, že volačo je hnusné, špinavé,omrvinky na zemi, niečo mu stále smrdí (najskôr odpadkový koš 😖 ). Ja sa snažím, ale s dvoma deťmi sa to aspoň mne nedarí. povysávam celý byt, do polhodiny je v kuchyni narosýpané, po podlahe sú moje vlasy, v kúpelni mi starší syn pár krát za deň netrafí do wc keď ciká sám, tak to len sledujem, kedy ide cikať, aby som to hneď mohla utrieť..mladší je mi stále zavesený na nohe, takže u nás je to "veselé".
žehlím keď je s nimi manžel, varím ako tak priebežne keď spia na obed, pranie je bez problémov, to nahádžem kdykoľvek, vysávanie je vcelku v pohode, aj keď trvá raz tak dlho lebo mladší syn sa drží vysávača tak musím opratne a pomaly. a keď potrebujem komplet upratať, tak to povaruje svokra + manžel alebo keĎ je starší u maminy..aj som sa už zmierila, že poriadok, aký mám rada tu ešte hodne dlho nebude. len ma štve môj muž, on sa s tým nedokáže vyrovnať, myslí si že je chyba vo mne. ale oni sú tak trochu geneticky zaťažení celá rodina, najlepšie sa cítia v sterilnom prostredí 😝 akosi nepochopia, že ak umyjem cez drobcov obedňajší spánok okná, tak vydržia čisté maximálne do nasledujúceho dňa, kedy prídu smetiari a oni stoja v okne a mladší mláti uslintanými rúčkami o okno,atd-..som sa vyrozprávala 😀

jesssie
28. júl 2008

ach aká dobrá téma

lyongirl, tak, tak súhlasím s tebou ....nemám už čo dodať všetko si popísala 😀
len som z toho niekedy na nervy, že si neviem rozkázať aby som už kašlala na to 😝

asitka
28. júl 2008

myslím, že podobná tému tu už kdesi je....ale u nás to niekedy vyzerá ako po výbuchu...a mňa už fakt niekedy nebaví stále upratovať dookola...a dookola ....a dooooooookola....občas si myslím, že ani nič iné nerobím len upratujem...spratúvam...varím, žehlím, periem...a zas len upratujem... 😉 noooo...čo už... 😀

danka86
28. júl 2008

my byvame so svokrou a ja som z malej taka unavena, lebo k nej vstavam vacsinou ja, ze som rada, ze upracem postele, handry po muzovi, poperem a ze si mozem chvilu vydychnut.. muz mi nepinda, ked je bordel, ale mne je to pekne sproste.. ked sa mi podari vyupratovat, nikto nepride a ked mam bordel, tak.... sa mozem aj pod zem prepadnut..

kristina_tvb
28. júl 2008

ahojte, no ja tiez nemam sterilny poriadok doma, je to ciste na oko. Tiez mam rada poriadok, prvy mesiac som sa snazila, ale po tom porode a zvykat si na mimi, no bola som hotova. Teraz som sa naucila trochu privriet oci a radsej venovat ten cas jej.
Levon, nedal mi tvoj prispevok...ze tvoj manzel je vysadeny na poriadok...ak je taky vysadeny, prilozi obcas ruku k dielu?

letuskah
28. júl 2008

odkedy maly zacal stvornozkovat a papat keksiky a podobne veci tak je bordel aj u nas, vadi mi to ale snazim sa to ignorovat no a muzovi to tiez vadi a dost, ale jemu to az tak vadi ze to vsetko pospratuje. take "hlbkove" upratovanie robim ja ale taketo priebezne on. az som prekvapena ze to takto berie.

denisocka
28. júl 2008

my sme dnes boli kupiť plavajucu a predavač povedal,že sme vybrali najlepšiu,že tam aj keby sa mesiac neupratovalo,nie je vidieť nič -že on to doma má a má male deti 😀 😀 😀 😀 tak som sa zaradovala 😅 😀

tomaskokat
28. júl 2008

ten kto vymyslel plávajúce podlahy musel veľmi nenávidieť ženy.... 😠

letuskah
28. júl 2008

tomaskokat preco? ved to je jednoduche na udrzbu, povysavas alebo pozametas, raz za cas umyjes a mas pokoj, ja z duse neznasam koberce, to sa ani vysat neda ani nic 😝

emfi
29. júl 2008

Vážne, plávačky sú super, ja alebo muž povysávame a ked je čas tak zotrieme mopom a je čisto. Keď už moja babka si ich chváli a má 70 rokov, tak neni o čom. To je generácia, ktorá veľmi nemá rada moderné veci a všetko staré je dobré a prežije ich to.

milhaus
29. júl 2008

ja neznášam vysávanie

maca28
29. júl 2008

jupiii,normalne sa tesim ze nie som sama a moj muz tiez odmieta upratovat a frfle dookola ze mam bordel,starsia uprace,ale to jak keby ani nerobila,lebo v zapeti porozhadzuje,riad umyvam na etapy,tak ze dres nebol prazdny ani nepamatam,varit? boze to je utrpenie,vecne pripalim,lebo nemam cas zamiesat ked ma mladsia drzi s cicikom v ustach,zem som neumyvala hadam dva tyzdne,na inom fore je jedna tetka,co ma dava do parady aka som nezodpovedna matka,keby bola tu a citala kolko nas je,tak by ju isto zavreli na psychiatriu,co by nas nestihala riesit 😀

marorlinko
29. júl 2008

mam 1 a pol rocneho syna a poriadok v dome, je iba moj sen, ci fantazia,lebo ak ja dam vsetko na miesto a par secund, je to dam kde to chce maly mat, manzel pomoze, navari, pohra sa s malym ,prebali,ale poriadok by som chcela mat v dome aj ja, cely den vkuse daco robim, a vysledok ziadny, to ma stve najviac,ale verim,ze ked trocha vyrastie, nebude taky a pomoze mi, dakedy ke dumyvam podlahu, maly pomaha,co ma tesi, ale ked skoncim, tak sme tam kde predtym, paci sa mi na nom,ze ked vidi nejake smietko na zemil, tak ma vola a neda pokoj kym to nedvihnem,ale on donesie a musim to dat do kosa a sleduje ma , ci to tam davam, v tom je az priliz cistotny, ale hracky vsade su, povybera dvd cka a necha tak, dalej porozhadzovane kocky, jednoducho vzdy vsade daco, este aj na v kupelni, maly povybera vsetku kozmetiku co ma na dosah a hodi do vane, clovek si uz aj zvykne za ten cas.

emfi
30. júl 2008

milhaus,
ani ja veľmi vysávanie nemusím,ale možno raz vymyslia nejaké samočistiace podlahy... 😅

petrulla
30. júl 2008

Baby, aj ja bojujem s neporiadkom kazdy den . Zo zaciatku som mala depky, ze nestiham mat vsetko "tip top". Dnes uz mi staci ked je vsetko aspon "tip", ten "top" .....uz netreba 😉
Umyvat dlazku kazdy den je fakt zbytocnost. Varim kazdy druhy den radsej viac .....a tak - upustam.
A to mam len jedno dieta a pomerne male a neskodne 😀 Keby som ich mala viac .... neviem si to ani predstavit.
Ale mam jednu zasadu, ze hracky nie su bordel. Takze ked su aj po celom byte - je to dekoracia 😎 😀 a totovo

A LEVON - skus nechat manzela par dni sameho s deckami a uvidime tu sterilnu cistotu!!! Ja by som mu dala 😉

milhaus
30. júl 2008

to by bolo ešte horšie ako teraz, on ked ju ma nachvilu na starosti tak je cela spinava a bordel ešte väčši teda čo sa tyka hračiek a on jej dovoli i do priboru chodit a to ona rada, ja jej to nedovolim, už mi tak stratila pretlačatko na zemiaky a musela som vajce krajat ked som ho potrebovala tak spravit, asi by som niekoho zavraždila najradšej vtedy ako som bola nahnevana