Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

sisinka112
9. aug 2011

@fleur2011 ahoj. aj mne prišiel papier, že najprv musím isť na vyrovnávací kurz. Neviete, čo je to za hlúposť? Po tamtie roky sa vôbec žiadne vyrovnávacie kurzy nerobili ja tomu vôbec nerozumiem a k tomu ešte ďalší poplatok navyše 6000kč českých.

sisinka112
9. aug 2011

@tmarky dostala som papiere a sú tam rozpísané prednášky a posledný den je napísané TEST. Tak som z toho vydedukovala, že asi bude nejaký test z toho čo budeme brať na tých 3dňových prednáškach.

sisinka112
9. aug 2011

@tmarky ved aj ja mám štátnu skúšku z pedagogiky a psychológie a idem študovať špec.pg.Mgr učiteľstvo. Prosím ťa ak budeš mať nejaké info tak mi daj vedieť. ďakujem

tmarky
9. aug 2011

@sisinka112 AHoj,skusala som volat,ale je tam odkazovka,ale ak sa dovolam dam ti vediet.
A prosim ta, ty si odkial? nevies, ci to musime priamo do prahy cestovat,ci do hrozenkova,na vlastne naklady?.
A co ubytko?to je v cene kurzu. SOM z toho dost znechutena, vobec nas neinformuju!

tmarky
9. aug 2011

@sisinka112 Dnes mi odpisala pani zo studijneho,jedna je na dovolenke...a vyzerá to tak, že na ten kurz musime.
V cene kurzu nie je ani cesta ani ubytko.A až jak uspesne ukoncime kurz sme prijaty a treba zaplatit skolne...ty si odkial teda...ako budes cestovat do prahy?

fleur2011
9. aug 2011

@tmarky No práve - tri dni akože prednášky a na záver o 15.Oo hodine test hodinový, to je radosť, že?

tmarky
9. aug 2011

@fleur2011 Tak dufam, že test nebude naročny, a že to je len formalita za ktoru treba zaplatti...ale kto vie.

fleur2011
11. aug 2011

@tmarky Mne včera odpísali zo študijného, že ak sa nemôžem zúčastniť v termíne 31.08. - 02.09. tak mi dajú náhradný termín ešte v septembri a prídem si tam napísať ten test. Pripravovať sa mám z doporučenej literatúry, ktorú mi poslali. Ale zaplatiť treba do termínu 31.08. Ja som mala byť práve v tom termíne na horách, a teraz neviem čo mám spraviť - či zrušiť dovolenku a ísť v tom prvom termíne, keď tam budeme viacerí. Ty si sa už rozhodla? Ako si budeš zoháňať ubytko? Ja som pozerala nejaké hotelíky a penzióny v okolí školy (pretože ten hotel, čo majú oni k dispozícii je drahší) ale som ešte nerobila rezervačku- neviem sa totiž rozhodnúť - či vôbec do toho ísť alebo nie.

tmarky
11. aug 2011

@fleur2011 Ja sa tam chystám v riadnom termíne, lebo mam ešte voľno a možno bude lepšie pisať test s viacerými..Ubytko zatial neriešim ani nerezervujem,až na mieste (prinajhoršom ten ich hotel Aramis).A nemožeš isť na dovolenku skor?

fleur2011
11. aug 2011

@tmarky Aj ja si myslím, že je lepšie ísť v riadnom termíne, tak uvažujem nad tým, že nepôjdeme na tú dovolenku, to malo byť už len tak na zavŕšenie tohtoročnej sezóny, v lete sme už boli na jednej. Mne ide bus priamo z Trenčína o 16.50 do Prahy, je v Prahe večer o 22.20 - tak si neviem predstaviť, ako by som v noci zháňala ubytko, asi rezervujem nejaký htl a odveziem sa tam taxíkom. Ráno snáď nejako trafím do tej školy a uvidím, čo z toho bude.

tmarky
12. aug 2011

@fleur2011 tak to hej, ja idem nočákom,takže v Prahe som rano o pol 8,ciže mne stači na mieste riešiť. Ak najdeš zaujimave lacne ubytko tak daj vediet.Dik

fleur2011
12. aug 2011

@tmarky Ahoj, ja som skúsila rezervačku hostel Marabou - tu je link - je to celkom blízko školy (Roháčova, Ostromečská) . je to na Konevovej ul. 55 - posielam link: http://www.hotele.cz/praha-3-hostel-marabou,res...
Sú tam aj jednotky, aj dvojky, tá jednotka je za 35.- Eur aj s raňajkami - to čo nám oni ponúkali je htl Aramis a jednotka tam stojí 1700.- Czk bez DPH - čo sa mi zdá na to naše prenocovanie fakt dosť. Uvidím, či mi potvrdia termín. Nakoniec aj ja asi pôjdem nočným busom z Trenčína, od nás ide 01,20 a v Prahe je tuším o 6,30 - inak ide tuším z Bardejova. Ak mi to potvrdia, ešte napíšem. Eva

sisinka112
15. aug 2011

@tmarky ahoj. diky za info. Ja som z Bardejova a neviem sa teraz rozhodnúť či ísť do tej školy alebo nie.....a prečo vymysleli tie vyrovnávacie kurzy tomu vôbec nerozumiem naozaj neviem čo budem robiť a stále rozmýšľam či sa to oplatí či budem mať uplatnenie..........

janisi
16. aug 2011

Holky nemáte to lehké...jinak co se týká fotografií, tak jej nechtějí elektronicky. Na zadní stranu ID a poslat do Prahy.

tmarky
16. aug 2011

@sisinka112 Ahoj,ten kurz je koli tomu, že ja som špecku na bc.nemala iba pg.a psychologiu,no nie som tym kurzom nadsena.Kamoška- kolegyna tam skoncila teraz 1.ročnik a tvrdi že uplatnenie budeš mať.Aj na ZŠ 1.stupen aj na špeckeZŠ na Slovensku.My teraz učime na ZŠ 1 stupeň ako nekvalifikovane,ale riaditelka tvrdila že ak dokončime tú školu tak nas uzna ako kvalifikovane, tak preto aj ja tam idem.Tiež ešte vaham,ale uvidim v Prahe,ako mi to pojde s tym testom,ci vobec nato mam 😒 .Vela zaleži aj od toho kde chceš potom učit a aké tam bude vedenie.

maminka3210
16. aug 2011

Ahojte dievčatá aj ja idem na ten vyrovnávajúci kurz do Prahy,chcem študovať šp.pedagogiku a učiteľstvo,docházať budem z Martina.No a hlavne idem tam sama a vôbec neviem do čoho idem!

fleur2011
17. aug 2011

@maminka3210 Ahoj, ja idem síce na andragogiku, ale tiež idem sama - som z Trenčína a síce mám už všetko zarezervované - myslím ubytko, ale aj tak si to neviem ani len predstaviť, čo ma čaká. Tak neboj - sme viaceré také osamotené. Dokonca na tú Andr. to vyzerá, že som úplne jediná....

maminka3210
17. aug 2011

@fleur2011 si šikulka všetko máš už zaistené,ďakujem za podporu no uvidíme do čoho to vlastne ideme?

sisinka112
19. aug 2011

@tmarky tak to je potom super keď vám riaditeľka uzná tú školu. Z Michaloviec ideš do Prahy sama alebo máš nejakú kamošku? Ten vyrovnávací kurz budeš platiť v Prahe alebo ho zaplatiš teraz. Vraj sa to môže aj v Prahe tak rozmýšľam, že ak pôjdem tak si to tam zaplatím

mely12
19. aug 2011

@tmarky
Ahoj, ja som podala tiez prihlasku na UJAK na spec.pedagogiku ucitelstvo. poslala som to online a kedze mi neprichadzala odpoved tak som tam volala a povedali mi ze mam vytlacit a poslat prihlasku postou aj s dokladom o zaplateni poplatku za prijmacky. Tak som to este len teraz poslala. Dufam ze odpoved pride skoro.
ja som z presova a tesim sa ze ide niekto z vychodu. O tom kurze tiez neviem nic blizsie ak zistis napis...

tmarky
20. aug 2011

@sisinka112 Ahoj,do Prahy som nakoniec stiahla priatela, a kedže sme neboli nikde na dovolenku tak si to tam aspon trochu užijeme , snad 🙂 Ja budem platit až na mieste, pišu že najneskôr toho 31.8. v pokladni skoly.Tak hned rano ako pricestujem ,najdem tu skolu a pokladnu a zaplatim, ani za prihlasku som este neplatila tak ak bude treba aj to tam vyrovnam🙂

tmarky
20. aug 2011

@mely12 Ahoj ,no som rada že je tu vychodnňarka 🙂. Mne toto odpisali zo študijneho :
"Uchazeči z jiných než speciálněpedagogických oborů a programů mají jako podmínku přijetí vyrovnávací kurz."
Takže ak nemaš špecku, pozvu na kurz aj teba a šetri si 6000 Kč do Prahy.( v cene nie ja ani ubytko ani cesta a na zaver kurzu je test :( ) Hmmm...čo maš skončené?
Držím ti palce nech sa ti skoro ozvu...

mely12
20. aug 2011

Ahoj, dik za info. ja mam bakal.stuudium vychovavatelstvo a mam aj special.pedagogiku 2- rocne studium ale na metodickom centre v Presove tak to mi asi neuznaju.... No hadam ten kurz zvladnem?! Dufam, ze sa ozvu skoro a pojdeme na kurz spolu...Este raz dik. Ked sa mi ozvu dam vediet.

janisi
20. aug 2011

Holky tak se držte !!!!!!!!!!!!!!!!

sisinka112
22. aug 2011

@mely12 ahoj tak ty si z Prešova, lebo ja som z Bardejova a prišlo mi z Prahy,že mám isť na vyrovnávaci kurz ak ti niečo príde tak mi daj vedieť mohli by sme isť spolu.

mely12
22. aug 2011

@sisinka112 super tesim sa hned ked mi pride dam vediet. Dufam, ze to pride rychlo...

sisinka112
24. aug 2011

@mely12 a ak samôžem opýtať aký máš ukončený odbor?

mely12
24. aug 2011

@sisinka112 mam bakal.studium - vychovavatelstvo

sisinka112
24. aug 2011

@mely12 takže to tak vyzerá , že špeciálnu pedagogiku si nemala. Prosím ťa pošli mi tvoje telefonne číslo a ešte ti nič neprišlo lebo 31.8. je vyrovnávací kukrz. Neskúšala si náhodou tam volať. nerada by som tam išla sama.

sisinka112
24. aug 2011

@mely12 a ešte som zabudla moje t.č. je 0903054323