Štúdium po strednej škole

rqduskq
7. sep 2012

Prosím Vás, som momentálne na rodičovskej dovolenke, mám ukončenú strednú odbornú školu ekonomickú, rada by som pokračovala externe na spôsob niečoho ako nadstavby ekonomickej alebo pedagogické minimum, nejakú doplnkovú školu alebo ako by som to nazvala, aby som mala lepšiu kvalifikáciu, príp mohla učiť v škôlke, základnej škole. Viete mi poradiť?
V Žiline
Ďakujem

evakva
7. sep 2012

@rqduskq Ak chces ucit, musis mat VS, myslim, ze aj v skolke uz musia mat VS.

rqduskq
autor
7. sep 2012

aha :( lebo niekto mi spomínal, že stačí to minimum, škoda :(

sympa1
7. sep 2012

@rqduskq to bolo volakedy ze minimum...teraz treba VŠ, na učenie aj v skolke

rqduskq
autor
7. sep 2012

a nejakú ekonomickú nadstavbu alebo také niečo?

sympa1
7. sep 2012

@rqduskq ak chces robit s tou ekonomikou tak staci..ale ak chces ze ucit ekonomiku tak treba ist na pedagogiku..aj externe sa da samozrejme

liz_lemon
7. sep 2012

@sympa1
@evakva
v skolke staci stredna pedagogicka, nemusi byt VS

ziarcanka
7. sep 2012

@rqduskq Na učenie v škôlke stačí stredná pedagogická škola - keďže máš maturitu, odporučila by som ti pomaturitné štúdium na strednej pg. škole - napr. v Turčianskych Tepliciach (kde máte bližšie neviem). Toto štúdium trvá 2 roky. Ak však budeš chcieť viac zarábať, budeš potrebovať VŠ 🙂

evakva
7. sep 2012

@liz_lemon Nie som si uplne ista. Myslim, ze aj ucitelky v skolke uz musia mat VS. Tie, co nemali, si ju museli dorobit. Bolo k tomu nejake prechodne obdobir.

liz_lemon
7. sep 2012

@evakva nie, naozaj nemusia, mam kamosku, co uci v skolke a ma len strednu, ktoru si urobila teraz nedavno

grettka
7. sep 2012

@rqduskq pedagogicke minimum, alebo inak povedane "doplnkove pedagogicke studiu" si mozes urobit len k tomu, z coho mas statnicu, teda, bud si na mgr, stupni vs neucitelskeho smeru, alebo si ucitelka a potrebujes DPS na inu aprobaciu.

Pokial chces ucit v MS, tak bud ako tu radia urobit si strednu pedagogicku, alebo aspon bc. na predskolsku pedagogiku. Co sa tyka studia predskolskej pedagogiky, tak je aj v externej forme na roznych VS

Ak chces vyuzit ekonomicke znalosti a ucit to, tak potom na Dubnickom technologickom institute odbor ucitelstvo odbornej pripravy a ekonomickych predmetov, maju aj externu formu http://www.dupres-group.com/index.php?id=1&comp...

rqduskq
autor
7. sep 2012

@liz_lemon
fakt? to si teda môžem dorobiť strednú pedagogickú, či ako to funguje, keď mám ekonomickú?

rqduskq
autor
7. sep 2012

ďakujem za odpovede, tak skúsim napísať do tých stredných pedag. škôl 🙂

ziarcanka
7. sep 2012

@evakva ja tie učiteľky do MŠ učím, takže určite stačí stredná 🙂

liz_lemon
7. sep 2012

@rqduskq ano, je na to 2-rocne studium na Pedagogickej a socialnej akademii

rqduskq
autor
8. sep 2012

@ziarcanka super ďakujem 🙂

lienkan
8. sep 2012

@rqduskq taktiez som sa rozhodla studovat na soc.a ped.akademii 2 roky pomaturitne - chodim do bratislavy .. zatial nikto nehovoril nic o vysokej skole ... odbor. vychovavatelstvo a ucitelka materskej skoly ... je to kvantum ucenia ..uvidim ako to pôjde ..

mariabilla
5. apr 2013

@lienkan Mozem sa opytat kde v Bratislave studujes? aj ja uvazujem o pomaturitnom studiu na pedagogickej ......
Je to tazke ako je to s hranim na hud. nastroj a co sport? Myslim hlavne je nutne vediet plavat?

anicocka1
6. jan 2014

@liz_lemon a je to skola v ktorom meste

liz_lemon
6. jan 2014

@anicocka1 ved si daj do googla Pedagogicka a socialna akademia

kiansi3
14. jan 2014

chcem sa spýtať či niekto ide na podnikanie v remeslách a službách v TN popripade kdo tam už chodil ako sa to da zvladať popri detoch dakujem

radkabudkajova
20. aug 2015

V dnešnej dobe máš niekoľko možností. Môj známi poslal syna na
http://www.ipgymnazium.sk/?IDe=209566
Nájdeš aj rôzne súkromné školy, či už stredné alebo vysoké, s externým štúdium. Rozhodne podporujem kohokoľvek vôľu zlepšovať sa počas materskej.

janulkajd
12. jan 2016

Vie mi niekto poradit ako vyzeraju prakticke skusky na pomaturitne externe studium turcianske teplice- primarne ucitelstvo