Sú farnosti informačne poprepájané?

9. jún 2023

Neviete náhodou, či sú katolícke farnosti informačne poprepájané v zmysle, či vidí farár z Bratislavy informácie o veriacom z farnosti z Lučenca (či má sviatosti a aké, kedy ich mal atd). Ďakujem

barboritta
9. jún 2023

Nie,nevie takéto informácie

domkakvet
9. jún 2023

Nie nevie.

bloger
9. jún 2023

To určite nie.

deti95060810
9. jún 2023

asi nie, keď brat musel doniesť krstný list z jednej farnosti do druhej... vzd.200km
rok - dva dozadu

michellemary
9. jún 2023

Nie.

lilianka28
9. jún 2023

Určite nie. Tento rok sme krstný list do inej farnosti museli doniesť.

janetinka27
9. jún 2023

Nie, zaznamy su v matrikach (knihach) v polici

mk1111111111
9. jún 2023

Snad nechce klamat, ked je veriaci. Ci uz aj to sa robi?

zuzinka888
9. jún 2023

Nie. Ale staci uviest miesto krstu a oni si to uz vyziadaju elektronicky. Teda aspon u nas mali sme birmovku a krstena bola inde nic sme nenosili.

hipuska
9. jún 2023

Iba tak ma napadlo, kebyže uzavriem opakovane manželstvo v kostole...ako by sa to dozvedeli?

janetinka27
9. jún 2023

@hipuska neviem, ale myslim si, ze by si musela byt rozvedena, kebyze sa ides znova vydavat. A u rozvedenej by mozno skumali tvoj predosly sobas a zistilo by sa, ze bol v kostole.

riamia91
9. jún 2023

Nie, ale vie si vyziadat.
@hipuska Ked ide ohlaska v kostole, tak tam hovoria "kto by vedel o nejakej cirkevno-pravnej prekazke je povinny to ohlasit farskemu uradu". Tak vtedy je aka taka sanca, ze ak to niekto vie, tak to povie.

hipuska
9. jún 2023

@riamia91 áno viem, ale tiez to môže byť úplne iný kostol. Že si odstahovany. A nikto ťa nepozná.
@janetinka27 ako by vedeli že som rozvedená?

sajmonka_1216
9. jún 2023

informačne cez nejaký systém nie..ale ak je daný človek od inakadiaľ, tak kňaz si vyžiada uvedené veci z farnosti... takže sa to dozvie..

sajmonka_1216
9. jún 2023

@hipuska do žiadosti sa píše dátum krstu, birmovky atd atd... ked si z inej farnosti, vyžiadajú si tvoju dokumentáciu dá sa povedať a tam to bude všetko napísané... kde, kedy, s kým.. všetko

hipuska
9. jún 2023

@sajmonka_1216 lenže, ak boli sviatosti vysluhovane v iných farnostiach a sobáš zase v inej? To sa hromadne berie ktorá ako moja farnosť? Teda jedna farnosť eviduje o mne všetky tieto veci?

slniecko03
9. jún 2023

Ja som sa krstila v inej farnosti ako som sa vydávala. A v tej co som sa krstila mi povedali, že aj keby som sa vydávala v Bratislave alebo v Košiciach, aj tak sa to dozvie tá farnosť kde som bola krstena....

sajmonka_1216
9. jún 2023

@hipuska ty aj píšeš, že kde si bola krstená, kde bol sobáš, kde birmovka.. to už neviem presne, že či si vyžiadajú tú dokumentáciu a dopíšu to do nej, alebo každá farnosť má vlastnú.. neviem..ale skôr si myslím, že to zapíšu pod jedným

riamia91
9. jún 2023

@hipuska ano, to su take zradne veci v tomto.

janetinka27
9. jún 2023

@hipuska cirkevny sobas je uradne platny, vypisuju sa pred sobasom na matrike (štátne) papiere. Urcite by sa zistilo, keby si bola rozvedena.

79viktoria79
10. jún 2023

@riamia91 u nás uz ohlasky nebývajú,iba sa vyhlasi svadba v tedy a v tedy

prasiatko30
10. jún 2023

Presne, cirkevny sobas sa zapisuje predsa na matrike a tie su prepojene na celom slovensku. Este by si mohla byt uspesnou bigamistkou pokial si sa vydavala niekde v cine a nezapisala si si sobas do mateiky na sk