Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

zuzanockamt
11. júl 2009

to UJAK je akoze Univerzita Komenskeho v BA?????? ... teda UK ... ci ako mam tomu rozumiet? 😅 nic ine ma totiz nenapada 😅

layla
11. júl 2009

zuzka, UJAK je tusim univerzita jana amosa komenskeho v CR

veldinka
autor
11. júl 2009

presne tak layla, je to univerzita jána amosa komenského. Ja mám záujem ísť do Starého Hrozenkova - to je vlastne pobočka. Neštudujete tam niekto?

nunacek
11. júl 2009

veldinka: Na dni otevřených dveří říkali, že na Mgr. studiu je praxe řešena v rámci práce/školy, že nikam nikdo zvlášť nemusí. Na Bc. musí, ale řeší se to tak, že vedoucí praxe je povinnen zajisti studentovi praxi, aby ho to neomezovalo v práci 😉 Takže pohodička 🙂

veldinka
autor
11. júl 2009

nunáček to ako myslíš v rámci práce/školy? Chápem to tak, že ak by som pracovala v škole, že prax sa mi uznáva automaticky keďže chcem študovať špeciálnu pedagogiku len ja mám problém v tom, že mne sa črtá práca v úplne inom odbore ako je pedagogika (v administratíve). čiže mne by sa ta prax asi nemohla uznať...neviem akási som z toho zmätená 😖

dada1212
11. júl 2009

Trocu mimo témy, ale koľko je tam školné?

veldinka
autor
11. júl 2009

no myslím, že na Bc. štúdium je to 18 a na Mgr 20 000 českých prachov 🙂

nunacek
11. júl 2009

veldinka: Paní říkala, že pokud někdo dělá v oboru, tak se mu praxe započítá z práce a pokud někdo pracuje mimo obor, tak se praxe odbyde o víkendu v rámci přednášek 😉

nunacek
11. júl 2009

Ceny:
Bc. 24 000,- (3 roky), jen mediální studia jsou za 30 000,- za semestr
Mgr. 25 000,- (2 roky) za semestr
PhDr. 35 500,- na jeden rok

maruschka
11. júl 2009

veldinka, v Starom Hrozenkove učí moja spolužiačka z vysokej..Inak je to super pani profesorka..Školné by tam malo byť 20 tis za semester-teda 40 tis. na jeden rok..Ak ideš na Mgr. tak ťa berú na základe Bc. a v poslednom ročníku si platíš tuším len jeden semester, lebo ten posledný letný sa do školy už nechodí, ale sa pripravuje na štátnice a obhajobu... 😉 😉 😉 Aj ja sa nad Hrozenkovom zamýšľam... 😎

veldinka
autor
11. júl 2009

No ak je to s tou praxou tak ako hovoríš nunacek tak je to ozaj perfektné a začínam sa tešiť 😀 Strašne veľa ľudí mi tu školu chváli takže budúci týždeň si tam určite posielam prihlášku 😉
maruschka a ty čo hovoríš na tú školu? keď ti tam robí kamoška tak by si mala mať info z pravej ruky 🙂 je to tam v pohode?
A inak ďakujem vám za odpovede!

nunacek
11. júl 2009

veldinka: Takhle to říkala paní na dni otevřených dveří 😀 Moje jedna kolegyně z práce tam studuje Bc., druhá Mgr. a třetí dostudovala Mgr.. A všechny moc spokojený! A nedivim se jim. Když porovnám, co jsem se musela učit já na státní škole, a co se učí kolegyně na UJAKU, tak na to, že to je ten samý obor, tak toho musí umět o něco míň. Určitě jim to teda nedají zadarmo, to ne, musí to aspoň trochu umět, ale prostě jsou mírnější požadavky. A i jednání tam je super, o milion procent lepší, než jsem zažila na státní vysoké. Já jsem tam na UJAKU byla na dni otevřených dveří kvůli informacím ohledně PhDr. a všichni tam byli moc milí! Kolegyně se tam o tomto zmínila a paní ze studijního jí řekla, že ať se nediví, že oni vědí, kdo je platí - studenti 😉 tak se podle toho prý k nim musí chovat.

zuzanat
12. júl 2009

veldinka ja som na UJAK studovala andragogiku a prax som nikdy neabsolvovala. Vzdy stacila len nejaka praca, ako sumar. Napr. som si zozbierala materialy o jednej firme a o tom som napisala pracu.
skolu mozem len odporucit, sice sa plati celkom dost, ale teraz je to aj tak jedno, kedze sa plati vsade. Ja som bola spokojna, vzdy sa tam dalo s kazdym dohodnut, aj ked teda boli aj profaci, ktorych sme mali pekne v zuboch. Neda sa povedat, ze je skola lahka, prve tri roky bol riadny zaberak, ale dalo sa to zmaknut 😉

poletucha
12. júl 2009

ja mam zatim tri semestry na UJAK v Praze, obor Socialni a masova komunikace...ted uz druhym rokem prerusenou kvuli tomu,ze jsme se prestehovali do zahranici...skolu muzu jedine doporucit, da se to v pohode zvladat i pri zamestnani, ja na prednasky skoro nechodila a stacilo se naucit jenom na zkousky. Skolny myslim bylo 25000 za semestr,ale mozna uz je vic jak pise nunacek...je jenom skoda,ze uz se asi nevratim a skolu nedodelam 😒 ...a prodlouzit preruseni uz nejde

nunacek
12. júl 2009

poletucha: Sociální a masová komunikace je za 24 000,- (Bc.) a 25 000,- (Mgr.). Za těch 30 000,- jsou Bc. Scénická a mediální studia 😉

nunacek
12. júl 2009

Kdo na UJAKU už studujete, studujete někdo PhD.r v oboru speciální pedagogika? Nebo neznáte náhodou někoho, kdo to tam studuje?

zuzanat
13. júl 2009

tu su vsetky informacie o studiu na St. Hrozenkove http://www.ujak.cz/pobocka-stary-hrozenkov.php
nunacek ja vobec neviem o studiu PhDr. aj som chcela pokracovat dalej, ale som na MD, tak som to nechala tak.

veldinka
autor
13. júl 2009

ďakujem vám za príspevky. Ja som vedela, že ta škola je fajn, lebo ešte som nepočula na ňu žiadnu zlú reč. A dnes som si hneď aj vypísala prihlášku a zajtra ju posielam, tak dúfam, že sa mi pošťastí 🙂

nunacek
14. júl 2009

veldinka: Já jsem zatim taky nic negativního neslyšela 😉 Jediné negativum je to školné 😒

veldinka
autor
14. júl 2009

áno to školné je naozaj dosť vysoké, ale ja to beriem tak, že zaplatím to a už to budem mať na celý život. Potom už budem len dúfať, že budem dlho žiť nech si to užijem 😀

nunacek
14. júl 2009

veldinka: Ono se stejně za chvíli bude platit i na státních školách, tak je to fuk 😉 A investovat ty peníze do vzdělání se vyplatí 😉 Ale člověk ty peníze musí mít 😒

elvo
21. júl 2009

ahojte ja tam studujem specianu ped. v hrozenkove.

minutka
24. júl 2009

ahoj baby,
neviete nahodou do akeho priemeru beru na Mgr / specialna pedagogika? diky

nunacek
12. aug 2009

minutka: Na dni otevřených dveří říkala paní ze studijního, že berou všechny, kdo se přihlásí, na průměr se nehledí 😉 Prý nikoho nechtějí omezovat ve volbě studovat, že každý musí vědět sám, jestli na to má nebo nemá. Pokud má, tak dostuduje, pokud nemá, tak vyletí velmi brzy. A ještě se jim prý nestalo, aby museli někoho odmítnout z kapacitních důvodů, zatim.

sowelo26
12. aug 2009

Ahoj. Kamarádka tam studuje spec. ped. Bc. a musím říct, že to mají o dost těžší proti tomu co já měla na spec. ped. v Brně, ale jinak je to tam prý fajn, žádná negativa. Já se chystám na PhDr spec. ped. na UK.

veldinka
autor
12. aug 2009

a vy čo tam študujete špec. ped. aké máte z toho pocity? dá sa to zvládnuť? nenadávate? 😀

nunacek
13. aug 2009

sowelo26: Tak koukám, že každej to vidí jinak 😀 Já zas když to porovnám, tak mi Bc. i Mgr. specka na UJAKU přijde mnohem jednodušší než v Brně. Ale ono jde i o to, jaký přednášející a zkoušející člověk má a jak to vnímá individuálně, pro každého je těžké a lehké něco jiného 😉

elvo
13. aug 2009

minutka
zalezi aky mas odbor podla toho beru.
ide tam niekto studovat tento rok na Mgr.spec- ucitelstvo?

sowelo26
13. aug 2009

nunacek: Já vím. Já se v Brně skoro neučila, nemuseli sme psát žádné práce, zkoušky byly písemné, každý rok stejné varianty, žádné zápočty před zkouškou atd. To ta kamarádka na UJAK všechno musí, zápočty i seminární práce atd. Ale co jsem slyšela zkušenosti z jiných VŠ, tak specka v Brně je jedna z nejjednodušších. Třeba je to už teď jiné. Jak říkáš, je to individuální 🙂

nika28100
15. aug 2009

Ahoj.Mam zaujem o studium v obore specialna pedagogika.Ale pracujem v zahranici .Bola by moznost individualneho studia?A dokedy treba podat prihlasku?Je mozne este do konca augusta?Konkretne myslim UJAK Stary Hrozenkov.Mozte mi napisat na email nika28100@azet.sk.