Študovanie na pedagogickej - rady

bibuska22
23. jún 2013

Ahojte! Prosím Vás, ak máte niekto skúsenosti so študovaním VŠ pedagogickej (najlepšie v Za), chcela by som poradiť ohladom celkového štúdia, či sú na externé štúdium skúšky, ak áno, tak z čoho? sú skúšky aj z matematiky a ak ano, sú velmi náročné? chcela by som študovať externe v Za, neviem však všetky podmienky, (ani názov školy)(1-4r na ZŠ, alebo MŠ). Budem rada za akékoľvek rady. Už mám 3 roky zo sociálnej práce (Bc), nedalo by sa napríklad doštudovať len Mgr na inej škole, aby som mohla učiť? Asi bude potrebné celé VŠ štúdium, však? Ďakujem pekne za všetky odpovede!

bibuska22
autor
23. jún 2013

Ešte poprosím výšku školného, dakujem!

elin20
23. jún 2013

Ahoj ja mam to iste, Bc. soc. prace a na Mgr.pokračujeme Na Kat. univerzite v Ruzomberku....1-4. ale budem kvalifikovama aj v MS.....pretože musim robit diferencne skusky, ked som prestupila na iný odbor....to znamená ze statnice budem mať aj z MS...rocne sa plati 850 eur...

bibuska22
autor
24. jún 2013

@elin20 Dakujem velmi pekne za odpoved, sú tam nejake skusky, aby ma zobrali? Tv, Hv, Matematika, slovencina? takže by na tejto škole stačilo dorobit dva roky, uz by som nemusela na inej celych 5 rokov studovat? a aká práca sa dá nájst so sociálnou pracou? uvazujem nad detskym domovom, alebo niečo podobné...a tá suma 850e, fuuuha, pekná čiastka 😒 ale dakujem mooooc!

elin20
24. jún 2013

Ano talentove, test z mat, sj a tv.....850 sa da rozdelit aj na splatky 🙂 , so soc. pracou si najst pracu nie je lahke

elin20
24. jún 2013

@bibuska22 nemas za co 🙂

bibuska22
autor
29. jún 2013

@elin20 ahoj, ak sa este môzem opytat, teraz ak by som chcela nastupit na Mgr do Ruzomberku, tak uz teraz budem mat tie talentove skusky? (aj pri externom studiu?) lebo neviem, ci to mam odlozit az o rok , alebo uz sa teraz o to pokusit a ako sa vlastne vola to studium :1-4 pre ZS a pre MS, mam napisat tej univerzite, oni mi poradia, lebo som zufala, vôbec neviem, ako mam ďalej postupovať...či budem robit nejake skusky, aj tie diferenčné, to uz by som robila pri nástupe na školu? neviem, či mam zacat chodit na klavir a hudobnu, lebo spievat neviem...tak ci sa na to vôbec dat...dakujem za info 🙂

zuzana76
29. jún 2013

@bibuska22 vola sa to predprimarna, alebo predskolska pedagogika a primarne vzdelavanie, ak ides studovat externe trva to 5 rokov, tu v Nitre, skolne na rok je okolo 700 eur, inak vsetko najdes na strankach skoly

bibuska22
autor
29. jún 2013

@zuzana76 môžem sa opýtať, Vy ste to študovali? a dakujem za názov, to som potrebovala 🙂

zuzana76
29. jún 2013

@bibuska22 nie, nestudovala,ale uvazovala som o tom

elin20
30. jún 2013

Spravny nazov je Ucitesltvo pre primarne vzdelavanie to je na Mgr. kludne by som sa isla opytat priamo tam, ci nebudu doplnat pocet.....ja som tak bola v auguste min. rok a o tyzden na to som bola na skuskach......Ano a budu talentove a na Mgr. staci 2 lahucke destske pesnicky odohrat, ak mas na skolne isla by som do toho hned 🙂 A diferencne sa robia až potom, to ma cas, drzim palce 🙂

bibuska22
autor
1. júl 2013

@elin20 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 potesila ma, uz som to chcela odlozit na bud. rok, ale skúsim tam este zavolat, lebo som tam pisala, ale neodpisali a kedze to mam k nim dost daleko, tak len tak sa tam autom nechcem "prehnat". uvidim, co mi povedia, neviem, vôbec z coho su tie skusky, ani neviem, na nicom hrat, mozno na flaute by som sa zachvilu cosi naucila...dakujem velmi pekne za cenné rada 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bibuska22
autor
1. júl 2013

rady 🙂 🙂 🙂