Stužková - čo si má obliecť mamička?

eva8
19. sep 2018

Dobrý deň 🙂 Aké sú vhodné šaty na stužkovú pre štíhlu, duchom mladú mamičku bližšie k päťdesiatke než štyridsiadke? Alebo - ako sa v súčasnosti obliekajú postaršie mamičky na stužkovú? Za každú radu, nápad, budem vďačná. Predom ďakujem

zenaajmama
19. sep 2018

Mne tu bolo poradene že dlhé šaty nie, niečo po kolená alebo nad kolená.Nic veľmi výstredné, dievčatá majú hviezdiť 🙂

kvetinka75
19. sep 2018

@zenaajmama ja by som tiež volila nejaké kratšie šaty - po kolená. Niečo jednoduchšie ale pekné.
A že postaršie? Ja mám síce bližšie k 40 -ke ako 50-ke ale iba o pár rokov ale veď ja som mladááááááááá. 😝
Minule mi dcéra hovorí ....a taká staršia pani tam bola. A ja na to no vieš, tí starší ľudia už majú veľa problémov, veľa veci si neuvedomujú a ona. Hm. no mohla mať tak 40. ČOoooooo? Skoro ma vystrelo. Že staršia pani. 😅

simsalabim
19. sep 2018

Ja som mala nieco taketo https://www.lindybop.co.uk/lisette-blue.html
Tiez mam blizsie k 50ke.

ujaju
19. sep 2018

Nejaké kratšie šaty, možno púzdrové by som si vedela predstaviť ak si teda štíhla s tenkým opaskom v nejakej farbe čo ti pristane 🙂 Už podľa vlasov alebo pleti 🙂

zenaajmama
19. sep 2018

Buď taketo si dám, len bez vzorov čisté modré

zenaajmama
19. sep 2018

Alebo tieto

kvetinka75
19. sep 2018

@zenaajmama pekné elegantné , tie modré sa mi viac páčia. Ale neviem ktoré ti viac pristanú.

marseillefan
19. sep 2018

@zenaajmama modré

zenaajmama
19. sep 2018

@eva8 čo berieš dcére ako darček?

kvetinka75
19. sep 2018

@zenaajmama a to sa na stužkovú nosia darčeky ,,deťom,,?

zenaajmama
19. sep 2018

@kvetinka75 položila som túto otázku na ploche, a písali mi že kvety a darčeky.Tak neviem.

kvetinka75
19. sep 2018

@zenaajmama tak toto by ma zaujímalo. My máme stužkovú budúci rok.

eva8
autor
19. sep 2018

Ďakujem vám všetkým. Samozrejme mladé dievčatá musia hviezdiť 🙂
Totiž mám také šaty - čierne, dlhé s rozparkom, skôr rovného strihu, ramienka majú štrasové. K tomu som myslela nejakú priesvitnú štólu - predsa už tie ramená nie sú ono, alebo nejaké biele bolérko - čierno-biela je vždy elegantná kombinácia.
No dozvedám sa, že radšej kratšie. Puzdrové nosím skôr tak bežne, bez opasku, už mám skôr rovný pás.
Ešte mám také strieborné šaty s čiernymi vzormi, tie sú skoro po zem, sú úplne bez výstrihu, bez rukávov. Ale v tých som bledá.
Prefotím, ukážem oboje. Ale podľa rád, si asi spravím radosť v obchode niečim novým 🙂 Tak nerada nakupujem, som asi z mála žien v tomto 🙂
Vlasy budem mať buď klasicky rozpustené - polodlhé, alebo vypnuté do hora. Make-up veľmi jemný, bežne nepoužívam. Stenkli mi pery, môžem sa spýtať aj na rúž? Man ísť aj na manikúru?

eva8
autor
19. sep 2018

@zenaajmama na darčeky som ani nemyslela. Dávajú sa? Musím pozisťovať, na rodičovskom sa porozprávam s mamičkami, potom dám vedieť

eva8
autor
19. sep 2018

Naozaj vám ďakujem, čiže skôr elegantné, ako plesové. Privítam aj ďalšie názory, návrhy

tinuska1112
19. sep 2018

Ja som darček dcére nekupovala..darček dostala od stužkára. Darček je už to, že jej rodičia zaplatili stužkovú, šaty, nechty... To je aspoň môj názor. Ja som nepočula, že by rodičia kupovali darček na stužkovú. Šaty som mala tiež nad kolená, mierne do A, čierne, 3/4 rukáv, červené lodičky.

kvetinka75
19. sep 2018

@tinuska1112 veď práveže ani ja som nepočula o darčekoch. Iba pre učiteľov-triednu. Veru a stojí to dosť - šaty, topánky, kaderníčka a ktožvie čo ešte si dcéra zmyslí.

tinka0000
19. sep 2018

No ano kupujú sa darčeky na stužkovú tak by to malo byt 😊
Mne partner kúpil ružu, iným nejaký set náhrdelník a náušničky.
Alebo peniažky do obalky 🤣
Ale to kto ako chce, niekto kupuje, niekto nie 😊

najinka
19. sep 2018

No ja uz mam nejaky ten rok po stuzkovej, ale viem, ze darceky rodicia nedavali, len stuzkari..🤷🏻‍♀️

kvetinka75
19. sep 2018

@najinka no počkať. Tí stúžkári to sú čo zač? A aké darčeky? To ja počujem prvýkrát.

eva8
autor
19. sep 2018

@zenaajmama aj mne sa tie modré viac ľúbia.
@tinka0000 vidíš, keď darček, tak možno bižutériu alebo doplnky k šatám na stužkovú. Ale dcéra moc také nenosí.... Začnem ju s tým "otravovať" 🙂 To dievča ešte nič nemá, vraj je kopec času. Ale nie je, to veľmi rýchlo zbehne. Hodí sa, aby otec dal dcére kvietok?

kvetinka75
19. sep 2018

@eva8 kvietok určite nič nepokazí

najinka
19. sep 2018

@kvetinka75 to su ti, co su pozvani na stuzkovu ako partneri

najinka
19. sep 2018

@kvetinka75 ale isto tie darceky nie su nic velke, kedze ja si ani nespominam, co som dostala 😂

kvetinka75
19. sep 2018

@najinka a keď si nikoho nepozývajú? Chápem to správne, že ak by tam dcéra mala priateľa, mal by jej dať darček? Lebo oni budú iba trieda bez partnerov.

kvetinka75
19. sep 2018

a teraz mi napadlo, že ja som nič nedostalaaaaaaaaaaaaaa. to je ako možné? Ale zase ja o tom počujem tiež prvýkrát. A vtedy tam nikto nič také nespomínal.

eva8
autor
19. sep 2018

až teraz začínam mať "motýle v bruchu" Doteraz som to brala ako krásny prirodzený okamih, teraz sa premieňa na starosti 😀 Ale krásne starosti, však ide o dôležitý večer dieťaťa

eva8
autor
19. sep 2018

@kvetinka75 Za mojich dôb tiež nič také nebolo. Tiež si myslím, že kvietok nič nepokazí, od začiatku to naberie "šmrnc", myslím tým, že výnimočnú atmosféru ešte zvýnimoční 🙂

yonce
19. sep 2018

podla mna by boli pre teba vhodne saty, ktore by mali dlzku pod kolena a nejake obtiahnute, kedze mas dobru postavu🙂

eva8
autor
19. sep 2018

@kvetinka75 u nás sa ešte nedohodli, tí s partnermi by ich chceli mať pri sebe, tí bez partnerov si nebudú hľadať "doprovod".