Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Študujeme popri deťoch

danusa79
27. jan 2013

Vsetky aktivne maminy ktore si na materskej, ale aj po nej robite skolu, sem sa! Podte sa vystazovat kolko toho mate, kedy mate terminy skusok a co vsetko nestihate 😅 Ako si to doma viete (alebo neviete zariadit) a pochvalte sa ako ste dopadli na poslednej skuske 😉
Zacnem: mam posledny rok, mala som prerusene studium (komplikovane), hned po preruseni som otehotnela s druhym (huraaa🙂 ) a teraz mam na krku rozrobenu diplomovku, statnice a momentalne dvojmesacnu princeznu, ktoru trapia koliky a spi len vonku v kociari (este jakz-takz v noci) a k tomu chorlaveho syna ktory mi stale vypadava zo skolky... ☹ Na tie statnice sa nejak naucim - aj pri starsom som studovala celu matersku - listovala som mu v prednaskach nad hlavou pri kojeni a cumela som do skript pocas kocikovania. Ale sediet, rozmyslat a dat dokopy suvisly text, aby to malo hlavu aj patu, nebodaj aj nejaku uroven, to je pre mna momentalne sci-fi. A 12.4. mam pracu odovzdat... 😢

lenka9g
27. jan 2013

Ahoj studujem denne studium na vs treti rocnik,mam trojmesacneho syna,predomnou posledna skuska v stredu.rodicia velmi pomahaju a z bakalarky nemam napisane este nic,hrozne to je

valentina10
28. jan 2013

Ahoj🙂🙂 aka mila tema🙂 som v 5 rocniku, robim si dalsiu vs... 30.1. mam poslednu tohtosemestrovu skusku a je to zaaaberak!!! Mam 2 mesacneho princa doma a nestiham ani dychat nieto este domacnost.... ale bude lepsie🙂 len musime vydrzat....

namarie
28. jan 2013

Ahojte, ja som v treťom ročníku a moja princezná bude mať v sobotu rok, skúšky tento semester mám uz hotové a bakalárku treba dotiahnut do dokonalosti a zvládnuť skúšky a štátnice...
P. S.: Podobná téma tu už je tak neviem či túto nestopnu...

sluci
28. jan 2013

Je ahojte 🙂 tak som na tom podobne... som ale už v poslednom ročníku, mám ročného syna a študujem denne bez individuálneho plánu, bo my ho neuznali.... z diplomovky ani čárku :D nestíííham... uff ale skúšku mám tento semester už len jednu, od začiatku semestra som robila dve za týždeň :D :D nuž tak další semester ma bude čakať ešte skúšok 5, štátnice a tá diplomovka nešťastná :D :D ešte máme doma všetci chrípku, tak je to celkom zábava :D ale myslím, že to dáko zvládneme :D

danusa79
autor
28. jan 2013

...teda baby, neviem ci je to vekom, alebo tym, ze mam doma dvoch (komlikovanych ☹ ) bambulov, ale ja uplne seriozne rozmyslam o dalsom preruseni 😒 Sice si neviem predstavit, ako budem statnicovat s dvojrocnym sklzom - uz teraz mam polovicu pozabudanu, ale prioritou su mi teraz deti a ich zdravie. Kedy sa aspon jeden z nich drzal ako sa slusi a patri 🤐 Aj ked som akurat po skuske a momentalne sa nic neucim, stale to nadomnou visi ako taky mrak a mam z toho stresy (a tie si vacsinou odnesu zas decka) ... Okrem toho, tu diplomovku som tak poctivo zacala, je mi luto teraz ju len tak odflaknut, "ze by bolo"... 😖

ellahop
28. jan 2013

Ja mam syna, skusky zo zimneho hotove, caka ma bakalarka a statnice. Velmi pomahaju babky, hlavne svokra, ktora si pracu zadeluje sama. Slubili ze pomozu a pomahaju co sa da. Zvladam dobre. Dokonca i stipko bolo. 🙂

sluci
28. jan 2013

@danusa79 popravde i ja skoro každý deň rozmýšlam nad prerušením... už raz som štúdium prerušovala zle sa mi rozbiehalo veru... tak som si povedala, že to dáko dám, ľahšie cesty nie sú pre mňa :D :D ale malý je samozrejme na prvom mieste 🙂 a do školy chodím len "skúšať" že či prejdem :D :D

predajkniziek
7. sep 2014

Chcem vám odporučiť jedných skvelých autorov, pomáhali mi pri písaní bakalárky a aj diplomovky. Ak mátee niekto záujem v správe vám zašllem na nich kontakt. Ja a spolužiačky sme dostali A-čka. Sú veľmi lacný, ponúkajú skvelé zľavy a hlavne profesionálny a veľmi anonymný.

sasha871
4. feb 2016

Obnovujem temu..mam nervy akurat z toho ze moja dcerka 1r9mes. Teraz viac casu travi s ockom..ja musim bezodkladne pisat diplomovku pisem tak 10-15dni do mesiaca v poobednajsich hodinach ked ju moze zobrat on alebo mama..a dcerka mi to dava pekne vyzrat ignoraciou,fackanim,odstrkovanim lebo sak naco jej je taka mama co doobedaa nastatost domacnost poobede skolu a na nu nemam tolko casu akurat co s nou idem na kruzky,do herne,na prechadzku hold nestaci to. Som na dne

danusa79
autor
12. feb 2016

@sasha871 Vobec ti nezavidim situaciu... Som rada, ze som uz (od zalozenia temy) statsne za tym - a veruze som prerusila studium aj druhy krat, skoncila som az 2014. To mala Natalka akurat v tomto case rok aj 2 mesiace, Risko necelych 6, nebola to vobec sranda. Tazko sa radi, vsetko zavisi od toho, kto ti vie (a chce) pomoct. Idealne by bolo, keby ti rodina pomahala tak, ze ked mas skolu tak si rozdelia domacnost a starostlivost o Emmku a ked mas od skoly volno tak sa venujes len Emmke a oni potiahnu celu domacnost. Ale tie jej stavy mozno nesuvisia vyslovene s tvojou skolou, mozno by to prislo aj tak, deti prechadzaju roznymi stadiami, vzdormi atd. (kolko nestudujucich mam si nevie poradit s detmi 🙂 ). Druha vec je, ze kvoli skole na to nemas dost trpezlivosti (co je pochopitelne). Mne dost pomohlo, ked som sa naucila oddelit skolu od rodiny: ked som mala cas, ucila som sa, pisala som pracu. Ked boli decka doma, absolutne som skolu neriesila, uplne som sa od toho odputala a bola som len mama. Fakt je, ze cas od pisania prace az po statnice bolo pre mna jedno z najintenzivnejsie premodlenych obdobi, doteraz este zo zartu hovorievam, ze Pan Boh ziskal spolu so mnou titul Mgr. 😀
Velmi drzim palce, zelam ustretove okolie a ochotnu, tolerantnu rodinu a na zaver len pripominam, ze mozno ani prerusit studium nemusi byt ziadna katastrofa, ja som to urobila dva krat a viem, ze som urobila dobre (hoci mnohi do mna hucali, nech to uz vydrzim atd...).

sasha871
17. feb 2016

@danusa79 no dúfam že to bol len nejaký skrAT U malej..väčšinou to robí keď príde od exsvrokrovcov..mam už polku DP za sebou ešte to dokončiť A učiť na štátnice. .Tento týždeň som si dala pauzu aj kolies malej aj koli sebe..potrebujem oddych je to fakt psych. Vyčerpávajúce pozorne vnímať malú aj školu. .nejak to už dotiahne. .dúfam úspešne.

lienka2201
17. feb 2016

Jaaaj damy ... tuto temu som si vsimla az dnes. Ked si spomeniem na moje studium .... uff, des a hroza ☹ Zijeme v zahranici, na prednasky som dochadzala do BA. V studiu som pokracovala 2 mesiace po narodeni maleho, ktoreho som kojila 2 roky 🙂 Takze, vzdy som musela dohadovat s family, kto mi pride do BA postrazit maleho, ked som mala prednasky, skusky. Pripadne, kto pride k nam do DE, ked som sa musela ucit. Do BA s nami vzdy cestoval aj manzel, s malym som sama cestovat nechcela. Nie vzdy si mohol vziat dovolenku, tak som ja vzdy musela pozerat, ake terminy skusok su a napasovat, aby som ich zvladla co najviac, ked uz som bola na SVK... Tiez som mala pocit, ze nase dieta spi najmenej hodin zo vsetkych deti na svete. Neustale bol hore, takze cas na ucenie - minimum. 2 roky som sa poriadne nevyspala, vecer vzdy maximalne unavena, takze ucenie po veceroch - veeeeeeelmi tazkeeeeeeeeeeee ... ani neviem, ako som to studium zvladla, ale som happy a najblizsich par rokov nechcem o studiu ani len pocut 🙂

sasha871
18. feb 2016

@lienka2201 teda klobuk dole..

lienka2201
18. feb 2016

@sasha871 dakujem, ale poviem Ti, ze aspon 1000-krat som chcela s tym prastit a na cele studium sa vykaslat 🙂

sasha871
18. feb 2016

@lienka2201 verim ti, ja az teraz si uvedomujem, ze ake to bolo vlastne fajn, ked bola mala malicka..ze ta skola sa dala zvladnut..ale teraz ked ma takyto vek,a chce sa hrat, neda pokoja 😀 tak to ide tazsie..ked mala 3 tyzdne tak som mala bakalarske statnice a to bolo hrozne,este sme aj byt prerabali, porod jedno s druhym no keby pri mne nestal panbozko tak to nedam.

lienka2201
18. feb 2016

@sasha871 tento rok ale koncis, vsak? Zvladnes, uvidis. Ja stale hovorim, ze Panbozko nam nadeli len tolko, kolko zvladneme. Je to velmi tazke, ale zvladnut sa da a urcite budes po skonceni na seba hrda, ze si vydrzala 🙂 Drzim Ti palce, hlavu hore, pamataj, ze si uz pred cielom 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli