Štípance od hmyzu, ale akého?

lucy1801
24. jún 2019

Neviete náhodou od čoho môžu byť až takéto štípance ?? Ja toto už nechápem vždy keď ma niečo poštípe tak to mám takéto a už to pomaly chytá fialovú farbu...

simsalabim
24. jún 2019

@lucy1801 aj ja tak zvyknem reagovat, niekedy spuchnu, niekedy ostavaju na urovni koze, akurat ze moje niekedy vedia byt velke ako dlan, fialove, postupne to prechadza ako modrina, teda to hra aj do zlta, fialova, zelena.... Vacsinou je to od komara alebo od tych malych kusavych musiek (moja dr. ich vola musice). Najlepsie na to pomaha gafrova mast, ale ked sa mi zvacsia na velkost dlane, vtedy skoncim na tetracykline 🙄 Tak raz za dva roky. Preto sa branim ustipnutiu, ako sa len da, repelenty, oblecenie, pripadne nechodim von, ked sa takyto hmyz vyskytuje v hojnesom pocte, teda navecer.

wewe4
24. jún 2019

Fúú, tak toto som ja osobne ešte nevidela, ale doporučila by som nejaký repelent na prírodnej báze..tei chemické z lekárne sú podľa mňa des.. A smrdia.
Ak chceš, pošlem ti link na dobrý, ktorý mám odskúšaný

luvivinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy1801
autor
24. jún 2019

@wewe4 možeš 🙂

diewcatqoo
24. jún 2019

@lucy1801 ja mam take od komarov

lucy1801
autor
24. jún 2019

@luvivinka nie sú to modriny, bola som vonku a na druhý deň toto

luvivinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy1801
autor
24. jún 2019

@luvivinka na alergológií som bola pred 2 či 1 rokom cca a chceli odomňa nález od kožnej ale tá mi ho nedala tak to neriešili...

hvolkovamirka
24. jún 2019

@lucy1801 podla mna to nie su stipance, podla mna su to popraskane zilky alebo nejaky druh alergie, ekzemu... kozne

kacena4
24. jún 2019

ahojko moj syn ma takuto alergicku reakciu na stipance bud to aj opuchne alebo len scervenie ak ho hocico stipne ☹ je to posahana imunita - zapal v tele s ktorym si nevie organizmus poradit od infikovaneho komara, srsna... a clovek zo znizenou imunitou zareaguje takto syn dostal imuno liecbu a hlavne ak mal velke stipance s opuchom tak alergoliecbu a atb, na pohotovosti mu obcas pichnu injekciu nech sa mu lepsie dycha ak sa mu zhorsi dychanie, ale stale berie lieky na alergiu, v zime na posilnenie imunity a pri stipancoch ak su moc zapalene tak atb bud lokalne alebo klasicke.d rzim palcek

lucy1801
autor
24. jún 2019

@kacena4 čo to je za alergiu? Tiež mi to zvykne opuchnuť miestami to svrbí... A @hvolkovamirka nevyzerá to ako popraskané žilky to by myslím vyzeralo inak skôr nejaká alergická reakcia na uštipnutie teda mi to tak aspoň pripadá....

siska53
24. jún 2019

@lucy1801 mne u pediny, sice len telefonicky, povedali, ze moze to byt od hmyzu, ale nie ako alergia na ne, ale na chemiu, ktoru ten hmyz do seba dostal, ak bol v nejakej postrekovej oblasti..

lubmar
24. jún 2019

@lucy1801 presne taketo mavam aj ja, aj dcera to po mne zdedila, ale vacsinou len na nohach. Ked ma ustipne do ruky alebo v hornej polovici tela, nebyvaju az take fialove, doktorka povedala, ze to takto telo prehnane reaguje na tu latku, co do teba vstrekne dany komar, kazala len fenistilom natierat, a pockat, kym zmiznu, niekedy mi dobre dlho ostava este tmavsi flak po stipancoch. Kazdy proste reaguje inak.

kacena4
24. jún 2019

@lucy1801 je to znizena imunita a nasledne na to telo si nevie poradit s infekciou ako som uz hore pisala a tak sa to prejavi ako alergicka reakcia (neprava) ako zapal neviem ako to napisat, nam to takto nejako vysvetlila alergologicka, tak som to pochopila, robila mu aj testy na stipance od vceli,osi to mal ok, takze to takto uzavrela, kedze mal znizene hodnoty imunity. ked mu nasadila 1/2 rocnu liecbu na dalsi rok v lete uz nemal take masivne opuchy ani krvave flaky zmensili sa, predtym opuchal tak ze 1/2 nohy, chodidla a topanku neobul, alebo ruky + mal tazkosti s dychanim ak to bolo v hornej casti tela... teraz len lokalne cca 10cm opuch a ak to takto scervena tak dostava atb lebo je tam infekcia z toho chrobaka s ktorou sa telo tazsie vysporiadava kedze ma oslabenu imunitu ale je to kazdy rok lepsie kvoli liecbe

bert22
25. jún 2019

@lucy1801 to si potom alergicka na postipnutie hmyzom. lebo takto pomaly ziadny stipanec neostane az fialovy ako si napisala. treba si kupit nejaku masticku alebo povedat o tom doktorke

lucy1801
autor
25. jún 2019

@bert22 natieram si to fenistilom a 2x krát denne si dávam Zenaro. Snáď to prejde.. Na alergológií som už s tým raz bola a nezistili mi nič

lucy1801
autor
25. jún 2019

@kacena4 infekcia? To by som nemala horúčky keby tam je infekcia či?

bert22
1. júl 2019

@lucy1801 fenistil by ti to mal ukludnit, tak snad ti to prejde.

lucy1801
autor
22. júl 2019

@bert22 už to prešlo vraj iba moje telo reaguje tak na uštipnutie

akecheta
22. júl 2019

@lucy1801 Máš alergiu na ten jed čo vpúšťa pod kožu tento hnusný hmyz, kúp si ricínový olej alebo locoid a natieraj si, malo by to rýchlejšie zmiznúť.

lucy1801
autor
23. júl 2019

Už to je v poriadku, natierala som to Alpou

bert22
5. aug 2019

@lucy1801 super, ze ta to uz preslo, to som rada. fakt iba tvoje telo? to je zvlastne.

lucy1801
autor
5. aug 2019

@bert22 hej tak mi to povedala doktorka na infekčnom a vraj sa mám vždy nastriekať repelentom keď pojdem niekde do prírody.

bert22
5. aug 2019

@lucy1801 si potom na ne alergicka, ale tak dobre vediet. aspon uz budes vediet, ze sa mam podctivo striekat repelentom.

ka_ti
12. okt 2021

@lucy1801 Dobrý večer, čo vám prosím na toto zabralo? Ja mam take flaky po uštipnuti komarom a dlho to mizne. Ďakujem za odpoved

lucy1801
autor
7. dec 2021

@ka_ti fenistil