Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

lucia283
24. apr 2009

no tak to je super,ale ja by som susedovy povedala ci nemoze parkovat trosku inac,pretoze mam malo miesta:D ja som zase taky vodic,ze aj ked je malo miesta,alebo mam problem vycuvat a budem sa musiet posuvat na 100X tak nedam auto ocovi nech mi vycuva,ale musi si to vycuvat sama a to len preto aby som si sama sebe dokazala,ze to viem aj bez pomoci:D a vdaka tomu som sa aj naucila,alebo bolo uz viac takym prilezitosti:D ale co ma tesi tak oco este po mne za cely cas nekrical,ze co robim,alebo podobne...som jedina v rodine:D brat a mamka si pri nom vytrpeli nadavok...on ako sofer z povolania je buzerator z povolania tiez:D

netmona
25. apr 2009

no dievčat,,,ja mam vodičak,,,ale sa bojim jazdit,,,tak dúfam že, to niekedy prekonám 😒

lucia283
25. apr 2009

prekonas,ale musis sa dohodlat a jazdit...vela jazdit...ja som sa tiez bala jazdit zozaciatku,ale zaroven ma to velmi bavilo a pacilo sa mi...a teraz ked sadnem po dlhej dobe za volant tak mam trosku strach,ale po chvyle opadne

sumienka2525
1. máj 2009

Tak toto je tema. Ja mam vodicky od roku 2001 tiez mam strach. Jazdim iba sem- tam a aj to len ked je moj priatel vedla mna. Ja mam strasny strach z viac prudovych krizovatiek a hlavne v vo velkych mestach ako BA , Mnichov a tak alebo aj tam kde to nepoznam. Vsetci sa nahlia , vytrubuju , predbiehaju sa ako chcu a ja som taka neista. Keby boli vsade kruhove tak by som bola happy. 🙂

tilly
1. máj 2009

ja som mala včera takú desnú cestu domov, niektorí ľudia by vôbec nemali jazdiť, normálne do mňa vošla taká agresia, úplne zlá som bola, brrr

sumienka2525
1. máj 2009

tilly: Poznam a hlavne mlady fesaci ked sa ukazuju tak nevedia co zo sebou. Nietory su absolutne netolerantny voci druhym a znervoznuju aj ostatnych. A nechapem tych co jazdia velmi rychlo aj po mestach a stale obiehaju. Niekedy je lepsie prist neskor ale zdavy ako sa nahanat a nedojst vobec. Alebo nech vyrazaju skor z domu a je to vybavene.

debra
1. máj 2009

ja nemam vodicsky vobec a napriek tomu mam strax zo soferovania 😀 muz do mna husti aby som si ho spravila,a ja ani za ten svet,aj xcem,ale...bojim sa 😖

sumienka2525
1. máj 2009

debra: ja byt s tebou by som si ho spravila mozno ta ten strach prejde. Ja som tiez nechcela ist do autoskoly lebo som si neverila a bala sa a bolo to v pohodke. Lenze som odisla po skuskach pracovat do zahranicia a dlho som nejazdila a potom som si uz ani neverila. Akoze jezdit sem tam jazdim ale iba po nasom meste kde to poznam dobre a s priatelom vedla mna, inam a sama by som sa neodvazila asi. Mne by sa ta atoskola zisla este raz absolvovat asi. 🙂

tilly
1. máj 2009

ja neznesiem, keď ide niekto cez dedinu 40... je jasné, že okolo škôl, škôlok, na frekventovaných miestach, kde chodci preskakujú cez cestu nepôjdem 90, ale v dedine, kde je síce 50, ale širokoďaleko nie je jediný obytný alebo polyfunkčný dom, samé polia, tam nemá význam ísť 40... a mimo mesto ísť 60... to je už vyslovená provokácia, alebo už keď idem 60, tak si ju držím, nejdem kilometer 90, potom sa zľaknem, chvilku idem 50, potom 60, potom 80... to mi tak trhá žily...

včera jedna išla 100, keď som ju išla predbiehať, tak zrýchlila na 140, aby som sa zaradila za ňu a do spätného mi ukázala, že nenene, ju teda nepredbehnem, potom už v meste odbáčala, tak som si pekne pri nej pribrzdila, aby som sa pozrela, čo to je za idiota... no dajme tomu, že som jej komplex trošku pochopila... 😅 ale tak nemusí si komplexy zo vzhľadu riešiť na druhých vodičkách, no nie... ja si tiež neliečim...

ale som si všimla, že odkedy som tehu, jazdím trošku rýchlejšie a tak sebaistejšie, čo pri prvom tehu som práve trošku spomalila, takže bohvie aké hormóny ma ovplyvňujú 😀

sumienka2525
1. máj 2009

tilly : 🙂 najlepsie je ze ti co na cestach robia somariny su v pohode a druhy sa nervuju. A potom ze aby sa clovek nerozculoval. 😀

tilly
1. máj 2009

aspoň mám adrenalín a nie je mi zle 😉 len počas šoférovania mi nie je zle, inak mi je blivno celodenne... v aute mám pre istotu nachystaný sáčok na vracanie, ale ešte som ho nemusela použiť 😀

mami.sk
2. máj 2009

ja som si urobila vodicak pred 5 rokmi 😉 nikdy sme doma nemali auto a tak ma ani nenapadlo robit vodicak skor 😒 ked som prisla do autoskoly tak som bola jedina co este nesoferovala 😀 😀 😀
potom som samozrejme nesoferovala / nebolo nacom 😀 / ale kazdu noc sa mi pravidelne snival jediny sen -
ze soferujem 😀
po svadbe som kazdy den pilila muzovi usi ze chcem auto tak sa nakoniec nechal zlomit 😀 😀 😀

no a ked som prvykrat don sadla nevedela som ani nastartovat 😀 😀 😀 som zabudla za tie 4 roky 😀
nikdy sme sa s muzom nehadali, len ked mi hovoril do mojho soferovania 😀 😀 😀 a teraz mi povie ze jazdim ako Hamilton 😉
myslim si ze to chce len prax 😉

linddi
3. máj 2009

ja mám šoferák od osemnástky (ešte som nemala počas kurzu ani 18), takže už je to 9 rokov 😲 , a presne ako tu mnohé píšete zo začiatku som mala veľkkkýýýý strach ale po čase to nejako prešlo. Jasné, že rešpekt a troška nervozity je pred vzdialenejšou jazdou.... hlavne keď idem s malou sama - asi zodpovednosť 😅 . Jazdiť som musela hlavne kvôli práci. A som rada aspoň som sa prinútila 😝

liana
3. máj 2009

tilly 😀 prosím prosím repšpektuj úboché vodičky začiatočníčky čo majú ešte stále neprekonaný strach 😉 ja som presne ten vodič ako tebe ide na nervy a to len preto že po 9 rokoch som začala jazdiť a ešte sa stále necítim v tom doma a som až prehnane na všetko opatrná a samozrejme ešte nemám ten správny vodičský reflex. 😉
a poviem pravdu, ani si neuvedomím, ale neznášam keď ma niekto predbieha a nedá smerovku alebo keď ja dám smerovku že odbáčam a on ma just musí ešte obehnúť. To si fakt mám dať okrem Z-etka na auto aj nápis "aj Vy ste raz začínali" ??

tilly
3. máj 2009

liana, určite nie si ten druh vodiča, čo mi ide na nervy... mne idú na nervy, tí, čo naschvál zdržujú, nie tí, čo sa boja a jazdia opatrne, to chápem... neznášam napr. keď ide niekto v ľavom pruhu pomaly, a ešte si hovorí, že on ide predpísanou rýchlosťou, tak bude obmedzovať všetkých... toto nemám rada... chápem "Z", to sa rýchlo snažím obehnúť a rýchlo rýchlo preč 😀

nie som drzá ani agresívna, idem si svojim štýlom a rešpektujem druhých (okrem tých, čo nerešpektujú mňa 😀 )

liana
3. máj 2009

tak tie tri velké Z-tká na kufri, to som ja 😀 😀

tilly
3. máj 2009

😀 😀 😀 bolo treba tri? ale oni za chvilku aj tak odpadnú, mne Ztko odpadlo po prvej zime...

liana
3. máj 2009

nestraš 😀 😀 to jediné mi pomáha ako tak tlmiť blok zo šoferovania, tak snáď mi aspoň jedno ostane 😀

tilly
3. máj 2009

neboj, po zime ich už určite potrebovať nebudeš 😉 ja som dostala auto v septembri (fuuu, tuším 8 rokov dozadu), v zime som jazdila pramálo, ale na jar som jadzila ako šarkan 😉 a to mi dosť dlho trvalo prekonať blok, stále mám rešpekt...

zuzpidka
3. máj 2009

ahojte. tak ja som teraz vo štvrtok išla sama autom s oboma deťmi od nás z Drienovca do Malcova, to je okres Bardejov. bála som sa hlavne Prešova, ale ujo mi ukázal cestu, ktorá len trošku zachádza do mesta, ináč ho berie len vonkajším okrajom. takže nabudúce idem sama. sedel vedľa mňa ako psychická podpora a cestou tam on prešiel Prešov ale naspäť už všetko ja. takže sa vám tu takto chválim. držím všetkým ostatným palce, aby ste začiatky zvládli. 😉 🙂

jenie123
4. máj 2009

Ahojte, takze ja som si robila vodicak pred 10 rokmi, tiez som este nemala 18. 8 rokov som skoro vobec nejazdila a to co som najazdila, by som spocitala na jednej ruke.. Nasla som si noveho priatela, novu pracu a uz som to auto potrebovala.. Priatel mi pomahal v tych najhorsich zaciatkoch, nebola som az tak zla, len som mala strach a nejake tie chybicky sa vzdy nasli.. 🙂 Po par mesiacoch som si isla kupit auto. S priatelom sme isli do Nemecka (inak sme zo Zahoria) spolu v jednom aute a naspat kazdy vo svojom a to bola najvacsia skola v mojom zivote, cez Prahu, vela aut, dialnica preplnena, ale zazitok k nenahradeniu.. No a teraz si jazdim ako drak.. Baby len ten strach prekonat a jazdit a jazdit a jazdit..

martao
4. máj 2009

No mňa čaká zajtra prvá samostatná jazda. Mala som ísť s deckami k zubárke, ale zájdem len na nákup. Budem mať dobré nervy, dúfam, že najmenší nebude ručať.

macca5
5. máj 2009

ja som sa tiež bála jazdiť po dokončení autoškoly.Začala som voziť syna do škôlky, potom som s ním išla k lekárke, k mojim rodičom a pomaly som sa prestávala báť.Teraz som šťastná ,že som sa osmelila,jazdím rada,nemám problém sadnúť za volant ani v zime. 😉

sasib
12. máj 2009

Ahojte dievčata Vodičky. Teraz nepremyšľam nad ničim inym len autoškola. Už ma nahovorili aby som to konečne skusila, len neviem či naozaj ten strach prekonam 😢 ked tam prvy krat pojdem,a všetko okolo toho testy auto ,som hrozny tremista a neviem ako to prekonať ☹ 🙄 🙄 Bojim sa tych nepríjemnych a drzich vodičov . 😠 Nový kurz začína o mesiac tak mam ešte chvíľočku čas,sa na to pripraviť. No a vždy je možnosť ukončiť ak to neprejde. Tak Vám odvažnym prajem VEĽA ŠŤASTNYCH KILOMETROV BEZ NEHODY. 🙂 Pekný deň sasib

myska183
12. máj 2009

no tak ja som si robila vodicak este pred 18.tkou lebo som ho strasne chcela, ale aj tak som musela cakat, kym nebudem "dospela" 😝 a som spokojna. nie je nad to, ked clovek nemusi cakat na zastavke.... netreba sa bav, jazdu si streba vychutnat 😉 sak ked sa clovek neciti, nemusi jazdit rychlo, radsej prehladne... a podla mna nie je nic horsie ako ked uz do auta sadate s nechutou.... tak sup natankovat a pekne pomaly na cesty. drzim palceky 😀

sumienka2525
13. máj 2009

sasib: tak drzim palceky a neboj. Oni ta to naucia, ved su tam od toho. Dolezite je aby si potom stale jazdila. Ja som po autoskole nemala dlho na com jazdit a potom ked som po dlhom case sadla do auta (priatelovho) tak som mala strach. Teraz jazdim tiez tak raz za tri mesiace a este sa bojim a sama by som sa neodvazila ist niekam dalej. Ale idem setrit na auto 😀 a dufam,ze sa potom do toho dostanem.

Cize ako jenie napisala jzdit, jazdit, jazdit!

oazapokoja
13. máj 2009

tak sa pridávam aj ja,vo svojich 37 rokoch som nabrala odvahu a kurz sa mi začína 27.5,tiež mám strach a už teraz sa mi trasú kolená

bohca77
13. máj 2009

Ahoj holky, taky se hlasim mezi "ridicky neridicky" ! 😀 Ridicak jsem si udelala hned v osmnacti, ale bohuzel jsem taky nejezdila, nemela jsem s cim... Potom, az se prilezitost naskytla, uz jsem mela obavy a ani se mi nechtelo, bylo to pohodlnejsi jako spolujezdec 😉 , ze? Horsi to bylo, kdyz jsem si hledala praci a u pohovoru se ptali na ridicak, to jsem se modlila, aby me nevyslali nekam na sluzebku nebo na skloeni sluzebnim autem! To teda nevim, jak bych to resila, protoze bych asi nejela! Jezdim si ted akorat tak po nasem okrese, s maym k doktorovi a do nejakyho velkyho mesta s velkym provozem se porad bojim...i na dalnici....tak nevim, jestli to nekdy prekonam. Kazdy rika, ze kdyz se neco stane a ty musis, tak to proste dokazes! Ale ten stres musi byt hroznej ☹ ...

timinka1984
13. máj 2009

Ahojte!No tak som sa tu nasla aj ja 😉
Vodicak mam od 2004 a odvtedy som sedela za volantom asi tak 5 x, ak aj to....
No a teraz ked si len pomyslim, ze by som mala soferovat, tak sa bojim a mam strach, ze do niekoho vrazim...nebojim sa o seba, ale o druhych....a hlavne o moju malu, ktora by pri mne sedela...brrrrrrrrrr 😲 😲
No mozno je to tym, ze som bola ako spolujazdec svedkom 3 havarii, sice sa nic hrozne nestalo, no ja sa bojim, pritom vodicak som spravila velmi lahko a velmi ma to bavilo, no bola tam istota, ze ked nedobrzdim ja, urobi to za mna instruktor.....a este sa bojim, ze ked zastavim v kopci, uz sa nepohnem dopredu, ale pojdem dozadu a budem brat vsetkych so sebou 😀 😀 😀 😀 😝 😝

susik77
21. máj 2009

Ahojte. Dnes som sa 1.krat odvazila ist s malou novu trasu-do obchodaku. Sice ju jazdim kazdy vikend ale s mm. Teraz som si hovorila, ze ju prejdem konecne sama. Tak cela cesta bola uplne v poho, aj zaradenie do pruhov som zvladla-to mi tam robilo najvacsie problemy. Ale v podzem. garazi som zacala chaosit. Miesta, kt. boli pre kociky boli obsadene, ako som pokrac. boli same jednosmerky, nevedela som ako sa otocit a oprela som to pravym blatnikom o stlp 😖
Mam tam asi 4 biele ciary 😒 To sme doteraz nemali vobec ziadne tukance, mm si na to zvlast dava pozor. Uz som mu to oznamila, nadseny teda vobec nebol, ze dalsie 2 tyzdne musim jazdit len s nim 😒
Neviete, kolko tak moze stat prelakovanie? To sa musi prelak. cele auto, al. len ten blatnik? Je to focus combi, rocnik 2006.